Real MadrytReal Madryt
3 : 0
Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
17:51

Real Madryt bardzo pewnie pokonuje Espanyol 3:0, nawet pomimo tego, że Papużki przez około pół godziny grały z przewagą jednego zawodnika po wyrzuceniu Coentrao. Królewscy umacniają się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli i mogą spokojnie czekać na wynik meczu Barcelony z Atletico, który odbędzie się jutro. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

17:48

92'

Koniec meczu!

92'

Sędzia dopatrzył się teraz jakiegoś faulu w ofensywie w wykonaniu gości. Rzut wolny dla Realu.

90'

Dwie minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Montanes w polu karnym z bliska nastrzelił rękę Arbeloy. Nie ma mowy o karnym.

88'

85'

Bale przegrywa pojedynek z Casillą, a wcześniej jeszcze był na spalonym!

82'

W Espanyolu Abraham za Sergio Garcię.

82'

Zmiany! W Realu schodzi Kroos, wchodzi Khedira.

81'

Potężny strzał z dystansu Ronaldo świetnie odbija Casilla!!!

79'

Akcję lewą stroną Alvaro Arbeloi zamknął w polu karnym Nacho, który płaskim strzałem pokonał Casillę!

77'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nacho!

76'

Żółta kartka dla Montanesa.

75'

Kwadrans do końca. Espanyol nawet w przewadze nie jest w stanie zdziałać zbyt wiele.

73'

Kontratak Realu, Bale wychodzi sam na sam z bramkarzem, ale uderza płasko obok bramki Espanyolu!

70'

Żółta kartka dla Arbilli za faul na Bale'u.

69'

Kolejne nieudane uderzenie głową oddaje dzisiaj Bale, który w tym elemencie nie jest w stanie nastawić swojego celownika.

68'

Zmiana w Espanyolu. Schodzi Jordan , wchodzi Stuani.

67'

Uderzenie z powietrza Juliana Luque z kilkunastu metrów pewnie broni Casillas!

66'

Po dośrodkowaniu Kroosa główkuje nieźle Varane, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką!

66'

Rzut rożny dla Realu Madryt po dynamicznej akcji Carvajala.

63'

Illarramendi zmienił Benzemę.

63'

Casillas dobrym wyjściem z bramki zatrzymał w polu karnym rozpędzonego rywala.

62'

Zmiana w Espanyolu. Luque za Sancheza.

62'

Kontra Realu, piłka dociera w pole karne do Ronaldo, który zostaje zablokowany. Po rzucie rożnym nie było zagrożenia dla bramki Papużek.

59'

Indywidualna akcja Ronaldo zakończona niecelnym płaskim strzałem zza pola karnego.

57'

Żółta kartka dla Sancheza za niesportowe zachowanie.

55'

Błyskawicznie reaguje Ancelotti. Nacho za Jamesa.

53'

Żółta kartka także dla Ronaldo za protesty!

53'

Czerwona kartka dla Coentrao, który był w tym starciu spóźniony!

51'

Koszmarne starcie Canasa z Coentrao. Obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej.

50'

James Rodriguez z rzutu rożnego dośrodkował piłkę prosto w ręce Casilli.

49'

Bardzo nieudane uderzenie z dystansu Sergio Garcii. Piłka poszybowała wysoko w trybuny.

48'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska Arbilli pewnie łapie Casillas.

46'

Caicedo nie doszedł do niezłego dośrodkowania z prawego skrzydła. Piłka poza boiskiem.

46'

Wznawiamy grę!

16:58

Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę Santiago Bernabeu. Za chwilę początek drugiej połowy.

16:48

16:45

Real prowadzi absolutnie zasłużenie z Espanyolem 2:0 po bramkach Jamesa Rodrigueza i Garetha Bale'a. Nie ma wątpliwości, która drużyna jest dzisiaj lepsza na murawie i trudno spodziewać się, żeby po przerwie to się zmieniło.

45'

Koniec pierwszej połowy!

42'

Lepsze minuty Espanyolu. Z lewej strony boiska dośrodkowuje Montanes, ale kolejną dobrą interwencją popisał się Varane.

41'

Espanyol wywalczył jeszcze jeden rzut rożny, po którym jednak znowu nie było zagrożenia dla bramki Realu.

38'

Przyspieszył lewym skrzydłem Cristiano, jednak jego mocne wstrzelenie w pole bramkowe dobrze piąstkował Casilla.

37'

Dobra interwencja defensywy Realu po stałym fragmencie gry.

37'

Odbite uderzenie z dystansu Sergio Garcii przynosi Espanyolowi rzut rożny.

36'

33'

Po akcji i centrze Coentrao Gareth Bale uderza głową daleko obok bramki Espanyolu.

31'

Na murawie leży teraz Cristiano Ronaldo poturbowany przez jednego z rywali.

30'

Groźny płaski strzał z dystansu Montanesa na raty łapie Iker Casillas.

29'

Real Madryt - Espanyol

29'

Przecudowny strzał Walijczyka z rzutu wolnego! Casilla tylko patrzył, jak piłka odbija się od słupka i wpada do siatki! 2:0!

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Gareth Bale!

27'

Isco faulowany przez Montanesa przed polem karnym. Żółta kartka dla Fuentesa za protesty.

24'

Varane! Francuz doszedł do centry Rodrigueza, ale głową uderzył prosto w ręce Casilli!

24'

Szybka kontra Realu kończy się tylko rzutem rożnym wywalczonym przez Jamesa.

19'

Coentrao z lewej strony boiska dośrodkował piłkę prosto w ręce Casilli.

17'

16'

Było blisko!!! Varane dopadł do dośrodkowania Jamesa, jednak uderzył głową bardzo niecelnie!

15'

Karim Benzema zdobywa rzut rożny dla gospodarzy.

14'

Kolejna akcja Realu Madryt, ale po centrze Bale'a, żaden z Królewskich nie uderzył głową na bramkę Casilli.

12'

Real już na prowadzeniu! Kapitalna długa piłka na lewą część pola karnego do Ronaldo, ten idealnie ją wykłada Jamesowi, który płaskim strzałem pokonał Casillę!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! James Rodriguez!

11'

Słaba próba z dystansu Cristiano Ronaldo pada łupem Casilli.

10'

W zamieszaniu w polu karnym rywala po rzucie rożnym piękny strzał z powietrza Karima Benzemy trafia w słupek bramki Kiko Casilli!!!

9'

Zamieszanie w polu karnym Espanyolu po błędzie Papużek, jednak strzał Jamesa ostatecznie został zablokowany.

8'

Od pierwszych minut widać że Espanyol nie przestraszył się Realu. To może być ciekawe spotkanie.

6'

Groźna centra Coentrao nie dotarła jednak do żadnego z dwóch napastników Realu w szesnastce rywala.

4'

Do strzału głową po rzucie rożnym doszedł Bale, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.

4'

Gareth Bale zdobywa rzut rożny dla Realu.

3'

Kolejna próba Espanyolu! Sergio Garcia zza pola karnego uderza technicznie prosto w ręce Casillasa.

2'

Pierwsza akcja Espanyolu! Po indywidualnym rajdzie Caicedo słaby strzał Ekwadorczyka pewnie broni Casillas.

1'

Zaczynamy mecz!

15:57

Minuta ciszy ku pamięci ofiar zamachów w Paryżu.

15:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Santiago Bernabeu.

15:48

15:40

Rezerwowi Espanyolu: Pau, Hector Moreno, Alex, Christian Stuani, Abraham Gonzalez, Javi Lopez, Luque.

15:35

Rezerwowi Realu Madryt: Keylor Navas, Nacho, Marcelo, Sami Khedira, Asier Illarramendi, Jese Rodriguez, Javier Hernandez.

15:30

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

15:05

Espanyol Sergio Gonzaleza jest z kolei drużyną środka ligowej tabeli. Popularne Papużki mogą się pochwalić miejscem dziesiątym i 20 punktami zdobytymi w 17 spotkaniach. Na ten moment ekipa z Barcelony nie jest uwikłana ani w walkę o europejskie puchary, ani w batalię o utrzymanie, a dobry wynik na Santiago Bernabeu z pewnością pomógłby utrzymać ten stan rzeczy.

15:00

Zespół Carlo Ancelottiego ma w chwili obecnej na swoim koncie 39 punktów i o jeden wyprzedza Barcelonę i Atletico. Co więcej, Real ma jeden mecz rozegrany mniej od swoich przeciwników. Po drugiej stronie 'barykady' mamy jednak obecną formę Królewskich, która najwyższa z pewnością nie jest. Real przegrał trzy ostatnie pojedynki - sparing z Milanem, ligowe starcie z Valencią, a także pojedynek w Pucharze Króla z Atletico. Klubowi Mistrzowie Świata muszą jak najszybciej odzyskać swój imponujący rytm z roku 2014, bowiem już w najbliższą środę czeka ich rewanż z Atletico, a widmo odpadnięcia w pierwszych rozgrywek w nowym roku bardzo mocno zagląda w oczy Los Blancos.

14:55

To spotkanie jest pierwszym 'epizodem' rywalizacji madrycko-barcelońskiej w tej serii spotkań w Hiszpanii. Jutro zdecydowanie ciekawsze spotkanie FC Barcelony z Atletico Madryt, ale już dziś aktualny lider rozgrywek, jakim jest Real Madryt, postara się postawić w bardzo dobrej sytuacji przed jutrzejszym hitem. Jeśli Królewscy ograją Espanyol, to umocnią się na prowadzeniu w La Liga i będą mogli spokojnie obserwować, jak w niedzielę jeden z ich głównych rywali do tytułu (albo obaj) traci punkty w bezpośredniej konfrontacji.

14:53

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym Real Madryt zmierzy się z Espanyolem Barcelona.