Niedziela, 25 stycznia 2015, godz. 21:00
22:51

To tyle na dziś, jeśli chodzi o ligę hiszpańską. Za wspólnie spędzony wieczór dziękuje Adam Wielgosiński. Dobrej nocy!

22:50

94'

Arbiter kończy spotkanie. Valencia sprawiedliwie wygrywa z Sevillą, "Nietoperze" byli lepsi w całej rywalizacji, atakowali więcej, bardziej szanowali piłkę. Niezły mecz Grzegorza Krychowiaka, który był ważną postacią w destrukcji ataków Valencii. Miejmy nadzieję, że uraz, jakiego nabawił się pod koniec meczu, nie był zbyt poważny.

92'

Tym razem Nicolas Otamendi otrzymuje kartkę za faul taktyczny.

92'

... także został ukarany kartką.

92'

Żółta kartka dla Gayi za przepychanki z Iborrą, który...

91'

Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Rodrigo De Paul zmienia na murawie swojego imiennika, Rodrigo Moreno.

87'

Krychowiak wrócił na boisko, jednak utyka i nie biega naturalnie.

86'

Faulowany Grzegorz Krychowiak, mamy przerwę w grze, muszą interweniować klubowi lekarze.

85'

Gaya zepsuł kontratak "Nietoperzy". Akcja trzech na dwóch i z tej sytuacji zwycięsko wychodzą gracze Sevilli, piłkę przejął Grzesiek Krychowiak.

84'

Paco Alcacer melduje się na murawie. Z boiska zszedł Alvaro Negredo.

80'

A Lucas Orban wchodzi na boisko za Andre Gomesa.

80'

Iago Aspas zmienia Nico Pareję.

74'

Groźna kontra Valencii nie kończy się golem. Lewą stroną pomknął Rodrigo, dośrodkowywał do wolnego Negredo, jednak w ostatniej chwili podanie przerwał Carrico.

71'

Kevin Gameiro zmienia Carlosa Baccę.

69'

Za nami okres gry dosyć chaotycznej, przepełnionej faulami. Oby to była ostatnia taka chwila.

66'

Atak od tyłu naszego rodaka, Grześka Krychowiaka, i Krycha otrzymuje kartonik.

65'

Ukaranego przed momentem kartką Vitolo zmienia Denis Suarez.

65'

Ostry atak Vitolo na Pereza. Żółta kartka dla piłkarza Sevilli.

63'

Sevilla przechodzi do ataku, jednak wygląda to tak, jakby ich do tego zmuszał. Niewiele ruchu ze strony piłkarzy gości.

60'

Kontra Sevilli, Bacca wyszedł z piłką w linię defensywną rywala, jednak cały atak przerwany przez Otamendiego.

59'

Ever Banega uderzył w twarz rywala. Żółta kartka dla byłego gracza Valencii.

58'

Pogubiła się obrona Sevilli, Rodrigo centruje w pole karne, Krychowiak wybija, ale trafia w nogi Gomesa, piłka leci w kierunku pustej bramki, jednak w ostatniej chwili na posterunek wraca Beto.

56'

Rodrigo przedryblował rywali na lewym skrzydle, podał do Javiego Fuego, który precyzyjnym strzałem pokonał Beto.

56'

55'

Javi Fuego strzela na 3-1!!!

51'

Uderzenie Alvaro Negredo z około trzydziestego metra, dosyć mocny strzał wpada wprost w rękawice broniącego Beto.

49'

Dośrodkowanie Parejo, jednak nie bez problemów piłkę wyłapuje Beto.

47'

Pierwsze minuty zdecydowanie na korzyść Valencii, która kontroluje grę i już była blisko groźnej akcji, jednak Coke na granicy ryzyka zaatakował Negredo.

21:59

Piłkarze Valencii rozpoczynają grę w drugiej połowie.

21:49

46'

Koniec bardzo emocjonującej pierwszej połowy. Nie ma się co oszukiwać, akcje nie są zbyt składne, jednak zaangażowania i chęci nie można odmówić zawodnikom obu drużyn. Valencia może być zadowolona z wyniku, bo w końcu Bacca nie trafił rzutu karnego. Czas na uspokojenie nerwów, liczymy na równie dobrą drugą połowę.

41'

Carlos Bacca nie trafia rzutu karnego!!! Diego Alves wyczuł intencje Kolumbijczyka!

40'

... i jest rzut karny. Trzeci w tym meczu.

40'

Joao Cancelo fauluje od tyłu Baccę. Jest żółta kartka...

38'

Dośrodkowanie z lewego skrzydła Diogo Figueirasa, Deulofeu nie wywalczył sobie pozycji i nie było komu zamknąć tej centry.

36'

36'

Carlos Bacca pewnie uderza rzut karny. Jest gol kontaktowy Sevilli.

36'

Javi Fuego dostaje kartkę za dyskusję z arbitrem.

35'

Jest rzut karny. Diogo Figueiras odkupił swoje winy, bo to on wywalczył "jedenastkę".

33'

Znakomita kontra Valencii, dobre długie podanie za plecy obrońców, Parejo strzela po długim słupku i podwyższa prowadzenie.

32'

32'

Dani Parejo kompletuje dublet. 2-0 dla Valencii!

31'

Żółta kartka dla Daniego Parejo za podcięcie Vitolo.

28'

Za nami okres gry, w którym żadna z ekip nie przeważała i nie była w stanie stworzyć dogodnej okazji. Teraz atakuje Sevilla, jednak Deulofeu stracił piłkę, rozpoczyna się kontra Valencii.

25'

Bezmyślny drybling Deulofeu w polu karnym rywala. Był otoczony trzema rywalami, po lewej stronie miał wolnego Figueirasa, jednak wolał kontynuować zwody i Mustafi zabrał mu piłkę.

23'

Faul Carrico na Negredo. Ostre wejście od tyłu w nogi byłego piłkarza Sevilli. Tym razem obyło się bez żółtej kartki.

21'

Valencia teraz nieco spokojniej, Sevilla spokojnie rozgrywa od tyłu atak pozycyjny.

19'

18'

Dani Parejo pewnie uderza z rzutu karnego w swój prawy róg bramki, Beto rzucił się w drugą stronę. Valencia prowadzi 1-0!

17'

Figueiras walczy we własnym polu karnym z Alvaro Negredo, jest faul i rzut karny.

14'

Kolejna centra Deulofeu, tym razem z rogu boiska, Vitolo wyskakuje najwyżej, jednak strzela wprost w Diego Alvesa.

13'

Wrzutka Deulofeu, Krychowiak walczy w powietrzu z Beto, obrońcy wybijają piłkę na rzut rożny.

12'

Jest rzut wolny dla Andaluzyjczyków w dobrej odległości do zacentrowania w pole karne. W "szesnastce" już meldują się piłkarze Emery'ego.

10'

Mamy okres dominacji Valencii, która nie schodzi z połowy rywala. Ważną postacią w przerywaniu tychże akcji jest Grzegorz Krychowiak, który w zarodku niszczy pomysły graczy "Nietoperzy".

7'

Błąd arbitra. Parejo przy wyprowadzaniu kontry był zatrzymywany nieprzepisowo, jednak gwizdek arbitra milczy.

4'

Pierwsza groźna okazja. Crossowe podanie do Negredo, ten przerzuca piłkę nad bramkarzem w kierunku Rodrigo, ale Portugalczyk nie był w stanie skierować piłki do pustej bramki.

2'

Pierwsze starcie w tym meczu. Cancelo faulowany przez Vitolo.

20:59

Piłka na środku boiska, arbiter gwiżdże po raz pierwszy, zaczynamy!

20:57

Obie ekipy radzą sobie ostatnio w lidze znakomicie. Ostatnie pięć meczów tych drużyn to passa zwycięstw i remisów. Ciężko wskazać faworyta w tym spotkaniu.