Schodzi Slimani - wchodzi Montero.

92'

Zahović wyrównuje! Będzie punkt dla Mariboru!

89'

Teraz cała seria strzałów gości - Handanović uwija się jak w ukropie, ale broni skutecznie.

82'

Schodzi Vrsic - za niego Zahović, strzelec dwóch bramek w ostatnim spotkaniu ligowym.

80'

A jednak! Gol dla gości! Któżby inny! NANI!

81'

Sporting próbuje, ale wygląda na to, że nic z tego nie wyjdzie. Mariborowi kontry już nie wychodzą.

71'

Nieco więcej z gry mają goście, ale trudno mówić o jakichś poważnych sytuacjach. Czy obie drużyny zadowolą się remisem?

66'

Schodzi Carillo - za niego Carlos Mane.

65'

Fenomenalnie broni Handanović! Nani był w bardzo dogodnej sytuacji do strzału w polu karnym, uderzył po koźle, ale golkiper Mariboru wydaje się dziś nie do pokonania.

60'

Kolejna super okazja dla Mariboru! Z linii pola karnego mocno po ziemi w długi róg uderzał Tavares. Minimalnie niecelnie.

58'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Sallalich opuszcza boisko - za niego Damjan Bohar, strzelec gola w pierwszym meczu z Celticiem.

57'

Sallalich zszedł do środka i potężnie uderzył. Niestety dla Mariboru w sam środek bramki, gdzie stał Patricio.

55'

Z dystansu strzelał Jefferson, kąśliwie, piłka po koźle wpada jednak prosto w ręce Handanovicia.

54'

Maribor - Sporting

52'

Tavares przed szansą! Był już w polu karnym, uderzył, ale po ofiarnej interwencji obrońcy piłka wyszła na rzut rożny.

48'

Groźnie pod bramką Handanovicia. Strzelał Slimani. Teraz Sporting w ataku pozycyjnym

46'

Goście z jedną zmianą - Joao Mario za Andre Martinsa.

46'

Wracamy do gry!

45'

Sędzia Clement Turpin kończy pierwszą połowę. Początek meczu dla Sportingu, potem Maribor zdominował zawody.

45'

Nani gra bardzo słabo. Właśnie z 20 metrów wykopał piłkę w trybuny.

44'

Słupek! Maribor jest od dobrych 15 minutach o wiele lepszy od Sportingu! Po dośrodkowaniu w pole karne głową strzelał Rajcević.

42'

Faul Mauricio, może być groźnie pod bramką Patricio.

38'

Ibraimi nabrał jakiegoś boskiego natchnienia! Założył siatkę rywalowi i znów uderzył z dystansu. Piłka leciała gdzieś w kierunku okienka bramki Patricio, ale jednak minęła cel.

37'

Maribor zaczął dominować! Strzał Ibraimiego sprzed pola karnego wypluł Patricio - obrońcy oddalili niebezpieczeństwo.

36'

Teraz gorąco pod polem karnym gości. Będzie rzut rożny.

35'

Mógł paść kuriozalny gol! Cedric zagrał głową do bramkarza, ale ten stał w nieco innym miejscu niż spodziewał się obrońca Sportingu. Rui Patricio musiał więc gonić piłkę, żeby ta nie wpadła do bramki. Dogonił ją.

31'

Nani uderzył z 25 metrów na bramkę Handanovicia. Po rykoszecie piłka wychodzi poza boisko.

30'

Ależ okazja dla Sportingu! Carillo miał przed sobą tylko bramkarza i trafił w niego. Po chwili miał okazję do ponownego strzału. Uderzył technicznie i trafił w poprzeczkę! Sporting ciśnie.

28'

W pole karne piłkę wrzucił Nani - golkiper Mariboru znów jednak pewnie interweniuje piąstkując piłkę.

27'

Faul Filipovicia na Nanim. Rzut wolny dla Sportingu 30 metrów od bramki Mariboru.

24'

Z prawej strony dośrodkowywał Nani - Handanović wybija na rzut rożny.

22'

Ależ fatalna symulka kapitana Mariboru Tavaresa na środku boiska - żółta kartka. Wstyd.

19'

Było groźnie! Z rzutu wolnego prosto na bramkę uderzył Jefferson. Handanović z trudem odbił piłkę.

15'

Strzał Adriena Silvy trafia... w kibiców Mariboru za bramką Handanovicia.

14'

Sporting niemal cały czas na połowie gospodarzy. "Fioletowi" w defensywie na razie radzą sobie całkiem skutecznie.

12'

10'

Groźny strzał Ibraimiego po kontrze Mariboru! Rui Patricio odbija piłkę na rzut rożny,

9'

Bezapelacyjnie największą gwiazdą biegającą dziś po boisku jest wypożyczony do Sportingu z Manchesteru United Nani. Czy pokaże dzisiaj coś niezwykłego?

5'

Z dystansu strzelał Cedric, jednak niecelnie i za słabo. Handanović mimo tego, że piłka nie zmierzała w światło bramki złapał futbolówkę.

5'

Portugalczycy liczą na szybkich zawodników z przodu. Piłka już dwukrotnie została dośrodkowana w pole karne gospodarzy, w które wbiegali zawodnicy Sportingu - dwukrotnie futbolówkę łapał Jasmin Handanović.

3'

Sporting atakuje gospodarzy ostrym pressingiem, ale Maribor całkiem nieźle wyszedł z tego nacisku.

2'

Kapitanem Mariboru jest Brazylijczyk Tavares. Kapitańską opaskę w drużynie gości nosi bramkarz Rui Patricio.

1'

Pierwszy gwizdek - gramy!

20:44

Jeszcze tylko hymn Ligi Mistrzów i zaczynamy.Liga Mistrzów

20:40

Piłkarze już w tunelu. Gotowi do wyjścia. Liga Mistrzów wraca do Mariboru.

20:35

Trybuny 13-tysięcznego stadionu w Mariborze pełne. Słychać głośny doping kibiców. 10 minut do pierwszego gwizdka.

20:22

Skoro tyle było o Legii to wypada nadmienić jeszcze, że jedyny polski zespół, który jeszcze występuje w europejskich pucharach w tym sezonie, gra jutro swoje pierwsze spotkanie w fazie grupowej Ligi Europy. Więcej o meczu Legia - Lokeren tutaj.

20:09

Typuj wynik spotkania NK Maribor - Sporting Lizbona: 1 X 2

20:07

Ekipa ze Sportingu już się "instaluje".

20:00

Znamy już składy (wyjściowe jedenastki po lewej). Cedric jednak zagra od początku.

• Rezerwowi Sportingu: Marcelo, Esgaio, João Mário, Montero, Capel, Mané.
  • Rezerwowi Mariboru: Cotman, Mejač, Živko, Derviševič, Bohar, Zahovič, Mendy.
19:52

Tak wygląda stadion Ljudski Vrt w Mariborze. Ostatnio na tym boisku w europejskich pucharach Celtic Glasgow zremisował 1:1.

Maribor

19:46

Jeśli chodzi o Sporting to właśnie z portugalską drużyną Legia mierzyła się przed trzema laty w ramach rywalizacji w 1/16 Ligi Europy. Po wywalczeniu awansu w fazie grupowej (PSV, Rapid Bukareszt, Hapoel Tel Awiw) legioniści musieli uznać wyższość zespołu z Estadio Jose Alvalade i odpadli z rozgrywek przegrywając w dwumeczu 2:3 (2:2 - dom, 0:1 - wyjazd).

19:40

Eliminując Celtic Maribor w pewnym sensie pomścił Legię, która mimo dwóch zwycięstw ze Szkotami w 3. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów nie awansowała do dalszej fazy turnieju. Walkower 3:0, który nałożyła na mistrza Polski UEFA zdecydował o awansie ekipy ze Scottish Premier League.

19:38

W dzisiejszym spotkaniu Marko Suler z powodu urazu jednak nie zagra - jest to jedyne kadrowe osłabienie ekipy Ante Simundzy. W drużynie gości niepewne są występy obrońców Ramiego Rabii i Cedrica.

19:35

Oba kluby można nieco kojarzyć z Legią Warszawa. Zacznijmy od gospodarzy. Piłkarzem Mariboru jest Marko Suler, znany nam z boisk Ekstraklasy. Słoweniec zbyt wielu spotkań w naszym kraju nie rozegrał, wielkim talentem i umiejętnościami również się nie wyróżnił, ale niedawno udowodnił, że o Polsce i Legii pamięta. Po tym jak jego obecna drużyna wyeliminowała Celtic Glasgow w 4. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów słoweński obrońca tweetował następująco:

19:30

Obie dzisiejsze drużyny długo czekały na ponowny występ w Lidze Mistrzów - Słoweńcy aż 15 lat, Portugalczycy "tylko" 6.

19:21

O tym jak Maribor znalazł się z fazie grupowej Ligi Mistrzów dowiecie się z zapowiedzi dzisiejszego spotkania: NK Maribor - Sporting Lizbona LIVE! Mistrzowie Słowenii (bez Šulera) po 15 latach znów grają w LM

19:19

Dziś wieczorem na stadionie Ljudski Vrt w Mariborze mistrz Słowenii rozpocznie rywalizację w ramach grupy G Ligi Mistrzów przeciwko wicemistrzowi Portugalii Sportingowi Lizbona. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.