Zenit St. PetersburgZenit St. Petersburg
1 : 0
benficaBenfica Lizbona
19:57

Po kiepskiej pierwszej połowie w drugiej było lepiej, ale i tak zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Zenit słabo wszedł w grę po przerwie, ale z minuty na minutę wyglądał coraz lepiej i ta wygrana jest chyba minimalnie zasłużona. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski.

94'

KONIEC! Zenit wygrywa 1:0!

93'

Krótko rozegrali rzut wolny gospodarze, ale zrobili to słabiutko i szybko stracili piłkę

91'

Luisao wylatuje z boiska! Zawodnik Benfiki otrzymał drugą żółtą kartkę za faul na Shatovie

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

88'

Hulk oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny

87'

Salvio wrzucił piłkę z autu w pole karne Zenita, ale wybili ją obrońcy

85'

Długo przy piłce utrzymują się teraz gospodarze. Sprawa wyniku wydaje się być załatwioną

83'

John popisał się od razu dośrodkowaniem i choć było ono niezłe, to wywalczył tylko corner

82'

Ola John wchodzi na boisko za Samarisa

80'

Hulk świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, piłka spadła na siódmy metr od bramki, a tam dopadł ją Danny, który mocnym strzałem wpakował ją do bramki!

79'

GOOOOOOOOOOOOOOOL!! Danny, 1:0 dla Zenita!

78'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Derley starał się oddać się oddać strzał przewrotką, ale faulował przy tym rywala

77'

Garay faulował na własnej połowie Pereire

76'

Hulk oddał strzał z rzutu wolnego, ale przestrzelił i to wyraźnie

74'

Lodygin i Salvio ścigali się teraz do piłki i choć wygrał pierwszy, to złapał chyba jakąś kontuzję. Wygląda jednak na to, że zaraz wróci do gry

73'

Sporo chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

71'

Shatov oddał strzał z dystansu, ale został zablokowany

70'

Talisca schodzi z boiska, a melduje się na nim Derley

68'

Piłkarze obu drużyn są wyraźnie zmęczeni, na boisku robi się coraz więcej miejsca. Kto wie, może to sprawi, że będziemy świadkami większej liczy sytuacji podbramkowych?

67'

Perez dośrodkował z lewej strony boiska, ale bramkarz spokojnie złapał piłkę

65'

Tymczasem Perez już wrócił do gry

64'

Oleg Shatov wchodzi na boisko, a schodzi z niego Aleksandr Ryazantsev

64'

Rondon dośrodkował z lewej strony boiska, ale obrońcy Benfiki wybili piłkę

63'

Indywidualną akcją popisał się teraz Danny, ale po minięciu paru rywali, zagrał niedokładną piłkę do Hulka

62'

A teraz jakiejś kontuzji doznał Perez, który jest opatrywany za linią boczną

60'

Nieźle z lewej strony dośrodkował teraz Gaitan, ale żaden z piłkarzy w polu karnym nie zdołał dotknąć piłki

58'

I wreszcie mamy zawodnika, który wchodzi na boisko za Garcię, który już dość dawno z niego zszedł. Zmienia go Fayzulin

57'

Salvio starał się dośrodkować z prawej strony boiska, ale został zablokowany

55'

Danny zdecydował się na długą piłkę w kierunku Rondona, ale zagrał ją za mocno i wpadła prosto do rąk Julio Cesara

55'

Garcia prawdopodobnie zejdzie z boiska, tymczasem wracamy do gry

53'

Javi Garcia złapał kontuzję i potrzebuje pomocy lekarskiej

52'

Rondon faulowany na własnej połowie przez Pereza

50'

Luisao! To musiał być gol! Po wybiciu piłki z rzutu rożnego, jeden z piłkarzy gości z powrotem posłał ją w szesnastkę, a Luisao znalazł się sam przed bramkarzem i fatalnie przestrzelił!

49'

Perez dośrodkował z rzutu rożnego, ale wybili piłkę piłkarze Zenita

47'

Gaitan oddał strzał sprzed pola karnego, ale pomylił się i to dość wyraźnie

46'

Zenit Sankt-Petersburg - Benfica LizbonaZenit Sankt-Petersburg - Benfica Lizbona

46'

Arbiter daje znak, zaczynamy drugą połowę

18:51

Gdyby w tym meczu było tyle sytuacji podbramkowych, co fauli, to bylibyśmy świadkami świetnego widowisko. Ale mówi się, że gdyby babcia miała wąsy, to byłaby dziadkiem. Ten mecz w pierwszej połowie był zwyczajnie bardzo kiepski i chyba tylko raz było blisko tego, żeby padła bramka. W drugiej połowie musi być lepiej, bo obie drużyny mają przecież nóż na gardle

48'

I właśnie teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

47'

Danny zdecydował się na potężny strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany

45'

Anyukov faulował na własnej połowie Gaitana, ale tym razem wyjątkowo nie ma żadnej kartki

44'

Żółta kartka za faul na własnej połowie dla Criscito

43'

Zenit Sankt-Petersburg - Benfica Lizbona

42'

Criscito starał się teraz zaatakować lewą stroną boiska, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane

40'

Dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze, ale cóż z tego, skoro nic z tego nie wynika?

38'

W końcu zrobiło się ciekawiej! Gaitan świetnie dośrodkował z lewej strony boiska, ale Salvio przegrał pojedynek oko w oko z Lodyginem!

36'

A teraz taką samą karę otrzymał za faul Hulk

35'

Żółtą kartką ukarany Luisao

33'

Salvio dośrodkował z prawej strony boiska, ale Neto spokojnie wybił piłkę z własnej szesnastki

31'

Almeida dośrodkował z rzutu rożnego, ale sędzia odgwizdał zagranie ręką w wykonaniu Salvio

30'

Żółta kartka dla Neto, za faul na Talisce

29'

Talisca zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki gospodarzy

27'

Danny starał się uderzać sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez obrońców

26'

Criscito dośrodkował z lewej strony boiska, ale Cesar spokojnie złapał piłkę

25'

23'

Luis Neto pojawia się na boisku w miejsce kontuzjowanego kolegi

22'

Będzie zmiana w ekipie gospodarzy. Kontuzjowany Lombaerts schodzi z boiska, w jego miejsce zaraz wejdzie któryś z jego kolegów

21'

Kolejny gwizdek, kolejna żółta kartka. Tym razem ukarany nią Samaris

20'

Bardzo dużo fauli oglądamy, a niestety mało gry piłką. Tym razem na własnej połowie faulowany był Gaitan

18'

Witsel już chyba doszedł do siebie i wznawiamy grę

17'

Witsel złapał jakąś kontuzję i potrzebuje pomocy lekarzy. Przerwa w grze

16'

Świetnie dośrodkował teraz Hulk z prawej strony boiska, ale wszystko skończyło się faulem w ataku, jakiego dopuścił się Danny

16'

Prawą stroną zaatakował Hulk, ale Ameida powstrzymał go i wybił piłkę na corner

14'

Perez dośrodkował z rzutu rożnego, ale bramkarz, choć z problemami, poradził sobie z tym zagrożeniem

13'

Garay faulował na własnej połowie Limę

11'

Żółta kartka dla Almeidy, za taktyczny faul w środkowej strefie boiska

9'

Ładne podanie Hulka do Witsela, które mogło wyprowadzić go na czystą pozycję, gdyby nie to, że był na spalonym

8'

Hulk zdecydował się na indywidualną akcję i minął paru rywali, ale ostatecznie świetnie zatrzymał go Jardel

6'

Ależ kocioł zrobił się teraz pod bramką gości! Hulk zdecydował się na strzał z tego rzutu wolnego, a Julio Cesar "wypluł" przed siebie piłkę i rzucili się na nią obrońcy Benfiki i zawodnicy Zenita. Ostatecznie górą byli ci pierwsi

5'

Kolejny faul. Samaras nieprawidłowo zatrzymywał na własnej połowie Hulka

4'

Talisca zdecydował się na indywidualny atak środkiem, ale faulował przy tym Anyukova

3'

Sam Hulk wziął się za dośrodkowanie z tego rzutu wolnego, ale zrobił to za mocno i piłka wyszła na aut bramkowy

2'

Hulk był teraz faulowany na połowie Benfiki. Dobra okazja do wrzutki dla gospodarzy

1'

Nicola Rizzoli daje znak, mecz zaczynają gospodarze!

17:57

W Lizbonie 2:0 wygrał Zenit, a jak będzie dzisiaj? Piłkarze już wychodzą na boisko, za chwilkę zaczynamy!

17:53

17:51

I dla nas i dla Benfiki będzie to decydujący mecz. Jedni i drudzy bardzo potrzebują punktów, jedni i drudzy będą niezwykle zmotywowani, aby je zdobyć. To będzie trudny mecz, w którym zdarzyć się będzie mogło wszystko. Zrobimy wszystko, by zgarnąć trzy punkty - powiedział z kolei Andre Villas-Boas.

17:47

Ta drużyna, która dzisiaj przegra, na pewno straci szansę na awans do fazy pucharowej. Jedni i drudzy mają po cztery punkty, jeden mniej od drugiego Monaco i pięć od pierwszego Bayeru

17:45

Ten mecz jest bardzo ważny. Musimy grać zespołowo, być zdeterminowanym i wykorzystywać szanse, jak nam się przytrafią. Pogoda nie będzie tutaj czynnikiem decydującym - powiedział przed tym meczem Jorge Jesus, szkoleniowiec portugalskiej ekipy.

17:43

Ławka Zenita: Malafeev, Luís Neto, Smolnikov, Shatov, Fayzulin, Tymoshchuk, Arshavin

17:42

Ławka Benfiki: Artur, Cesar, Benito, Cristante, Derley, John, Pizzi

17:40

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dorzucimy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Przemek Drewniak.

17:39

Witamy! Już tylko około 20 minut zostało do rozpoczęcia pierwszego dzisiejszego spotkania piątej kolejki Ligi Mistrzów. Benfica zagra na wyjeździe z Zenitem i zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!