Niedziela, 11 stycznia 2015, godz. 21:00

Statystyki:

22:56

Tak wygląda aktualna tabela La Liga.

22:55

Absolutnie zasłużone zwycięstwo FC Barcelony, która była wyraźnie lepszym zespołem od Atletico Madryt. Podopieczni Luisa Enrique być może zagrali swój najlepszy mecz w tym sezonie i na bardzo niewiele pozwolili swoim rywalom. Czy to pozwoli na względny spokój w ekipie z Camp Nou? Wydaje się, że tak, przynajmniej do pierwszej straty punktów.

94'

Koniec meczu!!! Barcelona pokonuje Atletico Madryt 3:1!!

94'

Godin oddał ładny strzał z powietrza, który zdołał odbić Bravo. Wcześniej jednak Urugwajczyk był na spalonym.

93'

Dośrodkowanie Koke z rzutu wolnego, złe wyjście z bramki Bravo, ale na swoje szczęście goście nie skorzystali z tego błędu.

93'

Gol na 3:1.

92'

Pedro Rodriguez zmienia Luisa Suareza, który otrzymał owację od kibiców na Camp Nou.

91'

Neymar przewrócony w polu karnym przez Juanfrana. Nie ma faulu i rzutu karnego. Trzy minuty doliczone przez sędziego do tego meczu.

89'

Rafinha zmienia Ivana Rakiticia.

88'

Fantastyczna akcja zespołowa Barcelony, ale najważniejszy był błąd Raula Garcii po zagraniu Ivana Rakiticia! Hiszpan praktycznie podarował gola Leo Messiemu, który z bliska pokonał Moyę! 3:1!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Leo Messi!!!

86'

Raul Garcia teraz zachował się bardzo niesportowo względem Neymara. Nie ma jednak kartki.

85'

Po rzucie rożnym dla Atletico dobry soczysty strzał z dystansu Tiago pewnie broni Claudio Bravo.

84'

Messi!!! Po akcji Neymara Argentyńczyk w dobrej sytuacji miał piłkę na 16. metrze, ale jego płaski strzał spokojnie broni Moya!

84'

Guilherme Siqueira zmienia w Atletico Jesusa Gameza.

83'

Kartka dla Godina za chamski faul na Suarezie w walce o górną piłkę.

81'

Żółta kartka dla Leo Messiego za niebezpieczne zagranie względem Miguela Moyi.

80'

Rzut rożny dla Atletico! Pierwsze dośrodkowanie Koke nie stworzyło zagrożenia, ale potem po kapitalnej akcji Turana zakotłowało się w polu karnym Barcelony! Dobra interwencja Mascherano uratowała Barcę!

79'

Mandzukić w walce z Pique wywalczył rzut rożny dla Atletico.

78'

Messi zbyt indywidualnie starał się rozwiązać akcję Barcelony i stracił piłkę. Dobra kontra Atletico i znakomita interwencja Bravo, który na przedpolu uprzedził Fernando Torresa.

77'

76'

Fernando Torres efektownie z powietrza próbował zaskoczyć piłkarzy Barcy, ale został zablokowany, a w dodatku był na spalonym.

75'

Po rzucie wolnym dla Atletico stworzyła się szansa na kontrę dla Barcy. Obrońcy Atletico dość rozpaczliwie, ale skutecznie przecięli podanie Suareza do Neymara.

75'

Raul Garcia zmienia słabiutkiego Griezmanna.

74'

Żółta kartka dla Mascherano za protesty. Kolejna kartka za to samo przewinienie. Piłkarze obu drużyn mają już dość sędziego tego meczu.

72'

20 minut do końca. Atletico póki co nie śpieszy się do ataku. Podopieczni Simeone czekają na tę jedną jedyną okazję do zaskoczenia Barcelony.

70'

Arda w narożniku boiska starał się wywalczyć rzut rożny, ale sędzia uznał, że grę od bramki wznowi Bravo.

69'

Żółtą kartką za protesty ukarany został Griezmann.

68'

I już teraz ta zmiana w Atletico. Torres w miejsce Gabiego.

67'

Fernando Torres za chwilę pojawi się na boisku.

66'

Rzut wolny dla Barcelony z około 30 metrów od bramki Moyi. Leo Messi uderza jednak prosto w mur.

65'

Tiago taktycznym faulem przerwał kapitalny rajd Neymara. Żółta kartka.

64'

Po akcji Barcelony strzały Neymara i Messiego zostały w polu karnym ofiarnie zablokowane przez obrońców Atletico.

63'

61'

Godzina gry za nami! Atletico dzięki sędziemu wróciło do gry i wciąż może powalczyć choćby o remis. Jak zareaguje na to wszystko Barcelona?

59'

Juanfran teraz kolejny raz fauluje Neymara, a przypomnijmy, że on ma żółtą kartkę na swoim koncie.

58'

Koncert Undiano Mallenco trwa. Żółta kartka dla Suareza za protesty.

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mario Mandzukić wykorzystuje prezent od arbitra i mocnym strzałem pokonuje Bravo!!! Atletico wraca do gry!

56'

Rzut karny dla Atletico!!! Zdaniem sędziego Undiano Mallenco Messi sfaulował w polu karnym Jesusa Gameza! Kolejny błąd arbitra!

55'

Andres Iniesta zdecydował się na indywidualną akcję, po której jego strzał z dystansu został zablokowany przez Gimeneza.

54'

Atletico na razie jest równie bezradne jak przed przerwą. Ten mecz to jest jak dotąd prawdziwy popis Blaugrany.

53'

Rzut wolny dla Barcelony. Messi ostro centrował piłkę w pole karne, skąd dobrze wybił ją Godin. Po chwili Argentyńczyk wyjechał z piłką poza linię końcową w swoim indywidualnym rajdzie.

50'

Juanfran od tyłu sfaulował Neymara. Zasłużona żółta kartka.

49'

Messi ładnym podaniem próbował uruchomić Neymara, ale to zagranie ofiarnie przeciął Juanfran.

49'

Griezmann wywalczył rzut rożny dla Atletico. Po nim do strzału głową doszedł Godin, ale po jego uderzeniu piłka spadła na górną siatkę bramki Bravo.

48'

Tymczasem kilku graczy Atletico poza boiskiem intensywnie się rozgrzewa. Wśród nich jest Fernando Torres.

47'

Mascherano ostro potraktował Mandzukicia około 35 metrów od bramki Bravo. Rzut wolny dla Atletico.

46'

Rozpoczynamy drugą część gry, obie drużyny bez zmian!!!

22:04

Wracamy na murawę Camp Nou, gdzie już także pojawiają się piłkarze obu drużyn. Za chwilę początek drugiej połowy.

21:55

21:54

Dzisiaj na Camp Nou jest nieco ponad 81 tysięcy kibiców. Do kompletu daleko mimo dużej wagi spotkania.

21:53

Trzeba także dodać, że swoje trzy grosze do przebiegu tego spotkania dokłada słabiutki sędzia Undiano Mallenco, który najpierw darował ewidentną czerwoną kartkę Jose Gimenezowi za brutalny faul na Neymarze, a następnie nie dostrzegł ręki Leo Messiego na początku akcji bramkowej na 2:0.

21:51

Fantastyczny mecz dzisiaj rozgrywa Barcelona! Efektowna i skuteczna w ataku oraz bezbłędna w defensywie nie daje Atletico absolutnie żadnych szans. 2:0 po bramkach Neymara i Luisa Suareza to jest do tej pory najniższy wymiar kary dla Los Colchoneros.

45'

Koniec pierwszej połowy! Barcelona zasłużenie prowadzi z Atletico 2:0!

45'

Suarez dostał dobre podanie za linię obrony od Iniesty, ale nie opanował piłki. Minuta doliczona przez arbitra.

44'

Jesus Gamez próbował teraz w starciu z Pique wymusić rzut karny. Bez skutku, sędzia nie dał się nabrać.

43'

Messi!!! Długa piłka w pole karne dociera na głowę Argentyńczyka, ten uderzył ją minimalnie obok bramki Moyi, który nawet nie ruszył w stronę piłki!

41'

Barcelona teraz w pełni kontroluję sytuację, a Atletico jest dziś nie do poznania. Los Colchoneros grają najgorszy mecz od miesięcy!

40'

37'

Powtórki pokazują, że Argentyńczyk rzeczywiście pomagał sobie ręką na starcie swojego rajdu. Ta bramka nie powinna być uznana, co jest kolejnym bardzo poważnym błędem Undiano Mallenco w tym meczu.

36'

Ulalala, ależ akcja Leo Messiego (który mógł sobie pomóc ręką w tej sytuacji), który w swoim stylu rozpędził się i popędził kilkadziesiąt metrów, po czym idealnie wyłożył piłkę Suarezowi, który w polu karnym spokojnie pokonał Moyę! 2:0!

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Luis Suarez!

33'

Żółta kartka dla Mandzukicia. Zagotowało się po chwili po jego starciu z Busquetsem, ale udało się uspokoić sytuację.

32'

Suarez nie zrozumiał teraz intencji Rakiticia i nie poszedł za dośrodkowaną płasko piłką przez Chorwata. Ta wpadła w ręce Moyi.

31'

Kolejna kontra w wykonaniu Barcelony, ale tym razem kończy się ona dośrodkowaniem Rakiticia prosto w ręce Moyi.

31'

Neymar popisał się sporą niedokładnością pod własnym polem karnym, piłkę przejął Mandzukić, ale szybko został zastopowany przez Albę.

29'

Kolejna kontra Barcelony wyprowadzona przez Neymara. Brazylijczyk zagrywa w pole karne do Leo Messiego, który po minięciu Gameza z ostrego kąta nie zdołał pokonać Moyi!

28'

Godin niedokładnym podaniem pozwolił Neymarowi uciec na połowie Barcelony, ale Brazylijczyk nie zdołał celnie dograć na wolne pole do Suareza.

26'

Po 25 minutach absolutnej dominacji Barcelony Atletico wydaje się powoli otrząsać. Zobaczymy, czy przyniesie to skutek jeszcze w pierwszej połowie.

24'

Nie ma gola!!! Kontra Barcelony, Suarez idealnie dośrodkowuje na głowę Neymara, ale ten uderza minimalnie obok słupka!!!

22'

Neymar tymczasem wrócił do gry ku radości kibiców na Camp Nou.

21'

Kolejny brzydki faul, tym razem Jesusa Gameza na Leo Messim. Pierwsza żółta kartka.

20'

Żebym nie był gołosłowny. Tymczasem na boisku gra wznowiona, Barca przez chwilę w dziesiątkę.

19'

Powtórki pokazują, że to było być może wejście nawet na czerwoną kartkę, a powtarzam, że nie ma nawet faulu. Żenada w wykonaniu arbitra. Neymar tymczasem na noszach opuszcza plac gry.

18'

Kostka Neymara jest cała we krwi. Panie Undiano Mallenco, teraz to się pan absolutnie skompromitował.

17'

16'

Brutalnie potraktowany teraz Neymar przed polem karnym przez Gimeneza tuż przed polem karnym, a Undiano Mallenco nie dyktuje nawet faulu. Duży błąd arbitra.

15'

Dośrodkowanie z lewej strony boiska nie trafiło do Mandzukicia, ale jeszcze z dystansu uderzył Koke, który posłał piłkę płasko obok bramki!

14'

Atletico ledwo straciło pierwszego gola, a już mogło spokojnie przegrywać 0:2. Świetnie rozpoczyna się to spotkanie dla Barcy.

13'

Nieprawdopodobne!!! Potężny strzał Alby odbił przed siebie Moya, ale po chwili obronił jakimś cudem dobitkę z bliska Suareza!

12'

12'

Było trochę przypadku w tej akcji! Messi ściągnął na siebie dwóch obrońców i prawą nogą dograł dobrze do Suareza! Ten nie potrafił opanować piłki, ale ta szczęśliwie trafiła przed bramkę do Neymara, który skierował ją do siatki! Barca na prowadzeniu!

12'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Neymar!!!

11'

Klepki Katalończyków na razie nie są na tyle dokładne, aby przedrzeć się przez defensywę Atletico. To jest jednak problem Barcy nie od dziś.

10'

Messi próbował prostopadłym podaniem uruchomić Neymara, ale to podanie przeciął Godin.

9'

Messi!!! Po dobrej szarży i podaniu Neymara, Argentyńczyk wpadł w pole karne po minięciu Gameza, ale prawą nogą uderzył bardzo niecelnie!

8'

Na razie nie są w stanie goście skutecznie wyprowadzić jakiegokolwiek kontrataku. Barcelona dobrze spisuje się w destrukcji.

6'

Dość szybko Barcelona zabiera piłkę rywalom. Messi teraz próbował dośrodkowac piłkę prawą nogą w pole karne, ale tam nie było żadnego z jego kolegów.

5'

Problemy Atletico z wyprowadzeniem piłki. Trochę bilarda pod szesnastka gości, ale piłka wpada w ręce Moyi.

4'

Zdaniem sędziego teraz w polu karnym Atletico Godin był faulowany przez Pique. Faul w ofensywie odgwizdany.

3'

Neymar zdobywa rzut rożny dla Barcelony.

3'

Szukał Alba przed polem karnym Luisa Suareza, ale Gimenez zdołał wybić piłkę na aut.

2'

Próba wyprowadzenia kontry przez Barcę, ale Neymar nie zrozumiał się z Suarezem. Po chwili sędzia dopatrzył się spalonego Griezmanna, choć w tym momencie chyba się pomylił.

1'

Już piłka w pole karne do Mandzukicia, ale bez efektu! Atletico od pierwszych sekund rzuca się na Barcelonę!

1'

Griezmann do Mandzukicia i zaczynamy! Atletico przy piłce!!!

21:02

Jeszcze minuta ciszy ku pamięci ofiar zamachów terrorystycznych w Paryżu.

21:01

W tym momencie Leo Messi odbiera nagrodę dla najlepszego strzelca w historii ligi hiszpańskiej.

20:59

Piłkarze wychodzą na murawę Camp Nou! Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Andres Iniesta (Barcelona) i Gabi (Atletico).

20:50

Taką statuetkę otrzyma od ligi dzisiaj Leo Messi. Za wyprzedzenie Telmo Zarry w klasyfikacji strzelców wszech czasów w La Liga .

20:50

20:45

Rozgrzewka też może być ciekawa.

20:45

Sędzią tego spotkania będzie znany hiszpański arbiter międzynarodowy, Alberto Undiano Mallenco.

20:40

Kogo dziś brakuje w obu drużynach? W Barcelonie nie zobaczymy kontuzjowanych Xaviego i Thomasa Vermaelena. Drobne problemy zdrowotne w tygodniu miał także Jeremy Mathieu, a Martin Montoya i Douglas znaleźli się poza kadrą drużyny Luisa Enrique. W Atletico na czas nie wyleczyli się Joao Miranda i Cristian Ansaldi, a miejsca w osiemnastce nie wywalczyli Cristian Rodriguez oraz Guilherme Siqueira.

20:35

Ławka rezerwowych Atletico: Jan Oblak, Lucas Hernandez, Mario Suarez, Saul Niguez, Raul Garcia, Fernando Torres, Raul Jimenez,

20:35

Ławka rezerwowych FC Barcelony: Marc Andre Ter Stegen, Pedro Rodriguez, Rafinha Alcantara, Marc Bartra, Sergi Roberto, Adriano Correia i Munir El Haddadi.

20:31

20:30

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Największym zaskoczeniem jest obecność Jesusa Gameza na lewej stronie obrony Atletico.

20:25

Jak było wspomniane najważniejszym z tych spotkań było starcie ligowe na Camp Nou w ostatniej kolejce ubiegłego sezonu La Liga. W kontrowersyjnych okolicznościach zakończyło się ono zwycięskim dla Atletico remisem 1:1 po bramkach Alexisa Sancheza i Diego Godina, dzięki czemu to Los Colchoneros zostali mistrzami Hiszpanii.

20:17

Cały bilans to jedno zwycięstwo Atletico i aż pięć remisów.

20:17

W zeszłym sezonie obie drużyny mierzyły się aż sześciokrotnie i, co ciekawe, żadnego z tych spotkań nie potrafiła wygrać Barcelona, nawet pomimo faktu, iż zwyciężyła w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii (po dwóch remisach: 1:1 i 0:0). W lidze na Vicente Calderon było 0:0, a w decydującym o mistrzostwie starciu na Camp Nou 1:1. W dwumeczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów w Barcelonie było 1:1, a w Madrycie skromne 1:0 dla zespołu Simeone.

20:07

Żeby było śmieszniej, wszystko to ma miejsce, gdy Barca ma realne szanse na zdobycie wszystkich trofeów w tym sezonie. W lidze Duma Katalonii jest druga z 38 punktami na koncie i traci cztery oczka do prowadzącego Realu Madryt.

20:05

W Barcelonie z kolei problem gromadzi się na problemie. Ostatnia porażka ligowa z Realem Sociedad 0:1 otworzyła prawdziwą puszkę Pandory. Do zakazu transferów od FIFA doszło zwolnienie dyrektora sportowego Andoniego Zubizarrety, konflikt Luisa Enrique z drużyną, w tym przede wszystkim Leo Messim, który spowodował plotki o możliwym odejściu obu panów z klubu. Luis Enrique ma ponoć zostać zwolniony jeśli dzisiaj Barca nie pokona Atletico, natomiast Messi miałby z własnej woli latem opuścić Katalonię.

20:01

Choć bukmacherzy są zdania, że z racji gry na własnym stadionie to Barcelona jest faworytem tego meczu, to jednak ostatnie wydarzenia w obu klubach raczej przenoszą to miano na Atletico Madryt, które ostatnio dołączyło do walczących o tytuł Realu i Barcelony. Zespół Diego Simeone jest trzeci, ma na swoim koncie 38 punktów, czyli dokładnie tyle samo co Barca, ale aktualna forma zdecydowanie wskazuje na Los Colchoneros, którzy w dodatku będą dziś grać pod znacznie mniejszą presją.

19:55

Na koniec tego sportowego weekendu pozostała nam już absolutna wisienka na torcie. Ciężko bowiem inaczej nazwać dzisiejszy szlagierowy pojedynek w La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się na Camp Nou z Atletico Madryt. Jeszcze w maju ubiegłego roku obie drużyny na tym samym stadionie spotkały się w meczu, który decydował o tytule mistrza Hiszpanii. Teraz za to Blaugrana i Los Colchoneros walczą o to, żeby jeszcze zachować realne szanse na zdobycie tego tytułu. Komu to się powiedzie?

19:50

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 18. kolejki hiszpańskiej La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się z Atletico Madryt.