Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
95'

Koniec meczu! Athetic pokonuje na własnym stadionie Espanyol 3-1.

91'

3 minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

90'

Ostatnia zmiana w Athletic. Schodzi z boiska Muniain, a za niego pojawia się Unai Lopez.

85'

Najpierw Sanchez zmarnował kapitalne podanie od Caicedo i źle podawał w sytuacji 2v1 do Stuaniego, ale później do piłki dopadł Sevilla i podał przed pole bramkowe do Sancheza, który tym razem podjął dobrą decyzję i wpakował piłkę do siatki.

84'

3-1! Sanchez!

82'

Aduriz żegnany brawami. Za strzelca pierwszej bramki pojawia się na boisku San Jose.

79'

Po usypiającym fragmencie gry kapitalnym strzałem popisał się Iturraspe. Piłka jeszcze odbiła się od słupka, zanim zatrzepotała w siatce!

78'

Iturraspe ależ gol! 3-0!

76'

A Sergio Garcia ukarany za faul.

76'

Żółta kartka dla Sevilli za komentarz pod adresem sędziego.

69'

Schodzi z boiska Susaeta, a zmienia go Benat.

68'

Piłka po uderzeniu Sevilli ląduje na słupku! Świetna akcja wprowadzonego przed chwilą pomocnika Espanyolu!

66'

Strzał Susaety z rzutu wolnego, ale dobra reakcja muru i po tym uderzenie tylko rzut rożny.

64'

Akcja Espanyolu, a konkretnie przedzierać próbował się Caicedo, piłka trafia do Stuaniego, a Urugwajczyk uderzył na bramkę, jednak futbolówka po jego strzele przeszła obok słupka.

62'

Aduriz również ukarany "żółtkiem" za dyskusje z arbitrem.

62'

Colotto ukarany żółtą kartką.

61'

Brak interwencji sędziego! Muniain wpadł w pole karne i chyba był podcinany, ale arbiter nie użył gwizdka w tej sytuacji. Sędzia Lopez był blisko tej sytuacji i trzeba zaufać jego ocenie.

60'

Na pozycji spalonej Stuani. Jeżeli był, to minimalnie przekroczył przepisy.

56'

Również murawę opuszcza Lucas Vazquez, a za niego pojawia się Salva Sevilla.

56'

Schodzi Gonzalez, wchodzi Caicedo.

55'

Świetnie piłkę do Viguery zgrał Aduriz, ale pomocnik Athletic uwikłał się w niepotrzebny drybling i stracił futbolówkę.

53'

Lucas Vazquez ukarany żółtą kartką za faul na uciekającym Muniainie.

51'

Nie wygląda niestety na to, by obraz gry się zmienił. W dalszym ciągu jest mnóstwo niedokładności ze strony obu drużyn.

48'

Pierwsza ofensywna akcja w drugiej połowie, skrzydłem przedrzeć próbował się Susaeta, ale Fuentes czujnie zastopował jego próbę dryblingu.

46'

Gwizdek sędziego Lopeza, druga połowa rozpoczęta!

21:40

Gol Viguery na 2-0

21:39

Mecz nie powala na kolana poziomem, brak tu typowej dla ligi hiszpańskiej technicznej gry, ale oglądane dwie bramki przez 45 minut chociaż w pewnej części rekompensują nam brak świetnego widowiska. Efektywność dziś góruje nad efektownością.

21:31

3 strzały celne i 2 bramki - piłkarze Athletic poszli nie w ilość, a w jakość. Bramki Aduriza i Viguery dają solidną zaliczkę dla gospodarzy przed drugą połową.

46'

Minutę po golu sędzia kończy pierwszą połowę mecz.

45'

Aduriz kapitalnie przyjął piłkę i wygrał pojedynek o pozycję, wchodząc między dwóch obrońców, podał prostopadle w pole karne do Viguery, a ten sprytnie pokonał Casillę!

45'

2-0! Viguera!

42'

Dwa dośrodkowania Susaety z rzutów wolnych w krótkim odstępie czasu, ale po żadnych z nich nie było zagrożenia pod bramką Casilli.

40'

A tu sytuacja starcia Casilli z Adurizem

38'

Fuentes świetnie wyprzedził Susaetę i przejął piłkę, wyprowadzając kontrę, lecz później fatalnie ją zespuł, tracąc futbolówkę przez techniczny błąd.

34'

Casilla nie faulował Aduriza poza polem karnym - taka jest decyzja sędziego Lopeza, choć wszyscy na stadionie zdają się mieć inne zdanie. Również powtórka nie pozostawia wątpliwości - zdecydowany faul bramkarza Espanyolu.

32'

Odpowiedź Espanyolu, strzał Vasqueza, ale Iraizoz łapie piłkę. Zdecydowanie ożywił się mecz na San Mamés.

32'

Po rzucie rożnym Aduriz zgubił Colotto, uderzył głową i piłka po rykoszecie odbita jeszcze od Stuaniego wpada do bramki!

30'

Aduriz! 1-0!

28'

Garcia blokowany na 7. metrze! Najpierw nieszczęśliwie piłka w polu karnym odbiła się od Balenziagi, dopadł do niej Garcia i uderzył, ale lewy defensor Athletic szybko naprawił swój błąd i przyjął uderzenie na nogę!

26'

Mnożą się niedokładności ze strony jednej i drugiej drużyny. Przy piłce częściej Athletic, widać po nich wyższą kulturę gry, ale nawet im ciężko sklecić choć jedną sensowną akcję.

22'

Była okazja do kontry dla Espanyolu, ale Garcia zmuszony zastopować akcję, bo na własnej połowie znajdowało się 10 jego kolegów...

20'

Okres przewagi gospodarzy. Częste dośrodkowania w pole karne Katalończyków, ale póki co Aduriz bezradny w powietrzu.

18'

Viguera próbował wygrać główkę w polu karnym, ale znów szybszy Casilla.

16'

Casilla pewnie wyłapuje dośrodkowanie Balenziagi z lewej strony boiska.

14'

Kolejna próba prostopadłego podania z głębi pola od grającego z "10" na plecach de Marcosa, tym razem do piłki doszedł Muniain, ale jego dośrodkowania było bardzo niecelne.

13'

86-54 - statystyka podań obu drużyn.

12'

Rico na jeden kontakt do de Marcosa, ale ten niedokładnie podaje do Susaety i dobrze zapowiadająca się akcja spaliła na panewce.

9'

Wobec kłopotów zdrowotnych obrońców Athletic, na pozycji prawego defensora zmuszony jest grać ofensywny de Marcos. Wydaje się póki co, że to tą stroną będą głównie atakować gospodarze.

8'

Dopiero pierwsza akcja ofensywna gospodarzy. De Marcos popędził skrzydłem i dośrodkował na głowę Aduriza, ale ten faulował obrońcę Espanyolu.

7'

Świetnie spod pressingu wyszli piłkarze Bilbao w środkowej części pola. W rolach głównych Rico i de Marcos.

5'

Sporo niedokładności na San Mamés ze strony obu drużyn.

4'

Na spalonym złapany Garcia.

3'

Victor Sanchez! Bomba z ponad 25 metrów, ale nad poprzeczką, choć Iraizoz wyciągnął się jak długi!

2'

Athletic Bilbao w biało-czerwonych koszulkach w pasy, Espanyol w niebiesko-białych strojach.

20:44

Rozpoczynamy!

20:43

W nieco lepszej formie ostatnio są gospodarze, którzy po fatalnym początku nie przegrywając od 4 spotkań. Natomiast "Papużki" tylko 2 punkty zdobyte w ostatnich 4 meczach. Jednak ostatnie starcie między Athletic a Espanyol zakończyło się zwycięstwem tych drugich. Jak będzie dziś? O tym przekonamy się już za chwilę!

20:38

W drużynie Bilbao martwiono się o stan zdrowia Artiza Aduriza. 33-letni napastnik narzekał na uraz ścięgna, ale udało się go postawić na nogi. Doświadczony Hiszpan jest najlepszym strzelcem Athletic w tym sezonie. Gdyby nie jego 7 bramek, dzisiejsi gospodarze mogliby znajdować się nawet w strefie spadkowej.

20:35

Mecz wywołuje wiele emocji, nie tyle tych czysto piłkarskich, ale również etnicznych. Pojedynek Basków z Katalończykami to doskonały temat dla hiszpańskiej prasy przed tym pojedynkiem.

20:32

Dzisiejszy mecz będzie spotkaniem sąsiadujących ze sobą ekip. Po 11 kolejkach dzisiejsi gospodarze uzbierali 12 oczek, ich rywale zaś 11.