Sevilla FCSevilla FC
21:51

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Wielgosiński, dobrej nocy.

92'

Barcelona absolutnie zdominowała starcie i zasłużenie rozgromiła Sevillę aż 5-1. Mimo złego wyniku dla przyjezdnych, warto wyróżnić Grzegorza Krychowiaka, który kilkukrotnie pokazał swoje umiejętności indywidualne. Oczywiście oprócz trzech punktów ważny jest fakt, że Leo Messi został najlepszym strzelcem w historii ligi hiszpańskiej.

90'

Kolejny rzut rożny dla Sevilli. Dośrodkowanie Aspasa zablokowane przez Pique.

88'

Blisko zamknięcia dośrodkowania z rzutu rożnego Grzesiek Krychowiak, jednak zabrakło kilku centymetrów naszemu rodakowi. Od bramki Bravo.

85'

Groźny strzał z woleja z lewej nogi Neymara, jednak Beto pewnie łapie piłkę w tzw. koszyk.

84'

Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę w okolicach koła środkowego.

81'

Schodzi z boiska Jordi Alba, który zagrał dobre spotkanie, a w jego miejsce były gracz Sevilli, Adriano.

78'

Teatr jednego aktora. Hat-trick Messiego. Dwójkowa akcja między Argentyńczykiem i Neymarem, który "na ścianę" oddał piłkę Lionelowi, ten strzałem po ziemi pokonał Beto.

76'

Przy aplauzie trybun boiska opuszcza Xavi. Za niego wchodzi Rafinha.

74'

Za Luisa Suareza wchodzi Pedro Rodriguez.

72'

Historia dzieje się na naszych oczach. Lionel Messi podwyższa na 4-1 i dzięki temu golowi staje się najlepszym strzelcem w historii ligi hiszpańskiej!

71'

Do wejścia na murawę przygotowuje się Pedro.

69'

Dobra dwójkowa akcja między Albą i Suarezem, jednak lewy obrońca uderzył niecelnie.

67'

Pewnie prowadzenie sprawiło, że Barcelona spokojnie i cierpliwie rozgrywa akcję na 40.-50. metrze od bramki rywala.

64'

Luis Suarez idealnie wrzucił piłkę na głowę Ivana Rakiticia i ten bez żadnych problemów podwyższył na 3-1

60'

I przy oklaskach publiczności Gerard Deulofeu zmienia Aleixa Vidala.

60'

Podwójna zmiana w Sevili. Gameiro za Denisa Suareza.

58'

Statystyka strzałów jest bezlitosna: 10 Barcelona, 0 Sevilla.

57'

Jeremy Mathieu fauluje Bakkę i przerywa akcję gości. Żółta kartka dla Francuza.

56'

Od kilku minut Barcelona cierpliwie szuka dziury w formacji defensywnej Sevilli, jednak żadna z prób nie skończyła się strzałem.

52'

Sevilla cierpliwie rozgrywa akcję. Piłkarze Barcelony nie zakładają pressingu i czekają, co zrobią z piłką rywale.

49'

Błyskawiczna odpowiedź Barcelony! Neymar głową strzela kolejną bramkę w tym sezonie. Autorem asysty Xavi Hernandez.

48'

Nicolas Pareja ukarany zółtym kartonikiem za przytrzymywanie Luisa Suareza.

47'

Wrzutka Vitolo w pole karne, jego akcję zamyka...Jordi Alba. Warto zaznaczyć, że cała akcja zaczęła się od przechwytu Grzegorza Krychowiaka.

21:01

Od środka boiska drugą połowę rozpoczynają piłkarze Sevilli. Zaczynamy drugą część meczu.

46'

FC Barcelona wyraźnie dominuje w spotkaniu, jednak od jednych i od drugich oczekujemy więcej. Po pierwszej połowie, nie oszukujmy się, nudnej połowie, Barca prowadzi 1-0 z Sevillą po znakomitym trafieniu Leo Messiego. Wracamy za kwadrans.

45'

Długa piłka Leo Messiego do Jordiego Alby, ten puszcza piłkę między nogami Beto, ale tuż przed linią obrońca Sevilli wybił piłkę na rzut rożny.

43'

Dobra gra obronna Sevilli, piłkarze trzymają krótkie odległości między sobą, a linia obrony i pomocy scaliła się w jedną formację defensywną.

40'

Głośne gwizdy z trybun, ponieważ sędzia po raz kolejny nie odgwizdał ewidentnego faulu, tym razem na Leo Messim.

38'

Po raz kolejny moment spotkania, w której ani jedni, ani drudzy nie są w stanie wykreować dobrej okazji. Wszystkie próby ataku kończą się albo faulem, albo stratą.

36'

Coke brzydko zaatakował Neymara, robiąc wślizg w nogi Brazylijczyka zza jego pleców. Ewidentny faul i słuszna decyzja arbitra.

33'

Groźne dośrodkowanie Figueirasa, jednak żaden z jego kolegów nie przeciął świetnej centry. Całą akcję wyjaśnił Alba, wybijając piłkę z pola karnego.

31'

Barcelona spokojnie od dobrych kilku minut gra atakiem pozycyjnym, lecz nie daje to żadnych efektów w postaci gola ani strzałów. Gracze Unaia Emery'ego skutecznie przerywają ataki Barcy faulami.

28'

Sevilla założyła pressing, co daje efekt w postaci niecelnego podania w formacji obronnej jednego z defensorów. Rzut z autu dla Sevilli na wysokości pola karnego Barcy.

26'

Tak się złożyło, że Neymar założył siatkę Messiemu i tym zagraniem rozpoczął kontrę zespołu z Ramon Sanchez Pizjuan. Kontratak jednak szybko legł w gruzach.

25'

Kolejny rzut wolny, lecz tym razem Xavi decyduje się na dośrodkowanie w kierunku Neymara. Brazylijczyka ubiegli obrońcy Sevilli.

23'

Warto dodać, że tym trafieniem Leo Messi wyrównał rekord Telmo Zarry i jest zaledwie jeden gol od zostania najlepszym strzelcem w historii ligi hiszpańskiej.

21'

Kapitalny gol Leo Messiego!!! Owacja na stojąco dla Argentyńczyka, który w okienko bramki Beto huknął nie do obrony. Barcelona prowadzi 1-0.

20'

Ever Banega fauluje swojego rodaka, Leo Messiego, na dwudziestym metrze od własnej bramki. Dobra okazja na zdobycie gola z rzutu wolnego.

18'

Sevilla, kiedy już przejmie piłkę, traci ją na 40. lub 50. metrze od bramki Barcelony. Z kolei gospodarze gubią się, gdy zbliżają się do pola karnego Sevilli.

16'

Sevilla coraz śmielej próbuje atakować, jednak za każdym razem ich umiejętności ofensywne są mniejsze niż te obronne Barcy.

14'

Bardzo dobra akcja Barcelony, szybkie podania z pierwszej piłki, jednak Dani Alves, będąc na jedenastym metrze od bramki, postanowił dośrodkować i tym zagraniem zepsuł efektowną akcję.

11'

Długa piłka na dobieg do Luisa Suareza, jednak w porę z bramki wyszedł Beto i zablokował uderzenie Urugwajczyka. Autorem podania Xavi Hernandez.

8'

Pierwsza interwencja Beto, który musiał wybronić strzał Messiego. Uderzenie nie było na tyle silne, by portugalski golkiper miał być zaskoczony.

7'

Świetnie Grzegorz Krychowiak przejął piłkę spod nóg Messiego i tym samym zatrzymał groźnie wyglądającą okazję.

5'

Barcelona rusza z akcją, Ivan Rakitić szuka na lewej stronie Neymara, który... wiązał buta i nie brał udziału w ataku.

4'

Gerard Pique zablokował podanie Denisa Suareza, Barcelona rusza z kontrą.

3'

Pierwsza próba Sevilli. Goście spokojnie rozgrywają piłkę na połowie Barcelony.

1'

Sędzią dzisiejszego meczu nie jest Clos Gomez, jak możecie przeczytać w panelu, a Martinez Munuera.

20:00

Piłka na środku boiska, sędzia gwiżdże po raz pierwszy. Zaczynamy!

19:58

Z głośników na Camp Nou słyszymy hymn Barcelony, co oznacza, że piłkarze wychodzą na murawę przy oklaskach publiczności.

19:56

Piłkarze czekają w tunelu na wyjście na boisko.

19:51

W Sevilli występuje dwóch piłkarzy FC Barcelony, którzy są na wypożyczeniu na Ramon Sanchez Pizjuan. Jeden z nich, Denis Suarez, zaczyna mecz od pierwszej minuty, zaś drugi, Gerard Deulofeu, zaczyna mecz na ławce.

19:49

A na ławce rezerwowych Sevilli zasiądą: Rico, Kołodziejczak, Reyes, Deulofeu, Mbia, Gameiro, Aspas,

19:49

Ławka rezerwowych Barcelony na dziś: Ter Stegen, Bartra, Adriano, Rafinha, Roberto, Munir, Pedro.