Nie ma co ukrywać, że Celtic po tym spotkaniu jest zdecydowanym faworytem do awansu do fazy grupowej Champions League. Wszystko jednak się wyjaśni w rewanżu na Celtic Park za tydzień. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

Kartka dla Lustiga.

93'

Celtic już stara się tylko utrzymać korzystny wynik.

92'

Teraz z kolei z piłką w polu karnym rywala znalazł się Johansen, ale jego zablokowany strzał wychodzi na rzut rożny.

91'

Słoweńcy atakują, ale Celtic bardzo skutecznie się broni, co jest swego rodzaju nowością w tym sezonie.

91'

Ibraimi jeszcze wywalczył korner dla gospodarzy.

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

89'

Handanović musiał teraz wyjść przed pole karne i uprzedzić szarżującego McGregora. Dobra interwencja Słoweńca!

87'

Biton wchodzi w miejsce Kayala.

86'

Maribor utrzymuje się z piłką pod polem karnym przeciwnika.

85'

Jeszcze będzie rzut rożny dla Mariboru.

83'

Gordon! Świetny strzał z dystansu Mertelja doskonale broni szkocki bramkarz! Fenomenalna interwencja!

82'

McGregor w teatralny sposób próbował wymusić jedenastkę. Sędzia nie dał się nabrać.

81'

Jeszcze jedna zmiana. Mertelj za Dervisevicia.

80'

Roszada także w ekipie gości. Griffiths za Stokesa.

78'

Zmiana w Mariborze. Schodzi strzelec bramki Bohar, wchodzi Sallalich.

75'

Żółta kartka dla McGregora za faul taktyczny.

74'

Bardzo dobry strzał z dystansu Van Dijka przenosi nad poprzeczką Handanović!

73'

Kayal w pojedynku ze słoweńskim obrońcą przewrócił się na skraju pola karnego, ale arbiter nie podyktował jedenastki dla Celtiku.

73'

Ambrose z kolei wchodzi w miejsce Bergeta.

72'

Mendy zmienia Vrsicia w ekipie gospodarzy.

72'

Co też teraz znowu zrobił Johansen?!!! Norweg doskonale wbiegł w pole karne, wyszedł sam na sam z bramkarzem, po czym zupełnie się pogubił i Handanović zdołał mu wyłuskać piłkę spod nóg!

70'

Beznadziejna próba Kayala zza pola karnego.

70'

Nie jest to wielki mecz, szczególnie po przerwie.

69'

Stokes dośrodkował tak, że piłka zmierzała w światło bramki, ale Dervisević został wybił ją na rzut rożny.

68'

Suler na lewym skrzydle faulował Bergeta. Rzut wolny dla gości.

65'

Teraz było blisko! Stokes wygrał pojedynki z Sulerem i Rajkoviciem, ale jego płaski strzał minimalnie minął bramkę Handanovicia!

64'

Stokes dostał dobre podanie za linię obrony, ale z kilkunastu metrów uderzył nieczysto i niecelnie.

63'

Po dośrodkowaniu McGregora główkował teraz Stokes, a zablokował go Rajcević. Irlandczyk był zdania, że ręką, ale sędzia nie przerwał gry.

59'

Gordon! Po dośrodkowaniu Vilera Szkoci zapomnieli zupełnie od Vrsiciu, który uderzył głową z dziesięciu metrów, ale to uderzenie zdołał odbić Gordon!

57'

Od pierwszych minut po przerwie to gospodarze mają inicjatywę, ale nie potrafią zagrozić bramce Gordona.

53'

Bohar zza pola karnego uderza nad poprzeczką bramki Gordona.

52'

Gordon łapie dośrodkowanie Bohara z lewego skrzydła.

51'

Żółta kartka dla Filipovicia.

48'

Dobry strzał Tavaresa z dystansu mija bramkę Gordona.

46'

Wznawiamy grę w Słowenii!

21:31

Do przerwy mamy remis w Mariborze. Na bramkę McGregora jeszcze w pierwszym kwadransie gry zdołał odpowiedzieć Bohar. W kolejnych minutach to Celtic miał przewagę, ale nie potrafił jej wykorzystać. Zobaczymy, jak to spotkanie będzie wyglądało w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Koniec podobieństw do meczu z Łazienkowskiej. W tym momencie Legia prowadziła 2:1 i grała już z przewagą zawodnika.

41'

Gordon broni uderzenie z dystansu Ibraimiego, a dobitka Vrsicia z ostrego kąta Panu Bogu w okno!

38'

Zdaniem sędziego Ibraimi w polu karnym rywala przyjmował piłkę ręką. Akcja Mariboru przerwana.

37'

Celtic wrócił do rozgrywania piłki w ataku pozycyjnym.

34'

Teraz z kolei kabaretowe zagranie zaprezentował Craig Gordon, który nieatakowany piąstkował piłkę tak, że nie trafił w ogóle w piłkę! Na jego szczęście nie dopadł do niej Vrsić.

32'

Nieprawdopodobne!!! Po rzucie rożnym Van Dijk główkował z kilku metrów i trafił w Johansena na linii bramkowej!!! Norweg zabiera koledze pewnego gola!

30'

Będzie rzut rożny dla gości.

29'

Stokes złapany na spalonym.

26'

Stojanović! Świetnie włączył się ten zawodnik do akcji ofensywnej, otrzymał na prawym skrzydle podanie od Tavaresa, ale jego strzał odbił Gordon!

26'

Van Dijk wybił głową piłkę po centrze Vrsicia.

25'

Dośrodkowana piłka przez Vrsicia z rzutu wolnego, interwencja Izaguirre i korner tym razem dla gospodarzy.

24'

Znowu było groźnie, bo raz jeszcze do piłki dopadł Mulgrew, ale tym razem uderzył głową ponad poprzeczką!

23'

Trzeci z rzędu korner wywalczony przez bardzo ofensywnie usposobionego dziś Lustiga.

23'

Jeszcze jedna wrzutka Lustiga zablokowana, jeszcze jeden rzut rożny, ale tym razem Johansen dośrodkowywał bardzo kiepsko.

21'

Szansa dla Celtiku! Po dośrodkowaniu Johansena, z ostrego kąta znakomicie uderzył głową Mulgrew, ale z linii bramkowej wybił piłkę Filipović!

21'

Rzut rożny dla Celtiku po zablokowanym dośrodkowaniu Lustiga.

20'

Odbita przed pole karne piłka spadła pod nogi McGregora, ale tego strzał został zablokowany.

19'

Celtic wrócił do ataku pozycyjnego, bo po raz kolejny okazało się jak słaba jest defensywa The Bhoys. Rzut rożny dla Celtiku po centrze Izaguirre i interwencji Sulera.

15'

Świetna akcja Mariboru! Kapitalne prostopadłe podanie Filipovicia do Tavaresa, który wychodzący na czystą pozycję był faulowany przez Van Dijka, ale do piłki dopadł Bohar i w sytuacji sam na sam pokonał Gordona! Mamy remis, a mecz przypomina dokładnie to, co działo się trzy tygodnie temu na Łazienkowskiej!

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! Damjan Bohar!

13'

Kontra Mariboru, nieźle zabrał się z piłką Ibraimi, ale tym razem zupełnie nie w tempo zagrał do dobrze ustawionego Tavaresa.

12'

Bardzo przestraszeni wyszli na ten mecz gospodarze i zupełnie oddali pole rywalom. Teraz świetnie przedarł się prawym skrzydłem Lustig, ale nie był w stanie celnie zagrać przed bramkę do Stokesa.

9'

Zupełnie nieudany strzał z dystansu Vilera.

9'

Świetne długie podanie w pole karne do Ibraimiego, ale ten jej nie opanował. Prosty błąd Macedończyka.

7'

Celtic zaczyna podobnie jak w Warszawie! Piłka za linię obrony do Bergeta, który poradził sobie z obrońcami, ale jego strzał z bliska obronił Handanović, jednak i on musiał skapitulować po dobitce McGregora! 0:1!

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Callum McGregor!

6'

Celtic jest zmuszany do ataku pozycyjnego, z kolei Maribor cofnięty na własną połowę. Słoweńcy chcą grać z kontrataku.

4'

Van Dijk poradził sobie z Tavaresem we własnym polu karnym.

3'

Suler wybija piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu Izaguirre.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

20:42

Kapitanami obu drużyn są Tavares (Maribor) oraz Charlie Mulgrew (Celtic).

20:41

Sędzią tego spotkania będzie czeski arbiter międzynarodowy, Pavel Kralovec, który prowadził chociażby mecz Polska - Ukraina półtora roku temu.

20:34

Ławka Celtiku: Łukasz Załuska, Kris Commons, Teemu Pukki, Efe Ambrose, Liam Henderson, Leigh Griffiths, Nir Biton.

20:32

Ławka NK Maribor: Aljaz Cotman (GK), Ales Mejac, Arghus, Sintayehu Sallalich, Ales Mertelj, Luka Zahović, Jean-Philippe Mendy.

20:26

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

20:06

W związku z tym faktem nie ma co ukrywać, że dzisiaj drużynie NK Maribor przybędą być może nawet miliony fanów z Polski. Słoweńcy z kolei eliminowali kolejno mistrza Bośni i Hercegoviny, zespół Zrinjski (0:0 i 2:0), a następnie poradzili sobie z izraelskim Maccabi Tel Awiw (1:0 i 2:2).

20:03

Wszyscy dobrze wiemy, w jaki sposób w tej fazie rozgrywek znalazł się Celtic Glasgow. Mistrzowie Szkocji najpierw rozgromili w 2. rundzie islandzki Reykjavik, a następnie przegrali wysoko w dwumeczu 1:6 z Legią Warszawa, ale uratowała ich UEFA, która dopatrzyła się nieuprawnionego trzyminutowego występu Bartosza Bereszyńskiego i wynik rewanżu w Edynburgu zweryfikowała z 0:2 na 3:0 dla Celtiku.

19:50

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów, w którym słoweński NK Maribor podejmie szkocki Celtic Glasgow.