Środa, 22 października 2014, godz. 18:00
Metalist CharkówMetalist Charków
0 : 1
19:57

To nie był mecz łatwy, to nie był mecz piękny, ale najważniejsze, że Legia wywozi z Ukrainy trzy punkty! W drugiej połowie mieliśmy mnóstwo emocji - słusznie nieuznany gol dla Metalista, dwa obronione przez bramkarzy rzuty karne, niewykorzystana "setka" Koseckiego. Po trzech meczach mistrz Polski ma na koncie dziewięć punktów i żadnego straconego gola - to scenariusz o jakim marzyliśmy! To wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

96'

Koniec! Legia z kolejnym zwycięstwem! Warszawianie z kompletem punktów po trzech meczach!

95'

Wywalczył Kucharczyk rzut rożny, w tym meczu nie powinno się przydarzyć Legii już nic złego.

94'

Znakomicie po raz kolejny powalczył przy linii bocznej Broź, jest aut dla Legii.

92'

Wyśmienita sytuacja Koseckiego, który w sytuacji sam na sam z Goryainovem uderza fatalni, obok słupka!

91'

Pięć minut dolicza do tego meczu arbiter.

91'

Kucharczyk po raz kolejny złapany na spalonym, ale zła była decyzja sędziego. Szkoda, bo byłaby stuprocentowa sytuacja!

89'

Legia mogła wyjść z kontrą, ale zanotowała prostą stratę i z atakiem wyszedł Metalist. Błąd kolegów świetnie naprawił Broź.

87'

Dwójkowa kontra Dudy i Saganowskiego, lecz niedokładnie zagrywa Słowak.

87'

Dalekie wyjście Kuciaka, na szczęście bez żadnego błędu.

86'

Znów dobrze indywidualnie Jodłowiec, lecz po chwili traci piłkę Kucharczyk. Na szczęście Ukraińcy też się mylą.

85'

Po ziemi strzela Jaja, na szczęście wprost w ręce Kuciaka.

84'

Teraz Jaja faulowany przez Dudę. Żółta kartka dla Słowaka, dobra sytuacja dla Metalista.

83'

Kucharczyk dośrodkowuje na głowę Saganowskiego, lecz lekki strzał polskiego napastnika z łatwością łapie Goryainov.

82'

Dobrze minął Edmara Jodłowiec i zawodnik Metalista musiał ratować się faulem, za który otrzymał żółtą kartkę.

81'

Mamy zmianę w Legii - Marek Saganowski zastępuje Orlando Sa.

81'

Kosecki podaje w kierunku Orlando Sa, Portugalczyk był na spalonym, lecz mógł zostawić piłkę Broziowi.

79'

Dłużej atakuje teraz Legia, głównie lewą stroną. Dośrodkowanie Kucharczyka zablokowane.

78'

Zdecycowanie za głęboko cofnęli się mistrzowie Polski. Metalist ma sporo miejsca, to może się zemścić.

76'

Homenyuk dośrodkowuje w pole karne i miała sporo szczęścia Legia, że nie było tam żadnego z piłkarzy Metalista.

76'

Dobre dośrodkowanie Kucharczyka w pole karne, ale strzał głową Vrdoljaka przelatuje nad bramką.

75'

Yussufa zastępuje Berezovchuk, a Legia będzie miała rzut rożny.

74'

Znów ucierpiał Yussuf, będzie musiał zostać zniesiony z boiska. Będzie zmiana.

73'

Świetna sytuacja dla Legii! Sa przepchnął rywala, ale później został wypchnięty do boku. Próbował dograć piłkę do Dudy, a jeden z obrońców omal nie wpakował jej do własnej bramki!

72'

Zbyt niskie dośrodkowanie Guilherme wybijają obrońcy, piłka trafia do Brozia a ten oddaje strzał daleko od bramki.

71'

Kosecki faulowany przez Kobina, będzie dobra szansa dla Legii z rzutu wolnego.

70'

Po raz drugi wraca Legia z dalekiej podróży! Nie najlepszy strzał napastnika Metalista, blisko środka bramki. Mistrz Polski nie może dać się jednak zdominować.

69'

KUCIAK BRONI STRZAŁ JAJI!

69'

Rzut karny dla Metalista! Ręką zagrywa Vrdoljak!

68'

Całą drużyną broni się teraz Legia, z dystansu strzelał Kulakov, bez problemu odbił piłkę Kuciak.

66'

Zbyt mocne podanie Dudy do Kucharczyka, choć sędzia i tak dopatrzył się spalonego. Niesłusznie.

64'

Ucierpiał obrońca Metalista w tym starciu z Dudą, mamy przerwę w grze.

63'

Indywidualnej akcji spróbował Duda, tym razem został powstrzymany przez Yussufa.

62'

Druga zmiana w Metaliście, Pschenychnykha zastępuje Kulakov.

61'

Fatalny błąd popełnił teraz Guilherme, Kobin wycofał piłkę do Bolbata, lecz jego strzał został zablokowany.

61'

Próba strzału Koseckiego z pierwszej piłki, futbolówka ląduje w rękach Goryainova.

59'

Teraz to Kosecki był faulowany. Pschenychnykh z żółtą kartką.

58'

Kolejna głupia strata i niepotrzebny faul Koseckiego. Który to już dziś? Oby się to wreszcie nie zemściło.

57'

Pierwsza zmiana w Metaliście - schodzi Krasnoporov, zastępuje go Vasyl Kobin.

56'

Świetne podanie Koseckiego na prawą stronę do Brozia, ten dośrodkowuje, Goryainov mija się z piłką, niewiele do trafienia w futbolówkę brakuje Kucharczykowi!

54'

Dobre dośrodkowanie Kucharczyka w pole karne, lecz Goryainov pewnie wychodzi z bramki i łapie piłkę.

52'

Ależ szczęście Legii! Błyskawiczną kontrę wyprowadził Metalist, do bramki trafia Homenyuk, był jednak na minimalnym spalonym!

52'

Nie ma gola! Znakomicie broni Goryainov strzał Vrdoljaka!

51'

RZUT KARNY DLA LEGII! Kucharczyk wpadł w pole karne, ręką dotyka piłki Yussuf!

50'

Po raz kolejny przewraca się Bolbat. Trącił go Broź, lecz sędzia faulu nie gwizdnął. Pozwala grać dzisiaj Litwin.

49'

Nie zrozumiał się teraz z kolegami Villagra i jego podanie trafiło do obrońców Legii.

48'

Oba zespoły na drugą połowę wyszli w niezmienionych składach.

47'

Znakomicie powalczył po lewej stronie boiska Jodłowiec, zagrał piłkę do Sa, ten zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale nie trafił w bramkę!

47'

Po faulu na Koseckim Legia miała rzut wolny z prawej strony boiska, ale dośrodkowanie Kucharczyka wybili obrońcy.

45'

Gramy!

18:49

W Kijowie nie oglądamy wielkiego meczu, ale najważniejsze jest to, że Legia prowadzi z Metalistem 1:0. Gra podopiecznych Henninga Berga nie zachwyca, ale "Wojskowi" są drużyną lepszą od Metalista. Naprawdę dobrze radzi sobie Guilherme, o którego wielu się obawiało, wreszcie pełnię umiejętności prezentuje Duda. Szkoda tylko wielu niepotrzebnych strat. Na drugą połowę zapraszamy za niespełna kwadrans!

46'

W polu karnym pada Kosecki, po chwili ostrzejsze starcie Jodłowca z Tosiglierim, a sędzia kończy pierwszą połowę!

46'

Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

46'

Indywidualną akcję Homenyuka dobrze powstrzymuje Astiz, po chwili ten sam piłkarz złapany na spalonym.

42'

Właśnie po jednej ze strat miał szansę Metalist, jednak Homenyuk nie zdołał dobrze dograć do Bolbata i od bramki zacznie Kuciak.

42'

Bardzo dużo głupich strat notuje dzisiaj Legia, nie ma co się dziwić wściekłości Berga

39'

Mogło być 2:0! Znakomicie prawą stroną popędził Kosecki, wpadł z piłką w pole karne i dobrze wycofał ją do Sa, lecz ten w dobrej sytuacji spudłował!

37'

Kosecki najpierw odebrał piłkę, aby później ją stracić i ratować się faulem na Bolbacie.

36'

Za dyskusje kartonik obejrzał Bolbat.

36'

Znakomity rajd Guilherme lewą stroną boiska, Torres musiał ratować się faulem. Zasłużona żółta kartka.

34'

Poza linią boczną jest teraz Michał Kucharczyk. Oby nie było to nic poważnego.

33'

Jaja próbował strzału sprzed pola karnego, lecz była to fatalna próba.

33'

Przewrócił się teraz Sa w polu karnym, rozłożył ręce, ale nie ma mowy o podyktowaniu jedenastki.

32'

Kolejny atak Legii, klepka w polu karnym, niewiele zabrakło, a mielibyśmy kolejną znakomitą sytuację!

30'

Metalist starał się odpowiedzieć za sprawą strzału Homenyuka, ale było to uderzenie bardzo niecelne.

29'

Wymienił Duda piłkę z Kucharczykiem, ten wpadł w pole karne, minął dwóch rywali i umieścił piłkę w siatce! Znakomita akcja młodego pomocnika Legii!

28'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! DUDA!

27'

Dobre podanie Guilherme do Kucharczyka, lecz później Brazylijczyka zabrakło w obronie. Lewą stroną ruszył Bobat, podał do Yayi, lecz znakomicie po strzale tego ostatniego interweniował Rzeźniczak.

26'

Znakomite podanie Dudy do Koseckiego, ten przegrywa jednak pojedynek z obrońcą w polu karnym.

25'

Krasnopyorov uderzał z dystansu, lecz piłka przeleciała wysoko nad bramką.

26'

Dwójkowa akcja Yayi i Villagry przerwana interwencją Guilherme. Rzut rożny dla Metalista.

24'

Bardzo egoistycznie gra na razie Orlando Sa. Portugalczyk próbuje sam rozwiązywać akcje, nie podając do lepiej ustawionych kolegów. Bezskutecznie.

23'

Guilherme wypatrzył Kucharczyka, lecz podał zbyt późno. Obrońcy Metalista zdołali złapać Polaka na spalonym.

22'

Od bramki zaczynał Goryainov i niemal natychmiast stracili piłkę Ukraińcy.

20'

Mocno przycisnęła teraz rywali Legia, lecz Wojskowym nie udało się nawet oddać celnego strzału na bramkę rywali.

18'

Kosecki przewraca się w polu karnym, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki! Mamy tylko rzut rożny.

18'

Źle wybija teraz piłkę Kuciak, ale błąd golkipera dobrze naprawia Guilherme.

17'

Znakomite podanie Dudy do Sa, ten w starciu z dwoma obrońcami posyła piłkę nad bramką. Szkoda, bo zupełnie niepilnowany był Kucharczyk.

15'

Bardzo twardo gra Guilherme, mocno ucierpiał Edmar.

14'

Legia dłużej utrzymuje się przy piłce, ma nieco więcej inicjatywy, ale niewiele z tego wynika. Długie przerzuty do Sa nie przynoszą efektu.

11'

Bolbat przewraca się w starciu z Guilherme przed polem karnym, protestują Ukraińcy, lecz gwizdek sędziego milczy.

10'

Dobrze minął dwóch rywali Kosecki, zagrał do Dudy, ten dośrodkował w pole karne, lecz Torsiglieri dość rozpaczliwie ubiegł Orlando Sa.

8'

Dobrze zastawił się teraz Sa i dograł do Kucharczyka, ten znajdował się jednak na spalonym.

7'

Bardzo niedokładna jest jak na razie Legia w ofensywie, goście notują sporo strat.

6'

Bolbat dośrodkowywał z rzutu wolnego po zagraniu ręką Dudy, lecz nie przyniosło to zagrożenia pod bramką Legii.

5'

Świetne dośrodkowanie Villagry z prawej strony boiska, ale Rzeźniczak dobrze pilnował Homenyuka.

4'

Domagali się teraz Ukraińcy odgwizdania zagrania ręką Vrdoljaka, ale sędzia nie zareagował.

3'

Homenyuk mógł dojść do dobrej sytuacji po prostopadłym podaniu od Edmara, ale kolegów znakomicie asekurował Ivica Vrdoljak, który popisał się dobrą interwencją.

2'

Na razie nieco częściej utrzymują się przy piłce gospodarze, choć rozgrywają piłkę na własnej połowie.

1'

Od środka rozpoczęli grający w zielonych koszulkach i białych spodenkach gospodarze. Metalist na żółto.

18:01

Zaczynamy!

17:59

Od początku dobrze słychać ponad tysięczną grupę kibiców z Warszawy.

17:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę, zaraz zaczynamy!

17:57

17:53

To spotkanie poprowadzi trójka sędziowska z Litwy. Arbitrem głównym będzie Gediminas Mażeika.

17:49

Ostatnio „Wojskowi” nie ustrzegli się jednak kłopotów. Sporo dyskusji wywołuje słaba dyspozycja Dusana Kuciaka, który został głównym winowajcą ligowej porażki z Piastem Gliwice. Legia nie prezentowała się też dobrze w ostatnim pojedynku z Lechią Gdańsk, który jednak zdołała wygrać dzięki bramce Orlando Sa.

17:45

W zupełnie innej sytuacji znajduje się Legia, która jest liderem grupy w Lidze Europy i T-Mobile Ekstraklasie. Podopieczni Henninga Berga znakomicie prezentują się przede wszystkim właśnie w europejskich pucharach, gdzie w tym sezonie jeszcze nie przegrali. Ba, od czasu pierwszego meczu z Celtikiem Legia nie straciła nawet gola. Ta seria trwa już więc od blisko sześciu spotkań.

17:40

Ukraińcy znajdują się ostatnio w wyraźnym kryzysie. Z ostatnich 11 meczów Metalist w regulaminowym czasie gry wygrał tylko jeden, przed dwoma tygodniami z Zaporożem. I tam charkowianie mieli zresztą mnóstwo kłopotów – bramkę wyrównującą strzelili w 90. minucie gry, a gola na wagę trzech punktów trzy minuty później. W efekcie w tej chwili najbliższy rywal Legii znajduje się dopiero na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

17:35

Przypominamy o naszej akcji! Wraz z nową odsłoną Ekstraklasa.net prezentujemy wielki konkurs pod hasłem #PiłkaNożnaStylŻycia. Zadanie jest bardzo proste, a w puli nagrody za ponad 10 tysięcy złotych! Idź w weekend na mecz, zrób sobie fajne zdjęcie na stadionie i weź udział w naszym plebiscycie: #PiłkaNożnaStylŻycia

17:30

Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska, Marek Saganowski, Helio Pinto, Bartłomiej Kalinowski, Mateusz Szwoch

17:22

Rezerwowi Metalista: Vladimir Disljenković, Andriy Berezovchuk, Denys Kulakov, Jurij Tkaczuk, Artem Radczenko, Vasyl Kobin, Pavlo Rebenok

17:15

W zupełnie innej sytuacji znajduje się Metalist. Ukraińcy zamykają grupową tabelę, we wcześniejszych dwóch meczach nie zdobyli powiem nawet jednego punktu. Z Trabzonsporem stracili co prawda gola w doliczonym czasie gry, dość długo utrzymywali również bezbramkowy remis w Lokeren, ale ostatecznie ponieśli dwie porażki.

17:08

Po pierwszych dwóch kolejkach fazy grupowej kibice Legii nie mają żadnych powodów do narzekań. Choć gra mistrzów Polski momentami nie porywała, to najważniejsze były zwycięstwa. Jednobramkowe triumfy z Lokerem i Trabzonsporem sprawiły, że Legia już teraz ma na swoim koncie więcej punktów niż w całych zeszłorocznych rozgrywkach, a co najważniejsze przewodzi tabeli grupy L.

17:03

Po lewej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe jedenastki obu zespołów. Henning Berg musiał mocno kombinować. Zaskoczeni?

16:30

Już za 1,5 godziny piłkarze Legii Warszawa rozpoczną mecz 3. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Zapraszamy na relację LIVE! z tego spotkania.