Chrobry GłogówChrobry Głogów
1 : 3
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
19:56

Chrobry długo był drużyną lepszą od Jagiellonii, ale nie potrafił tego zamienić na bramki i w końcówce piłkarze gości wykorzystali słabsze przygotowanie fizyczne rywala, dzięki czemu meldują się w 1/8 finału Pucharu Polski, gdzie zmierzą się z poznańskim Lechem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuję Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!

93'

Żółta kartka dla Pawłowskiego.

92'

Wyszli z kontrą piłkarze Jagiellonii, Grzyb zagrał do Tuszyńskiego, a ten trafia do pozostawionej przez Janickiego bramki! Jagiellonia w 1/8 finału!

91'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński!!!

90'

Rzut rożny dla Chrobrego. Bramkarz gospodarzy melduje się w polu karnym rywala!

90'

Piątkowski w ostatniej chwili zatrzymany teraz w polu karnym przez defensywę Chrobrego! Mogło być 1:3!

88'

Do akcji ofensywnej włączył się teraz niespodziewanie Michał Pazdan i po jego zagraniu piłka dość przypadkowo trafia do wychodzącego sam na sam z bramkarzem i 'podcinką' zapewnia Jagiellonii w końcówce prowadzenie!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Mateusz Piątkowski!

85'

Wygląda na to, że gospodarze teraz przeżywają kryzys fizyczny. Czy Jagiellonia to wykorzysta?

82'

Pawłowski z 20 metrów uderza fatalnie, zupełnie na wiwat.

81'

Chrobry znowu cofnął się na własną połowę. Jagiellonia w ataku pozycyjnym.

81'

Teraz po podaniu Pawłowskiego w polu karnym przewrócił się popychany przez rywala Gajos, ale sędzia puszcza grę.

80'

W kontrataku Jagiellonii najpierw Gajos, a następnie Romanczuk nie byli w stanie dograć dokładnie do Piątkowskiego.

78'

Wydawało się teraz, że Szczepaniak minie zwodem Pazdana, ale ten szybko się pozbierał i zdołał jeszcze zatrzymać swojego przeciwnika. Chrobry wciąż jest groźniejszy od Jagiellonii.

76'

Koszmarny błąd Barana na prawej obronie, który skuteczną interwencją naprawił jednak Madera.

74'

Po centrze Ziemniaka z prawego skrzydła piłka trafia w pole karne do Piotrowskiego, który najpierw skiksował, a po chwili mógł się poprawić, ale uderzył minimalnie niecelnie!

72'

Piątkowski w okolicach pola karnego przewrócił się po starciu z rywalem, ale sędzia nie zdecydował się odgwizdać faulu.

70'

Piotrowski z lewego skrzydła starał się dograć do Szczepaniaka, ale tego w ostatniej chwili uprzedził wślizgiem Michał Pazdan!

68'

Zderzył się z Romanczukiem teraz Szczepaniak. Potrzebna interwencja medyczna.

67'

Słowik dobrze piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotrowskiego. Rzut rożny dla gospodarzy.

65'

Zamieszanie w polu karnym Jagiellonii wyjaśnia skutecznym wybiciem Romanczuk. Zmiana w Chrobrym, już ostatnia. Schodzi Bogusławski, a wchodzi Michał Szałek.

64'

Na trybunach jest grupka około 60 kibiców Jagiellonii. Będzie rzut rożny dla Chrobrego.

63'

Już nie tak pewnie poczyna sobie zespół gospodarzy, a Jagiellonia gra zupełnie inaczej, gdy w środku pola jest duet Romanczuk - Grzyb, a o ofensywie Jagi stanowi Gajos.

61'

Zmiana w Chrobrym. Ziemniak za Danielaka.

60'

Ledwie minuta minęła od przesunięcia do przodu Gajosa i ten zdobywa gola! Pawłowski ze skrzydła dośrodkował w pole karne, gdzie Piątkowski zagrał na drugi słupek, gdzie akcję zamknął wślizgiem Gajos! Remis!

59'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Maciej Gajos!

58'

Romanczuk zmienia Dzalamidze.

58'

Po centrze Tuszyńskiego, Pawłowski uderza niecelnie głową. Wciąż 1:0 dla Chrobrego.

57'

Pawłowski dośrodkował w pole karne do Dzalamidze, który wywalczył rzut rożny.

56'

Dośrodkowanie Gajosa z rzutu wolnego wybite przez gospodarzy, ale ich kontrę przerywa wracający właśnie wychowanek Rakowa Częstochowa.

55'

Sebastian Madera zdołał zatrzymać w polu karnym Łukasza Szczepaniaka. Rzut rożny, po którym jednak bardzo dobrze ustawiony Wasiluk wybija piłkę.

54'

Schodzi z boiska Frankowski, a w jego miejsce Piątkowski.

53'

Faul w ofensywie Pawłowskiego w polu karnym rywala. Piłka dla gospodarzy.

52'

Beznadziejnie gra w dalszym ciągu Jagiellonia. Trener Probierz nie dał rady wstrząsnąć zespołem w przerwie i Chrobry zasłużenie prowadzi.

50'

Znowu po raz kolejny zakręcił obrońcami Jagiellonii Piotrowski i zagrał przed pole karne do Szczepaniaka, który płaskim strzałem z kilkunastu metrów zaskakuje Słowika! 1:0!

49'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Szczepaniak!

47'

Frankowski zagrał przed szesnastkę do Tuszyńskiego, ale ten został złapany na spalonym.

46'

Gajos szukał w polu karnym Frankowskiego, ale gospodarze w tym zagraniu się połapali.

46'

Już zdążył ucierpieć po uderzeniu piłką Gajos, ale pomocnik Jagiellonii szybko się pozbierał.

46'

W przerwie trener Probierz zafundował swoim piłkarzom porządny 'wykład', przez co ci wyszli dość późno na boisko. Zaczynamy już jednak drugą połowę spotkania!

18:49

To nie jest dobry mecz Jagiellonii. Zdecydowanie lepiej, mądrzej grają piłkarze Chrobrego Głogów, którzy dobrze się bronią i wyprowadzają bardzo groźne kontry. Nie potrafili ich jednak wykorzystać Sędziak czy Hałambiec. Goście mieli praktycznie jedną setkę, którą zmarnował Gajos.

45'

Koniec pierwszej połowy!

43'

Świetna szansa dla Chrobrego! Po podaniu Szczepaniaka, kapitan gospodarzy, Mateusz Hałambiec, wyszedł sam na sam ze Słowikiem, ale z ostrego kąta nie zdołał pokonać bramkarza Jagiellonii!

42'

Rafał Grzyb potrzebuje teraz pomocy medycznej, zaatakowany ostro przez jednego z rywali.

41'

Tuszyński złapany teraz na spalonym.

40'

Chrobry teraz głęboko cofnięty na własnej połowie, a Jagiellonia męczy się w ataku pozycyjnym.

39'

Gajos przed polem karnym zwiódł rywala, ale uderzył wprost w nogi Bogusławskiego.

38'

Obrońcy Jagiellonii poradzili sobie teraz z dośrodkowaniami Piotrowskiego i Samca.

37'

Schodzi z boiska kontuzjowany Sędziak, a w jego miejsce Kościelniak.

36'

Nieprawdopodobne! Powinno być 0:1! Dzalamidze zagrał na piąty metr do Gajosa, który mógł zrobić wszystko, ale uderzył niecelnie!

35'

Kibice gospodarzy odpalili race. Gęsty dym tworzy się nad murawą.

34'

Kontuzji mięśniowej doznał teraz przy starcie do piłki Damian Sędziak. Prawdopodobnie chodzi o mięsień dwugłowy uda i raczej to będzie koniec meczu dla tego zawodnika.

33'

Niepewna interwencja Słowika na przedpolu, Sędziak zza szesnastki próbował to wykorzystać, ale uderzył niecelnie.

30'

Dzalamidze do Tuszyńskiego, ale ten w polu karnym nie miał komu zagrać i wszystko zakończyło się stratą.

27'

Kolejna prosta strata Dzalamidze, który na razie notuje bardzo słaby występ. To jednak można powiedzieć o wielu piłkarzach z Białegostoku.

26'

Halambiec fatalnie uderzył teraz z dystansu.

26'

Takimi 'falami' atakuje Chrobry, ale kiedy to czynią głogowianie, to zazwyczaj jest naprawdę groźnie.

25'

Znowu było blisko bramki dla Chrobrego! Po szybko rozegranym aucie piłka trafiła przed pole karne do Ulatowskiego, którego strzał świetnie broni Słowik!

25'

Tymczasem na trybunach wreszcie w komplecie zameldowała się niezbyt liczna grupka kibiców Jagiellonii. Pojawiło się znane 'Jesteśmy zawsze tam...'

24'

Kapitalna akcja Piotrowskiego, który minął dwóch obrońców Jagiellonii i kapitalnym podaniem obsłużył Sędziaka! Ten jednak w bardzo dobrej sytuacji uderza baaaardzo niecelnie!

24'

Samiec minął na lewej stronie Barana i dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Wasiluk.

23'

Po początkowym naporze gospodarzy, teraz to Jagiellonia dominuje na placu gry. Wyraźny jest jednak brak Quintany, bowiem brakuje gościom pomysłu w rozegraniu ataku pozycyjnego.

21'

Prosta strata Chrobrego, przejął piłkę Dzalamidze i zagrał w pole karne do Frankowskiego, który szukał strzału w krótki róg, ale nie trafił w bramkę!

19'

Martin Baran przejął piłkę na połowie rywala, ale po chwili został złapany w pułapkę ofsajdową.

19'

Grzyb szukał w polu karnym Pawłowskiego, ale ten został uprzedzony przez jednego z obrońców Chrobrego.

17'

Jagiellonia teraz w ataku pozycyjnym, a gospodarze skupieni na defensywie szukają szans do kontrataków.

14'

Piotrowski z dystansu płaskim strzałem starał się zaskoczyć Słowika, ale ten zanotował pewną interwencję.

12'

Pierwsze minuty zdecydowanie na korzyść gospodarzy. To Chrobry radzi sobie lepiej w tych trudnych warunkach, ale wciąż jest bez bramek.

11'

Bardzo kiepskie dośrodkowanie gospodarzy z rzutu wolnego. Piłka trafia na głowę Tuszyńskiego i sytuacja wyjaśniona przez Jagiellonię.

9'

Kolejna szansa dla Chrobrego. Piłkę w polu karnym otrzymuje Sędziak, ale uderza wysoko nad bramką!

8'

Damian Sędziak uderzał z 25 metrów, a odbita rykoszetem piłka omal nie zaskoczyła teraz Jakuba Słowika!

7'

Mógł teraz wyjść sam na sam z bramkarzem Dzalamidze, ale zupełnie się pogubił i musiał wycofać akcję. Uderza jeszcze z daleka Grzyb, ale bardzo niecelnie.

7'

Sporo niedokładności w szeregach gości, którzy pod nieobecność Quintany ponownie mogą mieć problemy z ofensywą.

5'

Gajos dośrodkowuje z narożnika pola gry, ale w szesnastce najwyżej wyskakują gospodarze.

5'

Odpowiada akcją indywidualną Tuszyński, który w starciu z Bogusławskim zdobywa rzut rożny.

4'

Piotrowski raz jeszcze w akcji ofensywnej, jego dośrodkowanie z lewego skrzydła w kierunku Sędziaka przerywa jednak Słowik.

3'

Żółta kartka dla Michała Michalca za ostre wejście na nogi Tuszyńskiego.

2'

Piotrowski w polu karnym próbował ograć Maderę, ale stracił piłkę na rzecz gości.

2'

To spotkanie ogląda delegacja Zagłębia Lubin z byłym szkoleniowcem Jagiellonii, Piotrem Stokowcem na czele.

1'

Zaczynamy mecz!

18:01

Piłkarze obu drużyn już na murawie. Pada obfity deszcz i w dodatku mocno wieje. Nie są to najlepsze warunki do gry.

17:56

Sędzią tego spotkania będzie pan Jarosław Rynkiewicz z Zielonej Góry.

17:46

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Radosław Jasiński, Povilas Leimonas, Taras Romanczuk, Łukasz Tymiński, Przemysław Mystkowski, Mateusz Piątkowski.

17:46

Rezerwowi Chrobrego: Mariusz Rzepecki, Michał Bednarski, Dominik Kościelniak, Mateusz Szałek, Michał Szałek, Krzysztof Ziemniak, Jakub Chrzanowski.

17:40

Jak dobrze widzimy, Chrobry dzisiaj występuje w najsilniejszym zestawieniu, natomiast w Jagiellonii z powodów zdrowotnych nie mogą wystąpić Drągowski i Quintana. Jako jedyny z podstawowych graczy, na ławce zasiadł dziś Piątkowski.

17:39

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

17:39

Chrobry Głogów także nie stoi jednak na straconej pozycji. Jak dobrze wiemy, w Pucharze Polski często dochodzi do niespodzianek i ten fakt chcą wykorzystać gospodarze, którzy na dzisiejszy pojedynek wykładają wszystkie najsilniejsze karty na stół.

17:38

Zdecydowanym faworytem tego spotkania są piłkarze Jagiellonii. Podopieczni Michała Probierza nie zamierzają odpuszczać pucharowej rywalizacji. Trudno się temu dziwić, skoro sam szkoleniowiec Jagi dobrze zna smak zwycięstwa w tych rozgrywkach, bowiem zwyciężał w nich z żółto-czerwonymi w 2010 roku. Szósta drużyna Ekstraklasy, grająca niemal w najsilniejszym składzie, na pewno potraktuje poważnie dzisiejsze spotkanie.

17:24

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1/16 finału Pucharu Polski, w którym Chrobry Głogów zmierzy się z Jagiellonią Białystok.