Czwartek, 18 września 2014, godz. 21:05
1 : 0
22:55

Legia wymęczyła dziś zwycięstwo nad Lokeren! Bramka Radovicia okazuje się bezbłędna i to zespół Henninga Berga zdobywa trzy punkty w tym spotkaniu! Dziękujemy za uwagę - z Pepsi Areny relacjonowali to spotkanie Kuba Seweryn i Konrad Kryczka.

94'

Koniec! Trzy punkty zostają w Warszawie!

93'

Kapitalna kontra Legii! Kucharczyk do Saganowskiego, a ten nieznacznie zbyt lekko do wychodzącego sam na sam Radovicia! Tylko korner.

92'

Schodzi z boiska Duda, a w jego miejsce Saganowski.

91'

Mnóstwo centr w pole karne Legii, ale na razie obrońcy Wojskowych są niemal bezbłędni!

91'

Dossa nie trafił w piłkę po ostrej centre Vanakena, ale Kuciak był czujny! Trzy minuty doliczone.

90'

Wrzutka z lewego skrzydła Dutry i pewna interwencja w polu karnym Jodłowca. Piłka szybko wraca jednak do Belgów. To będzie ciężka końcówka.

89'

Rzut wolny dla Lokeren - długą piłkę w pole karne autorstwa Vanakena łapie jednak Kuciak! Słowak także po chwili chwyta zablokowaną przez Brozia piłkę. Prawy obrońca Legii zatrzymał efektowną szarżę Abdurahimiego!

88'

Kucharczyk po podaniu Żyry pakuje piłkę do siatki, ale był na spalonym! Gol nieuznany!

87'

Kolejna szansa do kontry po świetnym podaniu Radovicia, ale Duda 'zabrał' piłkę Kucharczykowi i ją stracił!

86'

Rzeźniczak wybił piłkę na rzut rożny. Lokeren przycisnęło.

85'

Kartka dla Żyry za faul taktyczny.

85'

Pokaz niezwykle ambitnej walki w środku pola z obu stron. Vrdoljak zdobywa piłkę dla Legii.

82'

Prosta strata Brozia na własnej połowie, ale obronca Legii naprawia swój błąd blokując uderzenie Patosiego! Korner.

82'

De Pauw zostaje zmieniony przez Patosiego.

81'

Kucharczyk urwał się na lewej flance obrońcy i szukał przed bramką Żyry, ale ten nie trafił w piłkę! Mogło być 2:0!

80'

Dutra dośrodkowuje piłkę wprost w ręce Kuciaka.

79'

Vanaken ukarany żółtą kartką za faul na połowie Legii na Radoviciu.

79'

Radović przejął piłkę we własnej szesnastce i starał się uruchomić kontrę, ale zagrał zbyt mocno do Kucharczyka.

78'

Overmeire uderza zza pola karnego, a odbita piłka wychodzi na rzut rożny.

77'

Dutra nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Galitsiosa. Tymczasem Rzeźniczak ogląda żółtą kartkę.

75'

Dobre zagranie na skrzydło do Brozia, ale jego podanie przed bramkę zostało zablokowane przez obrońcę Lokeren, podobnie jak strzał z dystansu Vrdoljaka kilka sekund później.

73'

Druga zmiana w Lokeren. Schodzi Leye, wchodzi Junior Dutra.

71'

20 minut do konca spotkania. Legia ma korzystny wynik, ale to wciąż nie jest nic pewnego. Druga bramka 'zabiłaby' to spotkanie, ale na tę się nie zapowiada.

68'

Festiwal nieudanych zagrań bocznych obrońców Legii pod polem karnym rywala. Najpierw nie wiadomo było, co wykombinował Broź, a następnie identyczna reakcja dotyczyła zagrania Brzyskiego.

67'

Tymczasem w meczu Metalista z Trabzonsporem już jest remis 1:1.

65'

Zagranie w światło bramki Kuciaka, ale Słowak skutecznie interweniuje. Jest zmiana w Lokeren. Abdurahimi za Ramacle'a.

65'

Broź faulował Odoia blisko linii bocznej pola karnego. Dodatkowo żółta kartka dla obrońcy Legii.

63'

Radović chciał teraz wbiec z piłką w pole karne rywala, ale za daleko sobie ją wypuścić i próbował jeszcze wymusić rzut wolny. Bez skutku.

61'

Legia Warszawa - KSC LokerenLegia Warszawa - KSC Lokeren

61'

Brzyski! Zaskakujący strzał lewego obrońcy Legii z ostrego kąta mija bramkę Belgów!

59'

Doskonała piłka za linię obrony, gdzie Kucharczyk z Radoviciem wyszli na jednego obrońcę Lokeren. Polak idealnie wyłożył piłkę Serbowi, a ten bez trudu skierował ją z kilku metrów do siatki! 1:0!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! MIROOOOOOO RADOVIĆ!

56'

Radović był o krok od minięcia Scholza i wyjścia na czystą pozycję. Ten jednak fauluje - żółta kartka.

54'

De Pauw zablokowany w polu karnym Legii. Gospodarze nie mogą wejść w tę drugą połowę meczu.

52'

Żyro złapany na spalonym.

50'

Wyszedł z kontrą Broź, ale nie podał żadnemu z kolegów i sam stracił piłkę. Szkoda.

49'

Od pierwszych minut po przerwie to goście są w ataku pozycyjnym i zdobywają kolejny rzut rożny. Legia przyczajona.

47'

Druga połowa rozpoczyna się od kornera dla Lokeren. Złe dośrodkowanie Vanakena - piłka wychodzi poza linię końcową.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę

22:04

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry. Nie ma zmian w przerwie.

21:57

Legia Warszawa - KSC Lokeren

21:50

Legia ma w tym meczu przewagę, której jednak nie potrafi wykorzystać. Trochę jakby zdenerwowani byli piłkarze Henninga Berga, którzy zdają sobie sprawę, że trzy punkty są dzisiaj niezwykle ważne.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Bardzo mocny strzał zza pola karnego Żyry i odbija piłkę Barry!!!

43'

Dośrodkowanie w pole karne Legii w poszukiwaniu Leye, ale ten został uprzedzony przez Juniora. W kontrataku Legii poślizgnął się już w polu karnym rywala Radović. Szkoda.

42'

Na spalonym złapany De Pauw.

40'

Brzyski uderza nieznacznie nad poprzeczką! Barry nawet się nie ruszył do piłki!

39'

Radović faulowany teraz 18 metrów od bramki Barry'ego! Szansa dla Legii!

38'

Słabszy moment tego spotkania. Dużo niedokładności w obu drużynach.

36'

Radović w polu karnym zwiódł rywala, ale uderzył wysooooooko ponad bramką przeciwnika!

33'

Broź przerywa już w polu karnym ładną akcję kombinacyjną gości.

32'

Tymczasem w innym meczu tej grupy Metalist przegrywa z Trabzonsporem 0:1 po bramce Constanta.

31'

Brzyski zaprzepaścił teraz okazję do bardzo dobrej kontry. Szkoda. Pół godziny gry za nami i wciąż bez bramek na Łazienkowskiej.

30'

30'

Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Brzyski uderza ponad bramką Lokeren!

29'

Żyro z dystansu uderza płasko na bramkę Barry'ego, ale ten popisuje się świetną interwencją!

27'

Tymczasem w meczu siatkówki Polacy prowadzą z Rosją już 2:0, co oznacza, że mają już półfinał Mistrzostw Świata. Także na Łazienkowskiej odpowiednio 'celebrowano' wyeliminowanie z gry Rosjan :)

26'

Rzut rożny dla Lokeren, Belgowie domagali się odgwizdania karnego za faul jednego z legionistów, ale sędzia niewzruszony!

25'

Fatalna strata Brozia, Vanaken wychodzi sam na sam z Kuciakiem, ale to Słowak okazuje się lepszy!!!

23'

Żyro otrzymał w polu karnym piłkę od Dudy, ale został zablokowany przez Odoia. Po chwili taka sama sytuacja.

22'

Ćwierć meczu za nami. Ciekawe widowisko przy Łazienkowskiej, ale wciąż bez goli

19'

Brzyski poradził sobie z atakującym rywalem przy linii końcowej i wywalczył piłkę dla Legii

17'

Kucharczyk szukał przed polem karnym Dudy, ale ten stracił piłkę. Po chwili podanie w pole karne do Radovicia, ale od Serba szybszy był Barry.

16'

Katastrofalne teraz podanie w strefie obronnej Dossy Juniora, ale reprezentant Cypru miał szczęście, że rywal nie opanował piłki na 30. metrze!

15'

15'

Ostre wejście nakładką Ondreja Dudy. Sędzia Oliver jednak spokojnie, nawet nie upomina Słowaka.

13'

Dośrodkowanie w pole karne, gdzie głową wprost w ręce Kuciaka strzela Leye!

14'

Kucharczyk teraz trafia do siatki rywala, ale już po gwizdku! Sędzia znów dopatrzył się spalonego!

12'

Radović piętą zagrał w pole karne do Dudy, ten uderzył obok słupka, a ponadto był na spalonym

11'

Szarża środkiem pola Vrdoljaka, ale Chorwat nie zrozumiał się z Kucharczykiem. Strata.

9'

Piłkarze Lokeren próbowali rozegrać przy ogromnych gwizdach atak pozycyjny, ale zakończyło się to prostą stratą.

8'

Żyro!!! Młodzieżowy reprezentant Polski kapitalnie poradził sobie z obrońcą po podaniu Radovicia, ale w sytuacji '1 na 1' z Barrym posłał piłkę obok bramki!

7'

Kucharczyk! Polski skrzydłowy starał sięteraz po podaniu Dudy zaskoczyć bramkarza głową w sytuacji sam na sam! Nic z tego, a ponadto był jeszcze na spalonym!

6'

Duda źle zabrał się z piłką w pole karne Lokeren i ją stracił. Szkoda bo to była dobra szansa dla Legii.

5'

Teraz sędzia Michael Oliver dopatrzył się faulu w ataku jednego z gospodarzy. Piłka dla Lokeren.

5'

Kolejny rzut rożny dla Legii

3'

Faul w ofensywie jednego z piłkarzy gości w okolicach pola karnego Legii.

2'

Kucharczyk już wywalczył korner dla Legii, ale bardzo kiepskim dośrodkowaniem popisał się Brzyski.

1'

Obie drużyny na środku boiska i zaczynamy!

21:05

21:03

Jest też przepiękna oprawa kibiców Legii poświęcona Lucjanowi Brychczemu, związanemu od 60 lat z warszawskim klubem. Hasło 'Veni Vidi Kici' :)

21:01

Piłkarze obu drużyn już na murawie, czas na hymn Ligi Europy.

20:57

Polacy wygrali pierwszego seta z Rosją 25:22, więc można spokojnie iść na sektor prasowy. Sen o Warszawie już za nami, za chwile wyjdą na murawę piłkarze obu drużyn. Jest też około 100 kibiców z Belgii, którzy głośno starają się dopingować swój zespół.

20:45

20:32

Tymczasem w biurze prasowym Legii na razie króluje siatkówka i mecz Polska - Rosja :)

20:20

- Nasza poprzednia próba osiągnięcia jak najlepszego rezultatu w Lidze Europy była dość mizerna. Skończyło się na trzech punktach, ale wydaje mi się, że nie graliśmy słabego futbolu. W ciężkich momentach, kiedy trafiły się kontuzje i trener nie mógł korzystać z kluczowych zawodników, prezentowaliśmy naprawdę fajny futbol. Brakowało szczęście, bramek, a co za tym idzie również punktów. W pewnym momencie staliśmy się w Polsce pośmiewiskiem. Ta krytyka nas bardzo bolała, więc w tym roku nie chcemy dopuścić do tego samego. Gramy lepszy futbol. Trenerzy doskonale nas mobilizują i ustawiają na boisku. Znakomicie nam pomagają. Jestem więc przekonany, że mamy bardzo duże szanse, aby znaleźć się, może powiem bardzo nieskromnie, w finale LE. Pokazaliśmy nie raz w meczu z Celtikiem czy Aktobe, że potrafimy grać w piłkę - to z kolei opinia Jakuba Koseckiego.

20:20

- Lokeren to z kolei zespół z kraju, który niesamowicie rozwinął się piłkarsko w ciągu ostatnich 7-8 lat. Świadczy o tym choćby gra reprezentacji Belgii. Dokonaliśmy oczywiście analizy gry tego zespołu. Widzieliśmy kilka spotkań Lokeren. To bardzo dobry zespół. Vanaken jest dla nich ważnym zawodnikiem. To rozgrywający, a także zdobywca bramek. Zawodnicy Lokeren potrafią grać ofensywny futbol i utrzymywać się przy piłce. Piłkarsko są bardzo dobrą drużyną, ale ich wielkim atutem jest zespołowość, umiejętność gry razem - mówił przed tym meczem Henning Berg.

20:17

Kogo dzisiaj brakuje w zespole mistrza Polski? W osiemnastce próżno szukać Inakiego Astiza, Bartosza Bereszyńskiego, Guilherme, Mateusza Szwocha czy Arkadiusza Piecha.

20:14

Rezerwowi Lokeren: Jugoslav Lazić, Gregory Mertens, Ayanda Patosi, Onur Kaya, Besart Abdurahimi, Junior Dutra, Evariste Ngolock.

20:13

Rezerwowi Legii: Konrad Jałocha, Igor Lewczuk, Marek Saganowski, Jakub Kosecki, Helio Pinto, Krystian Bielik, Orlando Sa.

20:12

Obok prezentujemy już składy wyjściowe obu zespołów!

19:55

19:50

Nic dodać, nic ująć.

19:40

Poznaliśmy skład Legii na mecz z Lokeren. Niespodzianek próżno szukać.

19:15

Wiemy już w jakich strojach zagrają obie jedenastki: Legia w zielonych koszulkach i białych spodenkach, natomiast Lokeren na czarno.

19:00

17:30

Warszawski klub podaje, że na teraz zajętych będzie 22 414 miejsc. Wybieracie się dzisiaj na Pepsi Arenę?

17:17

17:00

16:58

W 6 spotkaniach w europejskich pucharach w tym sezonie (el. Ligi Mistrzów i Ligi Europy) Legia zdobyła 15 goli (razem z bramkami z meczu rewanżowego z Celticiem). Najczęściej do siatki trafiał Miroslav Radović.