Chelsea LondynChelsea Londyn
3 : 1
Sporting LizbonaSporting Lizbona
22:36

Nie odpuściła rywalowi Chelsea w meczu, który dla niej był już bez większego znaczenia. The Blues już wcześniej mieli zapewniony awans, o który bić musiał się Sporting. Tymczasem Lizbończycy prawdopodobnie odpadną z rozgrywek (mecz Schalke jeszcze się nie skończył, ale Niemcy prowadzą 1:0). Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

94'

Koniec! Chelsea ogrywa Sporting!

92'

Loftus-Cheek był faulowany w środkowej strefie boiska, za co Oliveira otrzymał żółtą kartkę

91'

Tymczasem arbiter doliczył do drugiej połowy trzy minuty

90'

Indywidualnej akcji spróbował Carrillo, ale jego strzał sprzed szesnastki został zablokowany

89'

Silva! Dobry strzał z dystansu, Cech z trudem odbija piłkę!

88'

Żółta kartka dla Azpilicuety, za zbyt ostry atak na rywala

87'

Teraz z okolic szesnastego metra uderzał Adrien Silva, ale tego zablokował Cahill

86'

Mane oddał strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

85'

Środkiem próbowali zaatakować goście, ale niedokładnym podaniem wszystko zepsuł Carrillo

83'

Fabregas schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się 18-letni Ruben Loftus-Cheek

82'

Żółta kartka dla Jonathana Silvy za taktyczny faul na Ramiresie

80'

Adrien Silva zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka w znacznej odległości minęła bramkę

79'

Żółta kartka dla Adriena Silvy za taktyczny faul na Coscie

78'

Filipe Luis wybił piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

77'

Tymczasem Schalke prowadzi z Mariborem 1:0! Sporting musi gonić wynik, w tej chwili jest za burtą Champions League!

75'

Druga zmiana gospodarzy, Ramires wchodzi za Schuerrle

73'

I już pierwszy rzut wolny na Loicu Remy. Faulował Oliveira

71'

A Loic Remy Salaha

70'

André Martins zmienia Jao Mario

69'

Z pomocnikiem Chelsea wszystko jest już chyba w porządku, wracamy do gry

67'

Mario brzydko faulował na połowie Chelsea Mikela. Ten potrzebuje pomocy lekarzy

67'

Azpilicueta dobrze dośrodkował z prawej strony boiska, ale na spalonym był Costa

65'

Silva nieźle dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale piłka ostatecznie minęła wszystkich w polu karnym i wyszła na aut bramkowy

64'

Luis faulował Carrillo na własnej połowie boiska

64'

Spokojny fragment meczu. Gospodarze spokojnie wymieniają podania

62'

Było blisko gola kontaktowego! Po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzał Slimani, a piłkę z trudem złapał Cech!

61'

A za Williama Carvalho Montero

60'

I mamy zapowiadane zmiany u gości. Carlos Mane wchodzi za Capela

59'

Cahill oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka poleciała daleko od bramki. Tymczasem w ekipie gości szykuje się podwójna zmiana

58'

William Carvalho dostał żółtą kartkę za faul na Fabregasie na własnej połowie. Na pewno nie zagra przez to w następnym meczu pucharowym

57'

Fabregas dośrodkował z rzutu wolnego, a Mikel wyskoczył najwyżej i głową wpakował piłkę do bramki!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! John Obi Mikel, 3:1!

55'

Carrillo faulował na własnej połowie Luisa

54'

Próba prostopadłego podania Fabregasa do Schuerrle, ale piłkę przejęli obrońcy Sportingu

53'

Spokojnie, długo budują teraz swoją akcję The Blues

52'

Rui Patricio! Świetna parada po uderzeniu Fabregasa! To mogła być bramka, a gospodarze mają tylko rzut rożny!

51'

Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i zgraniu piłki głową, trafiła ona do Silvy, a on najpierw ładnie ją sobie przyjął, a następnie precyzyjnym strzałem umieścił w bramce!

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Silva, goście zmniejszają straty!

50'

Lewą stroną próbował zaatakować Salah, ale tam powstrzymał go Esgaio

48'

Schuerrle! Dobry strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Niemca, piłka nieznacznie mija bramkę!

47'

Diego Costa starał się dośrodkowywać z lewej strony boiska, ale został zablokowany

46'

Arbiter z Norwegii daje znak, drugą połowę zaczynają gospodarze

21:46

Piłkarze obu zespołów już pojawili się na murawie, za chwilę wznowimy grę

21:35

Chelsea miała zdecydowaną przewagę w tej pierwszej części meczu i jej prowadzenie jest jak najbardziej zasłużone. Sporting nie był w stanie stworzyć sobie choćby pół dobrej okazji podbramkowej, więc nie ma mowy o jakimkolwiek pechu ze strony gości. Jedyną dobrą informacją dla nich jest to, że Schalke remisuje w swoim meczu i na tę chwilę to oni są w fazie pucharowej

45'

I właśnie teraz arbiter kończy pierwszą połowę!

44'

Salah dwukrotnie teraz uderzał sprzed pola karnego, ale najpierw został zablokowany, a następnie posłał piłkę daleko od bramki

44'

Salah dośrodkował z lewej strony boiska, a Mauricio uprzedził napastnika i wybił piłkę na rzut rożny

42'

Carrillo ładnie zaatakował prawą stroną boiska, łatwo minął Luisa, ale piłkę po jego dośrodkowaniu wybił Mikel

42'

Slimani faulował Fabregasa na połowie Chelsea

41'

Costa! Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem zaatakował indywidualnie, wdarł się z piłką w pole karne i dopiero tam, w ostatniej chwili przed strzałem powstrzymał go Mauricio!

39'

Mikel był faulowany na własnej połowie przez Slimaniego

38'

Diego Costa otrzymał piłkę w polu karnym po podaniu Schuerrle, ale jego strzał został zablokowany

38'

Spokojnie wymieniają podania goście, choć robią to głównie na własnej połowie

37'

Capel starał się uderzać po dośrodkowaniu Carrillo z prawej strony boiska, ale piłka odbiła się od Cahilla i wyszła na corner

36'

Silva oddał strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki

34'

A teraz Diego Costa starał się oddać strzał sprzed pola karnego, ale i jego ubiegli obrońcy

34'

Salah starał się dośrodkować, ale został zablokowany. Aut dla Chelsea

32'

Prawą stroną próbowali zaatakować gospodarze, ale Schuerrle nie zdążył do zagrania Azpilicuety. Przy piłce są już lizbończycy

31'

Carrillo spróbował zaatakować środkiem, ale mu się to nie udało. Piłkę po jego zagraniu przejął Zouma

30'

A teraz troszkę dłużej przy piłce utrzymują się goście. Zobaczymy, co z tego wyniknie

29'

Kolejna ładna akcja Chelsea. Diego Costa zagrał dobrą piłkę do Salaha, a on dośrodkował w pole karne. Piłka odnalazła tam Maticia, a jego strzał był minimalnie za wysoki!

28'

A teraz na spalonym był Diego Costa

27'

Próba prostopadłego podania od Adriena Silvy do Capela, ale niedokładna. Piłkę ma już Petr Cech

26'

Starają się zaatakować goście, ale temu wszystkiemu wyraźnie brakuje dokładności. Lizbończycy szybko gubią piłkę

25'

Silva oddał teraz strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki

24'

Jao Mario zaatakował lewą stroną boiska, ale został zablokowany. Rzut rożny dla gości

23'

Było blisko gola na 3:0! Po dośrodkowaniu Azpilicuety z prawej strony boiska ładny strzał z powietrza oddał Schuerrle, ale świetnie w bramce spisał się Rui Patricio!

22'

Ładna kontra w wykonaniu The Blues, ale po podaniu Schuerrle w polu karnym gości zagubił się Salah. Przy piłce Sporting

21'

Slimani oddał strzał głową po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale piłka wyszła na aut bramkowy

21'

Carrillo dośrodkował teraz z prawej strony boiska, ale piłkę wybili obrońcy Chelsea

20'

Znów spokojnie, wymieniając ogromną liczbę podań, budują swoją kolejną akcję The Blues

18'

Carrillo był teraz faulowany przez Cahilla

17'

Nemanja Matić podprowadził nieco dłużej piłkę środkiem pola, podał do Schuerrle, a Niemiec zdecydował się płaski strzał sprzed pola karnego, który zaskoczył bramkarza!

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Andre Schuerrle, 2:0!

14'

Indywidualną akcję przeprowadził przed chwilą Carillo, ale jego rozciągnięcie do lewej, do Capela odczytał Azpilicueta. Przy piłce gospodarze

13'

A teraz Mario faulował Cahilla na własnej połowie boiska

12'

No i mieliśmy pierwszą próbę jakiejś składnej akcji w wykonaniu gości. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska głową próbował uderzać Carvalho, ale Cech spokojnie złapał piłkę

11'

Salah starał się teraz dośrodkować z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie. Od bramki grę wznowią goście

10'

Długo, spokojnie przy piłce utrzymują się teraz gospodarze. Sporting jak na razie jest zupełnie niewidoczny

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Pewny strzał Cesca Fabregasa!

7'

Ricardo Esgaio faulował we własnej szesnastce Luisa i sędzia musiał wskazać na wapno!

7'

RZUT KARNY DLA CHELSEA!

6'

I mamy pierwszy strzał na bramkę, ale Rui Patricio spokojnie złapał piłkę po uderzeniu Salaha

5'

Kolejne zagranie w pole karne gości, ale tym razem piłkę wybija Silva

4'

Dłużej przy piłce są gospodarze, ale zdarza im się popełniać głupie błędy. Jak teraz, gdy Salah niedokładnie podawał do Luisa

3'

A teraz lewą stroną atakował Filipe Luis, ale on wyjechał z piłką za linię boczną

2'

Prawą stroną starał się zaatakować Schuerrle, ale jeden z obrońców Sportingu spokojnie go zatrzymał

1'

Arbiter daje znak, mecz zaczynają goście!

20:41

Piłkarze obu drużyn już wychodzą na boisko, za chwilkę zaczynamy to spotkanie!

20:36

Równolegle prowadzona oczywiście jest relacja live z drugiego spotkania tej grupy, NK Maribor - Schalke. Można ją śledzić tutaj

20:33

Pokonanie 5:0 Schalke na jego boisku musiało zrobić wrażenie na każdym. Czy dziś The Blues będą potrafili zmobilizować się na podobnym poziomie?

20:26

20:24

Na walkę do samego końca w wykonaniu The Blues z całą pewnością liczy Roberto Di Matteo i jego Schalke. Jeśli Chelsea pokona Sporting, a oni ograją Maribor, to właśnie im przypadnie gra w fazie pucharowej Champions League

20:20

Chelsea awans ma już zapewniony, ale goście muszą dać dzisiaj z siebie wszystko. Im wystarczy co prawda remis, ale osiągnąć go z takim rywalem na pewno nie będzie łatwo

20:15

Gdy jedni i drudzy spotkali się poprzednim razem, w Lizbonie górą byli The Blues, a jedyną bramkę zdobył Nemanja Matić

20:12

Ławka gości: Marcelo, Sarr, André Geraldes, André Martins, Oriol Rosell, Montero, Carlos Mané

20:11

Ławka gospodarzy: Beeney, Ivanović, Ramires, Drogba, Rémy, Loftus-Cheek

20:10

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego meczu

20:07

Witamy! Już tylko około 40 minut zostało do rozpoczęcia spotkania pomiędzy Chelsea a Sportingiem Lizbona, w ramach szóstej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!