Ruch ChorzówRuch Chorzów
95'

Koniec meczu! Ruch odpada z Pucharu Polski. Ostrovia gra dalej!

94'

Dobre zagranie Kempińskiego wzdłuż bramki Kamińskiego, ale zabrakło partnera, który wykończyłby akcję.

93'

Druga żółta kartka dla Kuświka - urodzony w Ostrowie zawodnik Ruchu opuszcza boisko.

92'

Perz przejął futbolówkę i zagrał do Kempińskiego, który zwolnił akcję, żeby zyskać cenne sekundy.

91'

Zieńczuk uderzył z linii pola karnego - niecelnie. Sensacja coraz bliżej!

90'

Sędzia doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

89'

Starzyński wrzucił piłkę w pole karne, ale Damian Czech wybił futbolówkę.

89'

Szansa Ostrovii, ale Kamiński uprzedził napastnika gospodarzy.

88'

I druga zmiana u gospodarzy - Janoś za Szymanowskiego.

86'

Piotr Konstanciak jednak dokonuje pierwszej roszady personalnej. Za Giecza wejdzie Patryk Perz.

85'

Jan Kocian dokonuje ostatniej zmiany. Michał Szewczyk za Daniela Dziwniela. Gospodarze jeszcze bez zmian.

83'

Szaleństwo na trybunach. Wszyscy krzyczą: Jeszcze jeden! Przed Ruchem trudne zadanie. Do końca regulaminowego czasu gry zostało kilka minut.

82'

A powodem podyktowania "jedenastki" było zagranie ręką Łukasza Surmy.

82'

Błażej Cyfert! Ostrovia prowadzi z Ruchem 2:1!

81'

Karny dla Ostrovii!

77'

Giecz zagrywał do Kaczmarka, ale centrę tego drugiego zatrzymał wracający Łukasz Surma.

77'

Groźny jest dzisiaj strzelec bramki dla Ostrovii Marek Szymanowski. Oddał kolejny strzał - nieco za mocny, piłka przeleciała nad bramką.

75'

Dośrodkowanie w pole karne Marka Zieńczuka, ale nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Szymańskiego.

72'

Dariusz Reyer ucierpiał w jednym ze starć. Leży na boisku.

71'

Giecz świetnie poradził sobie z Malinowskim. Gracz Ruchu musiał faulować.

70'

Niesamowita okazja Ruchu! Pudłuje Tanczyk! Był sam na sam i nie trafił w bramkę!

69'

Tempo spotkania nieco wzrosło. Więcej akcji ofensywnych i strzałów, głównie ze strony gospodarzy. Niestety zrobiło się też nieco ostrzej, jest coraz więcej gry faul.

68'

I kolejne żółtko dla gości - tym razem ukarany Dziwniel.

68'

Druga zmiana w Ruchu. Wołodymyr Tanczyk zastępuje Kowalskiego.

66'

Znowu strzał gospodarzy. Po rzucie rożnym piłka trafiła do Szymanowskiego, który niecelnie uderzył z 25 metrów.

64'

Starzyński ostro zaatakował Giecza. Trzecia żółta kartka dla Ruchu w tym spotkaniu.

62'

Sprzed pola karnego uderzył Kempiński, ale Kamiński pewnie złapał piłkę.

61'

Bramkarz Ostrovii z problemami, ale jednak złapał piłkę po dośrodkowaniu Starzyńskiego.

60'

Faul Tomasza Kempińskiego "zaowocował" rzutem wolnym dla Ruchu.

59'

Żółta kartka dla Kowalskiego.

58'

Coraz więcej fauli i przerw w grze.

56'

Starzyński uderzył z dystansu - niecelnie.

54'

Strzał Zieńczuka z 30 metrów nie sprawił większych problemów bramkarzowi gospodarzy.

53'

Kolejny w tym meczu korner dla Ruchu - obrońcy Ostrovii wybijają piłkę.

50'

Groźne uderzenie Daniela Kaczmarka. Futbolówka przeleciała jednak nad bramką.

49'

Ostrovia wyszła z niezła kombinacyjną akcją Szymanowskiego z Krawczykiem. Po dośrodkowaniu tego drugiego Stawarczyk przejął jednak piłkę.

48'

Kolejna sektorówka kibiców gospodarzy. Sporo się dziś dzieje na trybunach. Tylko nie wiadomo po co były te petardy. Jedna z nich w pierwszej połowie ogłuszyła Dziwniela.

46'

Jedna zmiana w Ruchu. Babiarza zmienia Visnakovs. Jan Kocian będzie grał na dwóch napastników.

46'

Wracamy do gry!

16:51

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Okocimski remisuje do przerwy z Cracovią 1:1. To właśnie z ekipą z Brzeska lub z Krakowa zwycięzca trwającego w Ostrowie meczu zmierzy się w następnej rundzie Pucharu Polski.

47'

Koniec pierwszej połowy.. Początek zdecydowanie dla Ruchu, czego efektem była bramka Starzyńskiego. Ostrovia długo nie mogła się obudzić, ale w końcu odpaliła - do siatki trafił Szymanowski. Druga połowa zapowiada się bardzo ciekawie.

45'

2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie.

44'

Ruch chyba się nieco obudził. Najpierw z wolnego zagrywał Marek Zieńczuk - trochę niecelnie, po chwili strzelał Starzyński - golkiper Ostrovii złapał piłkę.

40'

Po strzelonym golu Ostrovia szuka kolejnych okazji.

39'

Daniel Dziwniel dostał petardą w głowę! Niedobrze zaczyna się dziać na trybunach w Ostrowie.

38'

Euforia na trybunach! Z autu piłkę wrzucił Krawczyk, a potem świetna indywidualna akcja na skrzydle Szymanowskiego, przepchnięcie się między dwójką obrońców rywala i strzał z bliskiej odległości zapewniły Ostrovii remis!

38'

1:1! Ostrovia! Marek Szymanowski

37'

Kowalski dopuścił się faulu w środku boiska. Od rzutu wolnego wznowią gospodarze.

34'

Niby spokojnie, niby Ruch kontroluje spotkanie, ale 1:0 nie daje pewności zwycięstwa.

32'

Wow! Efektowna oprawa gospodarzy. Wkrótce postaramy się przesłać zdjęcia.

31'

Gospodarzy wyszli z kontrą. Na strzał zdecydował się Szymanowski. Zawodnik Ostrovii trafił w rękę Marcina Kusia - sędzia nie zareagował.

30'

Ruch przeważa, ale póki co nie jest w stanie stworzyć groźnej sytuacji pod bramką Szymańskiego.

27'

Faul Kuświka na Szymanowskim. Żółta kartka dla piłkarza Ruchu.

26'

Cóż za okazja dla Ostrovii! Z rożnego dogrywał Marek Szymanowski, w piłkę nie trafił najlepszy strzelec gospodarzy Tomasz Kempiński i futbolówka trafiła do Daniela Kaczmarka, który z 7 metrów fatalnie się pomylił. Pudło! Ale Ostrovia pierwszy raz zagroziła gościom.

25'

Będzie rzut rożny dla Ostrovii.

24'

Tym razem różny mógł się skończyć groźną kontrą Ostrovii. Mógł, ale podanie do wybiegającego zawodnika było niecelne.

23'

Ruch znów gości pod polem karnym gospodarzy. I znów będzie rzut rożny. Co oni mają z tymi rogami dziś?

20'

No wreszcie całkiem niezłą akcję pokazali gospodarze. Piłkarze Ostrovii wymienili sporo podań, wydawało się, że będzie groźnie pod bramką Kamińskiego, ale dośrodkowanie zawodnika gospodarzy było bardzo marnej jakości.

17'

Czy to było celowe? Skoro nie wyszedł blitzkrieg w pierwszym kwadransie to Ruch postanowił nieco uśpić rywala i nagle zaatakować. Reprezentant Polski Filip Starzyński ograł dwóch obrońców Ostrovii i strzałem z 13 metrów w długi róg bramki Szymańskiego umieścił piłkę w siatce.

17'

1:0 dla Ruchu! Starzyński

15'

Piłka krąży w środku boiska. Ruchowi nie udało się na razie "ugryźć" rywala.

14'

Spotkanie Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski z Ruchem Chorzów zadecyduje o tym, która z drużyn zmierzy się w 1/8 finału ze zwycięzcą pary Okocimski KS Brzesko - Cracovia.

13'

Potężna przewaga Ruchu w pierwszych fragmentach nieco zanika. Gra jest już nieco spokojniejsza. Wydaje się, że Ostrovia przetrzymała najgorszą nawałnicę ofensywną rywala.

10'

Po dośrodkowaniu Zieńczuka z rogu boiska Kowalski fatalnie spudłował.

10'

To już trzeci rzut rożny dla Ruchu w ciągu dwóch minut. Ciekawe jaki był kurs u na rogi...

9'

I powtórka z kornera.

9'

Będzie rzut rożny dla Ruchu.

8'

Kolejny strzał Ruchu, głową uderzał Kowalski, ale niecelnie.

7'

Do gry włączył się bramkarz Ruchu. Ale nie z powodu interwencji po strzale gospodarzy, po prostu Kuś wycofał do niego piłkę.

6'

Na razie przewaga między pierwszoligowcem, a zespołem z Ekstraklasy jest przygniatająca. Ruch już mógł prowadzić.

5'

Gorąco pod bramką gospodarzy! Grzegorz Kuświk minął już bramkarza Ostrovii, ale defensor Ostrovii zdołał wybić piłkę z linii bramkowej.

5'

Na stadionie coraz więcej kibiców - na obiekcie już ponad 2000 osób. Oczekuje się 2500 do 3000 kibiców.

3'

Rzut wolny dla gości. Zieńczuk dogrywał w pole karne, ale obrońcy Ostrovii wybijają futbolówkę. Na razie przewaga Ruchu.

2'

Piłkę w pole karne gospodarzy centrował Jakub Kowalski. Skończyło się na rzucie rożnym, po wykonaniu którego bliski szczęścia był Marcin Kuś, ale zawodnik Ruchu skiksował.

1'

Zaczynamy!

15:59

Ostrovia i Ruch już na boisku - gospodarze na biało-czerwono, goście na niebiesko.

15:55

Na trybunach ponad 1000 osób, ale w trakcie meczu kibiców na pewno przybędzie.

15:50

Droga Ostrovii do 1/16 Pucharu Polski:

• Ruch Zdzieszowice 3:1 (po dogrywce)
  • Górnik Wałbrzych 3:1
  • Puszcza Niepołomice 2:1 (po dogrywce)

Ruch zmagania w Pucharze Polski zaczyna dopiero dzisiejszym meczem z Ostrovią.

15:48

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski gra obecnie w kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej 3. lidze. Po ośmiu kolejkach zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 17 punktów, a w tym sezonie drużyna przegrała tylko jedno spotkanie. Ostrovia swój największy sukces odniosła w 1949 roku, kiedy to zajęła 5. miejsce w 2. lidze. Ruch był już wtedy pięciokrotnym mistrzem Polski.

15:45

"Najważniejsze wydarzenie piłkarskie roku" - tak władze Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski nazwali starcie z czternastokrotnym mistrzem polski. Ruch Chorzów jest faworytem tego spotkania, jednak turnieje rządzą się swoimi prawami.

15:40

Oto ławki rezerwowych obu zespołów:

• Ostrovia 1909: Reyer, Kucharski, Wachowiak, Janoś, Perz, Majer, Sobczak
  • Ruch Chorzów: Lech, Helik, Chovanec, Szewczyk, Visnakovs, Tanchyk, Szyndrowski
15:30

Witamy z Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie o godzinie 16 rozpocznie się spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Ostrovią 1909 a Ruchem Chorzów. Więcej o tym meczu można przeczytać w naszej zapowiedzi: Ostrovia - Ruch LIVE! Niebiescy rozpoczynają walkę o Puchar Polski