Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
0 : 1
asmonacoAS Monaco
22:39

"Die Werkself" już awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów, jednak tylko od wyniku ostatniego spotkania z Benficą będzie zależało, czy zameldują się w kolejnej rundzie jako zwycięzcy grupy C. Gospodarze praktycznie na własne życzenie tracą dziś punkty z dzielnym AS Monaco - drużyna z Księstwa zachowała swoje szanse na wyjście z grupy sensacyjnym zwycięstwem na BayArenie. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

93'

Koniec meczu! Leverkusen w szoku - Bayer praktycznie cały mecz okupował połowę należącą do piłkarzy AS Monaco, tymczasem to goście zdołali przeprowadzić zabójczą kontrę i wygrać po golu Lucasa Ocamposa w 72. minucie!

91'

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

91'

Zmiennik Traore wywabił z bramki Leno, lecz koledzy bramkarza z obrony radzą sobie z napastnikiem Monaco.

90'

Dimityr Berbatow (Monaco) żegnany oklaskami przez kibiców na BayArenie, w jego miejsce Lacina Traore.

89'

Świetne dośrodkowanie Drmicia z lewego skrzydła pada łupem Eldersona, zanim którykolwiek z piłkarzy Bayeru zdołał je przechwycić.

88'

Pudło Ömera Topraka po którymś z kolei rzucie rożnym dla gospodarzy. Do wejścia na boisko powoli szykuje się Lacina Traore.

85'

Ostatnie podrygi Bayeru - Rolfes nie jest w stanie utrzymać piłki w boisku po długim podaniu od kolegi z zespołu.

83'

Murawę powoli opuszcza asystent Nabil Dirar (Monaco), zastępuje go obrońca Fabinho.

81'

Drmić nawinął jednego rywala w polu karnym Monaco, ale nadciągający z odsieczą Elderson wybił piłkę na korner.

77'

Ostatnia zmiana u gospodarzy, Karim Bellarabi (Bayer) zmieniony przez Juliana Brandta.

76'

Simon Rolfes wraca na boisko po kontuzji, boisko opuszcza Lars Bender (Bayer).

76'

Kilka szybkich kiwek i Drmić wyszedł niemal sam na sam z bramkarzem Monaco - Subašić rzuca mu się pod nogi i zgarnia futbolówkę!

72'

Czuliśmy to w kościach... Bayer stłamsił Monaco i okupował ich połowę, jednak wystarczyła jedna kontra, żeby sforsować obronę gospodarzy. Fantastyczna gra cialem Berbatowa umożliwiła Dirarowi płaskie dośrodkowanie w pole karne - rezerwowy Ocampos wślizgiem wpakował piłkę do siatki!

72'

GOOOOOL!!! A JEDNAK MONACO!!! LUCAS OCAMPOS!!! 1:0!!!

70'

Ferreira Carrasco (Monaco) opuszcza murawę, na boisku melduje się Lucas Ocampos.

68'

[b]Hakan Çalhanoğlu nie czekał na kolegów i próbował lobować Subašica z ostrego kąta - piłka minęła słupek o centymetry!

67'

NIEWIARYGODNE PUDŁO DRMICIA! Odważny wślizg Bendera popchnął piłkę wprost do Drmicia, obrona Monaco kompletnie przysnęła, ale Josip Drmić uderzył obok słupka!

65'

Taniec Bellarabiego przed polem karnym i prostopadła piłka do Bendera, kapitan Bayeru popychany przez Abdennoura, sędzia nie dopatrzył się przewinienia obrońcy Monaco.

63'

Faul Omera Topraka na kompletnie niewidocznym dzisiaj João Moutinho.

60'

Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu - z boiska schodzi Heung-Min Son (Bayer), zastępuje go Josip Drmić.

57'

Bayer szybko sprowadzony na ziemię atakiem gości - Wendell wybija piłkę na rzut rożny, a strzał Toulalana po kornerze mija bramkę o dobre kilka metrów.

55'

Pochopne uderzenie Çalhanoğlu sprzed linii pola karnego, piłka w zasadzie oddana za darmo bramkarzowi Monaco .

53'

Son zatańczył małego "krakowiaka" z piłką przed polem karnym Monaco - podanie na prawe skrzydło było już do niczego. Bayer bije głową w mur i wciąż nie jest w stanie "ugryźć" gości z którejkolwiek strony.

50'

Ładna wymiana piłki na małej powierzchni między piłkarzami Bayeru, Toprak zagrywa płaskie podanie w kierunku Kiesslinga, a napastnik gospodarzy fauluje w ofensywie.

49'

Ferreira-Carrasco przyłapany na spalonym w akcji, która mogła przynieść trochę korzyści Monaco.

46'

Gramy! Czas na drugą połowę meczu Bayeru z Monaco - miemy nadzieję, że będzie odrobinę bardziej interesująca od pierwszej. Póki co, na BayArena nie obejrzeliśmy ani jednego gola.

21:36

Nie będziemy owijać w bawełnę - z perspektywy przeciętnego obserwatora mecz w Leverkusen jest po prostu... nudny. Monaco dobrze spisuje się w obronie, neutralizując ataki aktywnych gospodarzy, jednak nie jest w stanie przedrzeć się pod bramkę Bernda Leno. Kto wie, może dzisiaj powtórzy się scenariusz z meczu na Stade Louis II - wtedy "Die Werkself" też zdominowali piłkarzy Leonardo Jardima tylko po to, żeby przegrać po golu Joao Moutinho.

47'

Koniec bezbramkowej pierwszej połowy, Bayer wciąż remisuje z dzielnie broniącym się Monaco.

46'

Jedna z ostatnich szans Bayeru na zagrożenie bramce gości w tej połowie, rzut wolny po faulu Bagayoko na Çalhanoğlu.

43'

Çalhanoğlu strzela raz, Çalhanoğlu strzela drugi raz - rzut wolny z dwudziestu kilku metrów i próba poprawki odbijają się od obrony Monaco.

43'

Gdyby nie ręka Ricardo Carvalho (Monaco), Son przechwyciłby dobre podanie i popędzIł w kierunku bramki. Doświadczony stoper gości ukarany żółtą kartką, co oznacza, że nie zagra w ostatniej kolejce fazy grupowej.

41'

Bayer Leverkusen - AS MonacoBayer Leverkusen - AS Monaco

40'

Wspaniałe krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Bayer - schemat krótkich podań rodem z boiska treningowego skończył się zdecydowanie za lekką główką Çalhanoğlu.

36'

Małe zapasy między Donatim a Dirarem, sędzia przerywa grę i przyznaje rzut wolny... gospodarzom - w kotłowaninie Ferreira-Carrasco pomógł sobie ręką.

33'

Donati trochę przyaktorzył przy okazji ataku Ferreira-Carraski, niemniej jednak rzut wolny należy sie piłkarzom z Leverkusen.

30'

Znowu centra Hakana Çalhanoğlu kończy się niebezpieczeństwem pod bramką gości, główka Topraka zablokowana przez... Berbatowa, który chwilowo wcielił się w rolę stopera.

28'

Wymowna statystyka - Bayer oddał już 8 strzałów na bramkę, w tym 3 w jej światło. Monaco na razie po zerze w obu statystykach.

27'

Emir Spahić (Bayer) ogląda żółtą kartkę za przerwanie kontrataku Monaco faulem na Ferreirze-Carrasco.

26'

POPRZECZKA BAYERU! Wydawało się, że wrzutka Sona zostanie wybita przez obronę gości - główka jednego z defensorów była jednak na tyle nieporadna, że spadła na nogę Benderowi, który już z pola karnego kropnął tylko w poprzeczkę bramki Monaco!

25'

Teraz Koreańczyk znalazł dziurę w linii obronnej Monaco i już szykował się do strzału, gdy piłkę spod nóg wygarnął mu bezbłędny do tej pory Carvalho.

23'

Bomba Bendera sprzed pola karnego dość pechowo zablokowana przez... kolegę z zespołu, którym był Son.

22'

Do bramki Monaco było aż 37 metrów, lecz Çalhanoğlu zdecydował się na bezpośredni strzał z odległego rzutu wolnego. Piłkarz Bayeru posłał piłkę dokładnie tam, gdzie stal golkiper gości.

20'

Wrzutka Donatiego z prawej flanki kończy się główką Çalhanoğlu - piłka łagodnie opadała za kołnierz Subašicia, jednak chorwacki bramkarz zdążył skorygować ustawienie i złapać futbolówkę.

15'

Wendell czyhał na piłkę po niefortunnej interwencji Eldersona, ale jego wolej w ogóle nie zagroził bramce Monaco.

13'

Ricardo Carvalho dośrodkowywał w pole karne z rzutu wolnego, obrona Leverkusen radzi sobie z jego wrzutką bez problemu.

11'

Piłka pofrunęła daleko od bramki po próbie Gonzalo Castro z dystansu.

9'

Intensywny pressing Bayeru utrzymuje piłkarzy z Księstwa na własnej połowie, widać jak na dłoni, że gospodarze starają się od początku zdominować podopiecznych Leonardo Jardima.

7'

Kontuzjowany Toprak na chwilę opuści boisko, Toulalan wykorzystuje chwilę przerwy na szybką zmianę... koszulki meczowej.

4'

Sędzia uznał, że Toprak włożył za dużo siły w powstrzymywanie Berbatowa w okolicach środka boiska - rzut wolny dla Monaco.

4'

Son walczył o piłkę pod polem karnym gości do samego końca, zanim rozprawili się z nim obrońcy na czele z Ricardo Carvalho.

2'

Kiessling odgrywa piłkę przed pole karne do Çalhanoğlu, który płasko uderza na bramkę... pierwsza interwencja bramkarza Monaco - Danijela Subašicia.

1'

Zaczynamy decydujący mecz w grupie C! Bayer jest tylko o jedną wygraną od jej wygrania - czy Monaco z Berbatowem w ataku zdoła sprawić niespodziankę i pokonać lidera?

20:43

Obie jedenastki już na płycie boiska, czas na hymn Ligi Mistrzów - mieszcząca niewiele powyżej 30 tysięcy widzów BayArena jest dzisiaj pełna.

20:40

Postaramy się zminimalizować ryzyko i płynnie przechodzić z obrony do ataku. Bayer stłamsił nas w pierwszym meczu, dlatego teraz musimy być skuteczni, gdy nadarzy się okazja do ataku – to słowa Leonardo Jardim, szkoleniowiec Monaco.

20:40

Chcemy wyjść z grupy jako zwycięzcy. Spore znaczenie dla losowania kolejnej rundy ma miejsce, na którym kończy się zmagania w fazie grupowej – podkreślał opiekun niemieckiej drużyny Roger Schmidt.

20:35

Z kadry Bayeru na dzisiejsze spotkanie wypadli kontuzjowani Kyriakos Papadopoulos i Stefan Reinartz.

20:30

Listę nieobecności w zespole Monaco otwiera kontuzjowany Layvin Kurzawa, z urazem zmaga się również Borja López.

20:27

Oprócz porażki z Monaco, piłkarze Rogera Schmidta pokonali Benfikę na wyjeździe, u siebie rozprawiając się z Zenitem.

20:24

Trudno w to uwierzyć, ale Monaco w obecnych rozgrywkach zdobyło tylko jedną bramkę, tracąc dokładnie tyle samo. Piłkarze z Księstwa w pierwszej kolejce pokonali Bayer 1:0, notując bezbramkowe remisy z Zenitem i Benficą, na sam koniec przegrywając w rewanżu z Portugalczykami.

20:17

Stadion w Leverkusen powoli się zapełnia. Jeśli Bayer zainkasuje dzisiaj trzy punkty, zapewni sobie zwycięstwo w grupie C.

20:17

Rezerwowi AS Monaco to dzisiaj: Maarten Stekelenburg, Fabinho, Valère Germain, Bernardo Silva, Geoffrey Kondogbia, Lucas Ocampos i Lacina Traoré.

20:14

Sebastian Boenisch zasiądzie dzisiaj na ławce rezerwowych Bayeru, podobnie jak Dario Krešić, Roberto Hilbert, Tin Jedvaj, Julian Brandt, Josip Drmić i rekonwalescent Simon Rolfes.

20:00

Grupa C Ligi Mistrzów już dzisiaj może mieć swojego zwycięzcę - jeśli Bayer Leverkusen pokona na własnym boisku AS Monaco, zagwarantuje sobie wyjście z grupy z pierwszego miejsca. Dimityr Berbatow przyjeżdża na BayArenę osiem lat po odejściu z klubu ze swoim nowym zespołem, który powalczy o przedłużenie swoich nadziei na pozostaniu w LM. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!