Czwartek, 2 października 2014, godz. 19:00
TrabzonsporTrabzonspor
0 : 1
21:02

21:00

To było niezwykle ciężkie spotkanie! Po dobrej pierwszej połowie, w drugiej Legia cofnęła się zbyt głęboko, ale z dużą dozą szczęścia dowiozła korzystny wynik do ostatniego gwizdka węgierskiego arbitra! Jeden jedyny celny strzał na bramkę Kivraka daje Legionistom trzy punkty! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

98'

KONIEC MECZU!

98'

Po dużym zamieszaniu w polu karnym Legii piłka wpada do siatki, ale sędzia słusznie odgwizduje faul Yatabare na Kuciaku!

97'

Jeszcze rzut rożny dla gospodarzy. 90 sekund do końca.

96'

Papadopoulos nie zdołał oddać strzału po otrzymaniu piłki 16 metrów od bramki Kuciaka. Dwie minuty do końca.

95'

Kosecki zmienia Kucharczyka.

95'

Yatabare zablokowany w polu karnym Legii. Tymczasem kartkę ogląda Yilmaz.

94'

Legia dała odpocząć obrońcom przez minutę rozgrywając piłkę. Ta wciąż w posiadaniu mistrzów Polski.

92'

Piłka spadła teraz w polu karnym pod nogi Yatabare, ale ten spod siebie uderzył niedokładnie.

91'

Tymczasem sędzia Kassai dolicza osiem minut do tego meczu!!! Constant z rzutu wolnego uderza na szczęście w mur!

91'

Saganowski zmienia Radovicia.

90'

Ozturk przed polem karnym interweniuje głową, uprzedzając Kucharczyka. Duda fauluje rywala 20 metrów od bramki Kuciaka. Niedobrze.

90'

Fatalna centra Constanta z rzutu wolnego, legioniści wybijają piłkę w pole, ale ta co chwilę wraca w ich szesnastkę.

88'

Legia w dziesiątkę! Żyro ogląda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Nizamie!

85'

Legia już bez sił, aby kontrować rywala. Ta końcówka będzie bardzo ciężka, a jeszcze pogramy pewnie z 10 minut.

84'

Bosingwa przedarł się teraz prawym skrzydłem, ale dośrodkował zbyt wysoko dla Yatabare. Junior wraca już na boisko, Legia w komplecie.

83'

Inaki Astiz już jest przygotowany do wejścia na plac gry.

83'

Niedobrze to wygląda, bo z trudem opuszcza boisko reprezentant Cypru.

82'

Leży na boisku Dossa Junior, który ma problem z lewą nogą i potrzebuje pomocy medycznej.

82'

Teraz do strzału głową doszedł Papadopoulos, ale uderzył tym razem bardzo niecelnie!

80'

Żółta kartka dla Dudy

80'

Poprzeczka! Po dośrodkowaniu Constanta Yatabare uderza głową i trafia tylko w poprzeczkę! Szczęście Legii!

78'

Znowu przysnął Dossa Junior! Zabrał mu piłkę w polu karnym Cardozo, ale został zablokowany!

77'

Rozpędzony Yilmaz dostaje dobre prostopadłe podanie, jednak w trudnej sytuacji, pod naciskiem Brzyskiego, uderzył zbyt lekko, aby pokonać Kuciaka. Trabzonspor podkręcił tempo!

75'

Składna akcja gospodarzy kończy się bardzo nieskoordynowanym strzałem Constanta. Tymczasem Yatabare zmienia Ekiciego.

75'

Ależ szczęście Legii! Bardzo dobre prostopadłe podanie w pole karne do Cardozo, zaspał Dossa Junior, a Paragwajczyk z ostrego kąta nie potrafił pokonać Kuciaka!!!

75'

Długie zagranie Brzyskiego w pole karne Turków, gdzie zdaniem sędziego Belkalem był faulowany przez Juniora.

74'

Żółta kartka dla Papadopoulosa za faul w środku pola na Radoviciu.

73'

Dośrodkowanie Constanta wybite przez szesnastkę, gdzie na wiwat uderza z dystansu Nizam.

72'

Duda zagrywa na czystą pozycję do Kucharczyka, ale ten był na wyraźnym spalonym. W odpowiedzi Yilmaz zdobywa korner dla Trabzonsporu.

71'

Kontra Legii, Jodłowiec chciał zagrać za plecy Bosingwy do Kucharczyka. ale Portugalczyk przeciął to podanie.

70'

Co za interwencja Kuciaka!!! Bosingwa dośrodkował idealnie na głowę wbiegającego Yilmaza, ale uderzenie pod poprzeczkę doskonale broni Kuciak!

69'

Setka Ekiciego! Po długiej piłce w pole karne przy niepewnym zachowaniu obrońców Legii Cardozo zgrał piłkę głową do Ekiciego, ale ten uderzył z powietrza nieczysto i piłka poszybowała nad bramką!

68'

Rzeźniczak blokuje strzał z dystansu Medjaniego, ale Legia jest zbyt głęboko cofnięta.

67'

Cardozo zostawia teraz piłkę przed polem karnym Medjaniemu, ale ten uderzył nieczysto i niecelnie.

66'

Yilmaz poradził sobie na prawym skrzydle z Brzyskim, ale dośrodkował już bardzo niedokładnie. Niemniej jednak Trabzonspor wciąż w ataku.

65'

Gra już wznowiona, ale trzeba się szykować na dobre kilka minut doliczonego czasu gry po 90. minucie.

64'

Już na boisku pojawia się Fatih Ozturk.

63'

To wygląda na kontuzję kolana tureckiego bramkarza, który opuszcza plac gry na noszach. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

62'

Opatrywany na murawie bramkarz gospodarzy, Onur Kivrak. To będzie dla niego koniec meczu!

61'

Kucharczyk!!! Genialne podanie Dudy, Kucharczyk wychodzi sam na sam, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zatrzymany przez Bosingwę!

60'

Indywidualna akcja Bosingwy, zejście ze skrzydła do środka i strzał lewą nogą zza pola karnego, na nasze szczęście bardzo niecelny.

57'

Sefa Yilmaz został teraz złapany na spalonym.

56'

Brzyski z rzutu wolnego zagrał piłkę w pole karne, gdzie piąstkującego Kivraka faulował Dossa Junior.

55'

Bardzo dobrze broni na razie Legia przy stałych fragmentach gry. Tych jednak jest za dużo i zawsze coś może wyniknąć z przypadku.

54'

Ładna składna akcja Trabzonsporu, piłkę dośrodkowuje płasko przed bramkę Bosingwa, jednak tam był tylko Kuciak.

52'

Żyro zszedł z piłką do środka boiska i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Odbitą od obrońcy piłkę spokojnie opanował Kivrak.

50'

Constant z rzutu wolnego zdecydował się na uderzenie na bramkę Kuciaka, jednak posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

49'

Żółta kartka dla Dossy Juniora za zagranie ręką.

48'

Słaby płaski strzał z 20 metrów Cardozo nie zaskoczył Kuciaka. Słowak łapie piłkę.

47'

Prostopadłe podanie Dudy w pole karne do Kucharczyka, ale tego uprzedził Bosingwa.

46'

Wznawiamy grę.

46'

Sefa Yilmaz zastępuje w przerwie Fatiha Atika.

20:03

Piłkarze obu drużyn wracają już na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

19:54

19:52

Legia na razie gra niczym Indiana Jones w słynnym pojedynku w 'Poszukiwaczach zaginionej arki'. Turcy machają bez ładu i składu tą 'szabelką', a jeden strzał Kucharczyka po bardzo dobrej kontrze daje polskiej drużynie prowadzenie. Legia gra mądrzej i jeśli tylko wyeliminuje po przerwie niepotrzebne faule na własnej połowie, to powinno być dobrze.

45'

Bardzo złe dośrodkowanie Constanta. Piłka poza boiskiem i koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi w Trabzonie 1:0!

45'

Atik jeszcze wywalczył korner dla Trabzonsporu.

45'

Zaostrza się ten mecz. Constant ogląda kartkę za faul na Vrdoljaku. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Kolejne stałe fragmenty gry, Waris uderza z dystansu i odbija piłkę Kuciak!

43'

Tutaj bramka Michała Kuczarczyka:

43'

Niepotrzebna żółta kartka dla Kucharczyka.

42'

Vahid Halilhodzić nareszcie został wyrzucony na trybuny. Zasłużył sobie na to szkoleniowiec Turków.

40'

Kucharczyk teraz chciał na szybkości minąć Belkalema, Algierczyk przewrócił Polaka w polu karnym, ale zdaniem sędziego bez faulu.

39'

Szansa dla Trabzonsporu! Po dynamicznej akcji i dośrodkowaniu Bosingwy Waris uderzył groźnie piłkę głową, ale jednak nieznacznie się pomylił! W dodatku sędzia słusznie podniósł chorągiewkę z powodu spalonego!

36'

Ekici bardzo niecelnie uderza z dystansu. Chwilę wcześniej Kucharczyk mógł po raz kolejny wyjść sam na sam z Kivrakiem, ale sędzia odgwizdał spalonego. Niesłusznie!!!

35'

Radović po dobrym zgraniu piłki głową przez Żyrę znalazł się w znakomitej sytuacji w polu karnym, ale pogubił się w dryblingu i wracający Constant zabrał mu piłkę!!!

35'

Kuciak spokojnie łapie piłkę po centrze Constanta.

34'

Kolejny faul, tym razem Brzyskiego na rozpędzonym Bosingwie. Żółta kartka i jeszcze jeden stały fragment gry.

33'

Za dużo faulują teraz na własnej połowie legioniści. Przeciwko Metalistowi Trabzonspor strzelił oba gole ze stałych fragmentów gry. Teraz jednak uderzenie Atika zostało zablokowane, a po chwili strzał z dystansu Bosingwy okazał sie bardzo niecelny.

31'

Mocny, płaski strzał z dystansu Warisa spokojnie łapie Dusan Kuciak.

30'

Kolejny rzut wolny dla Trabzonsporu, ale dośrodkowanie Constanta nie dotarło do żadnego z graczy gospodarzy.

28'

Dośrodkowanie w pole karne Legii z rzutu wolnego skutecznie wybija głową Jakub Rzeźniczak.

27'

Papadopoulos potrzebował pomocy medycznej, ale wrócił już na plac gry.

25'

Żółta kartka dla Michała Żyry, który trafił łokciem Papadopoulosa.

25'

Bardzo nieudany strzał z dystansu Medjaniego. Od bramki grę wznowi Kuciak.

23'

Teraz nie do końca obliczył tor lotu piłki Kuciak, ale miał szczęście, że Waris nie opanował piłki, bo w przeciwnym razie byłby karny i czerwona kartka dla Słowaka.

21'

Bosingwa dośrodkował piłkę z prawego skrzydła w pole karne, gdzie Cardozo chciał wymusić karnego, odbijając się od Rzeźniczaka. Sędzia nie dał się nabrać, piłka dla Legii.

19'

Dobre dośrodkowanie do schodzącego ze skrzydła Warisa, jednak ten głową nie uderzył czysto i Kuciak spokojnie łapie piłkę.

18'

Sędzia Kassai musi teraz uspokajać wściekłego Vahida Halilhodzicia, któremu coś się nie spodobało w decyzjach arbitra. Wiadomo jednak, że Kucharczyk nie był w sytuacji bramkowej na spalonym.

17'

Doskonała długa piłka (nie było spalonego!) do wychodzącego w tempo Kucharczyka, ten niezbyt pewnie ją opanował w narożniku pola karnego, ale zdołał jeszcze ułożyć sobie do strzału i technicznym uderzeniem w długi róg dał Legii prowadzenie! 0:1!

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Michał Kucharczyk!!!

15'

Teraz z daleka szczęścia próbował Radović, ale odbitą piłkę spokojnie przejmuje Kivrak.

15'

Cardozo z dystansu uderza w sam środek bramki, gdzie spokojnie łapie piłkę Kuciak.

14'

Kontra Legii, Jodłowiec starał się wyjść sam na sam z Kivrakiem, ale już w polu karnym znakomitym wślizgiem zatrzymał go Papadopoulos. Rzut rożny.

13'

I powtórka z rozrywki. Atik centruje zbyt blisko bramki i tam łapie piłkę Kuciak.

12'

Teraz z kolei Atik centruje prosto w ręce Kuciaka.

11'

Dośrodkowanie Brozia z prawej strony boiska pada łupem Kivraka.

10'

9'

Kucharczyk domagał się teraz odgwizdania rzutu rożnego po swoim pojedynku z Bosingwą, ale sędzia był innego zdania.

6'

Brzyski zagrał długą piłkę w kierunku Żyry, ale ten faulował swojego przeciwnika.

5'

Szybka akcja Turków zakończona bardzo niecelnym uderzeniem z dystansu Mehmeta Ekiciego.

4'

Na murawie na razie dzieje się niewiele. Legia czeka na możliwość skontrowania swojego rywala.

3'

Turkom trzeba oddać, że są konsekwentni.

3'

Będzie walkower? :)

2'

Kucharczyk wywalczył piłkę na lewym skrzydle, jednak dośrodkował bardzo niedokładnie w kierunku Żyry.

1'

Zaczynamy!

19:01

Minuta ciszy na stadionie w Trabzonie, poświęcona zmarłemu założycielowi Trabzonsporu.

18:58

Słaba frekwencja na stadionie w Trabzonie. Słychać nawet kibiców Legii, którzy przylecieli za swoim zespołem do Turcji.

18:57

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Legia dzisiaj w zielonych strojach, w dodatku bez logo sponsora 'Fortuna', ze względu na tureckie prawo, zakazujące reklamowania hazardu.

18:53

Arbitrem tego meczu będzie sędzia z Węgier, Viktor Kassai.

18:37

18:30

- Trabzonspor prawdopodobnie jest najmocniejszym zespołem w naszej grupie. W swoich szeregach ma doświadczonych zawodników, jak chociażby były zawodnik Benfiki Lizbona Oscar Cardozo. Poza tym budżet tureckiego klubu jest imponujący. Jednak będziemy walczyli o jak najlepszy wynik, bo z powodzeniem zbieramy doświadczenie w europejskich rozgrywkach. Nie przywiązujemy wagi do tego, jak Legia zaprezentowała się w Trabzonie rok temu. Wiemy, że obecnie w tym zespole nie wszystko funkcjonuje idealnie i postaramy się to wykorzystać. Mimo tego uważam, że faworytem tego spotkania będzie Trabzonspor. Nie wiem jednak, które oblicze tureckiego zespołu jest prawdziwe: ligowe, czy to z europejskich pucharów. Przekonamy się o tym w czwartek - to z kolei opinia szkoleniowca Legii, Henninga Berga.

18:28

- Po losowaniu grup pomyślałem sobie, że to sukces, że mamy otwartą drogę do fazy pucharowej. Na razie idzie dobrze. Tym niemniej w czwartek czeka nas spotkanie z najlepszym zespołem naszej grupy. Przyglądałem się, jak grają nasi rywale - mają zupełnie inny styl, ale są tak samo pracowici, jak my. Zwycięstwo w pierwszej kolejce dało nam sporo. Dzięki temu nie ma już w zespole tak dużego strachu i napięcia przed kolejnym meczem. To pozytywne nastawienie musimy przełożyć na udany występ. Wydaje mi się, że czeka nas trudne zadanie - mówił przed tym spotkaniem trener Trabzonsporu, Vahid Halilhodzić.

18:19

Rezerwowi Legii Warszawa: Konrad Jałocha, Inaki Astiz, Igor Lewczuk, Krystian Bielik, Helio Pinto, Jakub Kosecki, Marek Saganowski.

18:17

Rezerwowi Trabzonsporu: Fatih Ozturk, Ishak Dogan, Zeki Yavru, Salih Dursun, Mustapha Yatabare, Sefa Yilmaz, Yusuf Erdogan.

18:13

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! Legia wychodzi na to spotkanie swoją żelazną jedenastką!

18:03

17:37

W ostatnich meczach legioniści strzelają bardzo dużo goli. Z kolei Trabzonspor zdobywało mało bramek, ale też mało traci. Jaki wynik padnie dzisiaj w Trabzonie? TYPUJ WYNIK

17:35

Wszystko o występach Legii w Lidze Europy: [Rywale, forma, terminarz, ranking, wyjazdy]

17:06

W takich strojach zagrają dzisiaj zawodnicy Legii

17:00

Choć najdroższym zawodnikiem Trabzonsporu jest bramkarz Onur Kivrak (12 milionów euro) to za największą gwiazdę uważany jest Paragwajczyk Oscar Cardozo, który przyszedł do tureckiego zespołu przed obecnym sezonem.

16:40

Wczoraj legionistom dopisywały humory. Czy podobnie będzie po końcowym gwizdku meczu w Trabzonie?

16:26

Z siedmiu rozegranych w tym sezonie meczów o stawkę Trabzonspor co prawda nie przegrał ani jednego, ale wygrał tylko dwa. Pięć remisów, z czego aż trzy 0:0 grozy nie budzą. Wśród graczy Legii, którzy wygrali 4 z 5 ostatnich meczów, też żadnej trwogi wywołać nie powinny.

16:18

W drugim spotkaniu grupy L Lokeren podejmie Metalist Charków: Walka rywali Legii o pierwsze punkty w grupie

16:15

16:14

Najprawdopodobniej w takim składzie Legia zacznie spotkanie w Trabzonie. Więcej o składach: Przed meczem Trabzonspor - Legia: jak oni zagrają? [ANALIZA]

Legia

16:10

Legia mierzyła się z Trabzonsporem w poprzedniej edycji Ligi Europy. Wojskowi ponieśli dwie porażki 0:2. W tym roku ma być lepiej: Tureccy mistrzowie remisów, czyli (póki co) nie taki Trabzonspor straszny

Legia znów zagra z Trabzonsporem

16:00

Już o 19:00 mistrzowie Polski piłkarze Legii Warszawa rozegrają drugie spotkanie w fazie grupowej Ligi Europy. Zawodnicy Henninga Berga zmierzą się z czwartą drużyną ligi tureckiej poprzedniego sezonu Trabzonsporem.