3 : 0
AC MilanAC Milan
22:40

92'

Koniec meczu. Milan przegrywa na Stadio San Paolo grając w dziesiątkę. Za uwagę dziękuje Szymon Janczyk.

90'

Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

89'

Rossoneri zamknięci na własnej połowie dzięki wysokiemu pressingowi, nawet nie próbują walczyć o wyprowadzenie skutecznej akcji.

88'

Błąd gospodarzy, goście wznowią grę wrzutem z autu.

86'

Azzurri wymieniają podania w środku pola.

85'

Ostatnia zmiana w ekipie Rossonerich, debiutujący dziś Felicioli zmienia Bonaventurę.

84'

Luperto zmienia Davida Lopeza.

83'

Strzał Mertensa, wysoko ponad poprzeczką.

82'

Rzut wolny dla Azzurrich z odległości około 25 metrów od bramki Lopeza.

81'

Ostatnie minuty spotkania nie będą porywające. Gospodarze nie muszą się przemęczać, goście nie mają o co walczyć.

80'

Gospodarze po szybkiej "egzekucji" kontrolują przebieg spotkania.

78'

Akcja Mertensa, strzał jednego z piłkarzy Napoli i dobra obrona Lopeza, ale piłka potoczyła się wprost pod nogi Gabbiadiniego, który pewnym strzałem umieścił ją w siatce.

77'

Gabbiadini! Milan na kolanach!!!

76'

Kapitalna akcja gospodarzy. Dogranie ze skrzydła, świetny balans ciała Gabbiadiniego, który oszukał obrońcę i strzał Higuaina, który nie mógł się w tej sytuacji pomylić. Po meczu.

75'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! HIGUAIN!!!

74'

Radość Hamsika.

73'

Szybki kontratak Milanu, ale po dośrodkowaniu Mertensa skuteczną interwencją popisali się obrońcy.

72'

Słowak jako pierwszy dopadł do wybitej przez obrońcę piłki i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce przy bliższym słupku! Hamsik obejrzał też żółtą kartkę za zdjęcie koszulki.

71'

GOOOOOOOOOOOOOL!!! HAMSIK!!!

69'

Dries Mertens zmienia zmęczonego Insigne.

68'

Ghoulam kapitalnie zagrał w pole karne, ale jego koledzy z szatni minęli się z piłką! Dużo szczęścia mieli teraz goście!

67'

Napoli szuka okazji w ataku pozycyjnym, ale goście szybko wybijają piłkę i akcję trzeba konstruować od nowa.

66'

Bardzo dobre zagranie w kierunku Pazziniego, ale Włoch nie sięgnął piłki nogą.

65'

Kolejny faul w ekipie gospodarzy, rzut wolny w bocznej strefie boiska to okazja do dośrodkowania w pole karne dla Rossonerich.

64'

Żółta kartka dla Albiola.

63'

Powrót do stałego obrazka - Napoli szturmuje, Milan parkuje autobus.

62'

Chwila oddechu dla gospodarzy, którzy przenieśli grę do środkowej strefy boiska.

61'

Daniele Bonera zmienia Bocchettiego.

60'

Przepraszam, to był Jose Callejon. Rzut rożny dla gospodarzy, ale goście znów lepsi w powietrzu.

59'

SŁUPEK RATUJE DIEGO LOPEZA! Piękna, szybka wymiana piłki przez piłkarzy Napoli zakończyła się płaskim zagraniem wzdłuż linii piątego metra, tam był Higuain, który zbiegał na pozycję i trącił piłkę piętą, ale ta trafiła w słupek!

58'

58'

Faul w ataku Azzurrich, grę z rzutu wolnego wznawia Diego Lopez.

57'

Zmiana również w Milanie, Pazzini w miejsce Destro.

56'

Bardzo dobra akcja Insigne, który dryblingiem minął rywala i oddał niecelny strzał z dystansu.

55'

Manolo Gabbiadini zastąpił Jorginho.

54'

Jose tym razem zdecydował się na strzał, ale nie zdołał pokonać bramkarza.

53'

Świetne płaskie zagranie wzdłuż linii piątego metra od Callejona, ale nikt nie zamykał jego akcji.

52'

Nieudane dośrodkowanie Ghoulama, wciąż naciskają gospodarze.

51'

Zbyt mocne podanie od Insigne, grę wznowią Rossoneri.

50'

Dobre dośrodkowanie w pole karne, David Lopez zamykał akcję ale zbyt lekko strącił piłkę nogą w stronę bramki i pewną interwencją popisał się Diego Lopez.

49'

Gra wznowiona i od razu dośrodkowanie w pole karne Milanu. Walkę o górną piłkę wygrali jednak goście.

48'

Maggio leży na murawie po zderzeniu z Bocchettim. Chwila przerwy w grze.

47'

Spokojny początek drugiej połowy, Azzurri powoli rozgrywają piłkę konstruując atak pozycyjny.

46'

Rzut rożny dla Napoli, słabo wykonany ale gospodarze utrzymują się przy piłce.

45'

Wracamy na Stadio San Paolo, gdzie właśnie rozpoczęła się druga połowa spotkania!

21:35

45'

Minuta doliczonego czasu gry.

44'

Higuain! Strata Bocchettiego na skrzydle, Insigne zbiega w pole karne i odgrywa do Argentyńczyka, który zakręcił piłkę w kierunku dalszego słupka, ale przeniósł ją ponad poprzeczką bramki Milanu.

43'

Naprawdę imponująco spisują się w grze obronnej goście. Ciężko znaleźć fragment miejsca do oddania mierzonego strzału na bramkę.

42'

Hamsik! Oszukał De Jonga i huknął z dystansu, ale niecelnie...

41'

Błąd van Ginkela po własną bramką, ale nie zorientowali się w porę Azzurri i nie wykorzystali luki w obronie rywala.

40'

Gospodarze ponawiają poprzednie zagranie z nieco lepszym efektem, ale znów na miejscu byli obrońcy Milanu.

39'

Długie, ale też niecelne podanie w kierunku Higuaina.

38'

Świetna szansa dla Milanu! Bonaventura wygrał pojedynek główkowy i oddał strzał na bramkę rywala, ale piłka minimalnie minęła słupek!

37'

Płaskie podanie Hamsika wybija obrońca, a wbiegającego w pole karne Isnigne zatrzymuje wślizg innego defensora. Dwie kolejne akcje Napoli nie przyniosły zamierzonego skutku.

36'

Znów próbują kontrataku goście, ale bardzo szybko tracą piłkę na rzecz rywala.

35'

Czerwono-czarna ściana. Azzurri wciąż wierzą w zdobycie bramki po dośrodkowaniu, ale obrońcy Milanu raz po raz rozwiewają wszelkie nadzieje.

34'

Dobre podanie na wolne pole w kierunku Destro, ale napastnik Milanu nie opanował piłki.

33'

Trzy szanse Napoli po prostopadłych podaniach w ciągu minuty - wszystkie zakończone skutecznymi interwencjami obrońców.

32'

Podopieczni Rafy Beniteza mają spore problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Gospodarze nie potrafią zagrać szybkiej, składnej akcji, która rozerwie defensywę Milanu.

31'

Callejon powstrzymany w polu karnym, grę od bramki wznowi Lopez.

30'

Pomimo przewagi liczebnej gospodarzy Milan nie oddaje łatwo pola gry Napoli. Trwa wymiana ciosów, znów przy piłce Rossoneri.

29'

Lorenzo Insigne chyba oglądał mecze polskiej ekstraklasy. Nasz rodzimy "centrostrzał" nie działa jednak na Diego Lopeza.

28'

Odpowiedź Azzurrich i tym razem to oni wywalczyli rzut rożny.

27'

Kolejny rzut wolny, znów jednak zmarnowana okazja na stworzenie zagrożenia po dośrodkowaniu w pole karne. Goście w ten sposób na pewno nie zdobędą punktów na San Paolo.

26'

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska również lepsi okazali się obrońcy Azzurrich, ale Diavolo utrzymują się w posiadaniu piłki pod bramką rywala.

25'

Rzut wolny dla Milanu, dośrodkowanie w pole karne i skuteczna interwencja obrońcy. Goście wywalczyli korner.

25'

24'

Bonaventura próbuje zagrać do kolegi, ale dwójką na połowie rywala niewiele można zdziałać.

23'

Rossoneri również szybko tracą futbolówkę. Widać, że nie będzie to łatwy mecz dla mediolańczyków.

22'

Słabe rozegranie stałego fragmentu gry, piłkę odzyskują goście.

21'

Brzydki faul Poliego w bocznej strefie boiska tuż przy polu karnym. Okazja do dośrodkowania.

20'

Dośrodkowanie w kierunku Insigne, ale Włoch skiksował przy próbie uderzenia z woleja.

19'

Początkowo tempo meczu było bardzo szybkie, ale teraz nastąpiła chwila stagnacji na regenerację sił.

18'

Rossoneri nie pozostają bierni, akcja szybko przenosi się pod drugą bramkę.

17'

Gra wznowiona, gospodarze od razu ruszyli do ataku i rozgrywają piłkę w okolicy pola karnego rywala.

16'

Chwila przerwy w grze, na murawie leży Bonaventura, któremu pomocy udzielają klubowi lekarze.

15'

Marek Hamsik zdecydował się na strzał z dystansu, ale lepiej pozostawić to bez komentarza. Cytując klasyk "Panu Bogu w okno".

14'

Znów naciskają gospodarze, dośrodkowanie w pole karne w kierunku wbiegającego napastnika, piłkę wybił jednak obrońca Milanu.

13'

Niebezpieczne wejście Jacka Bonaventury pomiędzy obrońców, strzał zza pola karnego... pewnie broni Andujar.

12'

Faul Ghoulama, rzut wolny w środkowej strefie boiska dla gości.

11'

Andrea Poli cofnął się do obrony by załatać lukę po Sciglio, tymczasem atak Napoli przerwany wybiciem piłki głową przez defensora Milanu.

10'

Błąd Bocchettiego, który na własnej połowie zagrał piłkę do rywala, ale na szczęście dla Rossonerich gospodarze nie wykorzystali tej okazji.

9'

Jeden z zawodników Azzurrich złapany na spalonym.

8'

Groźna akcja Milanu, ale przytomna interwencja Britosa zażegnała niebezpieczeństwo pod bramką Napoli.

7'

6'

Póki co nie zanosi się na roszady ze strony Inzaghiego. Milan gra trójką obrońców i próbuje poradzić sobie z wysokim pressingiem rywala.

5'

Zdecydowana przewaga neapolitańczyków, którzy wywalczyli już drugi rzut rożny.

4'

Strzał w prawy dolny róg bramki, mocny, mierzony - ale intencje Higuaina wyczuł golkiper Milanu.

3'

DIEGO LOPEZ! KAPITALNA PARADA BRAMKARZA, TYLKO RZUT ROŻNY!

2'

Gonzalo Higuain ustawia piłkę na jedenastym metrze...

1'

Coś nieprawdopodobnego! Mattia De Sciglio wyrzucony z boiska, rzut karny dla gospodarzy po faulu na Hamsiku już w pierwszej minucie meczu!

20:47

Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy mecz!

20:45

Przywitanie kapitanów i piłkarzy, za chwilę zaczynamy!

20:40

Kartka z kalendarza.

20:38

20:36

Zawodnicy zakończyli już rozgrzewkę, za chwilę pojawią się w tunelu prowadzącym na płytę stadionu.

20:20

Goście muszą radzić sobie bez Jeremy'ego Meneza. Najlepszy strzelec Milanu w ostatnim meczu dostał czerwoną kartkę i dzisiejsze spotkanie obejrzy z trybun. Jak nieobecność Francuza, który jest najjaśniejszą postacią mediolańskiego klubu wpłynie na postawę drużyny na boisku?

20:13

Rafa Benitez nie dał wolnego swoim zawodnikom, którzy już w czwartek zagrają w półfinale Ligi Europy. Ryzykowny ruch Hiszpana jest jednak w pełni zrozumiały - gospodarze nie mogą być pewni zwycięstwa w tych rozgrywkach, więc trzecie miejsce w Serie A wciąż jest ich głównym celem.

20:10

Ławka rezerwowych Milanu:

Abbiati, Donnarumma, Albertazzi, Paletta, Zaccardo, Zapata, Felicioli, Gamarra, Cerci, Pazzini, Di Molfetta.

20:05

Ławka rezerwowych Napoli:

Rafael, Colombo, Henrique, Koulibaly, Strinic, Gargano, Inler, Mesto, Mertens, Gabbiadini, Duvan Zapata.

20:01

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 34. kolejki włoskiej Serie A. W jednym z najciekawszych spotkań Napoli podejmie na Stadio San Paolo AC Milan. Zapraszamy do typowania wyniku meczu w komentarzach!