Wtorek, 21 października 2014, godz. 20:45

Z mojej strony na dziś to już wszystko. Za uwagę dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski.

22:42

Gole zdobywane w drugiej połowie:

22:37

To była różnica przynajmniej kilku klas. Chelsea kompletnie zdominowała rywala, wykorzystała wszystkie jego słabe punkty i dokonała rzezi niewiniątek. NK Maribor po dwóch pierwszych niezłych meczach teraz doznał bolesnej lekcji futbolu.

93'

Koniec meczu! Chelsea gromi NK Maribor!

92'

Kolejna indywidualna akcja Hazarda, ale tym razem Belg skończył ją za lekkim strzałem i bramkarz złapał piłkę

91'

Nathan Ake zagrał długą piłkę z głębi pola, przyjął ją spokojnie Hazard, Belg następnie tak zakręcił obrońcą, że temu pewnie przez tydzień będzie jeszcze kręcić się w głowie, znalazł się w dobrej pozycji do strzału i pewnie pokonał bramkarza. Pogrom!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! Eden Hazard po raz drugi i jest już 6:0!

89'

Tym razem długo akcję budowali gospodarze, ale piłkę przed polem karnym rywala stracił Drogba.

87'

Filipović postanowił spróbować strzału z dystansu, ale pomylił się okrutnie. Piłka daleko minęła bramkę gospodarzy

86'

Felipe Luis dośrodkował piłkę z lewej strony boiska, ale mimo małego zamieszania obrońcy gości wybili piłkę

84'

I znowu goście wrócili do mozolnego budowania akcji

82'

Ivanović dośrodkował przed chwilą z prawej strony boiska, ale spokojnie piłkę złapał Handanović

81'

Spokojnie, długo wymieniają teraz podania goście. Ale nic z tego nie wynika

79'

Długa piłka z głębi pola w kierunku Drogby, ale spokojnie zatrzymał Filipović

77'

GOOOOOOOOOOL!! Eden Hazard pewnie i mamy 5:0!!

77'

Marko Suler faulował we własnej szesnastce Ivanovicia i arbiter z Holandii podyktował trzeci w tym meczu rzut karny!

76'

RZUT KARNY DLA CHELSEA!

75'

Poprzeczka! Willian oddał potężny strzał z dystansu, ale na jego nieszczęście piłka trafiła zaledwie w poprzeczkę!

74'

Zahović nieźle zaatakował prawą stroną boiska, dośrodkował, ale piłkę złapał Petr Cech

73'

Ostatnią zmianę wykorzystuje również Jose Mourinho. Dominic Solanke wchodzi za Oscara

72'

A teraz Mendy zmienia Tavaresa

71'

Willian zaatakował prawą stroną boiska, ale został tam zatrzymany przez Sulera

70'

Nathan Ake zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale przestrzelił i to mocno

69'

Ibraimi opuszcza boisko, a w jego miejsce melduje się Zahović

68'

Ivanović dośrodkował przed chwilą z prawej strony boiska, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła na aut

67'

Świetnie z dystansu uderzył Oscar, ale Brazylijczyk minimalnie przestrzelił

65'

A teraz odpowiedź gospodarzy! Eden Hazard zaatakował indywidualnie, wyszedł sam na sam z Handanoviciem, ale bramkarz Mariboru wygrał ten pojedynek!

64'

NIE MA GOLA! IBRAIMI TRAFIA W SŁUPEK!

64'

Ibraimi był faulowany w polu karnym rywala przez Maticia i arbiter nie miał wyjścia, musiał wskazać na wapno!

63'

RZUT KARNY DLA MARIBORU!

61'

Oscar oddał przed chwilą strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

60'

Matić już jest gotowy do gry, a tymczasem Nathan Ake zmienia Cesca Fabregasa

58'

Matić złapał teraz jakąś kontuzję i leży na boisku

58'

Ibraimi dośrodkował przed chwilą w pole karne, ale spokojnie piłkę wybił Ivanović

57'

A teraz pechowiec Viler opuszcza murawę, a w jego miejsce widzimy Vrsicia

55'

Felipe Luis świetnie zaatakował lewą stroną boiska, równie dobrze dośrodkował w pole karne, a piłka w polu karnym odnalazła Edena Hazarda. Belg zdecydował się na strzał z niemal zerowego kąta, futbolówka natrafiła po drodze na Vilera, który umieścił ją we własnej bramce!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Samobójcze trafienie Vilera!!

53'

Tavares przymierzył przed chwilą z dystansu, ale Cech spokojnie złapał piłkę

52'

To była dobra okazja dla Chelsea. W polu karnym rywala znalazł się Hazard i kiedy Belg miał już oddawać strzał, to w ostatniej chwili zatrzymał go obrońca Mariboru

51'

Viler starał się przed chwilą dośrodkować z lewej strony boiska, ale został zablokowany

50'

Teraz trochę dłużej przytrzymali piłkę goście, zobaczymy co z tego wyniknie

48'

Kurt Zuma zdołał oddać strzał głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska, ale bramkarz gości spokojnie złapał piłkę

47'

Eden Hazard starał się przed chwilą dośrodkować w pole karne, ale wywalczył tylko corner

46'

21:34

Chelsea w pierwszych 45 minutach kompletnie zdominowała swojego rywala. Była lepsza pod każdym względem i wypunktowała Maribor strzelając mu trzy gole i nie tracąc przy tym żadnej bramki. Szkoda tylko trochę Loica Remy, który doznał urazu w akcji, w której strzelił gola. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

46'

I w tym właśnie momencie arbiter zakończył pierwszą połowę!

44'

To mógł być gol! Hazard świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, piłka trafiła do Ivanovicia, który z dobrej pozycji fatalnie przestrzelił!

43'

Rzut rożny mieli gospodarze, ale rozegrali go krótko i trochę się pogubili. Piłkę po wrzutce Hazarda wypiąstkował bramkarz

41'

Tymczasem po starciu z Ibraimim na boisku poleżał troszkę John Terry, ale kapitan Chelsea już jest chyba gotowy do gry

40'

Ładna akcja The Blues, Hazard poklepał piłkę z Ivanoviciem, następnie ten pierwszy oddał strzał, który wybronił dość spokojnie Handanović

39'

Kolejne dośrodkowanie Drogby z prawej strony boiska, a tym razem Iworyjczyk wywalczył corner

38'

Ładna akcja gospodarzy, Drogba po podaniu od Hazarda dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy Mariboru wybili piłkę

37'

Długie zagranie z głębi pola w kierunku Tavaresa, ale niedokładne. Piłkę chwycił Petr Cech

35'

Stojanović starał się przed chwilą dośrodkować z prawej strony boiska, ale zrobił to bardzo niedokładnie. Od bramki grę wznowi Cech

34'

Teraz troszkę dłużej przy piłce utrzymują się goście, ale zupełnie nic z tego nie wynika

32'

Z tej kontry po rzucie rożnym, o której pisaliśmy dosłownie sekundy wcześniej zrodziła się ta bramka! Eden Hazard poprowadził piłkę przez połowę boiska, podał na prawo do Fabregasa, ten zagrał piłkę wzdłuż bramki, a akcję wykończył kapitan The Blues!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOL!! John Terry, 3:0!!

30'

Rzut rożny mieli przed chwilą goście, ale słabo go wykonali piłkę mają już goście

29'

Fabregas dostał przed chwilą piłką na skraju pola karnego rywali, oddał strzał, ale został zablokowany

27'

Bohar oddał teraz strzał z dystansu, który spokojnie obronił jednak Cech

26'

Viler oddał teraz strzał z dystansu, ale mocno się pomylił

25'

Kolejna wrzutka Ivanovicia z prawej strony boiska, a Oscar choć dostał piłkę w szesnastce rywala, to zupełnie się zaplątał i szybko ją stracił

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Didier Drogba pewnie wykorzystuje jedenastkę!!

22'

Ales Mertelj starał się zatrzymać Williana we własnej szesnastce i zagrał ręką, ależ błąd piłkarza gości!

22'

20'

Dobrze teraz z prawej strony, na bliższy słupek dośrodkował Ivanović, ale Hazard, który zdołał oddać strzał, nie trafił w bramkę

19'

Willian znalazł się przed chwilą w niezłej sytuacji, ale nie dość, że oddał niecelny strzał, to jeszcze wcześniej był na spalonym

17'

A teraz Ales Mejac poleżał trochę na boisku po starciu z Felipe Luisem, ale chyba może kontynuować grę

16'

A jednak! Kontuzjowany Remy musi opuścić boisko i w jego miejsce widzimy Drogbę. Ależ pech Francuza!

15'

Ibraimi! Dobry strzał z dystansu, ale dobrze broni Cech!

14'

Kapitalną prostopadłą piłkę z głębi pola zagrał John Terry, Loic Remy wyszedł sam na sam z bramkarzem i wykorzystał tę sytuację! Jak się jednak okazało, Francuz złapał chyba przy tym jakąś kontuzję, bo od razu po strzale złapał się za pachwinę. Na razie jednak kontynuuje grę.

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Loic Remy, 1:0 dla Chelsea!

12'

Prawą stroną zaatakowała przed chwilą Chelsea. Willian podał do Remy'ego, a Francuz trafił w boczną siatkę

11'

A teraz Matić przymierzył z dystansu, ale przestrzelił

10'

Felipe Luis dośrodkował z lewej strony boiska, a choć Oscar próbował strzału przewrotką, to został zatrzymany

8'

Mertelj oddał teraz strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki Cecha

7'

Teraz to goście troszkę dłużej utrzymują się przy piłce i spokojnie wymieniają podania. Zobaczymy, co z tego wyniknie

5'

Niezła akcja gości, Vilar dośrodkował z lewej strony boiska, ale w polu karnym niedokładny strzał głową oddał Bohar

4'

Ten jednak został kiepsko wykonany i Maribori wybił piłkę z własnej szesnastki

4'

Znów długi przerzut na prawo do Ivanovicia i tym razem Serb wywalczył rzut rożny

2'

Hazard ładnie rozciągnął grę z środka na prawo do Ivaonivcia, ale dośrodkowanie Serba było słabiutkie. Obrońcy gości wybili piłkę

1'

Sędzia Makkelie daje znak i goście zaczynają od środka

20:44

Tymczasem oba zespoły już pojawiły się na boisku i za chwilkę zaczniemy to spotkanie!

20:42

To nie jest łatwa grupa. Sporting jest dobrym zespołem i z meczu na mecz gra coraz lepiej. Do Schalke dołączył Robero di Matteo i tam motywacja na pewno jest ogromna. Wyjść z grupy nie będzie łatwo - powiedział Jose Mourinho

20:35

W tabeli grupy G prowadzi Chelsea, która jak dotąd zremisowała u siebie z Schalke (1:1) i wygrała wyjazdowy pojedynek ze Sportingiem (1:0). Maribor jest trzeci, a z drużynami z Portugalii i Niemiec (oba mecze po 1:1), choć z całą pewnością w roli faworytów stawiano jego rywali.

20:31

Dla Branislava Ivanovicia, który dzisiaj oczywiście znalazł się w wyjściowej jedenastce, będzie to 50. występ w Champions League.

20:28

W pierwszym składzie gości mamy za to mały polski akcent. W linii obrony Mariboru zagra Marko Suler, który w przeszłości był piłkarzem Legii Warszawa

20:26

Jak widzimy, Jose Mourinho dał dzisiaj szansę na grę Petrowi Cechowi, który niemal cały ten sezon spędził na ławce rezerwowych. Courtois dziś w wyjściowym składzie więc się nie znalazł.

20:22

Ławka rezerwowych gospodarzy: Courtois, Aké, Cahill, Azpilicueta, Salah, Drogba, Solanke

20:22

Ławka rezerwowych gości: Cotman, Arghus, Ndiaye, Sallalich, Vršič, Zahovič, Mendy

20:21

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn, za chwilkę dołączymy do nich również ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Przemek Drewniak.