Niedziela, 25 stycznia 2015, godz. 17:00
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
1 : 1
malagaMalaga CF
18:51

Z tego miejsca chcę zaprosić Państwa na relację z hitu 20. kolejki, Valencia - Sevilla. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Wielgosiński.

18:50

93'

Sędzia kończy mecz, który ostatecznie kończy się remisem. Piłkarze Bilbao opuszczają boisko przy gwizdach trybun. Cóż, dziesięć minut tego meczu było naprawdę dobrych, a reszta...delikatnie mówiąc, była nie najlepsza. Podział punktów jest sprawiedliwym rezultatem, żadna z drużyn nie zdominowała gry.

91'

Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowych 90 minut.

91'

Piłkarze Bilbao jednak grają o pełną pulę. Wszyscy zawodnicy Basków na połowie rywala.

87'

Po golu Malagi obraz gry powrócił na stan sprzed 70. minuty. Aktualnie żadna ze stron nie forsuje tempa i wydawać się może, że bezbramkowy remis satysfakcjonuje obie drużyny.

87'

Duda wchodzi w miejsce Ricardo Horty.

84'

Przy owacji trybun schodzi Mikel Rico. W jego miejsca Benat Etxebarria.

82'

Susaeta próbował zaskoczyć Carlosa Kameniego, próbując wkręcić piłkę z rzutu rożnego.

80'

79'

Miguel Torres dostał prostopadłe podanie na prawej stronie, zacentrował po ziemi, nie zdążył przeciąć piłki Juanmi, ale akcję na długim słupku zamykał Guerra.

78'

Malaga wyrównuje!!! Javi Guerra!

73'

72'

Najlepszy gracz Malagi w tym sezonie, Nordin Amrabat zmienia Luisa Alberto.

71'

Dośrodkowanie Markela Susaety z rzutu rożnego, Mikel San Jose schodzi na krótki słupek, wyprzedza próbującego interweniować Kameniego i pakuje piłkę do bramki.

70'

GOOOOOOOOLLLL! Mikel San Jose! Bilbao 1-0 Malaga!!!

67'

Baskowie, tak samo jak w pierwszej części gry, kontrolują przebieg meczu przez posiadanie piłki, jednak teraz grają o wiele szybciej, robią obiegi, są bardziej aktywni w ofensywie.

65'

... a za Andoniego Iraolę wchodzi Unai Lopez.

65'

Podwójna zmiana w Bilbao. Za Ibaia Gomeza wchodzi Borja Viguera...

62'

Za Samu Castillejo na boisko wszedł Juanmi.

61'

Bliski zdobycia gola Ricardo Horta. Odbiór Ignacio Camacho, podanie górą do Horty i piłka po uderzeniu z woleja mija o centymetry bramkę Iraizoza.

58'

Aaaależ bomba Aduriza! Potężne uderzenie Baska, jednak na jego nieszczęście trafił wprost w Kameniego. Dobitka głową była za lekka, by zaskoczyć bramkarza Malagi.

55'

Kolejne prostopadłe podanie, tym razem Ibaia Gomeza do Aritza Aduriza. Napastnik Athleticu dobrze wyszedł na pozycję, jednak chorągiewka arbitra bocznego powędrowała do góry, Aduriz na spalonym.

52'

Zabrakło dokładności Oscarowi De Marcosowi, który dobrze ujrzał Susaetę i zagrał do niego prostopadłą piłkę, jednak nieco za mocno posłał piłkę gracz z numerem "10" na koszulce.

50'

41 200 widzów na Nuevo San Mames. Średnia w lidze to ok. 30 tysięcy widzów, więc nic tylko grać przy tak licznej publiczności.

48'

Jak na razie wygląda to nieźle. Malaga gra o wiele szybciej w formacji ofensywnej, jak i defensorzy z Bilbao szybciej poruszają się w szykach obronnych.

18:00

Rozpoczynamy - oby - lepszą drugą połowę!

17:50

45'

Sędzia kończy tę bezbarwną pierwszą połowę. Dużo oczekiwaliśmy od tegoż meczu, jednak ciężko wyróżnić choćby pojedynczego piłkarza. Z ogromnymi nadziejami na o wiele lepszą drugą część gry udajemy się na krótki odpoczynek.

43'

Groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego Markela Susaety. W polu karnym obrońców wyprzedził Aritz Aduriz, który jednocześnie wyskoczył najwyżej ze wszystkich. Piłka przeleciała tuż obok okienka bramki Kameniego.

40'

Okres gry, kiedy obie ekipy poszły na wymianę ciosów. Najpierw z dystansu uderzał Javi Guerra, wypożyczony z Aston Villi na pół roku, jednak uderzył bardzo lekko. Równie lekkie było uderzenie Mikela Rico. To uderzenie bez problemu wyłapała Carlos Kameni.

36'

Nieprzyjemne dośrodkowanie Samiego Castillejo. Piłka leciała na krótki słupek bramki Iraizoza i na domiar złego skozłowała tuż przed interweniującym bramkarzem.

33'

Pierwszy rzut rożny dla Malagi w tym meczu.

31'

Na murawie nudy, dlatego wstawiamy vine'a z wybiegnięciem piłkarzy Bilbao na rozgrzewkę. Z pewnością jest to ciekawsze od trwającego meczu.

27'

Strzały: 3:3. Strzały celne: 1:1. Ta statystyka idealnie oddaje obraz gry na San Mames.

24'

Mocno bite dośrodkowanie Ibaia Gomeza rzutu wolnego, strzał głową Mikela Rico i musiał interweniować Carlos Kameni.

23'

Katastrofalny drybling De Marcos. Bilbao szło z akcją dwóch na dwóch, jednak w polu karnym pogubił się ofensywny pomocnik Basków.

22'

Baskowie szybko przejmują stracone piłki. Drużyna Ernesto Valverde mocno pracuje w pressingu.

19'

Po dobrej sytuacji Malagi obraz gry wrócił do normy. Baskowie spokojnie utrzymują się przy piłce, a drużyna z Andaluzji nie podchodzi groźnie do odebrania piłki.

16'

Groźna okazja Malagi, pierwsza w tym meczu. Szybkie wybicie z autu, dośrodkowanie do Javiego Guerry, który nie trafił w piłkę, dobitka Castillejo, ale dobrze interweniował Gorka Iraizoz.

15'

Jak na razie na boisku nie dzieję się nic ciekawego. Bilbao spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie i w środkowej strefie.

11'

Jak na razie Malaga nie miała okazji do zaatakowania bramki Gorki Iraizoza. Bilbao powoli rozgrywa akcje i szanuje piłkę.

9'

Żółta kartka dla Ignacio Camacho za podcięcie Aritza Aduriza.

9'

Na tym etapie rozgrywek Bilbao miało rok temu 36 punktów, w tym roku... 19.

7'

Ibai Gomez dośrodkował w pole karne, piłka została wybita z pola karnego, ale "Lwy" przejęły piłkę i kontynuują budowanie akcji.

6'

Po kontrolowaniu gry przez Bilbao Baskowie mają pierwszą groźną okazję. Z okolicy 25. metra Athletic ma rzut wolny.

4'

Mała korekta w składzie Malagi. Na grafice pokazano Miguela Torresa na stoperze, a Angeleriego na prawej stronie obrony. Na boisku jest odwrotnie, Torres na prawej, Angeleri na środku.

1'

Piłka na środku boiska, arbiter gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

16:59

... oraz Bilbao.

16:59

Graficzne ustawienie składu Malagi...

16:57

Athletic Bilbao ma jeszcze gorszą passę. Ostatnie cztery mecze Basków to cztery porażki.

16:56

Malaga w ostatnich trzech meczach dwukrotnie przegrała i raz zremisowała. To spotkanie ma być chłopców Javiego Gracii starciem na przełamanie.

16:54

Ławka rezerwowych Athleticu: Lopez, Viguera, Benat, Iturraspe, Herrerin, Gurpegi, Williams

16:52

Ławka rezerwowych Malagi: Tissone, Ochoa, Filipenko, Amrabat, Juanmi, Duda, Rosales.

16:44

Dzień dobry! Zaczynamy relację live z jednego z najciekawszych meczów 20. kolejki La Liga, Athletic Bilbao - Malaga CF! Za chwilę podamy składy obu ekip.