Wtorek, 21 października 2014, godz. 20:45
Schalke 04 GelsenkirchenSchalke 04 Gelsenkirchen
4 : 3
Sporting LizbonaSporting Lizbona
22:38

Lwy z Lizbony walczyły niezwykle zacięcie, nawet w dziesiątkę, ale już w doliczonym czasie gry zostały oszukane przez sędziego z Rosji! Ten mecz kończy się skandalem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec! Schalke wygrywa ze Sportingiem 4:3!

94'

Tymczasem powtórki pokazują, że obrońca Sportingu dostał w twarz, a nie w rękę! Ależ błąd Karasiewa!

94'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! MAXIM CHOUPO MOTING ZDOBYWA ZWYCIĘSKĄ BRAMKĘ !!!

93'

Rzut karny dla Schalke!!! Sędzia dopatrzył się zagrania ręką Paulo Oliveiry! Bardzo kontrowersyjna decyzja!

91'

Trzy minuty doliczone do tego meczu.

90'

Jeszcze zmiana w Sportingu. Schodzi Carrillo, wchodzi Capel

87'

Bezradne wydaje się być Schalke, ale ma jeszcze rzut rożny. Tyle że dośrodkowanie w pole karne Sama było fatalne.

83'

Sidney Sam zmienia Juliana Draxlera.

82'

Płaskie uderzenie z dystansu Huntelaara mija bramkę spokojnego Rui Patricio.

79'

Nieprawdopodobne! Sporting wyrównuje! Po świetnym dośrodkowaniu Cedrica obrońcy Schalke zupełnie zapomnieli o Adrienie Silvie i ten głową doprowadza do remisu! 3:3!

78'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrien Silva!

77'

Na spalonym złapany teraz Choupo-Moting.

76'

Kwadrans do końca. Czy Sporting jest jeszcze w stanie powalczyć w Gelsenkirchen o choćby remis?

73'

Przerwa w grze, bo pomocy medycznej potrzebuje Hoewedes, który doznał rozcięcia skóry na czole.

70'

Rui Patricio pewnie broni nieczysty strzał z dystansu Meyera.

67'

Dość niespodziewanie Sporting wraca do gry. Tu wciąż remis jest realny, a Portugalczycy uwierzyli w korzystny wynik.

65'

Schodzi z boiska Obasi, a w jego miejsce wchodzi Meyer.

64'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adrien Silva mocnym strzałem wykorzystuje jedenastkę!

64'

Rzut karny dla Sportingu! Po błędzie Uchidy Ayhan fauluje w polu karnym Carrillo!

61'

Jest już chyba po meczu! Dośrodkowanie Draxlera z rzutu wolnego pięknym strzałem głową zamienia na bramkę Hoewedes i jest już 3:1!

61'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Benedikt Hoewedes!

59'

Howedes po odbiorze zapędził się teraz pod pole karne rywala, ale nie dostał dobrego podania od Choupo-Motinga.

57'

Żółta kartka dla Naniego.

54'

Indywidualna akcja Obasiego zakończona płaskim strzałem, który odbity wychodzi na rzut rożny.

51'

Bardzo łatwo zrobili to w kontrataku gospodarze! Obasi zagrywa prostopadle do Huntelaara, a ten w dogodnej sytuacji uderza mocno w długi róg bramki Rui Patricio! 2:1 dla Schalke!

50'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Klaas-Jan Huntelaar!

47'

Obasi zagrywa w pole karne w kierunku Huntelaara, ale tego blokują obrońcy gości.

46'

Wznawiamy grę!

46'

W przerwie jedna zmiana w Schalke. Choupo-Moting za Boatenga.

21:45

Piłkarze obu drużyn wracają na plac gry.

21:33

Po bramce Naniego Sporting wydawał się kontrolować to spotkanie, ale wszystko zmieniła 33. minuta gry, gdy w tej samej akcji z boiska wyleciał Mauricio, a bramkę wyrównującą zdobył Obasi. Teraz to Schalke jest w zdecydowanie lepszej sytuacji przed drugą połową.

45'

Z rzutu rożnego już nic nie wynikło i koniec pierwszej połowy. Remis w Gelsenkirchen.

45'

Uderzenie z rzutu wolnego Draxlera odbite od muru wychodzi na korner.

45'

Żółta kartka dla Cedrica za ostry faul na rozpędzonym rywalu.

44'

Niecelny strzał głową Obasiego po kolejnym stałym fragmencie gry dla Schalke.

42'

Sporting wreszcie się otrząsnął. Rzut rożny po akcji Naniego.

39'

Druga zmiana w Sportingu! Sarr zmienia Joao Mario i wchodzi do środka obrony.

38'

Schalke ciągle w ataku teraz Hoeger domagał się rzutu wolnego z 18 metrów po faulu Naniego, ale sędzia się na to nie zdecydował.

35'

Ależ odmienia się to spotkanie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego główkuje Obasi i po błędzie Rui Patricio piłka wpada do siatki! Remis w Gelsenkirchen i Sporting w osłabieniu!

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Chinedu Obasi!

33'

Sporting w dziesiątkę!!! Mauricio ogląda drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Hoegerze!

32'

Męczy się Schalke, które nie zagraża rywalom nawet ze stałych fragmentów gry.

31'

Obasi zdobywa korner dla Koenigsblauen.

29'

Nie ma pomysłu na odrabianie strat drużyna gospodarzy. Wydaje się, że Sporting kontroluje ten mecz.

25'

Fredy Montero zmienia kontuzjowanego Slimaniego. Wymuszona zmiana w Sportingu.

23'

Na spalonym złapany teraz Slimani.

21'

Draxler w ostatniej chwili zablokowany w polu karnym Sportingu! Rzut rożny.

20'

Adrien Silva uderza płasko z dystansu, ale jego strzał pewnie broni Faehrmann.

20'

Patricio broni teraz płaski strzał z kilkunastu metrów Boatenga, ale to i tak nie miało znaczenia, bo Ghańczyk był na spalonym.

19'

Brzydki faul Mauricio w środku boiska na Huntelaarze i żółta kartka.

17'

Blisko skutecznej odpowiedzi Schalke! Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska wolej z kilkunastu metrów Draxlera minimalnie mija bramkę Rui Patricio!

17'

Fatalny błąd w defensywie Schalke i płasko kopnięta z rzutu rożnego piłka trafia na 11. metr do Naniego, który uderza nieczysto, ale zmylony przez Neustaedtera Faehrmann fatalnie między nogami przepuszcza piłkę do bramki!

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Nani!

16'

Goście teraz przeważają i radzą sobie na połowie Schalke. Aogo musiał ratować się wybiciem na rzut rożny.

13'

Dośrodkowanie z prawej strony boiska Carrillo wychodzi poza plac gry.

11'

Dobry przechwyt gości pod polem karnym rywala! Piłka trafia w szesnastkę do Slimaniego, który z pierwszej piłki uderza bardzo niecelnie.

9'

Dużo gry, dużo walki w środku pola. Poza wspomnianymi poniżej akcjami dzieje się generalnie niewiele na Veltins Arena.

5'

Po ładnej akcji z Huntelaarem płasko uderza zza pola karnego Hoeger, ale jego strzał pewnie broni Rui Patricio.

3'

Już próbował szczęścia z dystansu Nani, ale jego kąśliwy strzał dość wyraźnie minął bramkę gospodarzy.

1'

Rozpoczynamy mecz!

20:42

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Czas na hymn Ligi Mistrzów.

20:38

Sędzią tego spotkania będzie Rosjanin Siergiej Karasiew, który prowadził chociażby niedawny mecz Aktobe - Legia Warszawa w Lidze Europy.

20:33

Ławki rezerwowe obu drużyn:

• Schalke: Wetklo, Sam, Meyer, Kirchhoff, Fuchs, Barnetta, Choupo-Moting.
  • Sporting: Boeck, Capel, Mane, Martins, Montero, Rosell, Sarr
20:31

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

20:28

Równolegle do tego spotkania będzie rozgrywanych sześć innych meczów Ligi Mistrzów, a Schalke i Sporting na pewno najbardziej będzie interesować konfrontacja w Londynie, gdzie Chelsea zmierzy się z Mariborem.

20:27

Sporting Lizbona ma na swoim koncie z kolei tylko punkt, po remisie wyjazdowym z Mariborem 1:1, a poza tym zespół ze stolicy Portugalii przegrał u siebie minimalnie z Chelsea 0:1. Dlatego też to spotkanie będzie dla obu drużyn absolutnie kluczowe w kontekście wyjścia z grupy.

20:26

Obie drużyny w tej edycji nie odniosły jeszcze zwycięstwa. Schalke 04 Gelsenkirchen, które dzisiaj po raz pierwszy w Lidze Mistrzów zagra pod wodzą Roberto Di Matteo, dwukrotnie zremisowało po 1:1 - na wyjeździe z Chelsea oraz u siebie z Mariborem.

20:23

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 3. kolejki grupy G, w którym Schalke 04 Gelsenkirchen zmierzy się ze Sportingiem Lizbona.