Benfica Lizbonabenfica
1 : 0
asmonacoAS Monaco
22:36

Arcyważne zwycięstwo po bardzo ciężkim boju Benfiki Lizbona, dzięki czemu ta drużyna wraca do gry o wyjście z grupy. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

94'

Koniec meczu!

94'

Lima z rzutu wolnego uderzył wysoko ponad poprzeczką.

93'

Benfica bardzo mądrze utrzymuje się z piłką na połowie rywala.

91'

Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Ostatnia zmiana w Benfice. Tiago za Gaitana.

89'

Po dośrodkowaniu Moutinho z rzutu rożnego Kurzawa uderza głową bardzo niedokładnie.

87'

Germain zastępuje Kondogbię.

87'

Żółta kartka dla Martiala.

87'

Bryan Cristante zmienia Derleya.

85'

Goście domagali się teraz rzutu karnego za rękę Almeidy. Sędzia był jednak innego zdania.

83'

Po rzucie rożnym dla Benfiki bezpańska piłka spada pod nogi Taliski, który z pięciu metrów pakuje ją do siatki! 1:0!

83'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Talisca!

79'

Raggi ucierpiał w starciu z Derley'em we własnym polu karnym. Potrzebna pomoc medyczna.

78'

Kurzawa z dystansu uderza w sam środek bramki i pewnie interweniuje Julio Cesar!

76'

Lima!!! Po świetnie rozegranym rzucie wolnym Brazylijczyk główkuje minimalnie obok bramki!

74'

Żółta kartka dla Moutinho.

73'

Maxi Pereira uprzedził w polu karnym Martiala po groźnej centrze Dirara.

71'

Zmiana w Monaco. Martial w miejsce Traore.

71'

Druga połowa należy do Monaco, które jednak nie potrafi tego zamienić na gole.

69'

Traore w kontrataku Monaco został zablokowany przez Luisao. Z rzutu rożnego dla gości nie było zagrożenia dal bramki Cesara.

65'

Lima! Brazylijczyk dostał piłkę w szesnastce, ale zdołał go zablokować Kurzawa.

63'

Zmiana również w Monaco. Dirar za Ocamposa.

62'

Lima zmienia Samarisa w ekipie gospodarzy.

62'

Kolejny strzał Ferreiry Carrasco, ale tym razem zbyt lekki, by zaskoczyć Julio Cesara.

61'

Kolejna akcja Belga, tym razem zakończona zablokowanym strzałem z 16 metrów. Rzut rożny.

59'

Ferreira Carrasco kapitalnie poradził sobie w polu karnym z dwójką obrońców rywala, ale został doskonale zatrzymany przez Julio Cesara!

58'

Traore poradził sobie na prawym skrzydle z Almeidą, wpadł w pole karne, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Julio Cesar!

57'

Rzut rożny dla Monaco przyniósł tylko bardzo nieudany strzał z dystansu Toulalana.

55'

Uderzenie z rzutu wolnego Taliski z 30 metrów trafia w mur gości.

53'

Talisca! Napastnik gospodarzy uderza technicznie z 17 metrów, ale świetnie broni ten strzał Subasić!

51'

Lacina Traore dobrze zastawił się w polu karnym i zostawił piłkę Ocamposowi! Ten jednak fatalnie skiksował!

50'

Kurzawa!!! Młody lewy obrońca Monaco doszedł w polu karnym do centry Fabinho, ale oddał w bardzo dobrej sytuacji minimalnie niecelny strzał głową!

47'

Ferreira Carrasco przedarł się prawym skrzydłem, ale do jego zagrania w pole karne nie doszedł Traore.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

21:32

To nie jest wielki mecz w Lizbonie, bo obie drużyny mają zdecydowanie lepszą obronę niż atak. Sytuacji jest mało, co na pewno nie przeszkadza gościom, dla których remis byłby wynikiem co najmniej przyzwoitym.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Salvio!!! Argentyńczyk miał świetną sytuację po świetnym zagraniu Gaitana! Raggi kapitalnie go jednak zablokował i piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

44'

Julio Cesar pewnie łapie nieudane dośrodkowanie Ferreiry Carrasco.

42'

Sędzia dopatrzył się jakiegoś faulu w ofensywie autorstwa jednego z graczy gości.

41'

Kolejny korner dla Monaco. W ostatnich minutach Benfica wygląda na bezradną.

40'

Żółta kartka dla Carvalho.

40'

Julio Cesar!!! Po dośrodkowaniu Moutinho piłkę uderzył głową w polu karnym Kurzawa, ale Julio Cesar popisał się świetną interwencją.

38'

Żółta kartka dla Pereza.

38'

Ferreira Carrasco wywalczył korner dla Monaco. Po nim piłkę przed polem karnym przejął on sam i huknął z dystansu bardzo niecelnie.

34'

Bardzo solidnie wygląda defensywa Monaco. Ciężko będzie Benfice zdobyć choćby jednego gola w dzisiejszym spotkaniu.

33'

Benfica Lizbona - AS Monaco

32'

Uderzenie z dystansu Ocamposa zostało zablokowane przez Luisao.

30'

Żółta kartka dla Samarisa.

29'

Zdecydowanie lepsze minuty Monaco, choć niewykluczone, ze Benfica po prostu stara się zaatakować z kontrataku.

27'

Żółta kartka dla Traore za ostry faul na Almeidzie.

24'

Po dośrodkowaniu Fabinho było spore zamieszanie w polu karnym Benfiki, gdzie jednak zablokowani zostali i Traore, i Ocampos!

23'

Talisca opatrywany przez lekarzy Benfiki. Za chwilę jednak powinien być z powrotem na boisku.

20'

Rzut rożny gospodarze rozegrali krótko i bardzo kiepsko, bo piłka nawet nie znalazła się w polu karnym gości.

18'

Koszmarny strzał z dystansu Almeidy ląduje wysoko na trybunach Estadio da Luz.

17'

Ciekawa akcja Benfiki, zakończona jednak kiksami Gaitana i Derleya przy próbie oddania strzału w polu karnym Monaco.

15'

Benfica stara się narzucić rywalowi swój styl gry. Nic dziwnego - podopieczni Jorge'a Jesusa muszą wygrać ten mecz.

13'

Świetny powrót Fabinho zastopował kontrę wyprowadzaną przez Nicolasa Gaitana. Brazylijczyk był dużo szybszy od Argentyńczyka.

12'

Beznadziejnie słaby strzał z 18 metrów Gaitana wyraźnie mija bramkę Monaco.

10'

Julio Cesar pewnie łapie piłkę po centrze Kurzawy z lewej flanki.

9'

Kondogbia zagrał ręką w defensywie w pojedynku z Maxim. Rzut wolny dla Benfiki, do bezpańskiej piłki w polu karnym dopada Talisca, ale napastnik gospodarzy był na spalonym.

7'

Teraz z kolei była kontra Monaco, która jednak zakończyła się słabiuteńkim dośrodkowaniem Ferreiry Carrasco z prawej strony boiska.

5'

Pudło Salvio!!! Po kontrze Benfiki Talisca dograł znakomicie w pole karne do Salvio, ale ten płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów nie znalazł bramki Monaco!

4'

Indywidualna szarża Salvio, który przedarł się pod pole karne środkiem pola, ale płaski strzał zza szesnastki Argentyńczyka pewnie złapał Subasić.

4'

Pierwsza akcja Monaco kończy się nieczystym strzałem z dystansu Kondogbii. To nie mogło zaskoczyć Julio Cesara.

1'

Rozpoczynamy mecz!

20:42

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Estadio da Luz. Kapitanami obu drużyn są Luisao (Benfica) i Jeremy Toulalan (Monaco).

20:36

Dwa tygodnie temu spotkanie tych zespołów zakończyło się remisem 0:0. Sędziował je Szymon Marciniak, który pokazał czerwoną kartkę Lisandro Lopezowi, przez co Argentyńczyk również dziś nie zagra. Sędzią dzisiejszego pojedynku będzie Hiszpan David Fernandez Borbalan.

20:19

Obok prezentujemy składy obu drużyn, a poniżej ławki rezerwowych:

• Benfica: Artur, Bruno Cesar, Bryan Cristante, Pizzi, Lima, Tiago, Loris Benito

• Monaco: Maarten Stekelenburg, Aymen Abdennour, Nabil Dirar, Tiemoue Bakayoko, Bernardo Silva, Valere Germain, Anthony Martial.
20:17

Dzisiaj rozegrano już drugi mecz tej grupy, w którym Zenit przegrał u siebie z Bayerem 1:2. Tak wygląda tabela grupy C:

1. 1. Bayer 9 punktów, bramki 7-3
  2. 2. Monaco 5, 1-0
  3. 3. Zenit 4, 3-4
  4. 4. Benfica 1, 1-5
20:15

Monaco z kolei spisuje się w lidze słabo, ale w Lidze Mistrzów jeszcze nie straciło ani jednego gola. Wicemistrzowie Francji dzięki temu mają już na koncie pięć punktów i ustepują prowadzącemu tylko Bayerowi Leverkusen.

20:13

Dla Benfiki Lizbona jest to mecz o być albo nie być w Champions League. Portugalczycy w pierwszych trzech meczach zdobyli zaledwie jeden punkt i zajmują ostatnie miejsce w grupie C. Ewentualna porażka wyeliminowałaby ekipę Jorge'a Jesusa z dalszej gry.

20:09

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu grupy C piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym Benfica Lizbona zmierzy się z AS Monaco.