0 : 5
Chelsea LondynChelsea Londyn
1. połowa0 : 3
22:34

Schalke na boisku dzisiaj nie istniało. Słabość, proste błędy, brak koncentracji, to dziś charakteryzowało gospodarzy. Chelsea zmiażdżyła swojego przeciwnika i na dobrą sprawę mogła wygrać dużo okazalej. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

93'

Koniec! Chelsea rozbija Schalke!

93'

Faehrmann! Bramkarz Schalke wygrywa akcje sam na sam z Hazardem!

91'

Meyer był faulowany na połowie rywala przez Terry'ego

89'

Clemens przymierzył sprzed szesnastki, spokojnie łapie piłkę Courtois

87'

Kolejne nieporozumienie między Santaną i bramkarzem, na szczęście dla gospodarzy, udało się wybić tę piłkę

85'

Spokojnie piłkę rozgrywają goście. Oni ten mecz mają już ustawiony

83'

Clemens dośrodkował z prawej strony boiska, ale piłkę złapał belgijski bramkarz Chelsea

81'

Dłużej przy piłce utrzymują się przy piłce gospodarze, ale wciąż nie wiedzą, co mają z nią zrobić

79'

Eden Hazard świetnie rozciągnął grę na lewą stronę, Drogba przejął piłkę i dośrodkował w pole karne. Tamładnie głową uderzył Ramires i Chelsea gromi swojego rywala!

78'

GOOOOOOOOOOOOOL!! Ramires, Chelsea strzela piątą bramkę!

77'

Genialne, długie podanie za linię obrony w wykonaniu Fabregasa, piłka trafia do Williana, a ten wyłożył ją Drogbie, który trafił do pustej bramki!

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Didier Drogba, 4:0 dla Chelsea!

75'

Ramires zmienia swojego rodaka, Oscara

75'

A teraz faulowany na własnej połowie był Ivanović

73'

Oscar był teraz na spalonym po podaniu Williana

71'

Indywidualnie spróbował zaatakować teraz Ivanovic, ale został zablokowany przez piłkarzy Schalke

69'

Piłkarz Schalke jest już opatrzony, wracamy do gry

68'

Jakiejś kontuzji doznał Hoeger, który leży teraz na boisku

66'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Za Diego Coste wchodzi Didier Drogba

65'

Hoewedes przymierzył teraz z dystansu, ale bez problemu piłkę złapał Courtois

65'

Choupo-Moting oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił tylko w jednego z obrońców Chelsea

63'

Meyer wchodzi na boisko za Boatenga

62'

Ładna kontra Chelsea, Willian zagrał piłkę do Oscara, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Zły na tego pierwszego był z kolei Diego Costa, który uważa, że to jemu powinien podać. I ma rację, był na dużo lepszej pozycji

60'

Ivanović! Willian dośrodkował z lewej strony boiska, a Serb oddał potężny strzał z woleja, piłka jednak minęła bramkę Schalke

59'

Bardzo spokojny fragment meczu. Gra toczy się głównie w środku pola i żadna z ekip nie decyduje się na jakiś szybszy atak

56'

Uchida dośrodkował z prawej strony boiska, a piłkę otrzymał Clemens, którego strzał zablokował jednak Terry

56'

Spokojnie, długo swoją akcję budują teraz goście

54'

Ładna akcja Schalke, Uchida podał do Clemensa, ale ten został już zablokowany

52'

Eden Hazard dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy Schalke poradzili sobie z tym zagrożeniem

51'

Ładna akcja Chelsea, ale wszystko zepsuł niedokładnym zagraniem Willian

49'

Hazard dośrodkowywał z tego cornera, ale zrobił to kiepsko. Przy piłce gospodarze

48'

Diego Costa przeprowadził teraz indywidualną akcję, ale wywalczył tylko rzut rożny

46'

A jednak nie, to była jak dotąd jedyna zmiana. Zaczynamy drugą połowę

46'

Jeszcze przed wznowieniem gry mamy zmiany w ekipie gospodarzy. Clemens wchodzi za Kirchhoffa

21:35

Fatalnie wygląda Schalke w tym spotkaniu. Piłkarze Roberto Di Matteo są przestraszeni, nie potrafią nawiązać walki z bardzo dobrze dysponowanym dziś rywalem. Jeśli Chelsea nie pokona dziś rozkojarzonego (co idealnie pokazuje samobójcze trafienie) przeciwnika pięcioma - sześcioma golami, to będziemy bardzo zdziwieni.

45'

I właśnie teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

45'

Komiczny gol! Po dośrodkowaniu Fabregasa z rzutu rożnego do piłki skoczyli Kirchhoff i Santana. Obaj przeszkadzali sobie nawzajem i ten pierwszy pokonał swojego bramkarza! Schalke na kolanach

44'

GOOOOOOOOOOOL!! Samobój Kirchhoffa!

43'

To powinien być gol! Fabregas zagrał genialną piłkę za linię obrony, a idealnej okazji nie wykorzystał Oscar! Świetna interwencja Faehrmanna

42'

Faehrmann wyłapał teraz piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

41'

Ależ zamieszanie mieliśmy teraz pod bramką gości! Santana zagrał za lekką piłkę do bramkarza, przejął ją Diego Costa i minął on Faehrmanna. Kiedy wydawało się, że reprezentant Hiszpanii zaraz wpakuje piłkę do pustej bramki, to... się poślizgnął i wywalczył tylko corner!

39'

Aogo dośrodkował teraz z rzutu rożnego, ale obrońcy Chelsea wybili piłkę

37'

Uspokoił nam się ten mecz. Przy piłce są teraz goście, ale nie kwapią się do jakiegoś szybkiego ataku

35'

Hazard faulował na własnej połowie Hoegera

34'

Bardzo niedokładnie z lewej strony dośrodkował teraz Aogo. Piłka minęła pole karne, ale po chwili gospodarze wywalczyli jeszcze rzut rożny

32'

Matić faulował teraz Hoegera na połowie Schalke

30'

Cudowna wymian podań między Hazardem, Oscarem, Ivanoviciem i Willianem, a ostatecznie to właśnie ten ostatni trafia do bramki. Brazylijczyk oddał jednak dość lekki strzał z prawej strony pola karnego i bramkarz chyba powinien był to obronić.

29'

GOOOOOOOOOOOOL!! 2:0 dla Chelsea, Willian!

28'

A teraz Boateng faulował Hazarda

28'

Aogo dośrodkował z rzutu wolnego, ale piłka znalazła się w rękach Courtois

25'

Diego Costa nie trafił do pustej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Ewentualny gol i tak nie byłby jednak uznany, gdyż wcześniej sędzia odgwizdał faul na bramkarzu

24'

Diego Costa oddał mocny strzał sprzed pola karnego, ale piłka po kontakcie z Uchidą wyszła na rzut rożny

22'

Próba długiego zagrania Boatenga do Uchidy, ale niedokładna. Grę od bramki wznowią goście

20'

Długo, mozolnie swoją akcję budują podopieczni Di Matteo. Trudno jest im znaleźć drogę do bramki Chelsea

18'

Marco Hoeger ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Hazardzie

17'

Aogo dośrodkowywał z lewej strony boiska, ale złapał piłkę spokojnie Courtois

15'

Cahill zatrzymał teraz na swojej prawej stronie Aogo

13'

POPRZECZKA! Choupo-Moting oddał strzał sprzed pola karnego, a piłka po odbiciu się od nóg Terry'ego trafiła w poprzeczkę!

12'

Teraz troszkę dłużej przy piłce utrzymują, ale na razie jeszcze nic z tego nie wynika. Czy to się zmieni?

10'

Świetną indywidualną akcję przeprowadził Costa, ale Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem zepsuł ostatecznie wszystko niedokładnym dograniem do Oscara.

8'

Długo, spokojne rozgrywają piłkę The Blues, choć robią to głównie na własnej połowie

6'

Hazard nieźle dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale obrońcy Schalke wybili piłkę

5'

Na wystraszone po tej szybkiej stracie gola wygląda Schalke. Teraz uderzał Ivanović, ale Serb nie trafił w bramkę

3'

Najpierw groźny strzał oddał Diego Costa, ale bramkarz sparował to uderzenie na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z tego stałego fragmentu najwyżej wyskoczył Terry i to kapitan The Blues daje im prowadzenie!

2'

GOOOOOOOOOOOOOL!! Już zaczęli strzelanie, John Terry!

1'

Arbiter daje znak, mecz zaczynają gospodarze

20:44

Piłkarze obu drużyn już są na boisku, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

20:40

20:36

Chelsea wygląda w tym sezonie wspaniale, mają ogromną jakość, są w tym sezonie bezkonkurencyjni. Żeby ją pokonać będziemy musieli wznieść się na wyżyny umiejętności - powiedział z kolei Di Matteo.

20:33

20:32

Jeśli przegramy najbliższe dwa mecze, to skończymy w Lidze Europy. W grudniu mamy bardzo wiele meczów do rozegrania, więc im szybciej to załatwimy, tym lepiej. Trzecie miejsce w grupie byłoby dla nas ogromnym rozczarowaniem - powiedział przed tym spotkaniem Jose Mourinho.

20:29

Obie ekipy łączy postać Roberto Di Matteo. Włoski trener niemieckiej drużyny najpierw przez sześć lat był piłkarzem Chelsea, a później przez kilka miesięcy prowadził ją jako menedżer. W maju 2012 roku wygrał z nią Ligę Mistrzów, po finale z Bayernem Monachium

20:26

Ten mecz jest bardzo ważny, gdyż obie drużyny nie mają jeszcze zapewnionego wyjścia z grupy. Prowadzi Chelsea, która ma trzy punkty przewagi nad drugim Schalke oraz cztery nad trzecim Sportingiem. Ewentualna wygrana dałaby jej pewny awans do fazy pucharowej

20:25

Ławka gospodarzy: Wetklo, Friedrich, Fuchs, Meyer, Clemens, Sane, Barnetta

20:24

Ławka gości: Cech, Filipe Luís, Zouma, Ramires, Obi Mikel, Drogba, Schürrle

20:22

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę podamy też ławki rezerwowych. Tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego pojedynku.

20:20

Witamy! Już za około 25 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Schalke, a Chelsea. Zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!