rayoRayo Vallecano
1. połowa2 : 1
21:49

21:48

Atletico pewnie pokonuje Rayo 3:1 głównie za sprawą znakomitej postawy Antoine'a Griezmanna. Cała wielka trójka La Liga zdobywa więc w tej kolejce trzy punkty, co oznacza status quo w czołówce tabeli. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec meczu!

92'

Torres dostał znakomite podanie od Griezmanna, ale przy próbie mijania Tono został powstrzymany przez bramkarza Rayo!

90'

Ze Castro z dystansu uderza bardzo niedokładnie.

88'

Słupek!!! Po efektownej akcji indywidualnej Griezmanna płaski strzał Francuza trafia tylko w słupek bramki Rayo!

86'

Kontratak Atletico. Torres chciał rozegrać z Raulem Garcią akcję dwójkową, jednak podanie pomocnika Atletico okazało się niecelne.

83'

Trzecia zmiana w Rayo. Alex Moreno za Kakutę.

81'

Żółta kartka dla Gabiego.

81'

Fernando Torres wywalczył rzut rożny dla Atletico.

80'

Raul Garcia zmienia Ardę Turana.

78'

Znakomite podanie Trashorrasa w pole karne do Bueno, ale ten fatalnie skiksował w idealnej sytuacji do zdobycia gola!

77'

Kontratak gości zakończył się zupełnie nieudanym uderzeniem z dystansu Manucho.

76'

Kwadrans do końca tego meczu, ale nie wydaje się, żeby Rayo jeszcze wierzyło w osiągnięcie korzystnego rezultatu na Vicente Calderon.

72'

W Rayo z kolei Bueno wchodzi w miejsce Fatau.

70'

Zmiana w Atletico. Schodzi Mandzukić, wchodzi Torres.

67'

Ciężko będzie drużynie gości raz jeszcze wrócić do tego spotkania. Druga połowa to bezdyskusyjna dominacja Atletico.

63'

Prostopadłe podanie w pole karne do Manucho, ten naciskany przez obrońców został przewrócony przez Moyę, ale sędzia nie dyktuje jedenastki.

61'

Akcja Rayo kończy się teraz zupełnie nieudanym uderzeniem z 16 metrów Trashorrasa. Piłka poszybował wysoko nad bramką.

61'

Żółta kartka dla Raula Baeny.

59'

Pozuelo zmienia Jozabeda.

58'

Griezmann! Francuz blisko hattricka, ale jednak po dobrym podaniu na wolne pole uderzył płasko minimalnie obok bramki!

58'

Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Griezmanna piłka tak spadła na nogę Manucho, że po odbiciu się od niej trafiła do siatki zaskoczonego Tono!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Samobój Manucho!

56'

Kolejne dośrodkowanie z prawej strony boiska, po którym jednak strzał głową Mandzukicia został świetnie zablokowany przez Ze Castro. Tylko rzut rożny.

53'

Atletico cały czas naciska i stara się zdobyć trzecią bramkę. Piłka co chwilę trafia w pole karne gości.

51'

Po chwili jednak potężny strzał z dystansu Griezmanna omal nie przyniósł gola gospodarzom! Tono odbił piłkę na rzut rożny!

50'

Podanie na wolne pole do Griezmanna, ale tego zdołał uprzedzić odważną interwencją przed polem karnym Tono.

49'

Bardzo ostre wejście Griezmanna na nogi Fatau w środku pola i aż dziwne, że nie ma żółtej kartki dla Francuza.

46'

Wznawiamy grę na Vicente Calderon!

20:47

20:46

Wydawało się, że dwa proste błędy defensywy Rayo i dwa gole Griezmanna rozstrzygnęły to spotkanie, ale zespół Paco Jemeza zdołał się podnieść, zdobyć bramkę kontaktową, przez co po przerwie na pewno jeszcze będą emocje.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Kakuty na zakończenie tej pierwszej połowy.

43'

Niezła ostra centra z rzutu wolnego Kakuty, po której piłka leciała w światło bramki Moyi, ale Mandzukić zdołał ją wybić na korner.

40'

Teraz rzut rożny po drugiej stronie boiska, ale nie przyniósł on zagrożenia pod bramką gości.

39'

Trashorras z narożnika boiska dośrodkował nieco zbyt wysoko i Moya pewnie złapał piłkę.

38'

Kakuta wywalczył rzut rożny dla Rayo Vallecano. Goście na poważnie wracają do gry.

36'

Kakuta z lewej strony boiska wyłożył piłkę na 17. metr Trashorrasowi, który ślicznym technicznym i bardzo precyzyjnym strzałem pokonał Moyę!

35'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Roberto Trashorras!

31'

Lekkie uderzenie głową Gimeneza po rzucie rożnym bardzo pewnie broni Tono.

30'

Juanfran podłączył się teraz do akcji ofensywnej gospodarzy i zdobył rzut rożny.

29'

Griezmann teraz został złapany na pozycji spalonej.

26'

Ucierpiał nieco Mario Suarez we własnym polu karnym, ale po krótkiej interwencji medycznej szybko wrócił do gry.

23'

Kolejne nieporozumienie w obronie Rayo i po zgraniu piłki głową przez Mandzukicia Griezmann wykorzystał kolejną sytuację sam na sam z Tono! 2:0!

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Antoine Griezmann!

22'

Szansa dla Rayo! Po dośrodkowaniu Aquino z prawego skrzydła Manucho uprzedził Moyę, ale głową uderzył ponad poprzeczką!

20'

Pressing Mandzukicia przyniósł Atletico kolejny rzut rożny, ale ponownie nie ujrzeliśmy po nim zagrożenia dla bramki Rayo.

15'

Zdołał zgrać piłkę głową Tiago po centrze Gabiego, ale Tono czujnie wypiąstkował ją poza szesnastkę.

14'

Kolejna akcja Atletico, ale tym razem Griezmann wywalczył tylko rzut rożny.

13'

Katastrofalny błąd Ze Castro, piłkę przejął Griezmann, popędził sam na sam z Tono i pokonał pewnie bramkarza Rayo! 1:0!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Antoine Griezmann!

9'

Rzut rożny dla gospodarzy kończy się bardzo niecelnym strzałem z daleka Gabiego.

8'

Tiago sugerował teraz, że był faulowany w polu karnym rywala, ale sędzia zamiast rzutu karnego dla Atletico podyktował tylko korner.

7'

Słabiuteńki strzał z dystansu Kakuty pewnie broni Moya.

4'

Prosty błąd gości na własnej połowie, piłkę przejął Arda Turan, ale nie potrafił celnie zagrać w pole karne do któregoś z kolegów.

3'

Dośrodkowanie Gabiego z rzutu wolnego trafiło na głowę Mandzukicia, ale ten uderzył dość wyraźnie obok bramki.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

19:44

Rezerwowi Atletico: Jan Oblak, Jesus Gamez, Lucas Hernandez, Raul Garcia, Saul Niguez, Cani, Fernando Torres.

19:43

Rezerwowi Rayo Vallecano: Cristian Alvarez, Nacho, Antonio Amaya, Lica, Alberto Bueno, Alejandro Pozuelo, Alex Moreno.

19:41

Obok już prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

19:38

Rayo Vallecano jest z kolei chyba najbardziej nieprzewidywalnym zespołem w La Liga. Ekipa Paco Jemeza zajmuje dziesiąte miejsce z 23 punktami na koncie, ale w dobrej formie jest w stanie postawić się dosłownie każdemu.

19:35

Real bardzo szczęśliwie wygrał z Cordobą, Barcelona obecnie gromi na wyjeździe Elche, a jak odpowie Atletico? Broniący tytułu mistrza Hiszpanii podopieczni Diego Simeone nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, bo stracą wtedy ostatnie szanse na drugie z rzędu mistrzostwo. Atletico zajmuje bowiem trzecie miejsce z 41 oczkami na koncie, ale obecnie traci już sześć punktów do Barcelony i siedem do Realu.

19:11

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki La Liga, w którym Atletico Madryt zmierzy się z Rayo Vallecano.