Poniedziałek, 16 marca 2015, godz. 19:00

Koniec meczu.

96'

Koniec! Niesamowite, Fiorentina wygrywa po fantastycznej końcówce spotkania!

95'

Desperackie ataki Milanu nie przynoszą skutku. Rozpoczyna się ostatnia minuta tego spotkania.

93'

Kolejna dobra akcja Joaquina, ale gorsze wykończenie.

92'

Sześć minut dłużej potrwa to spotkanie.

91'

Milan sie nie poddaje, Pazzini zmienia Essiena.

90'

Joaquin, który wcześniej zaliczył asystę (początkowo podałem, że Valero - mój błąd), tym razem sam strzałem głową umieścił piłkę w bramce!

89'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! JOAQUIN!

88'

Abate słania się na nogach. W jego miejsce na boisku melduje się Bonera.

87'

Tymczasem zawodnicy... grają bez sędziego! Zabawna sytuacja na Stadio Artemio Franchi.

86'

Chwila przerwy w grze spowodowana zmianą arbitra głównego.

85'

Piłkarze Fiorentiny protestują i wydaje się, że mają rację - w polu karnym pociągany za koszulkę był zawodnik Violi, jednak sędzia nie dopatrzył się faulu.

84'

Dośrodkowanie Valero ze skrzydła wprost na głowę Rodrigueza, który zdobywa swoją piątą bramkę w tym sezonie!

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! RODRIGUEZ!

82'

Kolejny korner dla gospodarzy, jednak wciąż bez pomysłu wykonują stałe fragmenty gry piłkarze Violi.

80'

Alessio Cerci zmienia Keisuke Hondę.

79'

Ofensywna zmiana Fiołków. Babacar za Rosiego.

78'

Obrońcy Milanu uruchamiają atak swojej drużyny.

77'

Rzut rożny dla Milanu, a w międzyczasie żółtą kartkę obejrzał Diego Lopez.

76'

Fatalne uderzenie z dystansu piłkarza Fiorentiny.

74'

Ruszają z kontratakiem goście, Honda sprzed pola karnego przerzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Meneza - zbyt mocne.

73'

Zdaniem arbitra za faul Ilicica należała się żółta kartka.

72'

Niewiele dzieje się na boisku. Gospodarze nie wykazują chęci do zdobycia wyrównującej bramki.

71'

Grę z narożnika boiska wznowią piłkarze Violi.

70'

Póki co Inzaghi unika zmian, jednak może warto wymienić zmęczonych piłkarzy na ostatnie 20 minut spotkania?

69'

30-35 metrów od bramki Milanu, Mexes fauluje Gilardino.

67'

Joaquin świetnie oszukał rywala na skrzydle, wpadł w pole karne ale podjął złą decyzję próbując lobować bramkarza. Grę wznowi Lopez.

66'

Piłkarze Fiorentiny protestują, ale Ilicić nie był faulowany.

65'

Gra wznowiona, Milan w natarciu.

64'

Gra przerwana. Carmine Russo ma... problemy z obuwiem. No cóż, czekamy na sędziego.

63'

Dobry atak Rossonerich, ale Menez zgubił piłkę przyjmując ją w polu karnym.

62'

Nieudany strzał z dystansu w wykonaniu Kurtica.

61'

Akcja Milanu Neto wyjaśnia sytuację łapiąc piłkę.

60'

Rodriguez nieprzepisowo powstrzymał Destro, który przedzierał się pomiędzy dwójką obrońców Fiorentiny. Żółta kartka.

59'

Gospodarze szukają szybkiej odpowiedzi, póki co jednak wywalczyli rzut rożny.

57'

Bonaventura zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale fatalnie skiksował. Na jego szczęście na drodze strzału stanął Destro, który wewnętrzną częścią stopy zmienił tor lotu futbolówki, która zaskoczyła bramkarza Fiorentiny!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! DESTRO!

55'

Raz jeszcze Lopez! Intuicyjna interwencja ratuje Milan przed stratą bramki!

54'

Diego Lopez! Badelj strzela z dystansu, ale pewnie broni Hiszpan!

53'

Rzut rożny, piłka po rykoszecie trafia do Ilicica, który z ostrego kąta uderzył na bramkę - fatalnie, słabo i niecelnie.

53'

Nieporadnie kontratak wyprowadzał Ilicić, który łatwo stracił piłkę na skrzydle.

52'

Pasqual został ukarany przez arbitra za faul na Hondzie.

51'

Grę od bramki wznawia Diego Lopez.

50'

Ilicić wbiegł w pole karne, ale został szybko powstrzymany przez obrońców.

48'

Fatalna strata Milanu pod własną bramką, ale Ilicić zagubił się w dryblingu i gospodarze nie wykorzystali kolejnej świetnej sytuacji!

48'

Starcie Abate - Joaquin zakończyło się faulem.

47'

Podobnie jak w pierwszej połowie mecz rozkręca się powoli.

45'

Przed chwilą rozpoczęła się druga połowa spotkania!

20:14

Badelj zastąpi natomiast Aquilaniego.

20:12

Joaquin w miejsce Micaha Richardsa.

20:11

Przeciąga nam się moment wznowienia gry, ale piłkarze meldują się już na murawie. Za chwilę również podwójna zmiana w ekipie gospodarzy.

20:07

Wracamy na Stadio Artemio Franchi - za chwilę początek drugiej części spotkania.

45'

45 minut i ani sekundy dłużej - koniec pierwszej, niezbyt ciekawej, części spotkania.

43'

Gorąco pod bramką Milanu, gospodarzom zależy na strzeleniu "gola do szatni". Póki co jednak skoncentrowany Lopez powstrzymuje rywali na linii bramkowej.

42'

Chaos pod bramką Rossonerich kończy się strzałem Valero, wcześniej skutecznie w powietrzu radzą sobie defensorzy Milanu.

41'

Tym razem faulował Abate. Rzut wolny z bocznej strefy boiska to zawsze szansa na groźne dośrodkowanie.

40'

W środku pola faulowany był jeden z piłkarzy Fiorentiny, grę ze stałego fragmentu gry wznawiają goście.

39'

Zwleka z wznowieniem gry Diego Lopez, ale sędziemu to nie przeszkadza.

38'

Fatalne dośrodkowanie w pole karne Fiorentiny ląduje wprost w rękach Neto.

37'

Menez zatrzymany w finalnej fazie swojego pojedynku biegowego z obrońcą.

35'

Słabe dośrodkowanie nie przynosi zamierzonych efektów. Przy piłce znów są goście.

34'

Rzut wolny dla Violi z odległości około 35-40 metrów od bramki Diego Lopeza.

33'

Faul Mexesa i żółta kartka, zasłużona.

32'

Goście wymieniają kolejne podania nie kwapiąc się do podjęcia próby szybkiego ataku.

30'

Dośrodkowanie w pole karne, Basanta skacze najwyżej i... POPRZECZKA! Ogromne szczęście Milanu!

29'

Dobry kontratak Fiorentiny. Najpierw jednak tempo akcji zatrzymuje Gilardino, a później van Ginkel, który dodatkowo został ukarany żółtą kartką za brzydki faul na skrzydle.

28'

Rzut wolny z bocznej strefy boiska nie przynosi zagrożenia.

27'

Kolejna nieudana akcja Hondy, gra zostaje przerwana po faulu na Abate.

26'

Strzał z dystansu - Borja Valero. Cenny, lecz wprost w Lopeza.

24'

Bardzo chaotyczna gra obydwu zespołów, chyba brakuje im pomysłów na rozegranie akcji.

23'

Menez ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką.

22'

Honda faulowany w środku pola.

21'

Gilardino powstrzymany w polu karnym po dobrym, prostopadłym podaniu od Ilicica/

20'

Stałe fragmenty gry nie są dziś mocną stroną Rossonerich.

19'

Rzut rożny dla Milanu po akcji Keisuke Hondy.

18'

Wracamy do niezbyt porywającego, wolnego rozgrywania piłki.

17'

Sporo strat w centralnej części boiska, nie wygląda to najlepiej.

16'

Fiołki konstruują atak pozycyjny, do tej pory brakuje wyraźnej przewagi w środku pola. Gra polega na wymianie ciosów.

15'

Menez! Kontratak Milanu, Francuz wyprzedził obrońcę, ale w ostatniej chwili zwolnił pozwalając rywalowi na wybicie futbolówki poza boisko!

15'

Chyba zaczął nam się mecz! Świetny pomysł Borja Valero, jednak nie zrozumiał go żaden z klubowych kolegów.

14'

Kolejny błąd Violi! Tym razem przy próbie wyprowadzania piłki, znakomicie przejął ją na skrzydle Bonaventura, który ostatecznie wywalczył tylko rzut rożny!

13'

Fatalnie zachował się w teraz jeden z zawodników Milanu, który skiksował przy próbie oddania strzału i oddał piłkę "za darmo".

12'

NETO! Honda dostał kapitalne podanie w polu karnym, uderzył na bramkę z ostrego kąta, ale trafił wprost w golkipera Fiorentiny!

11'

Tym razem do podania zdążył dobiec Gilardino, jednak Włoch był na spalonym.

10'

Dwa długie, niecelne podania - po jednym od każdej z drużyn.

9'

Odważne wyjście z bramki Lopeza, który uprzedził przeciwnika w bocznej strefie boiska i wybił piłkę poza linię boczną.

8'

Próba odpowiedzi Rossonerich - bardzo słaba. Po chwili w posiadaniu piłki ponownie znajdują się gospodarze.

7'

Ilicić! Świetnie zszedł ze skrzydła do środka i oddał strzał w kierunku dalszego słupka bramki Diego Lopeza, ale piłka minęła słupek o kilka centymetrów!

6'

Fiorentina rozgrywa piłkę pod bramką rywala szukając okazji do zaskoczenia defensorów Milanu.

5'

Spokojny początek meczu, żadna ze stron nie forsuje tempa. Być może jest to spowodowane nieustanie padającym deszczem, który utrudnia grę zawodnikom.

4'

Ucierpiał jeden z zawodników Fiołków, gospodarze przez chwilę zmuszeni są grać w dziesiątkę.

3'

Dośrodkowanie na bliższy słupek nie przyniosło zagrożenia, ale goście wywalczyli kolejny rzut rożny.

2'

Pierwszy korner dla Milanu już w drugiej minucie meczu.

1'

Pierwsza nieudana akcja Violi, ale szybko starają się odpowiedzieć goście.

19:07

Rozpoczęli! Ze środka Fiorentina.

19:05

Na stadionie minutą ciszy uczczono pamięć Luki Colosimo. 30-letni sędzia zginął niedawno w wypadku samochodowym.

19:04

Przywitanie kapitanów obu jedenastek, za chwilę zaczynamy!

19:03

Na murawie meldują się również główni bohaterowie dzisiejszego hitu - czas na prezentację składów obydwu zespołów.

19:00

Z powodu deszczu będziemy mieli niewielkie opóźnienie, kibice ubrani w płaszcze przeciwdeszczowe witają wychodzących z tunelu rezerwowych.

18:59

Rossoneri jednak również nie są najlepiej dysponowani. Drużyna nie potrafi ustabilizować formy i regularnie gubi punkty z niekoniecznie lepszymi kadrowo zespołami. Dodatkowym problemem są kontuzje i urazy, których w Milanie jest ostatnio naprawdę dużo.

18:54

Jak widać pytań i zagadek jest sporo. Kolejną będzie forma Fiorentiny, która zmęczona graniem w europejskich pucharach zmuszona jest do rotacji w składzie. Dla Milanu będzie to duża szansa, bowiem lider Violi - Mohamed Salah rozpocznie mecz na ławce rezerwowych. Jeśli Rossoneri wykorzystają braki kadrowe mogą wyjechać z Florencji z kompletem punktów.

18:53

Innym interesującym wątkiem jest sprawa Vincenzo Montelli. Szkoleniowiec Violi łączony jest z Milanem i niewykluczone, że w nowym sezonie podejmie pracę w drużynie swojego dzisiejszego rywala. Czy Montella zwycięży Milan po raz ostatni przed podjęciem nowego wyzwania?

18:52

Ciekawie zapowiada się występ Alberto Gilardino. Włoch po powrocie z krótkiej wizyty w Chinach zmierzy się ze swoim byłym zespołem. Przed laty Alberto trafił do Milanu za 18 milionów euro. Czy dziś skarci swoich eks-pracodawców?

18:47

Ławka rezerwowych Fiorentiny:

Lezzerini, Rosati, Salah, Vargas, Lazzari, Joaquin, Fernandez, Badelj, Diamanti, Babacar, Alonso.

18:42

Ławka rezerwowych Milanu:

Abbiati, Gori, Bonera, Bocchetti, Alex, Albertazzi, Locatelli, Mastalli, Muntari, Suso, Cerci, Pazzini.

18:37

Menez gotowy do jednego z dwóch hitów tej kolejki!

18:32

Fiorentina plasuje się obecnie na 6. miejscu w tabeli Serie A - pięć pozycji nad Milanem. Goście tracą do Violi siedem punktów i w obliczu decydującej fazy walki o europejskie puchary nie mogą sobie pozwolić na porażkę w dzisiejszym spotkaniu.

18:22

Witamy i zapraszamy na relację z meczu 27. kolejki włoskiej Serie A. Na Stadio Artemio Franchi we Florencji zmierzą się dziś Fiorentina i AC Milan. Który z tych zespołów dopisze trzy punkty do tabeli? Jaki wynik padnie w dzisiejszym spotkaniu? Zapraszamy do typowania w komentarzach!