Everton FCEverton
22:44

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na naszym portalu, już w piątek rozgrywki wznawia Ekstraklasa!

22:38

Piłkarze Chelsea i Jose Mourinho dziękują teraz Petrowi Cechowi za kapitalną interwencję, którą umożliwił The Blues zwycięstwo

94'

Koniec! Chelsea zwycięża dzięki bramce w samej końcówce!

91'

Na ostatnie minuty wchodzi Gary Cahill, który wchodzi za strzelca bramki, Williana

90'

Howard wypiąstkował poza pole karne, do piłki dopadł Willian i bez zastanowiena uderzył z woleja! Piłka po drodze odbił się jeszcze od Naismitha, przeszła między nogami Gibsona i minęła bezradnego Howarda!

89'

GOOOOOOOOOL! WILLIAN!

88'

I Fabregas

88'

A także McCarthy

88'

Spore zamieszanie na boisku, doszło do przepychanek, żółtą kartką został ukarany m.in. Ramires

88'

Druga żółta kartka dla Barry'ego! Everton będzie kończył w 10!

87'

Matić uderza z 18 metrów, piłka odbija się od Barry'ego i trafia w Ivanovicia, a następnie do siatki! Gol jednak nieuznany, Serb na wyraźnym spalonym.

85'

Kolejny rzut rożny i kolejny raz bez żadnego skutku. Everton zamknięty w swoim polu karnym

84'

Willian dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Howard pofrunął efektownie i wypiąstkował piłkę daleko od swej bramki

82'

Fabregas z rożnego, kolejna wygrana główka przez Jagielkę, Terry już czyhał na najmniejszy błąd

81'

Hazard tym razem próbował uderzać z woleja. Skończyło się to fatalnie, piłka ledwo doleciała do linii końcowej

79'

Mirallas prawą nogą z dystansu wyraźnie ponad bramką, Cech miał wszystko pod kontrolą

76'

Gibson chciał zaskoczyć Cecha strzałem głową z 16 metrów, ale bramkarz The Blues był czujny

74'

Kevin Mirallas zmienia Aarona Lennona

74'

Jest także podwójna zmiana w Evertonie. Gibson za Barkleya

73'

Azpilicueta uderzał z dystansu, ustrzelił jednak Didiera Drogbę

70'

...a Cesc Fabregas Juana Cuadrado

70'

Podwójna zmiana w The Blues. Dider Drogba wchodzi za Loica Remy'ego...

68'

Lukaku z 4 metrów strzela prosto w Cecha! Oviedo mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ta trafiła do Belga, który z najbliższej odległości nie dał rady zdobyć bramki. Powinno być 1:0!

67'

Znowu w roli głównej Howard! Willian ładnie uderzył wewnętrznym podbiciem zza obrońcy tuż przy słupku, bramkarz Evertonu wyciągnął się jak struna i sparował piłkę do boku!

66'

W pole karne zapędził się Ivanović, jednak Lennon pobiegł za nim i wygarnął mu piłkę bez faulu

65'

Howard pewnie wyłapuje kolejne dośrodkowanie, tym razem w wykonaniu Cuadrado

62'

Matić nad murem! Kapitalna parada Howarda

62'

Lennon fauluje Ramiresa i jest okazja z wolnego z około 20 metrów

61'

Hazard tym razem szarżował prawą stroną, uciekł Oviedo i strzelił z ostrego kąta. Howard jednak był czujny i wypiąstkował to uderzenie

59'

Hazard mocno wzdłuż bramki, Barry musiał bardzo uważać aby nie strzelić samobója i udało mu się wybić na róg. Cuadrado nieźle wrzucił, ale znów poradzili sobie z nim obrońcy The Toffees

58'

Hazard zapracował na kolejną żółtą kartkę dla rywala. Tym razem faulował Seamus Coleman

57'

Lukaku od razu po przyjęciu zrobił sobie trochę miejsca i uderzył z dystansu. Strzał został wyblokowany przez Terry'ego, co znacznie ułatwiło interwencję Cechowi

54'

Cuadrado wywalczył kolejne rzut rożny, ale w powietrzu króluje dziś kapitan Evertonu, Phil Jagielka

53'

I jakby na potwierdzenie moich słów Lennon dośrodkował zupełnie do nikogo

52'

Obie ekipy myślami chyba jeszcze w szatni, bo prawie każde zagranie ląduje albo u rywala, albo na aucie

50'

Cuadrado minął Lennona, którego tym razem świetnie zaasekurował Seamus Coleman

49'

Lukaku świetnie blokuje piłkę, odegrał do Oviedo, który ładną sztuczką techniczną wymusił faul Williana

46'

Roberto Martinez do gry desygnuje Jamesa McCarthy'ego, który zmienia Besicia. Chelsea bez zmian

45'

Początek drugiej połowy! Jest jedna zmiana w Evertonie

21:45

Gracze już wracają na murawę, Lukaku uciął sobie krótką pogawędkę ze swoim byłym kolegą, Johnem Terrym

21:45

Czy Chelsea poprawi skuteczność w drugiej połowie, czy też Everton odgryzie i skutecznie skontruje? Zachęcamy do komentowania, jak i głosowania na gracza meczu!

59'

21:36

Chelsea zdecydowanie przeważało w pierwszej połowie, wyróżniał się szczególnie wszędobylski Eden Hazard. Evertonowi udało się przetrwać napór rywala w pierwszym kwadransie, a to głównie za sprawą świetnie broniącego Tima Howarda. Potem grali już lepiej w obronie, jednak w rozegraniu piłki mieli spore problemy.

46'

Minęła doliczona minuta i sędzia John Moss zaprosił już zawodników na przerwę!

45'

Kolejna akcja oskrzydlająca ekipy The Blues, ale obrońcy Evertonu byli na to przygotowani, dobrze się ustawili i wybili.

43'

Hazard zmienił stronę, dośrodkował, ale znów dobrze blokuje Oviedo. Willian tym razem już dużo lepiej wrzucił, głową uderzał Terry. Strzał zdecydowanie za wysoki

41'

Pierwszy raz tak odważnie włączył się do ataku Coleman, ale Azpilicueta w ostatniej chwili go dogonił i odebrał mu piłkę

39'

Pojedynek biegowy dwóch sprinterów Williana i Lennona, szybszy okazał się Anglik, który dodatkowo był faulowany

37'

Chyba po raz pierwszy dziś Everton dłużej utrzymywał się przy piłce na połowie rywali, wszystko skończyło się jednak stratą Lennona

36'

Hazard ładnie przyjął piłkę w polu karnym, obiegł rywali i uderzył z półobrotu, ale tym razem Belg okrutnie się pomylił

35'

Była szansa na kontrę dla the Toffees, ale Naismith źle to rozwiązał i zagrał prosto pod nogi Zoumy

32'

Tym razem wykonawcą był Willian, ale efekt taki sam jak przy poprzednich rożnych

31'

Cuadrado drybluje w polu karnym, ale tym razem Oviedo nie odpuścił i zablokował jego strzał. Bedzie korner dla Chelsea

31'

Willian przebiegł prawie pół boiska, ale na linii pola karnego czyściutko piłkę wygarnął mu Besić

29'

Lukaku zszedł do skrzydła, minął Williana i uderzył z dystansu lewą nogą. Strzał był jednak zdecydowanie za słaby, aby mógł zaskoczyć Petra Cecha

29'

27'

Ivanovic fatalnie spudłował z woleja z 6 metrów, ale na jego szczęście to wszystko już po gwizdku. Na spalonym był Nemanja Matić

24'

Cuadrado urwał się Barry'emu, który nie myśląc wiele rzucił się za nim i zablokował mu drogę. Za to zachowanie został ukarany żółtą kartką.

21'

Terry wygrał główkę po dośrodkowaniu Lennona i The Blues od razu ruszyli z kontrą. Willian uruchomił Remy'ego, który groźnie strzelił, ale ponownie dobrze broni Tim Howard.

20'

Kolejne dobre dośrodkowania Azpililuety. Piłka znów minęła Stonesa i Hazardowi zabrakło centymetrów aby ją sięgnąć. Ostatecznie pewnie złapał Howard

18'

2 z rzędu zdecydowanie za niskie dośrodkowania Cuadrado z rzutów rożnych

17'

Hazard położył Stonesa i dograł do Remy'ego. W polu karnym zrobiło się jednak dużo graczy Evertonu i udało im się skutecznie zablokować strzał Francuza

15'

Azpilicueta zobaczył żółtą kartkę za pocięcie od tyłu Lennona. Sędzia jest dziś bardzo surowy

13'

Cóż za parada Howarda! Remy główkował z 8 metrów po dośrodkowaniu Azpilicuety, ale Amerykanin popisał się kapitalnym refleksem.

11'

Akcja już przenosi się na drugą stronę. Tym razem Cuadrado po podaniu Remy'ego strzelił z ostrego kąta, jednak nieznacznie się pomylił

9'

Po rzucie rożnym piłka trafiła do Barry'ego, który spróbował szczęścia z dystansu, jednak wyraźnie się pomylił

8'

Świetna kontra Evertonu! Barkley zagrał do Lukaku, który uciekł Zoumie i strzelił prawą nogą. Świetna parada Cecha ratuje Chelsea!

6'

Willian uciekł Lennonowi i przymierzył z 16 metrów. Jego strzał przeszedł tuż nad bramką Howarda, który nie miałby nic do powiedzenia!

5'

Muhamed Besić bezpardonowo przewrócił Hazarda, za co już otrzymał żółtą kartkę

5'

Ivanovic zgrał piłkę głową do Cuadrado, jego strzał zablokowany. Piłkę po odbiciu od Jagielki trafiła do Naismitha, który celowo podbił ją ramieniem. To powinna być jedenastka!

2'

Pierwszy strzał Chelsea! Matić minął dwóch rywali w środku pola i miał sporo miejsca, więc huknął z 25 metrów, jednak wyraźnie nad bramką

0'

Pierwszy gwizdek arbitra i ruszyli!

20:44

Obie drużyny już ustawione na murawie, wszystko gotowe, rozbrzmiewa hymn Chelsea, za chwilę zaczynamy!

20:41

Sędzia dzisiejszego meczu jest pan Jonathan Moss

20:33

20:31

Do meczu jeszcze kwadrans, w tym czasie zapraszamy do przeczytania naszej zapowiedzi tego meczu

20:27

Phil Jagielka:

Nie robimy już głupich błędów, jesteśmy znowu w formie i nasza gra wygląda bardzo solidnie. Oczywiście fajnie byłoby strzelać więcej bramek, ale jako obrońca, cieszę się z czystych kont w ostatnich meczach
20:21

Tak był na Goodison Park:

20:13

I ławka Evertonu: Robles, Gibson, Kone, Mirallas, McCarthy, Garbutt, Alcaraz

20:12

Czas przedstawić rezerwowych w obu drużynach. Chelsea: Courtois, Cahill. Ake, Filipe Luis, Fabregas, Loftus-Cheek, Drogba

20:04

W składzie The Toffees nie ma większych zaskoczeń, do bramki po kontuzji wraca Tim Howard. Podobnie jak w Chelsea, pierwszy raz od początku wystąpi ich nowy skrzydłowy, Aaron Lennon. Będziemy mieli okazję przekonać się, kto zrobił lepszy interes.

19:56

Jest kilka niespodzianek w składzie Chelsea, od pierwszej minuty szansę dostaną dziś Cech, Zouma i Cuadrado, dla którego będzie to debiut przed londyńską publicznością. Fabregas najwidoczniej nie jest jeszcze w pełni sił i zacznie na ławce.

19:47

Już za około godzinę rozpocznie się najciekawsze spotkanie 25. kolejki Premiership Chelsea - Everton. Czy The Blues umocnią się na pozycji lidera? Zapraszamy na relację live!