1. połowa0 : 3
94'

Koniec spotkania. Szczęsny z czwartym w tym sezonie czystym kontem i super interwencją. Arsenal z drugim kompletem punktów.

92'

Jeszcze jedna akcja ofensywna gości. Guzan pewnie łapie jednak centrowaną po ziemi piłkę.

89'

Cud już się tu nie zdarzy. Arsenal, po trzech ligowych remisach z rzędu, wygra drugie w tym sezonie spotkanie. W Swansea gola puścił Łukasz Fabiański - grające w dziesiątkę "Łabędzie" przegrywają z Southampton 0:1.

85'

Zaostrzyła nam się gra w końcówce spotkania. Brzydki faul Wilshere'a.

83'

Clark ostro sfaulował Podolskiego. Żółta kartka.

78'

Wilshere wchodzi za Ramseya.

78'

I od razu druga i trzecia zmiana Arsene'a Wengera, dużo tego. Oxlade-Chamberlain opuszcza boisko - za niego Tomas Rosicky.

78'

Podolski za Welbecka.

78'

Zmiany w obu zespołach. N'Zogbia za Richardsona.

75'

Gospodarze nie potrafią coś dziś wygrać w lidze angielskiej. QPR na remis ze Stoke (koniec meczu), Arsenal wygrywa w Birmingham z Aston Villą, Hull prowadzi w Newcastle, a Swansea z Fabiańskim w składzie remisuje z Southampton.

68'

Dośrodkowanie w pole karne Arsenalu. Szczęsny pewnie łapie piłkę. Arsenal jest bardzo blisko wydłużenia serii meczów bez porażki w lidze do 10.

67'

Faul Artety na Grealishu. Będzie rzut wolny dla gospodarzy.

66'

Arsenal kontroluje sytuację na boisku, nie forsuje tempa.

63'

Trudna sytuacja gospodarzy. Pół godziny do końca gry. Piłkarze Paula Lamberta nie potrafią przedrzeć się przez obronę Arsenalu i zagrozić bramce Szczęsnego.

58'

Groźnie pod bramką Szczęsnego. Potężne uderzenie Clarke'a po rzucie rożnym zablokowane jednak przez ofiarnie interweniującego Oxlade-Chamberlaina.

56'

Super drybling Agbonlahora kończy się na czwartym zawodniku. Faul Ramseya. Żółta kartka.

53'

Przed chwilą Welbeck uderzył z lewej strony pola karnego prawą nogą na bramkę Guzana. Piłka trafiła prosto w ręce golkipera Aston Villi.

Na zdjęciu radość Welbecka po golu na 2:0.Welbeck

51'

Druga połowa nie zwiastuje nam póki co wielkiego widowiska. Tym bardziej, że Arsenal grał w tygodniu w Lidze Mistrzów, ma napięty terminarz i musi oszczędzać siły. Aston Villa nie potrafi znaleźć recepty na dobrze spisującą się defensywę z Kościelnym i Mertesackerem na środku. Ale to jest liga angielska - wszystko może się zdarzyć.

46'

Jedna zmiana u gospodarzy. Grealish za Weimanna.

46'

Wracamy do gry w drugiej połowie.

48'

Mike Jones kończy pierwszą połowę.

48'

Groźny strzał Ramseya z prawej nogi sprzed pola karnego, pół metra obok bramki.

45'

2 minuty doliczone.

44'

Arsenal oddał inicjatywę gospodarzom i, co nie jest zaskakujące, nastawił się na kontry.

42'

Oezil! Była szansa na 4:0, ale z strzelając z woleja z lewej strony pola karnego Niemiec nie trafił w bramkę.

36'

3-minutowa tragedia Aston Villi! Sprzed pola karnego mocno lewą nogą po ziemi uderzył Ramsey, a Aly Cissokho niefortunnie przeciął lot piłki i trafił do bramki przy słupku bramki Guzana. To jest nokaut gospodarzy.

36'

Co się dzieje na Villa Park! Samobój Cissokho i jest 3:0 dla Arsenalu!

35'

Oezil odwdzięczył się Welbeckowi świetnie centrując z lewej strony boiska przed bramkę Guzana. Golkiper gospodarzy nie miał nic do powiedzenia przy uderzeniu pod poprzeczkę byłego gracza MU.

35'

Welbeck! 2:0!

33'

Świetne podanie Welbecka do wybiegającego spomiędzy obrońców gospodarzy Oezila, a reprezentant Niemiec nie marnuje okazji w sytuacji sam na sam!

33'

Mesut Oezil! Arsenal prowadzi 1:0!

30'

Welbeck & Ox na treningu.Danny Welbeck

26'

Gospodarze nie ustają w atakach. Golem dla ekipy Lamberta pachnie coraz bardziej. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie gości ratuje Szczęsny.

24'

Szczęsny! To może być interwencja kolejki! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową z bliska uderzył Ciaran Clarke, a Wojciech Szczęsny rozkładając ręce i rzucając się nieco instynktownie odbił futbolówkę. Super parada!

21'

Callum Chambers faulował uciekającego mu lewą stroną Agbonlaha i obejrzał żółtą kartkę.

19'

Kolejna próba Arsenalu! Tym razem sprzed pola karnego prawą nogą uderzył Aaron Ramsey. Około metra zabrakło Walijczykowi by trafić w światło bramki.

18'

Strzelał akrobatycznie Welbeck po rzucie rożnym wykonywanym przez Ozila, ale obrońcy Aston Villi zablokowali uderzenie byłego gracza Manchesteru United.

16'

Aston Villa przez dłuższy czas przebywa na połowie Arsenalu, ma ewidentną przewagę, ale poza strzałem z 4. minuty piłkarze Paula Lamberta jeszcze Szczęsnemu nie zagrozili.

15'

W ośmiu spotkaniach obecnego sezonu Wojciech Szczęsny trzykrotnie zachował czyste konto.Szczęsny

12'

Tabela

10'

We wtorek Arsenal przegrał w meczu Ligi Mistrzów z Borussią w Dortmundzie 0:2. Dziś znów grają na wyjeździe. Nie łatwo będzie o korzystny wynik na Villa Park.

8'

Jeszcze ławki rezerwowych obu drużyn

• Aston Villa: N'Zogbia, Lowton, Bacuna, Okore, Given, Lowton, Grealish, Cole
  • Arsenal: Sanchez, Diaby, Coquelin, Ospina, Rosicky, Wilshere, Podolski
4'

Strzelał Fabian Delph.

4'

Szczęsny broni! Świetna interwencja polskiego bramkarza po trudnym strzale z dystansu!

1'

Zaczynamy!

15:59

W bramce "Kanonierów" oczywiście Wojciech Szczęsny.

15:59

Witamy na Villa Park. Już za chwilę rozpocznie się mecz 5. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy wiceliderem tabeli Aston Villą, a siódmym Arsenalem.