Sobota, 4 października 2014, godz. 18:30
Manchester CityManchester City
20:26

Za relację LIVE! dziękuje wszystkim Filip Błajet! Do przeczytania!

20:24

Z kolei Paul Lambert, mimo niekorzystnego wyniku, może cieszyć się z powrotu na boisko Christiana Benteke. Belg powinien wnieść sporo jakości do gry The Villans.

20:23

Manuel Pellegrini ma jednak sporo materiału do przemyśleń, jako że nie był to wybitny mecz jego zespołu.

94'

Koniec meczu! Manchester City wyjeżdża z Villa Park z zapasem trzech punktów.

93'

Strzelał Zabaleta, ale po raz kolejny zablokowali obrońcy.

92'

Goście rozgrywają piłkę na swojej połowie, gospodarze nie starają się im w tym zbytnio przeszkadzać.

90'

4 minuty doliczonego czasu gry.

88'

Milner podał do Augero, ten dziubnął sobie piłkę i mocno uderzył z okolic linii pola karnego. Guzan wyciągnął się jak struna, ale nie dał rady sięgnąć piłki.

88'

0-2!!!!

86'

City długo rozgrywają piłkę. Wygląda na to, że Aston Villa nie ma zbyt wielu nadziei na odwrócenie losów spotkania.

84'

Silvę zmienia Navas. Świetny występ Hiszpana.

83'

Indywidualna akcja Yaya Toure i uderzenie szpicą zza pola karnego. Futbolówka wylądowała tuż przy słupku, Guzan nie miał żadnych szans!

82'

GOOOOOOOOOL!

81'

Milner do Silva, Hiszpan odegrał do ustawionego na jedenastym metrze Lamparda, lecz uderzenie Anglika pewnie wybronił bramkarz The Villans. Piłka jak zaczarowana ciągle wpada w jego ręce.

79'

Centra Zabalety ląduje wprost w rękach Guzana.

78'

Lampard próbował z dystansu, uderzenie zablokował Senderos. Mnóstwo tego typu interwencji dzisiaj w wykonaniu obrońców Aston Villi.

77'

Benteke zaznacza swoją obecność na boisku wygranymi pojedynkami główkowymi.

75'

Toure próbował długim podaniem znaleźć hiszpańskiego pomocnika, ale to Guzan miał bliżej do piłki.

74'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Kolarova, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Mangala. Uderzenie Francuza pewnie wyłapał amerykański bramkarz.

72'

Znowu magicznym dotknięciem popisał się Silva. Po jego podaniu w tłoku odnalazł się Argentyński napastnik, ale uderzył w środek bramki i ze zbyt małą siłą.

71'

Z kolei za Richardsona wchodzi Grealish. Zmienił obu skrzydłowych Pellegrini.

71'

Bacuna melduje się na boisku w miejsce N'Zogbii.

70'

Zostało dwadzieścia minut do zakończenia spotkania. Czy zobaczymy bramki?

70'

Kolejna okazja gości. Silva na jeden kontakt rozegrał z Milnerem, ten oddał mu piłkę w pole karne, ale Hiszpan minimalnie się pomylił.

68'

Silva sam między czterema rywalami, ale jego płaskie uderzenie wylądowało wprost w rękach Guzana.

67'

Miękkim podaniem Toure szukał Milnera, ale nie dał się zaskoczyć Baker.

65'

City dalej znacznie przeważa w posiadaniu piłi, ale Aston Villa coraz groźniej się odgryza.

64'

Fernando za Dzeko. Lampard przejdzie wyżej, a Brazylijczyk zajmie miejsce defensywnego pomocnika.

64'

Uderzał sam poszkodowany, ale przeniósł piłkę minimalnie ponad poprzeczką.

63'

Silva faulowany około 18 metrów od bramki.

61'

BENTEKE!!! Belg w miejsce Weimanna.

60'

Świetna centra Cleverleya, ale piłka otarła się o głowę Weimanna!

59'

Benteke gotowy do wejścia na murawę! Będzie wielki powrót Belga?

58'

Pierwszy od dawna atak pozycyjny Aston Villi, ale na pozycji spalonej Alan Hutton.

57'

Spalony Edina Dzeko.

56'

Lampard wchodzi w miejsce Fernandinho.

53'

Poturbowany Fernandinho. Do wejścia szykuje się Lampard.

52'

N'Zogbia przedryblował trzech rywali i próbował podaniem znaleźć Richardsona, ale na drodze podania stanął Zabaleta.

51'

Aston Villa - Manchester City

50'

Mocna centra Kolarova minęła wszystkich piłkarzy i Guzana. Amerykański golkiper zacznie od bramki.

49'

Kontratak Aston Villi. Śmiało atakował Delph i uderzył w kierunku bramki, ale futbolówkę posłał daleko obok bramki. Od piątki Hart.

48'

Kolejna okazja, tym razem z drugiej strony. Sivla uderzał z ośmiu metrów, ale kąśliwe uderzenie wybronił Guzan.

48'

Kontra z drugiej strony, a tam pojedynek z Hartem przegrywa Richardson!

47'

Milner prostopadle do Aguero, a ten trafił w słupek! Było blisko!

46'

Druga połowa rozpoczęta, na razie oba zespoły bez zmian!

19:21

Może w drugiej połowie na murawie pojawi się Benteke i odmieni losy spotkania?

19:17

Jeśli Aston Villa nie zmieni swojej gry, to wydaje się, że gol dla The Citzens jest tylko kwestią czasu. Jednak czy nie tak samo było w przypadku starcia The Villans z Liverpoolem?

47'

Koniec pierwszej części gry. Na razie bez bramek na Villa Park, mimo zdecydowanej przewagi gości.

46'

Jeszcze jeden strzał wybity z linii bramkowej! Po centrze Silvy i główce Dzeko wybija Cissokho.

45'

Kolejny strzał minimalnie obok słupka! Tym razem próba Kolarova, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

45'

Tym razem próba Milnera, lecz piłka wylądowała tylko w bocznej siatce. Odgrywał na szesnasty metr Dzeko.

44'

43'

Baker świetnie zgarnął piłkę spod nosa Aguero i wybił ją w głąb pola.

43'

Manchester City zdecydowanie przeważa w posiadaniu piłki, ale nie ma wymiernych korzyści z długiego rozgrywania akcji.

41'

Dzeko opanował piłkę na 8 metrze pol karnego, ale zbyt długo zbierał się do strzału i skończyło się tylko rzutem rożnym.

38'

Brak koncentracji Kompany'ego i piłkę przejął Weimann. Austriak odważnie ruszył na bramkę, ale strzelił bardzo słabo.

37'

Huknął z dużą siłą Kolarov ponad murem, ale zabrakło pół metra do prowadzenia City. Było blisko!

36'

Baker agresywnie w pressingu, sfaulował Silvę około 35 metrów od bramki.

35'

Aston Villa - Manchester CityAston Villa - Manchester City

34'

Zabaleta płaskim podaniem znalazł Dzeko, Bośniak uderzył bez zastanowienia, ale zdecydowanie za wysoko.

33'

Dośrodkowanie Milnera na głowie Bakera. Tylko korner dla gości.

31'

Kapitalna prostopadłą piłka w kierunku Weimanna, desperackim wślizgiem sytuację uratował Kompany!

31'

Piłka zeszła Huttonowi z nogi i zamiast dośrodkowania zrobił się strzał. Minimalnie nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Harta.

31'

30'

Jak do tej pory nie mieliśmy jeszcze celnego strzału na Villa Park.

29'

Kolejna okazja argentyńskiego napastnika. Mocne dośrodkowanie Kolarova wylądowało na głowie Aguero, lecz futbolówka minimalnie minęła lewy słupek bramki The Villans!

28'

Dzeko zagrywał na piąty metr, jednak Aguero nie dał rady zamknąć akcji.

27'

Centra Silvy znacznie za głęboka, ląduje na głowie Senderosa.

26'

Kolarov faulowany na wysokości pola karnego przez Cleverleya.

26'

N'Zogbia balansem ciała urwał się Fernandinho, przebiegł kilkadziesiąt metrów i kropnął z dystansu. Do szczęścia zabrakło około dwóch metrów.

24'

Żółty kartonik dla Kolarova za nieprzepisowe powstrzymywanie Huttona.

23'

Z drugiej strony znakomite podanie Silvy, lecz Aguero ponownie uprzedzony przez Guzana.

23'

Znakomita piłka N'Zogbi w centrum pola karnego, gdzie do piłki doszedł Weimann, ale źle przyjął futbolówkę Austriak.

21'

Bezpardonowym wślizgiem Baker powstrzymał szarżującego Dzeko.

19'

Gra na połowie gości. Dalej bez żadnych ciekawszych sytuacji bramkowych.

17'

Odważni w drybling wszedł Fabian Delph, minął dwóch piłkarzy, ale od Kompany'ego odbił się jak skała.

17'

Nieporozumienie Yaya Toure z argentyńskim napastnikiem i od bramki zaczyna Guzan.

14'

Kolejna kombinacyjna akcja The Citizens. Tym razem centra Kolarova, ale za dużo siły włożył w nią Serb.

13'

Miał szansę na strzał Cleverley, ale Anglik tak długo składał się do kopnięcia w kierunku bramki, aż uprzedził go David Silva.

13'

Długa piłka Silvy do Aguero, ale Senderos znowu w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

12'

Toure sprytnym prostopadłym podaniem szukał Zabalety, ale Guzan był na posterunku.

11'

Indywidualną akcję Aguero powstrzymał Westwood, piłka spadła pod nogi ustawionego na 16 metrze Kolarova, a ten huknął bez zastanowienia. SŁUPEK!

9'

Na razie mecz toczony w bardzo spokojnym tempie, Aston Villa nie atakuje zbyt wysoko piłkarzy gości.

7'

Centra z prawej strony pola karnego w wykonaniu Milnera trafia wprost w Aly'ego Cissokho.

6'

Yaya Toure zgarnął piłkę na 16 metrze i huknął, lecz świetnie ciałem zablokował ten strzał jeden z defensorów Aston Villi.

4'

Na razie to Aston Villa częściej przy piłce co jest z pewnością sporą niespodzianką.

3'

Dobra ofensywna akcja Cissokho lewą stroną, ale Milner świetnie asekurował kolegów z obrony.

1'

Silva prostopadle w kierunku Aguero, ale Senderos świetnie przeczytał to zagranie.

1'

Pierwszy gwizdek Chrisa Foya, zaczęli!

18:26

Zmiana z ostatniej chwili! Agbonlahor doznał urazu na rozgrzewce, w pierwszym składzie wystąpi Weimann.

18:23

5 minut do rozpoczęcia meczu na The Villans!

18:12

Wydarzeniem meczu może być jednak powrót Christiana Benteke, który zasiadł dziś na ławce i prawdopodobnie zaliczy kilkunastominutowy występ w drugiej połowie.

18:11

W świetnej formie jest Edin Dzeko, który w meczu z Tygrysami wyróżnił się dubletem, a dwie asysty przy jego golach zaliczył David Silva.

18:08

Z kolei Manchester City w meczach ligowych osiąga w ostatnim czasie niezłe rezultaty i to mistrzowie Anglii będą dziś faworytem. W poprzedniej kolejce The Citizens ograli Hull 4-2.

18:04

Aston Villa po świetnym początku sezonu ostatnio znacząco obniżyła loty i dziś postara się przerwać passę dwóch przegranych z rzędu.

17:59

Pół godziny do rozpoczęcia meczu Aston Villi z Manchesterem City, a na relację LIVE! z tego spotkania zaprasza Filip Błajet!