Borussia M'GladbachWikimedia
1 : 1
Villarreal CFVillarreal CF
95'

Koniec meczu! Remis! Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz, ale piłkarski wieczór z Ekstraklasa.net trwa! Już teraz zapraszam na relację na żywo z meczu Legii z Lokeren!

93'

Ostatnie sekundy, jeszcze rzut rożny dla gości, ale zagrożenie oddalone.

91'

Sędzia liniowy albo sędzia, który stoi na linii końcowej, mieli obowiązek to zobaczyć! Duży, ogromny błąd!

90'

Teraz ciekawiej! Gospodarze naciskają na bramkę rywali i reklamują zagranie ręką, sędzia się zawahał, ale po podpowiedziach asystenta nie zdecydował się na żadną reakcję. Otoczony przez całą formację ofensywną M'Gladbach i przy gwizdach kibiców, arbiter zachowuje zimną krew, ale... powtórka pokazuje, że się myli. To powinien być rzut karny!

88'

Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy. Może teraz.

86'

Naprawdę wygląda to fatalnie, jak piłkarz M'Gladbach spaceruje w stronę rywala, po czym traci piłkę w najprostszy sposób, po prostu nic nie robiąc. Tragedia.

85'

Bardzo słaba ta końcówka. Piłkarze nie pokazują prawie żadnych ciekawych zagrań, żadnych umiejętności. Poziom z niższych lig polskich.

80'

Już tylko 10 minut do końca. Czy któraś z drużyn zdoła zdobyć przesądzającą bramkę?

77'

Więcej zmian w tym meczu nie będzie. Raffael wchodzi, Hrgota schodzi.

76'

Bardzo mocne podanie do Czeryszewa i ten nie dochodzi do piłki. Od bramki za moment Sommer.

74'

Druga zmiana u gospodarzy. Herrmann schodzi, a za niego Traore.

73'

No i niestety zmiana. Dos Santos zastępuje zniesionego Uche.

72'

No, ale porozmawiajmy o samej bramce. Podanie do Uche w takie miejsce, że jego i Sommera dzieliło kilkanaście centymetrów, ale to piłkarz Villarreal dopadł pierwszy do piłki i na wślizgu zdobył bramkę.

71'

Zniesiony na noszach Uche i to wygląda na bardzo poważną kontuzję! Obym się mylił, oby to był drobny uraz.

70'

Uche wszedł, strzelił bramkę i bardzo możliwe, że już zejdzie. Doznał jakiegoś urazu przy tym strzale! Niesamowita historia!

68'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! UCHE! WEJŚCIE SMOKA PIŁKARZA VILLARREAL!

67'

Druga zmiana w Villarreal. Vietto schodzi, Uche wchodzi.

66'

Vietto fauluje w ataku, więc strzał, który oddał nie będzie już zaliczony.

63'

Niewidoczny Johnson schodzi z boiska, jego miejsce zajmuje Hahn.

61'

Zmiana w Villarreal. Trigueros za Pinę.

59'

Czeryszew. Facet chyba w ptaki latające nad murawą celuje. Nie warto komentować tego uderzenia.

58'

Strzał z dystansu Xhaki, ale wysoko, wysoko nad bramką. Festiwal koszmarnych strzałów na stadionie Borussii.

55'

Czeryszew teraz padł w polu karny, ale arbiter pozostaje niewzruszony. Żółtej kartki też nie będzie za ewentualną symulkę.

52'

Czeryszew... powiedzieć, że był to niecelny strzał, to jak nic nie powiedzieć. Prawdopodobnie spiker za moment przeczyta numery rejestracyjne samochodu, który ma wybitą szybę po tym uderzeniu.

51'

Strzela Xhaka z ok. 30 metrów, ale bardzo niecelnie. Dosyć nudny ten początek drugiej połowy.

48'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Borussii i mają rzut rożny, bo piłka poszła po rykoszecie.

45'

No i grają! Czym ta połowa nas zaskoczy? Wszystkie karty będą odkryte już za 45 minut!

0 Żółte kartki 1

45'

Ani sekundy nie doliczył arbiter, równo z 45 minutą zarządził przerwę. Borussia prowadzi z Villarreal 1:0.

44'

Posiadanie piłki dla gospodarzy, cały czas oscyluje w okolicach 70%.

42'

Wciąż leje, ale nie jest to już oberwanie chmury, które widzieliśmy wcześniej.

40'

GOL! NIE! NIE MA! HRGOTA ZMARNOWAŁ FENOMENALNĄ OKAZJĘ. Miał piłkę na piątym metrze i uderzył, ale Asenjo jakimś cudem, jakimś odruchem zdołał sięgnąć piłki i ta wyszła na rzut rożny

40'

37'

Teraz groźny atak M'Gladbach, który powinien zakończyć się bramką, ale Kramer w decydującym momencie się poślizgnął! Deszcz zbiera swoje pierwsze żniwo!

35'

Obraz meczu niezmienny, Borussia powoli rozgrywa i szuka swojej szansy.

33'

Ależ ulewa na Borussia-Park się zerwała! W transmisji telewizyjnej słychać wyraźnie deszcz, drenaż na stadionie zostanie poddany solidnej próbie, a my powinniśmy oglądać więcej strzałów z dystansu.

31'

Szybka akcja gości, dośrodkowanie Vietto, ale Czeryszew nie zdołał przejąć piłki w polu karnym.

28'

Kolejna akcja po wrzucie piłki się nie powiodła, ale na pocieszenie będzie już piąty korner, po którym też większego zagrożenia nie było. Głową strzelał jeden z piłkarzy Villarreal, ale nad bramką.

27'

Cani dośrodkowuje piłkę z prawej strony, interweniował Sommer i będzie następny rzut rożny dla Villarreal.

26'

Strzał Bruno Soriano, celny, ale to wszystko. Nie miało prawa to zaskoczyć Sommera.

25'

Kontra Villarreal, Vietto prowadził piłkę i wydawało się, że ją straci, ale Kramer go faulował jakieś dwa metry przed polem karnym, więc będzie szansa na bezpośredni strzał na bramkę Sommera.

23'

Najlepsza możliwa odpowiedź na stuprocentową akcję Villarreal przed momentem. Zbyt dużo miejsca było w środku pola, przez co Herrmann mógł spokojnie uderzyć zza pola karnego. Zrobił to świetnie i gospodarze prowadzą 1:0!

21'

GOOOOOOOOOOL! HERRMANN!

20'

Ależ było blisko bramki dla Villarreal! Świetne przejęcie Czeryszewa w środku pola. Podał piłkę i rozpoczął ucieczkę, dostał podanie, które wyprowadziło go na sytuację sam na sam, ale Sommer wygrał ten pojedynek!

19'

Pierwszą żółtą kartką ukarany Pina.

17'

Niesamowita dysproporcja. Teraz posiadanie piłki wynosi już 71%/29% dla M'Gladbach.

16'

Akcja Villarreal poprowadzona lewą stroną i próba dośrodkowania Czeryszewa, ale świetnie blokował Jantschte.

14'

Posiadanie piłki
Borussia 66%/33% Villarreal

13'

Powolne rozgrywanie piłki powoli przynosi gospodarzom swoje owoce w postaci kolejnych akcji.

12'

Kolejna akcja Borussii, piłka prowadzona lewą stroną, dośrodkowanie i Kruse tylko minął się z futbolówką wyskakując do niej. Ta minęła obrońców i bramkarza, ale nikt nie zdołał do niej dopaść. Zabrakło niewiele!

11'

Oscar Wendt! Świetny strzał lewą nogą z narożnika pola karnego, ale minimalnie spudłował. Wydaje się jednak, że Asenjo był dobrze ustawiony i gdyby piłka szła w bramkę, byłby w stanie ją wyciągnąć.

9'

Czeryszew! Znakomity drybling, wszedł w pole karne, ale kiedy próbował oddać strzał w ostatniej chwili zablokował go jeden ze stoperów Borussii.

7'

Szybka kontra Villarreal zaowocowała rzutem rożnym, po którym... no cóż chyba Sommer wyszedł z piłką w rękach poza pole karne. Patrzył na niego uważnie liniowy, spoglądał również arbiter ostawiony za bramką. Żaden nie zareagował, powtórki od realizatora się do tej pory nie odczekaliśmy.

6'

Długo przetrzymują piłkę zawodnicy M'Gladbach, każąc za nią biegać gościom.

4'

Akcja gospodarzy lewą stroną, ale Musacchio świetnie zatrzymał prostopadłe podanie, które było kierowane do napastnika. Na razie dużo gry w środku boiska.

1'

Pierwszy atak Villarreal i pierwszy rzut rożny, ale gospodarze świetnie oddalają zagrożenie.

19:01

Rozpoczynają piłkarze gości, którzy grają dzisiaj w tradycyjnych żółtych strojach. Piłkarze M'Gladbach na czarno.

18:59

Hymn Ligi Europy już zagrany i za moment zaczynamy!

18:55

Piłkarze czekają już w tunelu i niebawem wyjdą na murawę.

18:53

Ławka Villarreal: Juan Carlos, Dos Santos, Uche, Trigueros, Rukavina, Moreno, Espinosa

18:52

Ławka Borussii: Heimeroth, Traore, Raffael, Nordtveit, Schil, Hazard, Hahn.

18:52

Arbitrem tego meczu będzie Ivan Kruźliak, dla którego będzie to szóste sędziowane spotkanie Ligi Mistrzów.

18:50

Borussia grała osiem razy z hiszpańskimi zespołami i ma bardzo neutralny bilans. 3 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki. Bilans bramek: 18-15. Villarreal grał z niemieckimi drużynami również ośmiokrotnie, wygrywając 4 mecze, 1 remisując i 3 przegrywając. Bilans bramek 11-14.

18:43

Jesteśmy już po pierwszej kolejce Ligi Mistrzów, więc czas na młodszą siostrę: Ligę Europy. Jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań, jest mecz Borussii M'Gladbach z Villarreal CF. Spotkanie już za kwadrans, więc zaczynamy relację LIVE!