Sobota, 8 listopada 2014, godz. 16:00
1 : 2
FC BarcelonaFC Barcelona
93'

Undiano Mallenco gwiżdże po raz ostatni w tym meczu. Z Andaluzji Barcelona wyjeżdża z kompletem punktów, jednak w całym starciu prezentowała się bardzo przeciętnie. Dziękujemy za spędzenie z nami dwóch godzin i zapraszamy na kolejne relacje na naszej stronie.

91'

Arbiter dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Barcelona w ataku pozycyjnym, Almeria próbuję założyć pressing, jednak efektem nie jest odebrana piłka, a faul w środkowej strefie.

88'

Mamy przerwę w grze, a murawie leży Marc Bartra.

87'

Barca przytrzymuje piłkę, by tylko dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra.

84'

Thomas schodzi z boiska, w jego miejsce Wellington Silva, formalnie piłkarz Arsenalu, który jest w Andaluzji na wypożyczeniu.

82'

Drugi mecz Luisa Suareza, trzecia asysta Urugwajczyka. Dośrodkowanie Suareza, Alba schodzi do środka i bez problemu pokonuje Rubena.

81'

Znamienny obrazek: Leo Messi przez kilkanaście sekund przytrzymywał piłkę i żaden z rywali go nie atakował, i żaden z kolegów z drużyny nie wyszedł na pozycję.

80'

Messi po raz drugi trafia dziś w poprzeczkę i po raz drugi po strzale głową.

79'

Edgar Mendez pada w polu karnym i próbuje wymusić rzut karny, jednak arbiter jest niewzruszony. Od bramki Claudio Bravo.

77'

Walczy o piłkę Luis Suarez. Tym razem fauluje Navarrę i od rzutu wolnego blisko własnego pola karnego rozpoczną gospodarze.

76'

Strzelec gola, Thievy Bifouma, opuszcza boiska przy oklaskach trybun. W jego miejsce wchodzi Edgar Mendez.

75'

Barcelona po tym trafieniu weszła na odpowiednie tory i coraz częściej naciera na bramkę Almerii.

73'

Dwójkowa akcja między Suarezem i Neymarem. Centra tego pierwszego, później bardzo niecelnie, ale szczęśliwie uderza Neymar i próbujący interweniować Trujillo odbija piłkę tak, że wpadła ona do siatki.

71'

Przyspieszają grę zawodnicy Barcelony. Szybka wymiana podań i pozycji między Neymarem i Rafinhą. Piłkę przytrzymuje Leo Messi dosyć daleko od bramki Almerii.

69'

Kolejna centra w pole karne Barcy, tym razem zablokowana. Rzut rożny dla przyjezdnych.

68'

Piłkarz z polskim paszportem, Tomer Hemed, zmienia na murawie Fernando Soriano.

66'

Nie za Messiego, a za Sergio Busquetsa wchodzi Xavi. Kolejny bardzo przeciętny mecz defensywnego pomocnika Barcelony.

65'

Do wejścia na boisko przygotowuje się Xavi. Być może zmieni Leo Messiego, który kilka minut temu sygnalizował problemy z mięśniem dwugłowym uda.

64'

Swobodnie Rafinha ogrywa rywali w środku boiska, jednak jego wrzutka do Suareza bardzo niecelna.

62'

Drobne problemy Joridego Alby w obronie. Lewy obrońca zmuszony do wybicia piłki w trybuny.

60'

Kolejna poprzeczka w tym meczu. Uderzeniem nożycami Luis Suarez próbował pokonać Rubena, jednak to bramkarzowi Almerii sprzyjało szczęście.

60'

Kombinacyjna gra między Suarezem i Neymarem, jednak Navarro wyjaśnia całą sytuację, wybijając piłkę w aut.

59'

Dośrodkowanie Thievy'ego wybite przez Adriano, jednak wciąż przy piłce Almeria.

57'

Prostopadłe podanie w kierunku Suareza, jednak grający na linii spalonego Suarez wybiegł za szybko i chorągiewka arbitra bocznego powędrowała w górę.

56'

Kolejna wrzutka z prawej strony do Suareza, tym razem dośrodkowywał Adriano. Wybitą piłkę uderzył zza pola karnego Sergio Busquets, jednak uderzenie okazało się niecelne.

55'

Luis Enrique wyciągnął wnioski z poprzednich meczów i na środku ataku gra Luis Suarez, zaś na prawym skrzydle Messi.

54'

Messi dośrodkowuje do Suareza, jednak Fran Velez wybija piłkę poza linię boczną. Rzut rożny dla Barcy.

53'

Piłka jak po sznurku krąży między obrońcami Barcy. Cała akcja ma miejsce ok. 50 metrów od bramki oponenta.

52'

Ociągają się ze wznowieniem gry piłkarze Francisco Rodrigeuza. Najpierw od rozpoczęcia gry od własnej bramki, teraz od rzutu z autu. Luis Enrique domaga się żółtych kartek dla przeciwników.

51'

Nic nie wyszło z rzutu wolnego Barcelony, rusza z kontrą Almeria, jednak koniec końców akcja została spowolniona.

50'

Tym razem przerwana akcja Barcy. Thomas atakuje nieprzepisowo Adriano.

48'

Faul Sergio Busquetsa w okolicach koła środkowego Od rzutu wolnego zaczną gospodarze.

47'

Pierwsza akcja Suareza. Leo Messi prostopadle podaje do Urugwajczyka, ale Suarez na spalonym.

45'

Z kolei za Munira na boisku melduje się Luis Suarez.

45'

W przerwie meczu Luis Enrique dokonał dwóch zmian. Za Pedro wchodzi Neymar.

17:00

Rozpoczynamy drugą połowę meczu. Od środka gra Almeria.

46'

Nieoczekiwanie Almeria wygrywa po pierwszej połowie z Barceloną, ale trzeba przyznać, że prowadzi całkowicie zasłużenie. "Duma Katalonii" nie ma żadnego pomysłu na grę. Zobaczymy, jakie zmiany w grze wykona trener Barcy, Luis Enrique.

45'

Almeria ma rzut z autu na wysokości pola karnego Blaugrany.

43'

Podirytowany Leo Messi. Faul w ataku Argentyńczyka, który ma ogromne pretensje do arbitra za odgwizdanie przewinienia.

42'

Zagranie ręką Pedro w okolicach swoje pola karnego. Rzut wolny po prawej stronie boiska dla podopiecznych Rodrigueza.

41'

Azeez przeszedł Jordiego Albę i wbiegł w pole karne gości, jednak lewy obrońca rywala zdążył z interwencją.

39'

Po stracie gola Barcelona zupełnie się zagubiła i nie wie, jak grać. Wymiana podań Katalończyków w środkowej strefie.

37'

Thievy Bifouma strzela gola po świetnym prostopadłym podaniu od Soriano! Bifouma okazał się sprytniejszy od stoperów Barcy, wyprzedził ich i w sytuacji sam na sam pokonał Bravo, uderzając przy prawym słupku bramki Chilijczyka.

35'

Kapitan Almerii, Fernando Soriano, ukarany za faul w środkowej strefie boiska.

33'

Wrzutka Adriano w kierunku Munira zablokowana. Od bramki Ruben.

31'

Thomas Partey wycina od tyłu Rafinhę, który rozpoczął rajd w środkowej strefie, jednak faul Partey'a uniemożliwił mu dalszą szarżę.

29'

Piłka po uderzeniu Thievy'ego minęła okienko bramki Claudio Bravo. Dobry strzał z dystansu.

27'

Po raz pierwszy pogubiła się obrona Almerii. Centra Munira, Rakitić głową, broni Ruben, Messi dobija głową i trafia w poprzeczkę.

25'

Jonathan popracował w pressingu i powalił na murawę Marca Bartrę.

23'

Katalończycy uspokajają grę, utrzymując się przy piłce na własnej połowie.

21'

Pierwszy wypad Barcy w pole karne rywali, jednak Munir nie dał rady ograć Dubarbiera, który nabił młodego piłkarza gości i od bramki zacznie Ruben.

19'

Wysoki pressing graczy Francisco Rodrigueza. Barcelona od kilku minut nie może wyjść z własnej połowy. Kolejny "korner" dla Almerii.

18'

Zafrasowany Luis Enrique, ponieważ Almeria groźnie atakuje Barcę. Po raz kolejny z rzutu rożnego próbowali strzelić gracze z dołu tabeli.

17'

Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie przerwane przez sędziego, pana Undiano Mallenco, bowiem faulowany był Busquets.

16'

Verza miękko wrzuca piłkę w pole karne Barcelony z rzutu wolnego, jednak piłka spokojnie opuszcza boisko. Od bramki Claudio Bravo.

14'

Kombinacyjna akcja Almerii przed polem karnym Barcy. Marc Bartra powalił Azeeza w polu karnym, jednak gwizdek arbitra milczy.

13'

Stały fragment gry w lewym sektorze boiska. Thievy faulował gracza Barcy, rzut wolny dla Katalończyków.

13'

Długie podanie z koła środkowego Javiera Mascherano do Leo Messiego wyłapane przez Rubena, byłego piłkarza Barcelony.

11'

Kolejny atak Almerii i kolejny przerwany. Tym razem Thievy sfaulował Busquetsa na połowie przeciwnika.

10'

Pierwsza groźna akcja. Messi "wyciągnął" golkipera Almerii, po czym strzelił prosto w niego.

8'

Pierwszy rzut rożny w tym meczu. Wrzutkę Dubarbiera przerywa Jordi Alba. Dośrodkowanie Verzy z rzutu rożnego wyłapane przez Bravo.

6'

Nieśmiała próba pressingu Soriano, jednak szybko piłkarz Almerii powrócił do linii pomocy, a tak naprawdę obrony, bo obie te linie się połączyły.

4'

Almeria próbuję prawą stroną boiska rozerwać szybki obronne ekipy Luisa Enrique. Navarro w duecie z Thomasem operują piłką na prawej flance.

3'

Barcelona spokojnie rozgrywka piłkę na połowie rywala. Pierwsza akcja Barcy przerwana dalekim wykopem obrońców Almerii.

1'

Już możemy zobaczyć, jaką taktykę obrali gospodarze na to spotkanie. Piłkarze gospodarzy głęboko cofnięci na własnej połowie.

16:00

FC Barcelona zaczyna spotkanie od środka boiska.

15:59

Cztery lata temu Almeria przegrała aż 8-0 na własnym boisku z Barceloną.

15:58

Dziś kapitanem Barcelony jest Argentyńczyk, Leo Messi.

15:55

Z kolei Luis Enrique na ławce rezerwowych posadził: Ter Stegena, Alvesa, Montoyę, Pique, Xaviego, Neymara i Suareza.

15:55

Dziś na ławce Almerii: Julian, Macedo, Dos Santos, Mendez, Corona, Silva, Hemed.

15:53

Znamy składy, w których obie ekipy wybiegną na boisku. Mogą je Państwo zobaczyć w panelu po lewej stronie.

15:42

Zaczynamy relację z drugiego meczu 11. kolejki La Liga. Almeria na własnym boisku podejmie FC Barcelonę.