Arsenal LondynArsenal Londyn
2 : 1
Leicester CityLeicester City
22:39

KONIEC MECZU! Arsenal pokonuje Leicester 2-1. Już za niedługo relacja z tego spotkania.

90'

Żółta kartka dla Giroud za przeszkadzanie Schwarzerowi w wybiciu piłki, choć Francuz był odwrócony plecami i zmierzał w kierunku środku boiska.

90'

Sporo nerwowości na boisku, a to z powodu różnych kontrowersyjnych decyzji sędziego, który chyba nieco gubi się na boisku. Piłkarze co chwila mają pretensje i zamiast na grze skupiają się na protestach.

90'

Ulloa wykopuje piłkę z rąk Ospiny, Kolumbijczyk jeszcze trafiony w klatkę piersiową. Rzut wolny dla Arsenalu, a czas leci...

90'

Aż 5 minut doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry.

89'

Wasilewski dobrze wypychał Ozila na bok boiska, Niemiec zmuszony do wycofania piłki.

89'

Simpson znowu faulował Ozila, tym razem sędzia odgwizdał przewinienie i nawet pokazał żółtą kartkę obrońcy Leicester.

88'

Zaostrzyła się gra w końcówce meczu. Sporo agresji i naginania przepisów, a piłka częściej przebywa w powietrzu niż na ziemi.

87'

Dobrze odgrywał piłkę Giroud do Ozila, Niemiec zabierał się z futbolówką w pole karne, ale został zahaczony przez Simpsona. Z pomocnikiem Arsenalu już jest wszystko dobrze i może kontynuować grę.

86'

Leży na boisku Ozil po starciu z Simpsonem. Zaniepokojony jest Arsene Wenger.

85'

Ostatnia zmiana w Leicester. Wchodzi kolejny napastnik, David Nugent, a boisko opuszcza Schlupp.

83'

Chyba dopiero pierwszy kontakt z piłką Giroud. Francuz był tak zaskoczony dostaniem futbolówki, że źle ją odegrał do swojego kolegi.

82'

Konieczna zmiana. Za Walijczyka wchodzi Flamini.

82'

Fatalnie to wygląda. Ramsey leży na boisku i prosi o zmianę.

81'

Wzmocnienie ofensywy w Leicester. Schodzi środkowy obrońca Morgan, wchodzi napastnik Ulloa.

79'

Cóż wymyślił Kramarić! Kontra po rzucie rożnym, piłkę dostał Chorwat i popędził sam w kierunku Ospiny. Zdecydował się lobować wychodzącego bramkarza, ale Kolumbijczyk zdołał złapać futbolówkę!

77'

Morgan w ostatniej chwili uprzedza Girouda i wybija piłkę dośrodkowywaną przez Monreala z lewej strony boiska.

75'

Ospina pewnie piąstkuję piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Kolumbijczyk znalazł się na 11. metrze od swojej bramki, ale futbolówka wyszła daleko w pole.

73'

Wenger reaguje na to, co dzieje się na boisku. Grę w środku uspokoić ma Ramsey, a zmienia Walcotta, strzelca drugiej bramki dla Arsenalu.

71'

Mahrez! Wymienił piłkę z kolegą z drużyny, minął Koscielnego i sprzed pola karnego technicznie uderzył na bramkę, ale tuż obok słupka! Ma pecha dzisiaj Algierczyk pod bramką rywali!

69'

Po strzeleniu kontaktowej bramki przez Kramaricia mecz się znacznie ożywił. Bardziej agresywna gra z obu stron, więcej fauli i emocji pod polem karnym obu drużyn. Dodatkowo Arsenal będzie grał teraz z nominalnym środkowym napastnikiem i ta gra powinna być jeszcze bardziej efektowna.

68'

Schodzi zmęczony Sanchez, za niego wchodzi Giroud.

68'

Rosicky ukarany żółtą kartką za faul przy linii bocznej boiska.

66'

Strzał Cazorli broni Schwarzer.

65'

Szybko trafił do protokołu sędziowskiego Marcin Wasilewski. Obrońca Leicester przewracał Ospinę, nie pozwalając mu wybić piłki i wyprowadzić kontry. Sędzia pokazał Polakowi żółtą kartkę.

63'

Piłka dośrodkowywana po rzucie rożnym minęła Wasilewskiego i trafiła pod nogi Kramaricia, który strzałem w krótki słupek pokonał Ospinę!

61'

2-1! ANDREY KRAMARIĆ!

61'

Kramarić! Najpierw mały bilard przed polem karnym Arsenalu i Chorwat w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z Ospiną, wybił do boku, dobitkę snajpera Leicester w formie lobu wybił z linii bramkowej Mertesacker!

60'

Polak już na boisku. Upson nie może kontynuować gry, choć z boiska zszedł o własnych siłach.

59'

Do wejścia przygotowuje się Marcin Wasilewski wobec kontuzji Upsona.

58'

Coquelin zagrywał prostopadle do wychodzącego na pozycję Walcotta, ale Anglik jak szybko ruszył, tak szybko zakończył swój bieg. Nieporozumienie między dwoma piłkarzami Arsenalu.

55'

Jedno z nielicznych złych zagrań Ozila. Tym razem nieudany przerzut z prawej strony boiska, co spowodowało zatrzymanie kontry Arsenalu.

52'

Dwójkowa akcja Cambiasso i Kramaricia zakończona strzałem Chorwata ze skraju pola karnego. Piłkę pewnie łapie Ospina.

50'

Dobre, dochodzące do bramki dośrodkowanie Cazorli z rzutu wolnego łapie Schwarzer, uprzedzając napastników Arsenalu.

47'

Powtórka pokazuje, że Simpson faktycznie zatrzymał piłkę dłonią. Sporna sytuacja do wyjaśnienia, ale już po meczu.

46'

Świetna akcja Rosicky'ego, który był przy linii końcowej i nie patrząc w kierunku Sancheza podał mu piłkę. Chilijczyk próbował minąć zwodem obrońcę, ale wywalczył tylko rzut rożny. Próbował jeszcze przekonać sędziego, że jego zagranie obrońca blokował ręką, ale gwizdek milczał.

21:47

Rozpoczęła się druga połowa!

21:41

I jeszcze statystyki z pierwszej połowy

21:39

W innym dzisiejszym meczu Liverpool remisuje 1-1 z Tottenhamem. Przy takich wynikach Arsenal wyprzedzi "Kogutów" w tabeli. "Kanonierzy" aktualnie znajdują się na 4 miejscu, wyprzedzają wspomniany Tottenham i Manchester United, który swój mecz rozegra jutro.

21:36

Wystarczy przypomnieć niedawny mecz z Liverpoolem na Anfield. Gospodarze wygrywali do połowy 2-0, by po 90 minutach zremisować 2-2.

21:34

Powoli rozkręcał się Arsenal w tym meczu, ale jak już przyspieszył, to Leicester nie bardzo wiedział co się dzieje. Dwie bramki to spora zaliczka przed drugą połową, ale Lisy już w tym sezonie pokazywały, że potrafią zdobywać bramki.

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

45'

Kramarić ruszył w bój z obrońcami Arsenalu i uderzył na bramkę Ospiny, ale piłka jeszcze otarła się po nodze Mertesackera i jest rzut rożny.

44'

Strzał Ozila tuż obok słupka bramki!

44'

Będzie rzut wolny z 18. metrów dla Arsenalu. Faulowany Cazorla po świetnej wymianie piłki z Rosickym.

43'

Sytuacja 2v2 w polu karnym, piłkę przy nodze miał Walcott, ale fatalnie podawał do swojego partnera z zespołu i obrońcy wybili futbolówkę.

43'

Bardzo ważny odbiór Bellerina przy linii bocznej tuż po stracie, piłkę zabrał Coquelin i podał wszerz do Cazorli, ten do Ozila. Niemiec huknął potężnie z lewej nogi, Schwarzer zdołał odbić piłkę, ale wprost pod nogi Walcotta, który z woleja zmieścił piłkę przy dalszym słupku!

41'

THEO WALCOTT! 2-0!

39'

Mahrez miał sporo szczęścia w polu karnym przy mijaniu obrońców, zdołał sobie wywalczyć pozycję do strzału i uderzył technicznie w kierunku okienka bramki Ospiny, ale piłka minimalnie minęła spojenie!

38'

W końcu jakaś akcja Leicester, ale strzał Mahreza z główki po dośrodkowaniu Konchesky'ego niedokładny.

35'

Sanchez dostał podanie na wolne pole od Cazorli, ubiegł wychodzącego z bramki Schwarzera, ale nie zdołał opanować piłki i ta wyszła poza boisko. Chilijczyk wywrócił się jeszcze na piłce i trzymał się za kolano, ale nie jest to chyba groźna kontuzja.

33'

Indywidualna akcja Bellerina zakończona strzałem, który jednak nie sprawił problemów Schwarzerowi.

30'

Sanchez ucierpiał w starciu z Upsonem. Chilijczyk musiał zejść z boiska, ale po chwili na nie wrócił.

28'

Gol poprzedzony sprytnym strzałem Ozila i sparowaniem piłki na rzut rożny przez Schwarzera. Dośrodkowanie Niemca z rzutu rożnego na krótki słupek, tam był Koscielny i z półwoleja pakuje piłkę do bramki.

28'

LAURENT KOSCIELNY! 1-0 DLA ARSENALU!

27'

Była okazja na kontrę dla Arsenalu, ale Cazorlę przy linii bocznej próbowało powstrzymać dwóch graczy Leicester. Hiszpan nie stracił piłki, ale musiał zastopować akcje.

27'

Po kwadransie gry kontrolę nad meczem odzyskał Arsenal. Kanonierzy coraz częściej znajdują się z piłką w strefie obronnej Leicester, ale jeszcze ich gra nie jest tak płynna, by stwarzać groźne okazje.

23'

Ozil podaniem minął dwie linie zawodników Leicester. Cazorla znalazłby się w sytuacji sam na sam, gdyby nie fakt, że był na spalonym.

21'

Walcott w roli odgrywającego, ale Anglik chyba musi wziąć lekcję od Oliviera Giroud. Swoim złym podaniem zaprzepaścił szanse na dogodną sytuację strzelecką dla swojej drużyny.

20'

Jeden z nielicznych fauli w meczu, rzut wolny dla Arsenalu z dogodnej odległości. Uderzał Sanchez, ale piłka traciła w mur.

16'

Szybka odpowiedź Arsenalu! Magiczne podanie Ozila, Walcott wybiegł w polu karnym przed obrońcę i znalazł się oko w oko ze Schwarzerem, ale Anglik przegrał ten pojedynek!

15'

Mahrez! Znowu dostał podanie za plecy obrońców od Cambiasso, tym razem po lewej stronie pola karnego i uderzył na bramkę Ospiny. Piłka o centymetry minęła dłuższy słupek bramki Arsenalu!

13'

Konchesky ładnie się zabrał lewą stroną, zwiódł Bellerina i zszedł do środka, ale jego podanie wszerz boiska zostało przechwycone przez Monreala.

10'

Kramarić czarował na 20. metrze przed bramką Ospiny, próbował znaleźć miejsce do strzału lub podania. Chorwat zdecydował się górą podawać do Schluppa, ale Koscielny na posterunku.

9'

Pierwszy strzał Arsenalu w tym meczu, jego autorem Sanchez. Piłkę jednak zblokowali w polu karnym obrońcy gości.

8'

Grę prowadzi Leicester. Goście dłużej utrzymują się przy piłce, czyżby Arsenal nastawiał się na kontry z szybkimi Sanchezem i Walcottem?

6'

Bellerin pomknął prawą flanką, ale z rytmu wytrącił go Morgan i Hiszpan wyjechał z piłką za linię końcową.

5'

Znowu aktywny Mahrez, tym razem na lewej stronie boiska. Dośrodkowanie Algierczyka jednak nie było dokładne.

3'

Ależ groźnie już na początku meczu pod bramką Arsenalu! Cambiasso kapitalnie zagrał na prawe skrzydło do Mahreza, skrzydłowy Lisów wpadł w pole karne, zakręcił Monrealem i po jego strzale piłka minęła słupek!

2'

"Kanonierzy" występują w swoich tradycyjnych, biało-czerwonych strojach. Zawodnicy Leicester ubrani na niebiesko-biało-niebiesko.

20:45

Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczynają "Lisy"!

20:42

Arsenal walczy o 3 punkty, ale również o zmazanie plamy danej w derbach z Tottenhamem. "Kanonierzy" przegrali z "Kogutami" 2-1 po dwóch golach Harry'ego Kane'a. Dla Arsenalu bramkę strzelił Mesut Ozil.

20:41

Co sezon musimy grać aż do ostatniej kolejki i za każdym razem udaje nam się osiągnąć cel. Mamy teraz szansę pokazać, że jesteśmy na tyle silni, aby poradzić sobie z presją. Możemy też udowodnić, że posiadamy jakość, a ja w nią nie wątpię.

- stwierdził Arsene Wenger, trener Arsenalu.

20:31

Sporo mówiło się o możliwym dzisiejszym debiucie Krystiana Bielika. Młody pomocnik jednak nie załapał się do meczowej 18-stki.

20:27

Statystyka nie jest optymistyczna dla "Lisów"...

20:27

Na uwagę zasługuje powrót do zdrowia Alexisa Sancheza, najlepszego strzelca Arsenalu w tym sezonie. Chilijczyk będzie tworzył ofensywne trio wraz z Walcottem i Ozilem.

20:23

Ławki rezerwowych:

Arsenal Londyn: Szczęsny, Gibbs, Gabriel, Flamini, Ramsey, Welbeck, Giroud

Leicester City: Schwarzer, Simpson, Huth, Morgan, Upson, Konchesky, Mahrez, Cambiasso, James, Schlupp, Kramarić

20:15

Leicester wzmocniło się w minionym okienku transferowym. Do klubu przyszli Huth i Kramarić. Obaj wystąpią w pierwszym składzie gości. Ten pierwszy miejsce w podstawowej jedenastce wywalczył kosztem Marcina Wasilewskiego, który do tej pory zbierał przyzwoite noty za swoją grę.

20:09

Są już składy obu drużyn. Niestety Polacy mecz rozpoczną jako rezerwowi. Na ławce zasiądą Wojciech Szczęsny po stronie Arsenalu, i Marcin Wasilewski z Leicester.