2. połowa1 : 1
dogrywka 1. połowa1 : 3
dogrywka 2. połowa2 : 3
17:32

Przygoda Dolcanu z PP zakończyła się. O pierwszej połowie chcieliby zapomnieć, druga była chyba - moim zdaniem - najlepsza w tym sezonie pod wodzą Marcina Sasala. Wejście Patryka Małeckiego przesądziło o wygranej Portowców i awansie. Gol Tomasza Chałasa niewiele zmienił. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

123'

Koniec! Pogoń po dogrywce pokonuje Dolcan i gra dalej w Pucharze Polski. Portowcy czekają na zwycięzcę meczu Miedź Legnica - Legia Warszawa (godz. 17:45).

120'

Strzał Damiana Świerblewskiego zablokowany i korner. Beznadziejne rozegranie i kontra Patryka Małeckiego przerwana faulem Grzegorza Piesio, który dostaje żółtą kartkę.

119'

Damian Świerblewski zwlekał z podaniem przed bramkę Pogoni do czekających na piłkę 2-3 kolegów z drużyny i to mogła być bramka na wagę karnych! Ale poszła kontra i Takuya Murayama z kilku metrów strzela nad poprzeczką!

118'

Jakub Bąk wychodził sam na sam z Maciejem Humerskim i powrót obrońcy Dolcanu przerwał groźną kontrę Pogoni!

117'

Damian Świerblewski za faul zostaje upomniany kartonikiem.

117'

Niepewne piąstkowanie Dawida Kudły i piłka trafia pod nogi Pawła Tarnowskiego, ale jego strzał broni bramkarz!

116'

Patryk Małecki znowu w protokole sędziowskim. Tym razem żółta kartka za faul.

115'

Dalekie podanie, z pominięciem drugiej linii do Pawła Tarnowskiego. Za mocne i piłkę łapie Dawid Kudła. Pomysł z zagraniem dobry, ale wykonanie już nie bardzo.

112'

Atak prawą stroną Grzegorza Piesio, który w stylu Łukasza Piszczka zagrywa przed pole karne do Adriana Łuszkiewicza. Ten strzela, ale po drodze tor lotu piłki zmienia Tomasz Chałas myląc tym samym bramkarza Pogoni

112'

GOL, TOMASZ CHAŁAS

110'

Atak lewą stroną Pawła Tarnowskiego i rzut rożny. Adrian Łuszkiewicz "przeciągnął" dośrodkowanie. Od bramki Dawid Kudła.

110'

czyzby sedzia postawil u buka pewny remis po 90 minutach ze nie uznal trzech bramek? Podejrzewam, że po meczu nie będzie możliwości porozmawiania z arbitrem. A tak poważnie, spalone Pogoni były ewidentne, a gol dla Dolcanu padł po faulu na bramkrzu

107'

Żółta kartka dla Takuyi Murayamy.

107'

Dawid Kudła z najwyższym trudem broni strzał Tomasza Chałasa z kilku metrów!

106'

Pogoń zaczęła drugą połowę dogrywki bez Marcina Robaka, który jest opatrywany za linią boczną.

105'

Marcin Robak pada w polu karnym i gwizdek sędziego oznajmiający... koniec pierwszej połowę dogrywki. Patryk Małecki zapewnił Pogoni awans? Nie skreślajmy gospodarzy.

102'

Maciej Stolarczyk, który na ławce zastępuje Dariusza Wdowczyka, wyciągnął na dogrywkę asa z rękawa i Patryk Małecki strzela swoją drugą bramkę w tym meczu! Identyczna sytuacja jak kilka minut temu - wpadł w pole karne i strzela po dalszym słupku nie do obrony.

102'

GOL, PATRYK MAŁECKI

100'

Dolcan Ząbki - Pogoń SzczecinDolcan Ząbki - Pogoń Szczecin

99'

Pogoń poczuła krew i dąży po podwyższenia wyniku. Piłkę znowu dostaje Patryk Małecki, ale poradził sobie z nim Mateusz Długołęcki z Damianem Świerblewskim.

96'

Wszyscy w szoku, nawet siedzący obok mnie szczecińscy dziennikarze! Małecki dostał piłkę w pobliżu lewego narożnika i huknął po dalszym słupku nie do obrony. Maciej Humerski bez szans

96'

94'

Kontra Dolcanu i Tomasz Chałas podaje w ciemno. Nie ma tego złego... rzut rożny.

94'

Patryk Małecki wchodzi w miejsce Adama Frączczaka.

92'

Do wejścia szykuje się Patryk Małecki.

92'

Bartosz Wiśniewski pojawił się we własnym polu karnym. Wybija piłkę po centrze z lewej strony poza linię końcową. Rożny i piłkę po centrze Rafała Murawskiego łapie Maciej Humerski.

91'

Dolcan zaczyna pierwszą część dogrywki. Od razu przechwyt Takuyi Murayamy i ostatecznie korner. Po nim nie było zagrożenia.

16:52

W Ząbkach liczą na deja vu z poprzedniej rundy Pucharu Polski. Przypomnę, że po dogrywce Dolcan wygrał z Radomiakiem 2:1. Jak będzie dzisiaj?

16:51

Losowanie stron kto zacznie dogrywkę. Macieh Humerski vs. Rafał Murawski.

94'

KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY, ALE NIE MECZU. CZEKA NAS DOGRYWKA

92'

Rafał Grzelak ostro skosił Jakuba Bąka. "Tylko" żółta.

91'

Kibice obu drużyn "jeżdżą" po sędziach. Najpierw gości po dwóch nieuznanych golach. Teraz Dolcanu.

90'

NIE MA GOLA! Sędzia dolicza 3 minuty

89'

W zamieszaniu w polu karnym Pogoni Szymon Matuszek strzela gola a na boisku leży bramkarz gości! Nie wiemy czy gol będzie uznany!

88'

To mogła być piłka meczowa! Marcin Robak zabiera piłkę 30 metrów od bramki Piotrowi Klepczarkowi i strzela nad poprzeczką

87'

Ciekawie robi się w końcówce. Szymon Matuszek fauluje ok. 25 metrów od bramki Dolcanu i dostaje żółtą kartkę.

86'

Dolcan broni się rozpaczliwie. Piotr Klepczarek wybija wślizgiem piłkę na rzut rożny.

85'

Pogoń ogarnęła się, ale czy nie za późno? Z dystansu strzelał Hubert Matynia daleko obok bramki.

82'

Niesamowite! Marcin Robak strzela kapitalnie z woleja w samo okienko. I co? SPALONY!

81'

PIŁKA W SIATCE DOLCANU, ALE JEST SPALONY JAKUBA BĄKA, KTÓRY Z TRZECH METRÓW POSYŁA PIŁKĘ DO BRAMKI! NIE MA GOLA

80'

Zrobił się mecz! Kontra za kontrę, atak za atak... strata za stratą. Najpierw Takuya Murayama zablokowany na lewej stronie, a potem akcja Dolcanu przerwana wślizgiem Hubert Matynii.

78'

Dolcan mógł prowadzić! Akcja prawą stroną i Tomasz Chałas na wprost bramki nie trafia w piłkę. Tylko rzut rożny.

77'

Zupełnie niepilnowany przez nikogo Bartosz Wiśniewski dostaje piłkę na 17. metr i ze stoickim spokojem strzela obok bezradnie interweniującego bramkarza gości

77'

GOL, BARTOSZ WIŚNIEWSKI

75'

Niezła centra Adriana Łuszkiewicza na głowę Bartosza Wiśniewskiego, który zgrywa do... No właśnie.

75'

Tomasz Chałas mocno staranowany na prawej stronie. Wolny w pobliżu narożnika pola karnego.

73'

... a za Bartosza Osolińskiego na murawie melduje się Bartosz Wiśniewski.

73'

Podwójna zmiana w Dolcanie. Damian Świerblewski wchodzi za Łukasza Sierpinę...

72'

Ajajaj! Kapitalna kontra Dolcanu - 2 na 2 - i... lipa. Fatalne nieporozumienie w szeregach gospodarzy!

70'

Szymon Matuszek przerywa kolejną kontrę Pogoni. Dolcan zbliża się co chwila pod bramkę gości, ale brakuje wykończenia.

69'

Jednak wcześniej zmiana w Pogoni. Jakub Bąk zastępuje Dominika Kuna.

65'

Ostatnie kilka minut to walka w środku pola. W Dolcanie rozgrzewa się m.in. Damian Świerblewski.

16:19

Dolcan Pogoń

63'

Rzut wolny dla Pogoni i było gorąco przed bramką gospodarzy! Ostatecznie Maciej Humerski zgarnia bezpańską piłkę.

61'

Pierwszy(?) atak Pogoni po przerwie i dobra interwencja Macieja Humerskiego. Ten błyskawicznie rzuca piłkę przez 35-40 metrów do Grzegorza Piesio, lecz ostatni ze wspomnianych fatalnie podaje do Tomasza Chałasa w "16".

60'

Centra Grzegorza Piesio i nikt nie zamknął akcji! Jęk zawodu na Dolcan Arena

60'

Tomasz Chałas wychodził sam na sam z Dawidem Kudłą po prostopadłym podaniu Bartosza Osolińskiego. Podniesiona chorągiewka - spalony!

58'

Hubert Matynia przerwał akcję Dolcanu wybiciem na uwolnienie. W szatni Dolcanu musiały paść mocniejsze słowa, a wprowadzenie Grzegorza Piesio ożywiło gospodarzy z przodu.

55'

Dobra centra Łukasza Sierpiny w pole karne z rzutu wolnego i górą Maciej Dąbrowski.

53'

Pogoń zamknięta przed własnym polem karnym. Rzut rożny z prawej. Błyskawiczna kontra Pogoni przerwana przed polem karnym Dolcanu! Dzieje się.

51'

Za mocne podanie Pawła Tarnowskiego na wolne pole do Grzegorza Piesio. Od bramki Dawid Kudła.

50'

Adrian Łuszkiewicz bliski gola bezpośrednio z rzutu rożnego! Bramkarz Pogoni przenosi jednak piłkę nad poprzeczką!

49'

Dawid Kudła też oglądał Neuera. Udana interwencja poza polem karnym, a naciskał go Łukasz Sierpina.

48'

Niemal od razu Grzegorz Piesio staranowany przez Macieja Dąbrowskiego. Szybko rozegrany rzut wolny na prawej stronie i centra w pole karne, po którym Bartosz Osoliński strzela obok słupka.

46'

I Pogoń zaczyna drugie trzy kwadranse.

46'

Grzegorz Piesio od początku drugiej połowy będzie grał w miejsce Rafała Wiśniowskiego.

15:57

Obie drużyny już na murawie. W Dolcanie jedna zmiana.

15:47

Początek spotkania w wykonaniu Dolcanu napawał optymizmem, szczególnie dziesięć minut spotkania. Nie było widać różnicy między pierwszoligowcem a przedstawicielem Ekstraklasy. Do feralnej 13. minuty, w której Marcin Robak strzelił bramkę. Potem gra zespołu Marcina Sasala wyraźnie "siadła". Wracamy za kilkanaście minut.

46'

A nawet mniej niż 60 sekund. Dolcan przegrywa z Pogonią Szczecin 0:1 po golu Marcina Robaka w 13. minucie

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Dziwna interpretacja sędziego. Rafałowi Grzelakowi zaplątała się piłka między nogami i zabiera mu ją Dominik Kun. Zdaniem Piotra Idzika niezgodnie z przepisami. Polemizowalibyśmy.

42'

Dolcan próbuje grać z pierwszej piłki, ale nie udaje się. Przechwyt Portowców i podanie Marcina Robaka do Dominika Kuna, który jest na spalonym.

40'

Wróćmy jednak do sytuacji sprzed dwóch minut. Za niesportowe zachowanie (odepchnięcie rywala, a Adrian Łuszkiewicz nie jest "chucherkiem") po gwizdku sędziego Maciej Dąbrowski powinien otrzymać czerwoną kartkę.

39'

Oficjalnie. na Dolcan Arena jest 600 kibiców w tym ponad 80 VIPów. Drugie tyle jest jest fanów ze Szczecina.

38'

Zaostrzyło się na boisku! Adrian Łuszkiewicz mocno potraktował rywala i doskoczyło do siebie prawie 15 zawodników obu drużyn. Skończyło się na jednej kartce, dla Macieja Dąbrowskiego.

36'

Rzut wolny i było groźnie w polu karnym Pogoni! Najpierw Dawid Kudła uprzedza składającego się do uderzenia głową Szymona Matuszka, a po chwili Maciej Dąbrowski przecina podanie na piąty metr do Tomasza Chałasa. Albo to był strzał...

33'

Maciej Humerski poza polem karnym! Pewnie i spokojnie wybija piłkę na aut. Głową, mimo że naciskał go Marcin Robak.

33'

Wymuszona zmiana w Pogoni. Shohei Okuno dalej odczuwa skutki wejścia Szymona Matuszka i nie jest w stanie grać dalej. Zmienia go rodak, Takuya Murayama.

31'

Maciej Humerski znowu szybszy od zawodnika Ppogoni. A w Pogoni szykuje się zmiana!

30'

Są sektory rodzinne, to w Ząbkach poszli dalej robią sektory szkolne. Pochwalamy takie inicjatywy.

28'

Łukasz Sierpina szukał lewej nogi w pojedynku sam na sam z Hernanim. Nie znalazł, ale zyskał aut na wysokości pola karnego.

26'

Aktywny jest dzisiaj Adam Frączczak. Powinien jednak poćwiczyć nad celnością... Strzał zza pola karnego był bardzo niecelny.

24'

Prostopadłe podanie do Adama Frączczaka i z bramki wychodzi Maciej Humerski po czym wraca się w stronę pola karnego. Łapie w nim piłkę. Nie było 'Neuera'.

22'

Rzut rożny i bramkarz Dolcanu łapiąc piłkę zażegnał niebezpieczeństwu.

21'

Dobra centra Rafała Murawskiego i Maciej Humerski przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale Adama Frączczaka.

21'

I tak też się dzieje. Pogoń ma rzut wolny. Może być ciekawie.

19'

Pogoń przez moment w osłabieniu, ale Japończyk powinien niebawem wrócić na murawę.

19'

Shohei Okuno nie podnosi się z murawy po zderzeniu z Szymonem Matuszkiem. Konieczna pomoc medyczna.

17'

Ostre starcie przy prawej chorągiewce Rafała Grzelaka z Dominikiem Kunem. Swoje trzy grosze w rozmowie z arbitrem chciał wtrącić Maciej Humerski. Bezskutecznie, bo dostaje żółtą kartkę.

15'

Dolcan długim rozgrywaniem piłki próbuje zastopować zapędy Pogoni. Strata na prawej stronie Pawła Tarnowskiego i Szymon Matuszek faulem taktycznym przerwał kontrę. Nie ma kartki.

13'

Kapitalne prostopadłe podanie z głębi pola Rafała Murawskiego do Marcina Robaka, który po ograniu bramkarza pakuje piłkę do siatki. Wślizg Piotra Klepczarka przed bramką na niewiele się zdał.

13'

GOL, MARCIN ROBAK

12'

Oooo - pojawiło się w sektorze. Hernani efektownie ograł na prawej stronie pola karnego Dolcanu dwóch rywali i fatalnie centruje... "W swoim stylu" - podsumował to zagranie jeden ze szczecińskich dziennikarzy.

11'

Pogoń powoli wchodzi w mecz! Podanie w pole karne do Shohei Okuno i szybszy od niego wychodzący z bramki Maciej Humerski.

10'

Udany powrót do defensywy Pawła Tarnowskiego, który przyblokował rajd lewą stroną Wojciecha Gollę. Aut na wysokości pola karnego i Hernani strzela poza parking znajdujący się kilkanaście metrów za bramką Macieja Humerskiego.

7'

Strata Dolcanu przed własnym polem karnym i na Macieja Humerskiego ruszył Marcin Robak. Zagranie na wprost bramki do Adama Frączczaka i akcja spaliła na panewce!

15:04

Liczę, że widać kibiców Pogoni Szczecin.

Kibice gości

4'

Atak prawą stroną "Portowców". Podanie Hernaniego do Adama Frączczaka, ale bez trudu ograł go Rafał Grzelak i przerwał groźnie zapowiadającą się okazję ekstraklasowiczów.

3'

Inicjatywa po stronie gospodarzy. Pogoń przyczajona na swojej połowie w oczekiwaniu na kontry.

2'

Rafał Grzelak strzela z dystansu i piłka przelatuje wysoko nad bramką Pogoni. Mimo to pojawiły się brawa kibiców Dolcanu.

1'

Gwizdek sędziego Piotra Idzika i Dolcan zaczyna spotkanie!

14:57

Obie "jedenastki" na murawie

DZPS

14:55

I jeszcze fakt, który nam umknął - trenerem Pogoni jest dzisiaj Maciej Stolarczyk. Pierwszy szkoleniowiec, Dariusz Wdowczyk, jest zawieszony na kilka spotkań

14:52

Lekko licząc jest ok. 300 kibiców na Dolcan Arena.

14:49

"Ekstraklasa wreszcie w Ząbkach" - taki też pojawił się wpis. Skoro na meczu z Pogonią niemal wszystkie stanowiska dla dziennikarzy są zajęte (20), to co będzie jak przyjadą tu mistrzowie Polski?

14:47

Przypomnijmy, że zwycięzca tego meczu zagra z lepszym w parze Miedź Legnica - Legia Warszawa. To spotkanie rozpocznie się o godz. 17:45 i relacja oczywiście będzie w Ekstraklasa.net

14:43

W ostatnich sezonach przygoda Dolcanu w Pucharze Polski kończyła się po pierwszym spotkaniu. Tak było za kadencji Roberta Podolińskiego. Zespół ze Słowackiego odpadał po meczach z m.in. Miedzią Legnica czy Gryfem Wejherowo. W tej edycji PP Dolcan wygrał po dogrywce 2:1 z Radomiakiem Radom.

14:40

Biorąc pod uwagę porę rozgrywania spotkania, nie można spodziewać się wielkiej frekwencji. Znaczna część obecnych na trybunie głównej kibiców to młodzież z podstawówki, wagarowicze i ci, którzy mają w zapasie L4 ;)

14:37

Dolcan PogońSz

Dolcan PogońSZ

14:35

Do rozpoczęcia spotkania jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi Konrada Kryczki: Dolcan - Pogoń LIVE! Królowie remisów podejmują byłą drużynę swojego trenera

14:30

Skupmy się jednak na tym, co dzieje się na murawie. Obie drużyny prowadzą rozgrzewkę. Goście mają coś co przypomina taneczny rozruch, gospodarze ćwiczą przerzuty

14:29

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ma Dolcan Arena ma być grupa blisko 120 kibiców "Portowców". Oddziały prewencji ściągnięte prawie z całego powiatu, więc coś jest na rzeczy ;)

14:26

Rezerwowi Pogoni: Radosław Janukiewicz (BR), Jakub Bąk, Ricardo Nuno Dos Santos, Patryk Małecki, Mateusz Matras, Takuya Murayama, Łukasz Zwoliński.

14:24

Rezerwowi Dolcanu: Rafał Leszczyński (BR), Damian Jakubik, Nerbert Neumann, Grzegorz Piesio, Damian Świerblewski, Bartosz Wiśniewski, Rafał Zembrowski

14:23

Znamy wyjściowe składy obu drużyn na to spotkanie. Pora na zmienników

14:21

Z Dolcan Arena wita Państwa Tomasz Górski

14:20

Po dłuugiej nieobecności Puchar Polski wraca do Ząbek. Za 40 minut Dolcan zmierzy się z przedstawicielem Ekstraklasy, Pogonią Szczecin!