Niedziela, 24 sierpnia 2014, godz. 21:00
FC BarcelonaFC Barcelona
3 : 0
Elche CFElche CF
22:51

W pełni udany debiut Luisa Enrique, bardzo dobre debiuty Munira (!!!), Rakiticia czy Mathieu, ale i tak wszystkich (nawet kota) przyćmił Leo Messi, który dwiema bramkami pokazał, że znowu będzie liderem swojej drużyny. Barcelona wskakuje na pozycję lidera La Liga. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec spotkania! Pewne zwycięstwo Barcelony!

93'

Jeszcze na koniec Pedro przegrywa pojedynek z Tytoniem po podaniu Messiego!

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Jonathas już nie wróci na murawę. Opuszcza boisko w asyście fizjoterapeutów.

90'

Jeszcze rzut rożny dla Elche.

87'

Jakiegoś urazu teraz doznał Jonathas, który potrzebuje teraz pomocy lekarskiej.

85'

Dogrywamy już tylko to spotkanie do końca. Trzy punkty pozostaną na Camp Nou.

81'

Ostatnia zmiana w Elche. Adrian za Pasalicia

80'

Tymczasem Iniesta na ławce rezerwowych ma opatrywane kolano. Najprawdopodobniej to jest tylko stłuczenie.

78'

Schodzi z boiska Andres Iniesta, a w jego miejsce Sergi Roberto. Messi nowym kapitanem Barcy.

77'

Marc Bartra wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Albacara.

76'

Pedro indywidualnie rozegrał kontratak Barcy, ale jego strzał z dystansu obronił Tytoń!

74'

Alves płaskim zagraniem w pole karne szukał Pedro, ale ten nie dopadł futbolówki.

73'

Bardzo nieudane dośrodkowanie Damiana Suareza.

71'

Zupełnie rozczarowuje po przerwie Elche. Dwa gole stracone w grze w przewadze zamiast walki o remis.

68'

Drugi gol Messiego

67'

W ekipie gospodarzy schodzi z kolei Munir, a wchodzi Pedro.

66'

Zmiana w Elche. Fajr za Coro.

65'

Iniesta ucierpiał w starciu z rywalem. Potrzebna pomoc medyczna.

64'

Ogromna bierność obrońców Elche w polu karnym wobec Messiego. Argentyńczyk spokojnie sobie ustawił piłkę i precyzyjnym płaskim strzałem pokonał Tytonia! 3:0!

64'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Leo Messi!!

61'

Godzina gry za nami. Dość komfortowe prowadzenie grającej w osłabieniu Barcy, choć nie ma wątpliwości, że jedna bramka dla Elche może zupełnie zmienić to widowisko.

57'

Fatalna strata na własnej połowie Elche i Bartra przegrywa pojedynek z Tytoniem!

56'

Świetna kombinacja na linii Messi-Iniesta-Alves, jednak Brazylijczyk nie potrafił dobrze dograć do Messiego!

55'

Żółta kartka dla Pasalicia za faul taktyczny na Inieście.

53'

Alvaro Gimenez zmienia Jose Angela.

53'

Niezbyt pewna interwencja Mathieu we własnym polu karnym, ale piłka spada w ręce Bravo.

52'

Tego to się raczej Elche nie spodziewało. Goście mieli odrabiać straty, tymczasem już w pierwszej akcji po przerwie stracili gola na 0:2.

47'

Świetna piłka za linię obrony Rakiticia, błąd Jose Angela i stoperów Elche, a Munir pięknym technicznym strzałem pokonuje Tytonia! Kapitalnie rozpoczyna się druga połowa dla Barcy!

47'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Munir El Haddadi!

46'

Wznawiamy grę!

46'

Tuż przed drugą połową Bartra zmienia Rafinhę

21:52

Tymczasem na Camp Nou jest dzisiaj 68.105 widzów.

21:52

Gol Messiego

21:48

Barcelona prowadzi 1:0 po bramce Messiego, ale nie jest jej to wielki mecz, a w dodatku całą drugą połowę będzie grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mascherano. Barca ma trochę pecha, bo oprócz bramki i kartki były jeszcze dwie poprzeczki po strzałach Munira i Iniesty. Zobaczymy czy podopieczni Luisa Enrique po przerwie będą potrafili dowieźć zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy. Oczywiście z powodu zamieszania z kotem.

45'

Albacar z rzutu wolnego posyła piłkę nad poprzeczką.

44'

Czerwona kartka dla Mascherano! Po koszmarnym błędzie Busquetsa Rodriuges wychodził sam na sam z Bravo i Mascherano go faulował! Barca w 10!

43'

Świetny przechwyt Busquetsa na połowie rywala i błyskawiczne zagranie do Messiego, który poradził sobie z dwoma rywalami i płaskim strzałem zaskoczył Tytonia!

42'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Leo Messi!

40'

Munir dostał dobre prostopadłe podanie od Messiego, ale przekombinował w próbie rozegrania piłki w polu karnym z Rafinhą.

39'

Nieudane dośrodkowanie Rakiticia i goście wybijają piłkę w pole.

38'

Spore zamieszanie w polu karnym Elche kończy się wybiciem piłki na rzut rożny.

36'

Messi! Zagranie Alvesa przedarło się przed bramkę do niepilnowanego Messiego, którego intuicyjny strzał obronił Tytoń! W dodatku Argentyńczyk był na spalonym!

36'

Posiadanie piłki 79%- 21%

35'

Jordi Alba miał dużo czas na dobre dośrodkowanie spod linii końcowej, ale zagrał bardzo niedokładnie.

34'

Świetne rozegranie rzutu wolnego przez Barcę! Rakitić zagrywa przed pole karne do rozpędzonego Alvesa, który uderza jednak minimalnie niecelnie!

33'

Znów poprzeczka! Tym razem centymetrów zabrakło Andresowi Inieście, który uderzył bardzo efektownie z dystansu!

32'

Rafinha w pole karne do Munira, ale ten został powstrzymany przez rywala.

30'

Ewidentny faul Mosquery od tyłu na Rakiticiu, a sędzia nie przerywa gry. Żenująca decyzja arbitra.

30'

Rodrigues wpadł prawym skrzydłem w pole karne, ale powstrzymał go efektownie Jordi Alba.

29'

Messi faulem przerywa kontratak Elche. Rzut wolny.

28'

Po dośrodkowaniu Rakiticia Mosquera wybija piłkę na rzut rozny.

27'

Messi próbował akcji dwójkowej z Iniestą, ale Hiszpanowi zabrakło dokładności w zagraniu piętą.

27'

Teraz z kolei Mathieu popisał się ładnym wślizgiem wobec atakującego Jonathasa.

26'

Wracający Rakitić przerywa kontratak Elche wyprowadzany przez Pasalicia.

23'

Munir!!! Poprzeczka! Po podaniu Iniesty młodzian kapitalnie obrócił się z piłką w polu karnym i huknął z kilkunastu metrów w poprzeczkę!!!

21'

Poturbowany Iniesta przez Rodriguesa, ale szybko się pozbierał.

19'

Bardzo nieudany strzał Garry'ego Rodriguesa z daleka. Piłka poszybowała w trybuny.

18'

Rodrigues krótkim zwodem poradził sobie z Mathieu, ale dośrodkował bardzo niedokładnie.

17'

Uderzenie z dystansu Iniesty zablokowane. Barca szybko odbiera jednak piłkę rywalom.

15'

Rakitić z dystansu uderzył równie mocno, co niecelnie.

14'

Dwa dośrodkowania Jordiego Alby, wszystko kończy się na rzucie rożnym dla Barcy.

12'

Dani Alves wyszedł sam na sam z Tytoniem, ale był na minimalnym spalonym.

11'

10 minut gry za nami. Barca jeszcze nie zaprezentowała piłkarskich fajerwerków.

9'

Messi po akcji indywidualnej prawą stroną szukał dośrodkowaniem Munira, ale piłka nie dotarła do młodego napastnika Barcy.

6'

Pierwsza bardzo ciekawa kombinacja Barcy, piłkę ostatecznie otrzymał w polu karnym Rafinha, ale uwikłał się w drybling z rywalami i ją stracił.

5'

Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Rodriguesa.

4'

A oto główny odpowiedzialny zamieszania :) Kot na Camp Nou

3'

Pogoń za kotem trwa w najlepsze. Chyba się udało w końcu udało porządkowym i wznawiamy grę.

2'

Gra przerwana, bo... CZARNY KOT WBIEGŁ NA MURAWĘ! Niesamowite :))

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! Elche przy piłce!

20:58

Sędzią spotkania będzie Fernando Teixeira Vitienes, natomiast kapitanami obu drużyn Andres Iniesta (Barca) i Edu Albacar (Elche).

20:56

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Camp Nou!

20:50

Kogo dzisiaj brakuje w Barcelonie? Zawieszony jest Luis Suarez, a także Gerard Pique, który jeszcze pauzuje za kartki z poprzedniego sezonu. Z powodów zdrowotnych nie zobaczymy dziś Adriano, Neymara, Vermaelena i Ter Stegena. Ponadto Alex Song jest poza kadrą meczową, gdyż jest na wylocie z klubu.

20:45

Rezerwowi Elche: Manu Herrera, Domingo Cisma, Aaron Niguez, Faycal Fajr, Alvaro, Samuel, Adrian.

20:45

Rezerwowi Barcelony: Jordi Masip, Marc Bartra, Martin Montoya, Sergi Roberto, Xavi Hernandez, Pedro Rodriguez, Sandro.

20:40

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W bramce Elche debiutuje Przemysław Tytoń!

20:25

- Warto dobrze zacząć, ale równie dobrze możemy w sobotę przegrać i wygrać kolejne 37 spotkań. Interesuje mnie jednak tylko to spotkanie, które za wszelką cenę chcemy wygrać i zagrać zgodnie z naszą filozofią - mówił z kolei Luis Enrique.

20:20

Co mówili trenerzy przed tym spotkaniem? Oto opinia Frana Escriby: - Logicznym byłoby ten mecz przegrać, ale to nawet nie przychodzi nam na myśl. Mechanizmy, które stosowaliśmy w poprzednim sezonie, nie były odpowiednie. Myliliśmy się wszyscy, także ja. Jesteśmy w podobnej sytuacji, co Barcelona, aczkolwiek my nie zmieniliśmy trenera. Piłkarze, którzy przyszli do Barcy pasują do filozofii klubu.

20:20

W dotychczas rozegranych spotkaniach 1. kolejki La Liga:

• Malaga - Athletic Bilbao 1:0
  • Granada - Deportivo 2:1
  • Sevilla - Valencia 1:1
  • Almeria - Espanyol 1:1
  • Eibar - Real Sociedad 1:0 (60. minuta)

Przed nami, oprócz meczu Barca - Elche, jeszcze planowane są spotkania Celta - Getafe, Levante - Villarreal, Real M. - Cordoba oraz Atletico - Rayo.

20:15

Elche z kolei w tym sezonie ma przede wszystkim utrzymać się w lidze. W Polsce zespół Francisco Escriby będzie obserwowany przede wszystkim ze względu na osobę Przemysława Tytonia, polskiego bramkarza, który latem przeszedł do klubu z prowincji Alicante. Jeśli Tytoń wystąpi dzisiaj na Camp Nou, to z pewnością będzie miał debiut, który zapamięta na długo.

20:10

To jest pierwsze oficjalne spotkanie nowej FC Barcelony pod wodzą Luisa Enrique. Latem wicemistrzowie Hiszpanii przeszli zdecydowaną przebudowę. Z klubu odeszli trener Gerardo Martino, Victor Valdes, Carles Puyol, Cesc Fabregas czy Alexis Sanchez, natomiast przyszło sześciu nowych zawodników. Czy Katalończycy rozpoczną od zwycięstwa nowy sezon ligowy?

20:06

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 1. kolejki La Liga, w którym FC Barcelona zmierzy się z Elche!