5 : 1
Elche CFElche CF
1. połowa3 : 1
21:52

Drugie z rzędu wysokie zwycięstwo Realu w lidze. Można narzekać na udział w nim sędziego Closa Gomeza, ale raczej i tak Królewscy by bez większego trudu osiągnęli dzisiaj korzystny rezultat, bowiem rywal tego dnia był o klasę słabszy. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec spotkania!

92'

Czwarty gol dla Ronaldo w tym meczu! Świetne podanie Bale'a do Ronaldo w pole karne, a ten płaskim strzałem ustala wynik tego spotkania!

92'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Cristiano Ronaldo!

91'

Płaskie uderzenie z dystansu Mosquery dość wyraźnie mija bramkę Navasa.

90'

Trzy minuty doliczone.

88'

Ronaldo o krok od kolejnej bramki! Główka Portugalczyka po centrze Marcelo nie zaskoczyła teraz Herrery, który świetnie interweniował nogą!

86'

Kolejna kontra Realu kończy się teraz fatalnym kiksem Chicharito!

83'

Po ładnej akcji Realu Kroos trafia z 15 metrów w poprzeczkę bramki Herrery!

82'

Nacho zmienia Sergio Ramosa.

81'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Potężny strzał CR7 i hattrick!

80'

Rzut karny dla Realu za faul Pasalicia na Cristiano Ronaldo! Portugalczyk z szansą na hattricka!

78'

Z kolei Chicharito zastępuje Jamesa.

78'

Zmiana w Elche. Cristian Herrera za Rodriguesa.

76'

Prostopadłe podanie do rozpędzonego Bale'a, ale od Walijczyka szybszy okazał się Herrera.

74'

Uderzenie na wiwat w wykonaniu Jonathasa. Kilkanaście minut do końca, ale raczej nie ma wątpliwości co do tego, kto wygra to spotkanie.

69'

Manu Herrera łapie piłkę po lekkiej centrze Marcelo.

67'

W idealnej sytuacji James był zdaniem sędziego na spalonym, choć powtórki pozostawiają co do tego pewne wątpliwości. W Elche Pasalić wchodzi w miejsce Adriana.

66'

No i omal Herrera nie zawalił kolejnego gola! Tym razem bramkarz Elche wypuścił piłkę po rzucie rożnym, ale zdołał naprawić ten błąd!

66'

Krótkie rozegranie wolnego i potężny strzał Ronaldo, który nogami broni Herrera!

65'

Isco zakręcił rywalami tuż przy linii bocznej pola karnego i został sfaulowany przez jednego z nich. Rzut wolny dla Realu, a tymczasem Arbeloa zastępuje Carvajala.

63'

To mógł być 'aż' korner, bo do dośrodkowania w pole karne doszedł Lomban, ale ledwie z 3-4 metrów oddał nieczysty strzał głową, który trafił w ręce Navasa!

62'

Albacar uderza z rzutu wolnego, a odbita od muru piłka omal nie wpadła do bramki Navasa! Jest jednak tylko korner!

61'

Schodzi z boiska Coro, a w jego miejsce Fajr. Wydaje się, że Fran Escriba powoli poddaje to spotkanie.

59'

Zbyt wysoka centra Jamesa Rodrigueza z rzutu wolnego, nawet dla Sergio Ramosa. Grę wznowi Manu Herrera.

59'

Albacar faulował rozpędzonego Cristiano tuż przy linii bocznej pola karnego. Rzut wolny i żółta kartka.

58'

Piłka przypadkowo teraz trafia na 16. metr pod nogi Coro, ale ten, zamiast oddać celny soczysty strzał, fatalnie skiksował.

57'

Wychodzący na czystą pozycję Cristiano Ronaldo złapany przez asystenta na spalonym.

56'

Mosquera oddaje teraz bardzo niecelny strzał z dystansu.

56'

Mecz jest pod całkowitą kontrolą Realu, który długo utrzymuje się przy piłce i nie pozwala rywalowi groźniej zaatakować.

53'

Na spalonym złapany teraz Dani Carvajal.

52'

Isco z lewego skrzydła idealnie znalazł miejsce do zagrania do Cristiano Ronaldo, ale ten sytuacyjnym strzałem posłał piłkę ponad poprzeczką!

51'

Coro dostał dobre podanie prostopadłe w pole karne i szukał w trudnej sytuacji okienka bramki Navasa! Nieznacznie się pomylił gracz Elche!

50'

Ronaldo oddał strzał z dystansu, a odbita od obrońcy piłka wyszła na rzut rożny.

48'

Carvajal wyraźnie szukał swoim dośrodkowaniem Ronaldo, ale piłkę jeszcze przeciął Bale i głową posłał ją daleko od bramki Herrery.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

20:48

Real prowadzi do przerwy z Elche 3:1, ale czyni to w mocno kontrowersyjnych okolicznościach, bowiem bramka na 2:1 dla Królewskich została zdobyta z rzutu karnego po ewidentnej symulce autorstwa Marcelo, który miał już na koncie żółtą kartkę. Równie dobrze Real w tym momencie mógł remisować 1:1 i grać w dziesiątkę, a wtedy nie mogłoby być i trzeciego gola Ronaldo, przy którym wspomniany Marcelo asystował. Elche nie wygląda na drużynę, która byłaby w stanie się pozbierać, ale może po przerwie podopieczni Escriby jeszcze czymś nas zaskoczą i stworzą emocjonujące widowisko.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy, a Marcelo zdobywa rzut rożny.

44'

Ramos doszedł teraz do centry Jamesa Rodrigueza, ale uderzył głową wprost w ręce Herrery!

43'

Dani Carvajal odważnym wejściem prawym skrzydłem wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

41'

Jonathas chciał teraz minąć Varane'a i sugerował zagranie ręką Francuza, ale nic takiego nie miało miejsca i sędzia słusznie uznał to za przepisową interwencję stopera Realu.

40'

Cristiano spróbował teraz szczęścia zza pola karnego swoją słabszą nogą, ale tym razem Herrera łapie piłkę!

38'

Świetnie rozegrana akcja Realu! Ronaldo w pole karne do Jamesa, ten na skraj szesnastki do Kroosa, którego uderzenie broni Herrera!

37'

Potężny i celny strzał Portugalczyka z rzutu wolnego, ale odbija piłkę bramkarz Elche!

36'

Rzut wolny dla Realu po faulu na Isco około 23 metrów od bramki Herrery. Szansa na hattricka dla Ronaldo?

35'

Niecelne uderzenie z dystansu Jamesa Rodrigueza.

33'

Real Madryt - ElcheReal Madryt - Elche

32'

Idealne dośrodkowanie Marcelo i piękna, bardzo precyzyjna główka Portugalczyka! To już jego siódmy gol w tym sezonie!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Cristiano Ronaldo!

30'

A przypomnijmy, że Brazylijczyk miał na koncie żółtą kartkę. Równie dobrze Real zamiast prowadzić 2:1, mógł, a może i powinien remisować i grać w dziesiątkę!

29'

Tymczasem odpowiednia powtórka pokazała, że Marcelo najzwyczajniej w świecie oszukał swoją symulką sędziego!

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Precyzyjny strzał Cristiano Ronaldo w okienko i 2:1 dla Realu!

27'

Ojojoj! Teraz to jest ogromna kontrowersja, bo sędzia podyktował rzut karny dla Realu, dopatrując się kopnięcia Marcelo przez Mosquerę! Mocno dyskusyjna sprawa, bo tego nawet nie rozstrzygają powtórki.

25'

Jakiś problem z barkiem ma teraz bramkarz Elche, Manu Herrera. Przemysław Tytoń już na rozgrzewce.

24'

W akcji kombinacyjnej Isco z Marcelo sędzia dopatrzył się zagrania ręką Brazylijczyka.

21'

Dośrodkowanie Jamesa z prawego skrzydła, celna główka Bale'a, ale i katastrofalny błąd Manu Herrery, który wręcz musiał obronić ten strzał! Piłka przechodzi mu jednak między rękoma i mamy remis na Bernabeu!

20'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Gareth Bale!

19'

Albacar omal nie zdobył drugiego gola! Jego strzał z rzutu wolnego nieznacznie śmignął obok bramki!

17'

Kolejna kontrowersja! Rozpędzony Rodrigues faulowany tuż przed szesnastką przez Marcelo! Rzut wolny i żółta kartka - bardzo dobra decyzja sędziego, choć do pola karnego zabrakło dosłownie centymetrów!

15'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Pewny strzał Edu Albacara z 11 metrów!

14'

Rzut karny dla Elche! Wybijającego piłkę Ronaldo uprzedził Mosquera i został kopnięty przez Portugalczyka! Zasłużona jedenastka!

14'

Zagranie w pole karne do Rodriguesa, uprzedza go jednak Marcelo i jest rzut rożny!

13'

Ronaldo wyszedł sam na sam z Herrerą i przegrał ten pojedynek, ale w dodatku sędzia zasygnalizował spalonego!

12'

James Rodriguez z rzutu wolnego dośrodkował na głowę Raphaela Varane'a, ale ten odchylony uderzył głową bardzo niecelnie.

9'

Toni Kroos huknął teraz z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła bramkę Manu Herrery!

6'

Real zdobył rzut rożny, ale dośrodkowanie Modricia wybijają poza pole karne piłkarze Elche.

4'

Celny strzał Albacara, ale na raty łapie piłkę Keylor Navas!

4'

Dani Carvajal fauluje uciekającego mu Coro i już ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny. Rzut wolny dla Elche z około 28 metrów.

2'

Elche całym zespołem na własnej połowie, czyli już wiadomo, jak wyglądać będzie to spotkanie.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

19:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Santiago Bernabeu.

19:45

Sędzią spotkania będzie pan Carlos Clos Gomez z Saragossy.

19:40

- Byłbym szalony, gdybym nie wziął remisu na Santiago Bernabeu w ciemno. Real Madryt zawsze jest niezwykle groźny, nawet jeśli nie jest w najwyższej formie. Rok temu rozegraliśmy tu dobre spotkanie, udało nam się nawet strzelić trzy gole, ale i tak przegraliśmy. Jesteśmy w dobrej kondycji psychicznej, w naszym słowniku nie ma słowa 'strach', ale Real na pewno budzi respekt - mówił przed tym meczem Fran Escriba, trener Elche.

19:40

- Obecnie mamy podobny problem na początku sezonu, jak rok temu, ale poziom gry ofensywnej jest jednak wyższy. Rok temu mieliśmy kłopoty we wszystkich aspektach, a teraz możemy być zadowoleni z naszego ataku i choć musimy się poprawić w defensywie, to jesteśmy raczej w lepszej sytuacji niż rok temu - mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Realu, Carlo Ancelotti.

19:35

Ławka rezerwowych Elche: Przemysław Tytoń, Damian Suarez, Faycal Fajr, Mario Pasalić, Jose Angel, Enzo Roco, Cristian Herrera.

19:35

Ławka rezerwowych Realu: Iker Casillas, Alvaro Arbeloa, Fabio Coentrao, Nacho Fernandez, Luka Modrić, Javier Hernandez, Karim Benzema.

19:30

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Przemysław Tytoń i Iker Casillas, po swoich ostatnich słabych występach, tylko na ławkach rezerwowych!

19:30

Elche z kolei wygrało dotąd tylko jeden mecz (3:2 z Rayo), a poza remisem z Granadą (1:1) zespół Przemysława Tytonia przegrał z Barceloną (0:3) i Eibar (0:2). Z czterema punktami prowadzona przez Frana Escribę drużyna zajmuje trzynastą lokatą.

19:25

Real Madryt ma za sobą spory falstart ligowy, ale po rozgromieniu w sobotę Deportivo aż 8:2, Królewscy zajmują z sześcioma punktami siódme miejsce w ligowej tabeli. Tyle że na razie podopieczni Carlo Ancelottiego ogrywają w lidze tylko beniaminków (3:0 z Cordobą), a polegli zarówno z Realem Sociedad (2:4), jak i Atletico Madryt (1:2). Czy dzisiaj zbliżą się do prowadzącej Barcelony po pokonaniu Elche?

19:20

Dzisiejszym spotkaniem rozpoczynamy rozgrywaną w środku tygodnia 5. kolejkę hiszpańskiej Primera Division. Oto pełny rozkład jazdy: