KONIEC! Remis na San Siro, który nie zadowala żadnego zespołu.

Pazzini nie poradził sobie z trójką rywali w polu karnym.

Niezbyt udane dośrodkowanie De Sciglio.

93'

Grę od bramki wznawia Diego Lopez, 120 sekund nadziei dla gospodarzy.

91'

Menez pada w polu karnym, jednak nie może być mowy o faulu. Chwilę później kontratak wyprowadzają goście, ale niewiele z niego wynika. Gramy pięć minut dłużej.

90'

Muriel powstrzymany na skrzydle w jednej z nielicznych akcji ofensywnych gości w ostatnich minutach.

89'

Nieudany strzał Meneza. Milan nie rezygnuje z walki o pełną pulę punktów.

88'

De Silvestri nie będzie w stanie kontynuować gry, zmieni go PAWEŁ WSZOŁEK.

87'

Chwila przerwy w grze spowodowana kontuzją De Silvestriego.

86'

Mexes zbyt późno zauważył dobrze ustawionego Suso, ale Rossoneri zdołali wywalczyć rzut rożny.

85'

Poślizgnął się jeden z zawodników Sampdorii, okazja do kontrataku dla gospodarzy.

84'

De Sciglio centruje ze skrzydła, Pazzini dochodzi do strzału, ale na tym się kończy. Niecelne uderzenie napastnika Milanu.

83'

De Jong ukarany żółtą kartką za użycie łokci w walce o górną piłkę.

82'

SUSO! Jęk zawodu na trybunach, Hiszpan zakończył kontratak Rossonerich pięknym strzałem, ale trafił jedynie w słupek!

81'

Strzał z dystansu jednego z zawodników Milanu został zablokowany, ale gospodarze nie przestają naciskać na rywala.

80'

Świetne podanie Suso do Pazziniego, ale tym razem Włocha uprzedził obrońca drużyny gości.

78'

Pazzini mógł już w pierwszej akcji stworzyć zagrożenie pod bramką rywala, ale minął się z piłką.

77'

Przerwa w grze, na boisku z bólu zwija się Destro. Niefortunny wślizg napastnika Milanu, konieczna będzie zmiana. W miejsce wypożyczonego z Romy zawodnika wejdzie Giampaolo Pazzini.

76'

De Jong doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego i oddał strzał na bramkę, w zamieszaniu piłkę próbował wybijać Duncan, ale tym razem Ghańczyk przeszkodził bramkarzowi i pomógł futbolówce wpaść do bramki swojego zespołu. Remis!

75'

GOOOOOOOOOOOL!!! DE JONG!

74'

Mexes! Bardzo dobry strzał głową Francuza po dośrodkowaniu Bonaventury z rzutu rożnego, przy bliższym słupku stał jednak Duncan, który wybił piłkę z linii bramkowej.

73'

Rzut wolny dla Milanu daje okazję do przeprowadzenia zapowiedzianej wcześniej zmiany. Muriel w miejsce Okaki.

72'

Za chwilę na boisku pojawi się Luis Muriel.

71'

Dobrze pokazał się teraz z przodu Obiang, ale obrońcy Milanu nie dali się zaskoczyć.

70'

Zmiana w defensywie Milanu. Abate zastąpiony przez De Sciglio.

69'

Menez! Świetna akcja Francuza na skrzydle, wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę kolegom z zespołu. Pierwszy dopadł do niej Destro, jednak skuteczna interwencja Palombo zablokowała strzał Włocha!

68'

Milan szuka swoich okazji, jednak to Sampdoria wciąż przeważa na boisku i dyktuje warunki rozgrywania spotkania.

67'

Dobry pomysł Okaki na podanie do Eto'o, ale jego wykonanie już nieco gorsze.

66'

Błysnął przed chwilą Suso, ale niewiele z tego wynikło.

65'

Strzelec bramki, Roberto Soriano schodzi z boiska. W jego miejsce Duncan.

64'

Eto'o zakręcił rywalem na skrzydle i oddał piłkę koledze. Goście zdominowali rywala pod jego bramką.

63'

Sampdoria pod pressingiem zmuszona została do wybicia piłki z dala od własnej bramki. Futbolówkę odzyskali Rossoneri.

62'

Suso zmienia Cerciego.

61'

Milan nie wygrał w tym sezonie żadnego spotkania, w którym jako pierwszy stracił bramkę.

60'

Gospodarze zamiast ruszyć do przodu stanęli w miejscu. Słabe próby ofensywne nie dadzą im bramki wyrównującej.

59'

Fantastyczna asysta Samuela Eto'o! Kameruńczyk przez chwilę czarował Mexesa przed polem karnym, po czym odwrócił się w przeciwnym kierunku i po chwili posłał podanie pomiędzy nogami Francuza wprost do niepilnowanego Soriano. Piłkarz Sampdorii przyjął piłkę i pewnym strzałem w dolny róg pokonał Diego Lopeza.

58'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! SORIANO!

57'

Kolejny kontratak drużyny gości spowodowany błędem piłkarzy Milanu.

56'

Indywidualna akcja Meneza i strzał z dystansu przyniósł Rossonerim jedynie rzut rożny.

55'

Zepchnięci do defensywy gospodarze próbują wydostać się z własnego pola karnego co kończy się faulem na Menezie.

54'

Lopez! Hiszpan świetnie broni strzał Edera z rzutu wolnego, tylko rzut rożny dla Sampdorii!

53'

Faul na Mesbahu nie przerywa akcji genueńczyków, ale Paletta chwilę później skutecznie powstrzymał Eto'o. Skutecznie, ale nieprzepisowo, więc obejrzał żółtą kartkę.

52'

Niecelne prostopadłe podanie Meneza do Abate, goście ruszają z kontratakiem.

51'

Romagnoli niecelnie zagrywał do kolegi z zespołu, piłkę odzyskali Diavolo.

50'

Rossoneri konstruują kolejny atak rozgrywając piłkę na połowie rywala.

49'

Okaka złapany na spalonym.

48'

Gospodarze utrzymują się w posiadaniu piłki narzucając tempo gry.

47'

Odpowiedź Milanu! Antonelli wziął przykład z Mesbaha, wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta. Piłkę "wypluł" Viviano, ale obrońcy Sampdorii szybko wybili piłkę.

46'

Świetna akcja Sampdorii! Eder uruchomił Mesbaha na skrzydle, ten zagrał w pole karne, ale skutecznie blokowany napastnik genueńczyków nie zdołał zakończyć akcji strzałem.

21:48

Przed momentem rozpoczęła się druga część spotkania.

Faule: 4 - 10

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Interesującej, ale zakończonej bezbramkowym remisem. Za kwadrans wracamy do Mediolanu!

44'

CERCI! Kapitalna okazja dla byłego zawodnika Torino, dostał piłkę na wprost bramki i zdecydował się na strzał tuż sprzed pola karnego, ale fatalnie przeniósł futbolówkę ponad poprzeczką...

43'

Znów pokazał się Cerci, tym razem zakończył akcję strzałem, który pewnie obronił Viviano.

42'

Częste próby dośrodkowania piłki w kierunku Destro podejmuje Alessio Cerci, ale niezbyt dobrze wychodzi Włochowi ten element gry w dzisiejszym spotkaniu.

41'

Obiang ogląda żółtą kartkę za brzydkie wejście, którym przerwał groźnie zapowiadający się kontratak Rossonerich.

40'

Spokojna końcówka pierwszej połowy meczu, goście wciąż pewni obronie, blokują szanse Milanu na oddanie strzału.

39'

Obiang zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale nie trafił w światło bramki.

38'

Jednak problemem była częściowa awaria oświetlenia. Mecz został już wznowiony, przy piłce gospodarze.

37'

Przerwa w meczu, na razie nie wiemy jednak czym została spowodowana. Przed chwilą przeczytałem, że jeden z samolotów nie mógł wylądować w Mediolanie z powodu podejrzenia o zamachu bombowym. Być może dlatego gra została przerwana.

36'

Przepraszamy za problemy, już wracamy z naszą relacją tekstową. Menez rusza skrzydłem i szuka podania do kolegów w polu karnym.

29'

Abate świetnie dośrodkowuje w kierunku Destro, ale jego strzał głową broni Viviano!

27'

Kapitalna akcja Milanu, Jeremy Menez indywidualnym rajdem rozerwał defensywę rywala i ściągnął na siebie obrońców po czym piętą wycofał piłkę do Abate. Włoch poprawił piłkę i oddał strzał z ostrego kąta, ale nie przymierzył dokładnie i futbolówka minęła bramkę Emiliano Viviano.

26'

Eder uderza z dystansu... pozostawimy to bez komentarza, fatalny strzał.

25'

Niedokładne podanie od Mexesa do Bonaventury, mogło być niebezpiecznie pod bramką Sampdorii.

24'

Groźna strata Rossonerich w środku pola, szybko jednak naprawili swój błąd piłkarze Milanu.

23'

Wymiana ciosów trwa, więc kolej na atak Milanu. Długie zagrania w pole karne odbijają się od głów obrońców jak od muru.

22'

Eto'o! Ależ huknął Kameruńczyk z dystansu, szkoda tylko, że niecelnie! Gdyby ten strzał zmierzał w światło bramki, mielibyśmy gola.

21'

Krótkie rozegranie i ponownie zablokowana próba zagrania w pole karne. To już czwarty rzut rożny dla Sampdorii, goście mogą szukać swoich okazji w stałych fragmentach gry.

20'

Odpowiedź Sampdorii, van Ginkel przerywa akcję wślizgiem. Trzeci korner dla przyjezdnych.

19'

Coraz pewniej radzą sobie gospodarze, ale Sampdoria uważnie gra w defensywie nie pozwalając Milanowi na zbyt wiele swobody w ofensywie.

18'

Dośrodkowanie w pole karne Sampdorii kończy się skutecznym wyjściem i wybiciem piłki przez Emiliano Viviano.

17'

Ostre starcie Okaki z Mexesem, które zakończyło się kopnięciem w twarz francuskiego obrońcy. Chwila przerwy w grze.

16'

Van Ginkel! Drugie groźne uderzenie młodego Holendra! Jego strzał mija słupek w niewielkiej odległości, mało brakowało, a zobaczylibyśmy pierwszego gola.

15'

Nieudany strzał Paletty, piłka wraca do Cerciego, który ponowił dośrodkowanie, ale wywalczył jedynie kolejny rzut rożny.

14'

Marco van Ginkel! Strzał Holendra bliźniaczo podobny do uderzenia Eto'o, ale Viviano sparował piłkę poza linię końcową. Tylko rzut rożny.

13'

Abate! Świetne wejście obrońcy w pole karne, ograł rywala, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Soriano!

12'

Póki co niewiele emocji na San Siro. Więcej fauli, niż sytuacji podbramkowych, sporo gry w środku pola. Miejmy nadzieję, że mecz nam się rozkręci.

11'

Eto'o! Pierwszy strzał na bramkę, ale pewnie broni Diego Lopez.

10'

Powrót Edera do defensywy po kontrataku opłacił się - Włoch zatrzymał Cerciego wygrywając pojedynek biegowy.

9'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Diavolo zablokowane, drugi korner dla genueńczyków.

8'

Sampdoria zamknęła gospodarzy w ich polu karnym, ale póki co skutecznie bronią się Rossoneri.

7'

Strata Meneza pod polem karnym, goście odzyskują piłkę i szybko przenoszą akcję pod drugą bramkę. Okaka wywalczył rzut rożny.

6'

Szybka kontra Milanu, skrzydłem atakował Cerci, ale jego dośrodkowanie pozostawia wiele do życzenia.

6'

Eder znalazł się z piłką w polu karnym, ale naturalizowany Włoch nie zdołał zagrać do kolegi z zespołu. Jego podanie zablokował Mexes.

5'

Rossoneri wygrali ostatnie 4 z 5 spotkań u siebie z Sampdorią. Dziś od początku udowadniają, że zależy im na przedłużeniu dobrej passy.

4'

Faulowany jeden z zawodników Milanu. Rzut wolny z odległości około 30 metrów od bramki Viviano.

3'

Dobre ofensywne wejście Luci Antonellego, ale Włoch został powstrzymany przez Angelo Palombo.

2'

Przy piłce utrzymują się gospodarze, którzy spokojnie konstruują atak pozycyjny wymieniając podania w środku pola.

1'

Od początku sporo agresji na boisku - dwa faule w przeciągu minuty.

20:46

Rozpoczynamy! Ze środka Sampdoria, która gra dziś w niebieskich strojach.

20:43

Piłkarze wychodzą już na murawę, za chwilę zaczynamy niedzielny hit Serie A!

20:40

Dwójka zwariowanych cudotwórców: właściciel Sampdorii - Massimo Ferrero (z prawej) i trener Blucerchiati - Sinisa Mihaljović. To oni z ligowego średniaka uczynili zespół walczący o europejskie puchary.

20:38

Ostatnie sześć spotkań Milanu z Sampdorią w liczbach:

• Bramki: 11 (8-3)
  • Żółte kartki: 27 (11-16)
  • Czerwone kartki: 2 (1-1)
20:36

Fotka z poprzedniego spotkania - radość Jeremy'ego Meneza po zdobytej bramce.

20:33

Ostatnie sześć spotkań Milanu z Sampdorią:

• Sampdoria - AC Milan 2:2 (Okaka, Eder - El Shaarawy, Menez)
  • Sampdoria - AC Milan 0:2 (Taarabt, Rami)
  • AC Milan - Sampdoria 1:0 (Birsa)
  • Sampdoria - AC Milan 0:0
  • AC Milan - Sampdoria 0:1 (Costa)
  • AC Milan - Sampdoria 3:0 (Seedorf, Cassano, Robinho)
20:24

Wspomniałem o tym, że dziś nie obejrzymy rac sypiących się na boisko. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest kolejna część protesty kibiców zasiadających na Curva Sud.

20:21

Przed meczem zapowiadaliśmy, że występy Giacomo Bonaventury, Marco van Ginkela i Lorenzo de Silvestriego stoją pod znakiem zapytania. Cała trójka znajdzie się jednak na placu gry już od pierwszej minuty spotkania.

20:17

Ciekawostka: dziś mija dokładnie 10 lat od momentu zrobienia tego zdjęcia. Miejsce, San Siro, się zgadza. Dziś na pewno jednak unikniemy podobnych obrazków - ale o tym za chwilę.

20:14

Ławka rezerwowych Sampdorii:

Frison, Romero, Coda, Munoz, Wszolek, Acquah, Correa, Duncan, Marchionni, Rizzo, Bergessio, Djordjevic, Muriel.

20:14

Ławka rezerwowych Milanu:

Abbiati, Donnarumma, Alex, Bocchetti, Bonera, De Sciglio, Rami, Zapata, Mastalli, Poli, Suso, Pazzini.

20:05

Zachęcamy do lektury zapowiedzi tego spotkania - KLIK!

19:59

Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu 30. kolejki włoskiej Serie A. Na zakończenie tej serii spotkań czeka nas prawdziwy hit: AC Milan - Sampdoria Genua. Starcie drużyn walczących o kwalifikację do Ligi Europy z pewnością zadowoli fanów calcio!