Czwartek, 6 listopada 2014, godz. 21:05
2 : 1
Metalist CharkówMetalist Charków
22:57

Czwarte kolejne zwycięstwo Legii Warszawa w grupie L piłkarskiej Ligi Europy! Dzięki remisowi Lokeren z Trabzonsporem 1:1, warszawianie już teraz meldują się w fazie pucharowej! Do zwycięstwa w grupie podopiecznym Henninga Berga brakuje tylko dwóch punktów lub samego remisu z Trabzonsporem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

94'

Koniec meczu! Legia w 1/16 finału Ligi Europy!!!

92'

25809 widzów dzisiaj przy Łazienkowskiej.

92'

Na ostatnie minuty Homeniuk zmienia Torresa.

91'

Było groźnie! Główka Berezowczuka pada jednak łupem Kuciaka.

91'

Żółta kartka dla Rzeźniczaka. Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

89'

Kosecki zdobywa rzut rożny dla gospodarzy. Legia blisko zwycięstwa i awansu do fazy pucharowej!

87'

... oraz Orlando Sa

87'

Zakotłowało się na Łazienkowskiej. Po żółtej kartce dla Edmara...

85'

Kapitalna akcja Legii na chwilę przerwała hymn narodowy!!! Kontratak, Sa zagrywa mocną piłkę w pole karne do wbiegającego Dudy, który przyjął ją doskonale i wygrał pojedynek z Disljenkoviciem!!!!

84'

Legia Warszawa - Metalist Charków

84'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ondrej Duda!!!

84'

Kibice Legii śpiewają teraz hymn narodowy.

83'

Legia broni się przed kolejnymi dośrodkowaniami Metalista! Ostatnie z nich dociera do Kobina, którego petarda nie zaskakuje Kuciaka!!!

82'

KUCIAK!!! Słowak ratuje Legię po dobrej akcji Metalista i groźnym technicznym strzale z 16 metrów Edmara! To mogła być bramka!

81'

W Legii z kolei Kosecki zastępuje Kucharczyka.

80'

Edmar zmienia Krasnoporowa.

80'

Po świetnym podaniu Brozia, Duda świetnie przyjął piłkę w polu karnym., po czym huknął z kilkunastu metrów nad bramką.

80'

Jeszcze jedna ciekawa akcja indywidualna Jodłowca, ponownie zakończona niecelnym zagraniem. Tym razem podaniem w pole karne do Dudy/Orlando Sa. Ani jeden ani drugi piłki nie przejął.

78'

Po szybkiej akcji Metalista zostaje złapany na spalonym Villagra.

77'

Duda zagrywał przed pole karne do Sa, ale ten został czujnie uprzedzony przez Torresa.

76'

Kułakow na spalonym.

75'

Orlando Sa zmienia Marka Saganowskiego.

74'

Villagra huknął płasko z dystansu w boczną siatkę bramki Kuciaka!

73'

Szybka akcja Legii kończy się dośrodkowaniem Kucharczyka, które przerywa Torsiglieri. Po chwilę uderzenie z dystansu Jodłowca szybuje ponad ukraińską bramką.

71'

Centrę Jajy z rzutu rożnego pewnie łapie Kuciak.

71'

Kolejna dobra akcja Metalista! Po uderzeniu z dystansu Kułakowa i rykoszecie od Astiza piłka na szczęście minęła bramkę Kuciaka.

70'

Na spalonym złapany Rebenok, ale teraz to goście lepiej prezentują się na murawie.

68'

Xavier ośmieszył się teraz przy próbie przewrotki, nie trafiając nawet w piłkę. Po chwili efektowna akcja Villagry zakończyła się bardzo nieudanym zagraniem Argentyńczyka.

66'

Dobra akcja Metalista! Piłka rozgrywana jak po sznurku dotarła do ustawionego w polu karnym Kobina, ale ten uderzył technicznie wysoko ponad bramką!

65'

Jeden z Ukraińców starał się teraz wymusić jedenastkę, ale jego efektowny pad na ziemię nie zrobił wrażenia na arbitrze.

65'

Żyro nie zdołał teraz prostopadle zagrać do wbiegającego w szesnastkę Brozia. Przerwali tę akcję goście.

64'

Kuciak pewnie chwyta piłkę po wrzutce Cleitona Xaviera.

63'

Szybka kontra Metalista. Kułakow uciekł Kucharczykowi i zagrał w pole karne, gdzie na rzut rożny piłkę wybił Rzeźniczak.

63'

Żółtko także dla Kułakowa za zdemolowanie Guilherme.

62'

Żółta kartka dla Torresa.

61'

Broź został umiejętnie zatrzymany w polu karnym rywala przez Kobina.

60'

Atakujący prawym skrzydłem Villagra nie zdołał wygrać fizycznego pojedynku z Guilherme. Piłka dla Legii.

58'

Bardzo nieudany strzał z dystansu Juana torresa.

56'

55'

Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Guilherme, Vrdoljak główkuje minimalnie obok bramki Metalista!

53'

Krasnoporow z dystansu uderza wysoko ponad poprzeczką bramki Legii.

52'

Stały fragment gry dla gości nie przyniósł zagrożenia dla bramki Kuciaka.

51'

Kułakow zmienia Radczenkę.

50'

Prosty błąd Dudy na własnej połowie i jego faul przy linii bocznej. Rzut wolny dla Metalista.

48'

Disljenković!!! Jak on to zrobił?! Duda kapitalnie przedarł się przy linii końcowej w pole karne, po czym dośrodkował idealnie na głowę Saganowskiego, którego strzał kapitalnie odbił bramkarz Metalista!

47'

Na strzał ze stojącej piłki zdecydował się Żyro, ale dość znacznie się pomylił.

46'

Saganowski faulowany około 25 metrów od bramki Disljenkovicia. Szansa dla Legii.

46'

Gramy!!!

46'

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Nie będzie zmian przed wznowieniem gry.

45'

Koniec pierwszej połowy! Legia gra dobrze, jest drużyną zdecydowanie lepszą, ale piękna bramka Kobina sprawiła, że musiała odrabiać straty. To się udało szybko, bo na listę strzelców wpisał się Marek Saganowski, ale jeszcze przed przerwą nie udało się mistrzom Polski strzelić gola nr 2, przez co na tablicy świetlnej jest remis 1:1.

45'

Faul w ataku Jodłowca po centrze Kucharczyka. Tymczasem w Lokeren jest już remis 1:1!

45'

Jeszcze rzut rożny dla Legii na koniec pierwszej połowy.

45'

Kartka dla Kucharczyka za zbyt szybkie wznowienie gry z rzutu wolnego. Wcześniej bardzo nieudanie z 20 metrów strzelał Duda.

44'

Po akcji Legii z dystansu dobrze uderza Broź, ale broni Disljenković!

42'

Kucharczyk raz jeszcze na spalonym.

40'

Tym razem Kucharczyk zacentrował zdecydowanie zbyt krótko i wybili Ukraińcy.

39'

Z rzutu rożnego Kucharczyk znowu dośrodkował na dalszy słupek, gdzie niepilnowany był Saganowski! Napastnik Legii zgrał piłkę przed bramkę, gdzie dobrze interweniowali goście! Kolejny korner.

38'

Kolejna dobra akcja Legii! Ruszył lewą stroną Kucharczyk i szukał ustawionego w polu karnym Saganowskiego, ale to zagranie przerwał Torsiglieri!

37'

Efektowny rajd Ondreja Dudy po kontrze Legii! Słowak przebiegł kilkadziesiąt metrów, po czym jednak uderzył zza pola karnego niecelnie!

35'

Beznadziejne dośrodkowanie Rebenoka wychodzi poza plac gry.

35'

Kucharczyk!!! Skrzydłowy Legii dostał absolutnie cudowne podanie na czystą pozycję od Brozia, ale się zagapił i Villagra zabrał mu piłkę!!!

32'

30'

Michał Żyro złapany na pozycji spalonej.

30'

Mamy szybką odpowiedź Legii! Po centrze z rzutu rożnego Kucharczyka zamykający tę akcję Saganowski głową z ostrego kąta pokonuje bramkarza Metalista!!! Remis!!!

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! MAREK SAGANOOOOOOWSKIII!!!!

27'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Metalista nie znalazło żadnego z zawodników Legii. Piłkę przejął bramkarz gości.

26'

Indywidualna akcja Żyry kończy się uderzeniem z 18 metrów w sam środek bramki, prosto w ręce Disljenkovicia.

25'

23'

O panie, co za bramka!!! Po rzucie rożnym zamieszanie w polu karnym Legii wykorzystał Kobin, który cudowną przewrotką z kilkunastu metrów zaskoczył Kuciaka! Metalist prowadzi w Warszawie!

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Wasyl Kobin!

22'

Rzeźniczak świetnie zatrzymał podanie skierowane do wychodzącego na czystą pozycję Xaviera. Po chwili odbity strzał z dystansu Rebenoka przynosi rzut rożny.

20'

Rebenok ośmieszył się teraz próbą wymuszenia rzutu karnego. Po chwili Disljenković ładnie uprzedził w polu karnym Saganowskiego po podaniu Ondreja Dudy.

18'

Festiwal nieudanych dośrodkowań. Najpierw Kucharczyk, potem Villagra posłali piłkę poza boisko.

16'

W kontrataku Metalista Kuciak uprzedził Jaję we własnej szesnastce i doszło jeszcze do bolesnego zderzenia obu panów. Jaja potrzebuje interwencji medycznej.

15'

Kucharczyk z rzutu wolnego dośrodkowuje prosto w ręce Disljenkovicia.

14'

Villagra przewraca taktycznie rozpędzonego Kucharczyka i ogląda za to żółtą kartkę.

10'

11'

Jaja!!! Brazylijczyk kapitalnie przedarł się przez obronę Legii, ale w bardzo dobrej sytuacji uderzył z kilkunastu metrów nieczysto i piłka minęła bramkę Kuciaka!

10'

Dziesięć minut gry za nami! Legia mogła już prowadzić, ale jest wciąż 0:0.

8'

Jodłowiec!!! Pomocnik Legii przy bierności rywali przebiegł pół boiska i znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale lewą nogą uderzył płasko obok bramki!

7'

Uwaga, bo Lokeren prowadzi już u siebie z Trabzonsporem 1:0! Przy takim wyniku Legia dzisiaj nie zapewni sobie awansu, ale przy zwycięstwie byłaby o punkt od pierwszego miejsca w grupie.

6'

Kapitalne prostopadłe podanie Saganowskiego w pole karne do Kucharczyka! Ten uderza płasko z ostrego kąta i broni świetnie Disljenković!

6'

4'

Żyro usiłował płasko zagrać w pole karne do Kucharczyka, ale jego zagranie przerywa Berezowczuk. Po chwili piłka i tak trafia na nogę skrzydłowego Legii, który z powietrza uderza ją wysoko w trybuny.

2'

Legia od pierwszych minut agresywnie atakuje swojego rywala. Piłkę w polu karnym przeciwnika zdołał przejąć Saganowski, ale zdaniem sędziego faulował przy tym Torsiglieriego.

1'

Zaczynamy!!!

21:03

Kapitanami obu drużyn są Ivica Vrdoljak (Legia) oraz Andrej Berezowczuk (Metalist).

21:01

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Pepsi Areny. Hymn Ligi Europy zostaje zagłuszony przez kapitalny doping z Żylety.

20:57

Na trybunach jest także około 100 kibiców Metalista.

20:55

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Izraelczyk Eitan Shemeulevitch

20:47

W Legii dzisiaj brakuje trzech ważnych zawodników: Miroslava Radovicia, Dossy Juniora i Jakuba Koseckiego. Cała trójka jest kontuzjowana. W Metaliście za to nie zobaczymy Yussufa, Gueye i Moledo.

20:43

Rezerwowi Metalista: Oleksandr Goryainov, Serhij Pshenychnykh, Sergiej Bolbat, Edmar, Denys Kulakov, Jurij Tkachuk, Volodymyr Homenyuk

20:42

Rezerwowi Legii Warszawa: Konrad Jałocha, Igor Lewczuk, Mateusz Szwoch, Jakub Kosecki, Helio Pinto, Krystian Bielik, Orlando Sa.

20:41

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W ataku Legii znalazł się Marek Saganowski!

20:40

- Jesteśmy świadomi, że gramy z liderem naszej grupy. Mam jednak nadzieję, że wyciągnęliśmy wnioski z tamtego spotkania i w czwartek fortuna będzie po naszej stronie. Jesteśmy dobrze przygotowani do tego meczu i mam nadzieję, że moi chłopcy zagrają lepiej niż w Kijowie - to z kolei powiedział szkoleniowiec gości, Ihor Rachajew.

20:38

- Nie ma faworyta w tym meczu. Patrząc na doświadczenie na arenie europejskiej, to przewaga należy do naszych rywali. Również budżet mają większy od nas i mogą sobie pozwolić na opłacanie droższych graczy. Ostatni mecz był bardzo wyrównany, ale to nam udało się zdobyć zwycięską bramkę. Jako faworyt przystępujemy do każdego spotkania naszej ekstraklasy. Jednak teraz nie jesteśmy w takiej roli. Spodziewamy się lepszego Metalista niż przed dwoma tygodniami, bo to z pewnością dobry zespół - mówił przed tym meczem trener Legii, Henning Berg.

20:37

W pierwszym meczu obu drużyn, rozegranym dwa tygodnie temu w Kijowie, Legia Warszawa pokonała Metalist Charków 1:0 po przepięknej bramce Ondreja Dudy. Co więcej, w tamtym spotkaniu oba zespoły nie wykorzystały po jednym rzucie karnym. Z jedenastu metrów bramkarza rywali nie potrafili pokonać Vrdoljak i Jaja.

20:35

Metalist w trzech pierwszych meczach zanotował komplet trzech porażek i praktycznie pewne jest, że czwarta wyeliminuje Ukraińców z dalszej walki o awans do kolejnej rundy.

20:34

Sytuacja obu zespołów przed tym meczem jest jasna. Legia Warszawa ma po trzech spotkaniach komplet dziewięciu punktów. Jeśli warszawianie dzisiaj osiągną lepszy wynik niż Lokeren w starciu z Trabzonsporem, to już dziś będą mogli świętować awans do kolejnej rundy. Piłkarze Henninga Berga jednak i tak powinni grać do końca rozgrywek o pojedyncze zwycięstwa, gdyż każdy punkt do rankingu UEFA będzie ich stawiał w uprzywilejowanej pozycji przed walką w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

20:30

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy L piłkarskiej Ligi Europy, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Metalistem Charków.