Zawisza Bydgoszczzawisza
0 : 2
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
96'

Zapraszamy na relacje z kolejnych meczów pucharowych, jeszcze dziś o 20.45 hit: Lech Poznań - Wisła Kraków!

19:53

Trener Rumak póki co nie potrafi odmienić Zawiszy, który odniósł dziś 10 porażkę z rzędu.

19:52

Górale w następnej rundzie zmierzą się w Zabrzu z Górnikiem.

94'

Ostatni gwizdek sędziego. Podbeskidzie w 1/8 finału Pucharu Polski!

94'

Łukowski ruszył na przebój i dośrodkował na głowę Samuela, jednak jego strzał był bardzo słaby i Zajac nie miał z nim najmniejszych problemów.

92'

Wójcicki wrócił na boisku ale nadal utyka i w zasadzie tylko statystuje. Inna sprawa, że pozostali gracze również nie są zbyt ruchliwi.

91'

Sędzia Opaliński doliczył 3 minuty

91'

Ostatnia już dziś zmiana, Horoszkiewicz wchodzi za Demjana na ostatnie minuty.

90'

Slobda przejmuje piłkę i oddaje ją do Cisse. Senegalczyk miał chyba za dużo czasu, bo w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Witana.

90'

Alvarinho fauluje Malinowskiego i mamy rzut wolny dla Podbeskidzia w rogu boiska. Niezłe dośrodkowanie, ale wyjaśnia Drygas.

86'

Dobra ofensywna akcja Łukowskiego. Minął dwóch rywali, Tomasik musiał wybijać w aut. Widać, że kibice wierzą w bydgoskiego wychowanka.

83'

Po drugiej bramce dla gości tempo wyraźnie spadło. Zawisza już chyba nie wierzy.

80'

Taktyczny faul na Łukowskim i zasłużona żółta kartka dla Tomasika.

79'

Nieporozumienie między Anestisem i Witanem i o mały włos Deja nie zaskoczyłby go z rzutu wolnego.

78'

Trener Tworek decyduje się na drugą zmianę i wpuszcza Śpiączkę za Pazio.

77'

Gevorgyan chciał sprytnie przepuścić piłkę. Problem w tym, że zanim nikogo nie było i bydgoszczanie tracą piłkę.

75'

Ostatnia zmiana w Zawiszy. Za Jorgea Kadu wchodzi Jakub Łukowski. To dość zaskakująca decyzja trenera Rumaka

75'

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale trochę za ostro. Żółta kartka dla Strąka.

69'

Pierwszy strzał głową kapitalnie na linii wybronił Witan, jednak wobec dobitki z najbliższej odległości Pietrasiaka nie miał już najmniejszych szans. Druga bramka kapitana gości!

69'

Dwójkowa akcja Cisse i Tomasika skutkuje rzutem rożnym po wybiciu Micaela.

71'

GOOOOOOOOOL!!! 2:0!

65'

Jest też zmiana w Podbeskidziu. Trenera zdenerwowały najwidoczniej niewykorzystane sytuacje Bartlewskiego, więc zastępuje go Cisse

63'

Do dośrodkowania Wagnera dochodzi Wójcicki i strzela głową! Piłka odbija się od obu słupków i wybijają ją obrońcy Górali.

64'

Druga zmiana u gospodarzy: Gevorgyan zastępuje Wagnera.

61'

Dośrodkowanie Wagnera ręką blokuje Tomasik i jest dobra okazja z rzutu wolnego dla Zawiszy.

60'

Kontra gości. Bartlewski miał wymarzoną sytuację do zdobycia bramki, piłka po jego strzale odbiła się od bydgoskich obrońców i minimalnie minęła bramkę.

60'

59'

Przypadkowo Carlos znalazł się sam na sam z Zajacem, ale słowacki bramkarz dobrym wślizgiem ratuje swój zespół

55'

Znowu głową uderzał Pietrasiak jednak faulował przy walce o piłkę i piłka dla Zawiszy

54'

Demjan wykładał piłkę Malinowskiemu, ta przypadkowo trafiła od Bartlewskiego, który miał idealną okazję. Tym razem ratuje gospodarzy Witan.

53'

Rzut rożny wykonywał Deja, Witan fatalnie minął się z piłką i Pietrasiak bez problemu umieścił piłkę głową w pustej bramce gospodarzy!

53'

GOOOOOL dla Podbeskidzia!!!

51'

Demjan sprytnie nabił Anestisa i jest rzut rożny dla gości.

50'

Brzydki fragment gry, faule z obu stron w środkowej strefie boiska.

46'

Bardzo ostre wejście nakładką Stano. Sędzia odgwizdał faul, jednak nie zdecydował się na kartkę.

45'

Zespoły już przygotowane i rozpoczynamy drugie 45 minut

45'

Zmiana w Zawiszy. Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Luis Carlos, który zmienił Sebastiana Ziajkę. Alvarinho przesunął się na lewą obronę.

19:00

Do Bydgoszczy z powody choroby nie przyjechał trener Podbeskidzia Leszek Ojrzyński. Zastępuje go dziś asystent Piotr Tworek

18:57

W meczu ligowym Zawisza także przeważał do przerwy, jednak goście już na początku drugiej połowy zdobyli bramkę. Zobaczymy, czy trenerowi Rumakowi uda się lepiej zmotywować swoich graczy.

18:56

Tradycyjnie zapraszamy do komentowania oraz wybierania najlepszego gracza meczu. Póki co prowadzi Wagner przed Zajacem

18:53

Pomimo tego, że bilety kosztowały jedynie 10 zł, a posiadacze biletów z poprzedniego meczu z Wisłą mieli darmowe wejściówki frekwencja jest niska. Dopingu w zasadzie nie ma, słychać okrzyki zawodników i trenerów, kibice budzą się w zasadzie tylko aby krytykować kolejne decyzje sędziego

45'

Sędzia Opaliński kończy pierwszą część spotkania bez ani jednej dodatkowej minuty.

42'

Po raz pierwszy do akcji podłączył się Anestis i nieźle dośrodkował. Zajac dobrze wychodzi i uprzedza Kadu.

42'

41'

Górkiewicz mija Ziajkę w polu karnym, ale jego centra trafia prosto w Samuela.

40'

Obrońcy Zawiszy dziś bardzo dobrze sobie radzą z Demjanem i Słowak jest kompletnie bezproduktywny

38'

Pierwszą żółtą kartką w tym meczu ukarany został Sebastian Ziajka, choć kibice zarzucają Deji symulowanie

36'

Dobry fragment Zawiszy. Znów Kadu świetnie zagrał do Wójcickiego, który niepotrzebnie jeszcze szukał kolegów i stracił piłkę. Po chwile z dystansu próbował Alvarinho, ale pomylił się o metr.

36'

34'

Drygas do Kadu, ten bardzo ładnie obrócił się z piłką i wyłożył ją Alvarinho. Portugalczyk miał świetną sytuację jednak uderzył nad bramką

29'

Tomasik ruszył lewą stroną i płasko zacentrował. Akcję przerwał dobrym wybiciem Samuel

28'

Wagner przejął piłkę pod polem karnym gości. Alvarinho jednak pospieszył się ze strzałem i uderzył kilka metrów nad bramką

25'

Faul Deji i już do wykonania rzutu wolnego szykuje się Wagner. Pomysłowe rozwiązanie, jednak Wójcicki na spalonym

25'

Sloboda wypuszcza Malinowskiego prawym skrzydłem, jednak pomocnik gości dośrodkowuje poza bramkę.

23'

Niezły strzał Pazio z rzutu wolnego, pewnie wychwycony przez Witana.

22'

Znów świetnie pokazał się Wagner! Szybki zwód i strzał w kierunku dalszego słupka! Zajac z najwyższym trudem paruje piłkę na słupek.

19'

Sporo chaosu i niedokładności z obu stron w tym fragmencie meczu

16'

Wagner drybluje w polu karnym i udaje mu się wypracować sytuację strzelecką. Mocny strzał w krótki róg pewnie broni Zajac

13'

Kadu do Wójcickiego, ten dośrodkowuje do Alvarinho, który bardzo zgrywa głową do Wagnera. Wolej Brazylijczyka ląduje na plecach Stano

11'

Spore zamieszanie na 16m gospodarzy, wszystko wyjaśnia Micael.

10'

Ładne rozegranie piłki Wagnera z Wojcickim. Niestety ten drugi fatalnie dośrodkowuje i marnuje okazję

9'

Wysoki pressing Górali przynosi skutek, Samuel wybija piłkę na aut

9'

8'

Dobra akcja Malinowskiego prawym skrzydłem. Jednak Witan pewnie łapie jego niezbyt dobre dośrodkowanie

3'

Rzut rożny dla Zawiszy wykonuje Wagner. Główkę wygrywa Drygas, jednak Zajac nie ma problemów z wyłapaniem jego strzału.

3'

2'

Pierwsza groźna akcja gospodarzy! Ziajka świetnie wypuścił Alvarinho, ten popędził lewą stroną i wyłożył piłkę do Kadu. Napastnik Zawiszy zbyt długo się zastanawiał i uderzył nad bramką.

0'

Zespoły już gotowe, pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

17:59

Czas poznać rezerwowych obu drużyn. Zawisza: Sandomierski, Ciechanowski, Łukowski, Mica, Gevorgyan, Luis Carlos i Vasconcelos. Podbeskidzie: Peskovic, Horoszkiewicz, Okińczyc, Śpiączka, Jarosz i Cisse

17:50

Zawisza to obrońca Pucharu Polski. W finale na Stadionie Narodowym pokonali po rzutach karnych Zagłębie Lubin. Decydującą jedenastkę wykorzystał Igor Lewczuk, który po sezonie odszedł do Legii Warszawa.

17:45

Przypomnijmy, że na tym etapie rozgrywek o awansie decyduje tylko jeden mecz, więc w przypadku remisu po 90 minutach będziemy świadkami dogrywki i ewentualnie rzutów karnych.

17:35

Oba zespoły spotkały się już raz w tym sezonie. W meczu 4. Kolejki T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie pokonało w Bydgoszczy Zawiszę 2:1, mimo że gospodarze prowadzili do przerwy po bramce Kadu. W drugiej połowie gole dla Górali zdobyli Kołodziej i w doliczonym czasie Chmiel.

17:34

Na relację z meczu 1/16 finału Pucharu Polski pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a Podbeskidziem Bielsko - Biała zaprasza Wojciech Adamczak