Niedziela, 19 kwietnia 2015, godz. 15:00
AS RomaAS Roma
1 : 1
Atalanta F.C.Atalanta Bergamo
16:55

Atalanta pokazała dzisiaj charakter, a Roma nie spełniła oczekiwań swoich kibiców. Mimo braku takich zawodników jak Gervinho, czy Pjanić, spodziewaliśmy się o wiele więcej po podopiecznych Rudiego Garcii. Goście z Bergamo dowieźli wynik do końca, ale nie można powiedzieć, by gospodarze mocno im w tym przeszkadzali. Skuteczność to chyba największy problem Roma na dzień dzisiejszy, który będzie trzeba rozwiązać. Z mojej strony to wszystko. Za uwagę dziękuje Mateusz Decyk.

95'

Koniec spotkania! Atalanta zdobywa bardzo ważny punkt!

93'

Piłkarze Atalanty postawili przed bramką istny autobus. Piłkarzom Romy brakuje dynamiki i siły przebicia, by złamać obronny mur Atalanty.

90'

Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry!

90'

Ibarbo doigrał się żółtej kartki. Niepotrzebnie tyle dyskutował z sędzią.

90'

Po raz kolejny Gomez w indywidualnym ataku. Wymusił na obrońcach faul na połowie przeciwnika i zyskuje cenne sekundy.

88'

Mamy do czynienia z istnym oblężeniem bramki Sportiello. Dzielnie bronią się goście.

86'

Samolubnie Florenzi z dystansu! Doumbia czekał na podanie, ale się nie doczekał.

84'

Wszystko na jedną kartę. Torosidisa zmienia Doumbia!

83'

Stendardo ukarany żółtą kartką za nieudaną interwencję.

82'

W ostatnich minutach piłkarze Romy bezskutecznie próbują przebić się w szesnastce rywala!

81'

Atalanta myśli o czymś więcej niż obrona wyniku! German Denis zostaje zmieniony przez Rolando Bianchiego.

78'

Bardzo groźnie! Florenzi z ostrego kąta uderza na bramkę Sportiello, który paruje piłkę na dalszy słupek. O mało nie doszedł do niej Torosidis, którego kapitalnie uprzedził Migliacco.

77'

Totalny bałagan w ofensywie Romy. Egoistycznie próbował wyjść z kontrą Gomez, ale został szybko skarcony przez pomocników gospodarzy.

76'

Nainggolan zrobił przewagę w środku pola, zbyt długo zwlekał i stracił w efekcie futbolówkę.

75'

Totti mocno podał w pole karne, a w obrębie szesnastki niespodziewanie znalazł się Torosidis. Grek mocno uderzył na bramkę, ale dobrze zachował się Sportiello.

74'

Drame zyskuje na czasie, wywracając się po starciu z Florenzim, w którym nie miał prawa mocno ucierpieć.

73'

Groźna sytuacja w polu karnym Romy. Pogubił się Torosidis, który zgubił obrońców Atalanty i zamiast oddać strzał podał do linii bocznej.

72'

Coraz więcej agresji i mniej składnych akcji na boisku. Zaczyna nam się tu robić mecz walki, a liczne centry w pole karne Atalanty nie przynoszą efektu.

71'

Coraz więcej agresji na boisku. Żółta kartka dla Migliaccio za złapanie Tottiego za kołnierz w powietrznym pojedynku.

68'

Po dobrej centrze do piłki próbował dojść Totti, ale sfaulował przy okazji rywala. Ucierpiał obrońca Atalanty i mamy chwilę przerwy.

67'

Gomez faulowany w okolicach trzydziestego metra. Żółtą kartką ukarany Mapou.

65'

Nie dość, że głupio fauluje to jeszcze dostaje żółtą kartkę za głupi faul! Davide Astori. Słaby występ włoskiego defensora!

65'

Żółtą kartką ukarany Drame

65'

W miejsce aktywnego dziś Urby'ego Emanuelsona wchodzi Maxi Moralez.

64'

Słaba centra Florenziego. Radzą sobie obrońcy z Bergamo.

63'

W zapaśniczy chwyt złapany Ibarbo. Rzut wolny w dogodnej pozycji do dośrodkowania.

62'

Florenzi mocno strzela na bramkę Sportelliego, po akcji indywidualnej Ljajica. Dobrze zachował się golkiper Atalanty.

60'

Nainggolan oddaje słaby strzał z dystansu. Piłkarze Atalanty mocno się już murują.

59'

Na boisko wchodzi niewysoki, ale dobrze grający Giulio Migliaccio. Zastępuje Daniele Baselliego.

58'

Zupełnie nieudany rzut rożny w wykonaniu gospodarzy.

57'

W miejsce Leandro Paredesa, wchodzi Seydou Keita.

57'

Rzut rożny dla Romy, a w międzyczasie zmiana. Victor Ibarbo wchodzi za Juana Itrube.

56'

Świetna akcja dwójkowa Estigarribii i Denisa zakończona strzałem Paragwajczyka! Na wolną pozycję wychodził jeszcze Emanuelson, ale pomocnik Atalanty nie dostrzegł dobrze ustawionego kolegi. Z interwencją nie miał większych problemów De Sanctis.

55'

Rudi Garcia dokładnie widzi, że czegoś brakuje jego drużynie. Szykuje się podwójna zmiana w roli głównej z Victorem Ibarbo i Seydou Keitą.

54'

Okres kompletnie bezproduktywnej gry obu drużyn.

52'

Dwójkowa akcja Florenziego i Nainggolana przerwana przez dore wyjście Sportiello.

51'

Bardzo statyczna gra ofensywna Romy pozwala defensorom Atalanty na odbijanie kolejnych ataków gospodarzy.

49'

Nainggolan uderzył mocno z powietrza tuż zza pola karnego. Piłka po biodrze obrońcy wyszła za linię końcową.

48'

Emanuelson z łatwością mija Paredesa. Ten łapie go za koszulkę i otrzymuje od sędziego ostrzeżenie w postaci żółtej kartki

47'

Oba zespoły bez zmian! Zaczynamy dosyć leniwie, ale dokładnie widać, że Atalanta myśli przede wszystkim o obronie.

46'

Wznawiamy grę! Od środka piłkarze Romy!

15:59

15:57

Weekend z Serie A w Ekstraklasa.net: Relacje prosto z Włoch!

Weekend z Seria A: Będziemy na Juventus Stadium i San Siro

Relacja LIVE! z trybun San Siro

Chociaż obie drużyny z Mediolanu zawodzą w tym sezonie - Milan zajmuje 9. miejsce w tabeli, Inter jest dziesiąty - to derby miasta jak zawsze wzbudzają wielkie emocje. Obie ekipy dzieli zaledwie jeden punkt. Czy "rossoneri" utrzymają bądź powiększą przewagę nad czarno-niebieskimi? Czy może to Inter, który będzie występował w roli gospodarza, zwycięży i prześcignie w tabeli lokalnego rywala?

15:50

W poszukiwaniu większej ilości emocji czekamy na drugą połowę spotkania. Z biegiem pierwszej części coraz większe problemy obrońcom Romy sprawiali goście. Wydaje się, że po strzelonej bramce rzymianie są mocno uśpieni i potrzebują solidnej reprymendy, bo taka gra z drużyną walczącą o utrzymanie, klubowi pretendującemu do wicemistrzostwa Włoch, po prostu nie przystoi.

45'

Sędzia Gervasioni nie dolicza ani jednej minuty do tego meczu. Najwidoczniej i on miał już dosyć pasywności obu drużyn w końcówce pierwszej połowy.

45'

Paredes wyłuskał pod polem karnym piłkę od obrońcy, wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale sytuację wyjaśnił Emanuelson.

44'

Ljajic znalazł się w polu karnym po dwójkowej akcji z Tottim, ale Serb przekombinował i dał sobie odebrać piłkę. Mogło być bardzo groźnie gdyby nie trzeźwa interwencja obrońców z Bergamo.

42'

Ljajic sam wykonał rzut wolny ze skraju pola karnego i trafił w... chłopca od podawania piłek.

41'

Ljajic dostał ładne podanie na lewe skrzydło. Starał się wejść w pole karne, ale został nieprzepisowo powstrzymywany przez Benalouane. Sędzia sięgnął po żółtą kartkę.

39'

Bardzo dobre zachowanie Emanuelsona, który pozbawiony innych wariantów wymusił faul Mapou tuż przed polem karnym. Będzie okazja Holendra.

38'

Iturbe próbował dokręcić piłkę do bramki ze swojej ulubionej pozycji, a Sportiello dobrze obliczył tor lotu piłki i pozwolił opuścić futbolówce boisko.

37'

Próba Nainggolana z dwudziestego metra, ale piłka totalnie zeszła mu z nogi.

36'

Atalanta coraz dłużej utrzymuje się przy piłce. Gracze Romy potrzebują chyba chwilę odpoczynku, po okresie intensywnych starań z przodu. Wydaje się, że piłkarze Atalanty rozgrywają tak leniwie, gdyż nie chcą nadziać się na jedną za zabójczych kontr gospodarzy.

34'

Zbiegający do środka Gomez próbował uderzyć, ale dobrze zablokował do Astori.

33'

Próba dalekiego podania Tottiego do wybiegającego na wolne pole Florenziego, ale Masiello zdążył przeciąć podanie.

32'

Próba wyjścia ,,3 na 3'' w wykonaniu gości, ale akcję dobrze przerywa wślizgiem Nainggolan.

31'

Florenzi! Mocno, ale niedokładnie z około czterdziestego metra.

30'

Estigarribia dobrze zrobił sobie miejsce do strzału, ale przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką!

28'

Jeden z obrońców zbyt lekko zagrywa do Sportiello, a ten w ostatniej chwili blokuje próbę strzału Florenziego! Gorąco było również po rzucie rożnym, ale szczęśliwie dla Atalanty nikt nie zdołał przeciąć dobrego dośrodkowania.

26'

Nainggolan kapitalnie zacentrował w pole karne, ale Totti nie zdołał dojść do piłki. Ogromne szczęście obrońców Atalanty!

25'

Roma od razu rzuciła się do ataku. Wychodzący z szybkim atakiem Nainggolan faulowany przez Baselliego, który ukarany został żółtą kartką.

23'

German Denis pokonuje De Sanctisa mocnym strzałem w lewy róg bramki!

22'

Drugi rzut karny! Tym razem dla Atalanty! Astori faulował Emanuelsona!

21'

Groźna kontra Romy. Iturbe szalał na prawym skrzydle po raz kolejny, ale kapitalnym wślizgiem w polu karnym wykazał się Masiello. Rzut rożny!

19'

Atak pozycyjny Romy zakończony czytelnym dośrodkowaniem Nainggolana.

18'

Florenzi przy próbie kontry bardzo niedokładnie do Ljajicia.

17'

Prawym skrzydłem szybko biegł Iturbe, ale dobrze interweniował Drame wyprowadzając kontrę Atalanty. Z drugiej strony Estigarribia nie poradził sobie z Cholevasem i Roma znów wpadła w posiadanie piłki.

16'

Atalanta szuka dalekich podań do Estigarribii i Denisa, ale piłkarze z Bergamo są w tym elemencie bardzo niedokładni. Mapou i Astori nie mają problemów z przechwytywaniem piłki.

15'

Najpierw z prawej strony dośrodkował Ljajic, ale wszyscy zawodnicy minęli się z piłką. Do piłki na skrzydle doszedł Cholevas. Centra Greka bardzo słaba i obrońcy nie mieli z nią problemów.

14'

Sportiello spokojnie łapie piłkę, po słabo wykonanym kornerze. Wybija piłkę tak, że Roma ma możliwość rozpoczęcia nowego ataku od swojej strefy obronnej.

13'

Cholevas zablokowany przy próbie dośrodkowania. Rzut rożny.

12'

Szarżował Gomez na pole karne, ale jego podanie w uliczkę do Denisa było za mocne.

11'

Estigarrbia szukał w polu karnym Gomeza, ale jego górne podanie wylądowało za linią końcową.

10'

Atalanta wysoko ustawiła linię defensywną przez co ciężko przedrzeć się piłkarzom Romy atakiem pozycyjnym. Ich próby rozrzucenia akcji po skrzydłach spalają na panewce.

8'

Na trzydziestym metrze faulowany Alejandro Gomez. Była okazja do centry z rzutu wolnego, ale piłkarz Atalanty podał prosto w ręce De Sanctisa.

6'

Torosidis pospieszył się z dośrodkowaniem i zrobił to niecelnie. Chwilę później wkroić się w pole karne znów próbował Iturbe.

5'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę. Atalanta jest jak na razie bezradna, a i intensywność ich pressingu pozostawia wiele do życzenia.

4'

Piłkarze Rudiego Garci próbowali pójść za ciosem, jednak do piłki w polu karnym nie doszedł Iturbe.

3'

Do piłki podchodzi Il Capitano - Francesco Totti i zamienia jedenastkę na bramkę!

2'

Rzut karny! Ljajic wjechał z piłką w pole karne, piłkę próbował odebrać mu Stendardo, ale przy wślizgu dotknął piłki ręką!

1'

Sędzia Gervasoni gwiżdże po raz pierwszy, a piłkarze Atalanty zaczynają swoją pierwszą akcję.

14:59

Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę przy dźwiękach hymnu Romy.

14:58

Gospodarze stają dzisiaj z kolei przed ogromną szansą wyprzedzenia Lazio i wskoczenia na pozycję wicelidera, po porażce lokalnego rywala w Turynie.

14:57

Mimo efektownych bramek strzelanych ostatnio przez podopiecznych Colantuono, nie są oni w stanie zbliżyć się do środka tabeli. Utrzymanie wydaje się kwestią pewną, ale nie dzięki dobrej grze drużyny z Bergamo, a beznadziejnej postawie drużyn ze strefy spadkowej.

14:43

Rezerwowi Atalanty: Avramov, Frezzolini – Zappacosta, Del Grosso, Bianchi, Kessié, D'Alessandro, Moralez, Grassi, Rosseti, Migliacco.

14:41

Rezerwowi Romy: Skorupski - Cole, Spolli, Can, Balzaretti, Calabresi, Keita, Ucan, Pellegrini, Ibarbo, Verde, Doumbia, Sanabria.

14:37

Za chwilę podamy składy ławek rezerwowych obu zespołów.

14:36

Tradycyjnie po lewej stronie mogą Państwo zapoznać się z wyjściowymi jedenastkami obu drużyn.

14:32

Witamy w relacji LIVE ze spotkania 31. kolejki Serie A, w której AS Roma podejmie na własnym stadionie strzelającą ostatnio fantastyczne bramki Atalantę Bergamo!

14:30

Weekend z Serie A

"Giallorossi" walczą o wicemistrzostwo AS Roma zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A tracąc przed 31. kolejką tylko punkt do drugiego Lazio. Piłkarze Rudiego Garcii zmierzą się w niedzielę na Stadio Olimpico w Rzymie z siedemnastą Atalantą. "Giallorossi" będą murowanym faworytem tego starcia.