Wisła KrakówWisła Kraków
22:35

Za relację LIVE! z meczu 1/16 Pucharu Polski dziękuje Filip Błajet!

22:35

Lech był zdecydowanie lepszą drużyną, a dwa gole to była minimalna kara dla Wisły.

22:34

Wiśle brakowało argumentów w ofensywie, mimo że bardzo mądrze się broniła.

93'

Koniec! Lech zasłużenie awansował do kolejne rundy po dwóch golach Szymona Pawłowskiego!

91'

Arbiter dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

91'

Świetny powrót Kędziory za wbiegającym na przedpole Lecha Guerrierem. Bardzo dobry mecz młodego defensora.

88'

Lech już gra na stojąco, nie widać w graczach Kolejorza chęci na kolejne bramki.

86'

Trałka ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. To pierwszy kartonik w dzisiejszym spotkaniu.

85'

Gra zdecydowanie się uspokoiła. Lech nie musi, a Wisła nie bardzo wie jak zagrozić bramce przeciwnika.

82'

Znowu niebezpiecznie Pawłowski! Tym razem pewnie przyjął piłkę z powietrza i próbował z ostrego kąta, ale defensorzy Wisły byli na swoich miejscach.

79'

Za bezproduktywnego w ofensywie Przemysława Lecha wchodzi Kamil Kuczak.

78'

Drewniak w miejsce zmęczonego Jevticia.

78'

Skrzydłowy Lecha, nie napotykając większych trudności ze strony obrońców Wisły, wpadł w pole karne i plasowanym, mierzonym strzałem w długi róg zaskoczył Bieszczada. 2-0!

78'

77'

GOOOOOL! SZYMON PAWŁOWSKI!

77'

Węgierski skrzydłowy prostopadłym podaniem szukał Hamalainena, jednak podanie było zdecydowanie za mocne.

75'

Za krótko, pewnie wybija Douglas.

74'

Faul na wysokości pola karnego Lecha. Garguła będzie miał okazję do dośrodkowania.

74'

Kontra Lecha trzech na trzech, jednak Pawłowski niedokładnie dogrywa do Keity. Wydaje się, że zagranie w kierunku Hamalainena byłoby o wiele lepszym pomysłem.

73'

Wisła próbuje podejść wyżej. Akcję lewą stroną stopuje jednak Kędziora do spółki z Lovrencsicsem.

72'

Puchar Polski: Lech Poznań - Wisła Kraków

70'

Gargula w miejsce poturbowanego Sarkiego.

70'

Kolejna efektowana akcja gospodarzy. Keita zgrywa przed pole karne do Hamalainena, a ten miękko dograł w pole karne do Lovrencsicsa. Gergo nie dał rady skierować piłki w światło bramki, ale sama kombinacja mogła robić wrażenie.

70'

20 minut do końca spotkanie! Czy podopieczni Smudy są w stanie odwrócić wynik spotkania?

69'

Sarki leży kontuzjowany przy linii bocznej boiska. Interweniują medycy krakowskiej ekipy.

69'

10695 widzów dziś na stadionie przy Bułgarskiej obserwuje zmagania obu zespołów.

68'

1/16 finału Pucharu Polski: Lech Poznań - Wisła Kraków

67'

Po dośrodkowani Douglasa olbrzymie zamieszanie w polu karnym krakowian, z którego skorzystał Pawłowski. Skrzydłowy poznaniaków strzelił z powietrza w odległości kilku metrów od bramki i nie dał szans Bieszczadowi.

66'

GOOOOOOOL! KOLEJORZ NA PROWADZENIU!

66'

Hamalainen wyprowadził kontratak po stracie Sarkiego, zagrał na lewą stronę pole karnego do Lovrencsicsa, który próbował prawą nogą zaskoczyć Bieszczada. Kolejna dobra interwencja golkipera Wisły.

65'

Centra Gergo ląduje na nodze Czekaja, który pewnie wybija piłkę.

63'

Douglas w miejsce Henriqueza. Skorża liczy na stałe fragmenty bite przez Szkota?

64'

Akcja prawą stroną Lovrencsicsa kończy się piątką dla Wisły.

62'

Douglas gotowy do wejścia na boisko.

62'

Guzmics w szalonej akcji pod bramką Lecha. Centra jednak zupełnie nieudana i Gostomski z łatwością wyłapał futbolówkę.

60'

Z trzech metrów strzelał Hamalainen, ale... sędzia dopatrzył się spalonego. Bieszczad i tak obronił, gdyby ktoś miał wątpliwości.

58'

Kolanko zmienia Tomasza Zająca, który nie pokazał nic ciekawego w ofensywie, ale dzielnie walczył w strefie obronnej.

57'

Stępiński indywidualną akcją wywalczył korner dla Wisły. Dobrą interwencją w obronie popisał się Wołąkiewicz.

56'

Kolanko gotowy do wejścia na boisko. Smuda przygotowuje pierwszą zmianę.

56'

Znowu Lech w uderzeniu. Tym razem przed polem karnym szarżował Gergo. Plasowane uderzenie Węgra powędrowało obok słupka bramki krakowian.

55'

Dobra wrzutka Lovrencsicsa z rzutu wolnego, lecz Kamiński nie sięgnął piłki głową.

52'

Jevtić próbował uruchomić w polu karnym Pawłowskiego, lecz zagrał za mocno.

51'

Keita nawinął na zamach Zająca, jednak dośrodkował niecelnie.

50'

Kombinacyjną akcję Poznaniaków kończy strzałem Lovrencsics. Kopnięcie Węgra było jednak nie tylko słabe, ale dodatkowo niecelne.

48'

Uderzenie Kamińskiego minęło mur, ale Bieszczad nie miał najmniejszych problemów ze złapaniem strzału.

48'

Będzie okazja dla gospodarzy. Rzut wolny z około 30 metrów na wprost bramki.

46'

Zaczęli! Będą bramki?

21:45

Piłkarze już wracają na boisko, za moment początek drugiej części gry.

21:41

Kolejorz prezentuje się całkiem dobrze, ale brakuje dobrego wykończenia. Gospodarze mogli już prowadzić wysoko, bo sytuacji mieli bardzo wiele.

21:40

W pierwszej połowie zdecydowana przewaga poznaniaków, a Wisła wycofana czeka na ruchy gospodarzy.

45'

Sędzia nie doliczył ani minuty do pierwszej częsci spotkania! Remis do przerwy!

45'

Z centrą Zająca z lewej strony minął się zarówno Henriqueza, jak i Sarki. Zagrożenie pod bramki gospodarzy zażegnane.

44'

Genialne zagranie Gergo do Keity, a jego centra spada pod nogi Hamalainena. Fin został jednak zablokowany przez defensorów do spółki z Czekajem.

42'

Bardzo słabo wygląda w Wisła w kreowaniu akcji. Na razie cała gra gości opiera się na wyczekiwaniu na ruchy gospodarzy.

42'

39'

Strzelał Lovrencsics i znowu kapitalnie Bieszczad! Jak na razie to jest mecz bramkarza Wisły!

38'

Pawłowski powalony na wysokości pola karnego. Wolny dla gospodarzy.

38'

Po kornerze dla Kolejorza z linii pola karnego uderzał Szymon Pawłowski. Minimalnie nad poprzeczką!

37'

NIE MA GOLA! STRZAŁ W DOLNY PRAWY RÓG OBRONIŁ KAPITALNIE BIESZCZAD!

37'

Dryblującego w polu karnym Gergo faulował Guerrier. Jedenastkę wykona Jevtić.

36'

KARNY DLA LECHA!

35'

Kolejną kontrę Wisły zatrzymuje świetnie ustawiony Wołąkiewicz.

35'

Stępiński balansem ciała minął Kamińskiego, a sytuację faulem ratował Wołąkiewicz. Rzut wolny w środkowej strefie boiska dla gości.

35'

34'

Wisła nie potrafi stworzyć żadnej akcji zaczepnej, na pierwszy rzut oka widać braki kadrowego krakowian.

32'

Tym razem z rzutu rożnego centrował Lovrencsics, a centrę strzałem zakończył Kędziora. Uderzenie było jednak za słabe i piłkę wyłapał golkiper gości.

32'

Trzy kornery z rzędu dla Lecha z prawej strony boiska.

31'

Z rzutu rożnego centrował Jevtić, ale Kędziora uprzedzony przez defensywę Wisły.

30'

Znowu płaska centra Gergo, ale znowu to Guzmics dochodzi do futbolówki zagranej przez Węgra.

30'

Diagonalne podanie Dudki w kierunku Sarkiego, jednak świetnie piłkę przerwał Henriqueza.

28'

Wisła dalej spokojnie wyczekuje na ruchy Lecha, który cierpliwe szuka okazji do stworzenia sytuacji bramkowej.

27'

Wrzutkę Pawłowskiego przedłużył Hamalainen. Ostatecznie futbolówka ląduje w rękach Bieszczada.

25'

24'

Bardzo szeroko ustawiony Keita i bardzo aktywny w ofensywie Kędziora.

23'

Kolejna długa piłka w wykonaniu Jevticia w kierunku Keity, ale tym razem zawodnik gospodarzy nie doszedł do piłki.

22'

Kolejna akcja, tym razem Hamalainen znalazł się przed Bieszczadem, ale fatalnie się pomylił i posłał piłkę obok bramki.

20'

Po przeciwnej stronie blisko szczęścia Sarki! Długie podanie od obrońców minęło daleko od własnej bramki wychodzącego Gostomskiego, ale sytuację uratowali Kamiński do spółki z Wołąkiewiczem, którzy uratowali skóre golkiper Lecha.

20'

Dobre otwierające podanie Keity do Kędziory, ale obrońcy Wisły poradzili sobie z defensorem Lecha.

19'

Lovrencsics zaszarżował lewą stroną i podał płasko w pole karne. Piłka minęła stoperów Wisły i Hamalainena, po czym wylądował wprost pod nogami Keity. Zawodnik Lecha przegrał pojedynek z Bieszczadem i tylko rzut rożny dla Kolejorza!

18'

17'

Jevtić prostopadłe podanie do Keity ustawionego w polu karnym, a jego uderzenie wylądowało na poprzeczce bramki! Świetna okazja gospodarzy!

16'

Lovrencsics wystawił piłkę przed pole karne do Keity, ale jego strzał trafił wprost w nogi obrońców.

16'

16'

Niezłe podanie diagonalne Jevticia, ale Żemło głową wybił na rzut rożny. Korner wykona węgierski skrzydłowy Lecha.

15'

Próbowali przyspieszyć gospodarze, ale prostopadłe podanie Pawłowskiego przeciął Guerrier.

15'

Pawłowski zmienia Sadajewa. Na szpicę przeniesie się Hamalainen.

14'

Pawłowski gotowy do wejścia na boisko. Sadaev ciągle odczuwa skutki starcia w polu karnym Wisły.

13'

Z prawej strony płaska centra Lovrencsicsa, ale dobrze ustawieni stoperzy Wisły.

11'

Jak na razie bardzo głęboko bronią Wiślacy i przyjmują ataki blisko własnego pola karnego.

10'

10'

W posiadaniu zdecydowanie dominują gospodarze, którzy konstruują już kolejny atak pozycyjny.

9'

Strata Jevticia w środku boiska, ale kontra krakowian zatrzymana przez Kamińskiego.

9'

Sadaev opatrywany przez medyków Kolejorza.

8'

Sdaev pada w polu karnym po zagranie Keity, ale gwizdek sędziego milczy. Czeczen dalej leży w polu bramkowym Wisły.

7'

Sarki przegrywa fizyczną walkę z Henriquezem. Od piątki zacznie Gostomski.

6'

Prostopadła piłka Wołąkiewicza nie dochodzi do celu. Od bramki Bieszczad.

6'

Jevtić wycofał na 16 metr do Lovrencsicsa, ale jego strzał powędrował wysoko nad poprzeczką. Ciekawie rozegrany stały fragment gry.

5'

I kolejny róg, tym razem z prawej strony...

5'

Centra Jevticia na drugi słupek, niebezpieczeństwo zażegnał głową Żemło. Rzut rożny z drugiej strony.

4'

4'

Kolejna akcja prawą stroną i kolejna udana interwencja Guerriera. Tym razem korner.

3'

Mocno bite dośrodkowanie Jevticia wypiąstkował Bieszczad. Piłka dalej w posiadaniu poznaniaków.

3'

Do akcji włączył się Kędziora i został sfaulowany na wysokości pola karnego przez Guerriera. Rzut wolny dla gospodarzy.

2'

Od swojej strefy obronnej akcję konstruują Lechici.

2'

Keita walczy o piłkę z defensorami Wisły, ale to Żemło wychodzi górą z tego pojedynku.

1'

Pierwszy strzał Lecha. Po długiej piłce od Trałki uderzał Sadaev, ale dobrą interwencją popisał się Bieszczad.

1'

Od środka piłkarze Lecha, zaczęli!

20:42

Piłkarze obu zespołów już wychodzą na murawę, zaraz zaczynamy!

20:36

Franciszek Smuda nie ukrywał, że Puchar Polski nie jest priorytetem dla jego drużyny, stąd też rezerwowe zestawienie krakowskiej drużyny.

20:35

Rezerwowy skład dowcipem skomentował Maciej Skorża -

Jeśli są to potwierdzone informacje, to szkoda, bowiem nie pogadam ze swoimi "starymi" zawodnikami Arkiem Głowackim i Pawłem Brożkiem. A tak poważnie to wolałbym zagrać z Wisłą, którą znam, a ten zespół może okazać się dla nas zagadką
20:30

Dla Lecha będzie to rewanż za ostatni mecz ligowy w Poznaniu, kiedy to piłkarze krakowskiej Wisły byli górą, wygrywając 3-2.

20:28

Zdecydowanie mocniejszym zestawieniem Wisłę zaatakuje Lech, który wystąpi w praktycznie najmocniejszym składzie.

20:27

Wisła zagra mocno rezerwowym składem. W pierwszym skadzie krakowian zabraknie chociażby Pawła Brożka, Arkadiusza Głowackiego czy Semira Stilicia.

20:25

Już za 20 minut zaczynamy hitowy mecz Pucharu Polski. Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej Lech podejmie Wisłę Kraków! Na relację LIVE! zaprasza Filip Błajet