Koniec spotkania! Steaua bliżej fazy grupowej Ligi Mistrzów!

90'

Ostatnia zmiana w Steale. Sanmarteana zmienia Filip.

90'

Trzy minuty doliczone. I już w pierwszej było groźnie! Po strzale z prawej strony piłkę przed siebie wybił Stojanov i kolega z obrony ledwo zdążył uprzedzić spieszącego z dobitką rywala!

89'

Próbował, próbował i w końcu mu się udało! Zmarnował karnego, przegrywał pojedynki z bramkarzem i z obrońcami, uderzał niecelnie, aż w końcu trafił. Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego z prawej strony, Chipciu przyjmuje i uderzy po długim rogu! Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

88'

Goooooool! Chipciu dopiął swego! 1:0 dla Steauy!

87'

Kibice Steauy wzmożonym dopingiem starają się jeszcze zmobilizować swój zespół do walki w ostatnich minutach.

86'

85'

Druga zmiana także w zespole gości. Anicet za Marcelinho.

84'

Rzut wolny dla Steauy 40 metrów od bramki. Bezpośrednio uderzył Keseru, ale tuż obok słupka.

83'

Druga zmiana w Steale. Iancu za Popę.

82'

Kontra 3 na 3 Steauy, ale piłka zagrana do wychodzącego Chipciu odpiła się od pięty rumuńskiego napastnika.

81'

Hamza w starciu powietrznym z Szukałą, w którym ucierpiał polski obrońca. Ponownie bez drugiej kartki dla Tunezyjczyka.

80'

Podkręcają tempo gospodarze. Prawą stroną w pole karne wdarł się Chipciu, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyłuskał mu Minev!

79'

77'

Wrzutka i kolejny korner. Ponownie bił Keseru, ale z dośrodkowania nie wynikło zagrożenie.

76'

Zmarnowana szansa Steauy. Tylko rzut rożny.

74'

Żaden z zespołów nie potrafi stworzyć sobie dogodnej okazji. Przewaga Steauy nie jest już tak wyraźna jak na początku. Po obu zespołach widać oznaki zmęczenia. Czyżby skończyło się na bezbramkowym remisie?

72'

Rzut rożny dla gości. Wrzutka, i Szukała wybija ponownie na korner. Kolejne dośrodkowanie wybite przez obrońcę.

70'

Skurcze chwytają Dyakova, ale po chwili piłkarz Ludogorca gotów do gry.

69'

Keseru znalazł sobie miejsce w gąszczu obrońców na linii pola karnego i uderzył na bramkę, ale na posterunku był Stojanov.

68'

Ależ okazja gości po kornerze! Marcelinho wyskoczył Arlauskisem, ale posłał piłkę głową ponad bramką! Złe wyjście bramkarza Steauy.

67'

Rzut rożny po akcji gości i rykoszecie o nogi obrońcy.

66'

Szukała w starciu z Hamzą i ponownie fauluje piłkarz Ludogoreca. Musi uważać, bo jedną żółtą kartkę na koncie już ma.

64'

Ludogorec wymienia podania na własnej połowie, co spotyka się z gwizdami kibiców gospodarzy.

63'

W ataku teraz goście. Najpierw wrzutka z lewej strony minęła pole karne, później na prawej stronie obrońca został ładnie ograny zwodem przez Bułgara, ale po zagraniu piłki w pole karne faulował w ataku Hamza, za co zobaczył żółtą kartkę.

61'

Rzut wolny dla Steauy kilkadziesiąt metrów przed polem karnym gości. Wrzutka w pole karne i piłkę wyłapuje Stojanov.

59'

58'

Po efektownym wybiciu piłki półprzewrotką ucierpiał spadając na ziemię Minev i przez chwilę opatrywany był poza boiskiem.

57'

Pierwsza zmiana w Steale. Niezbyt widoczny dzisiaj Stanciu zastąpiony przez Keseru.

55'

Steaua zamknęła rywala na jego połowie. Bułgarzy mają problemy z przejęciem piłki i wymienieniem kilku podań na własnej połowie.

53'

Groźny atak Steauy, po raz kolejny pociągnął Sanmartean, który po indywidualnej akcji groźnie uderzył po długim słupku, tak że piłka minęła bramkę.

51'

Kolejna groźna wrzutka z prawej strony i Szukała w ostatnie chwili zablokował rywala w polu karnym! Rzut rożny.

50'

Steaua Bukareszt - Ludogorec Razgrad

49'

Wrzutka z kornera i piłka w rękach Arlauskisa.

48'

Ależ okazja gości! Dośrodkowanie z prawej strony na długim słupku zamknął Aleksandrov i trafił w słupek, a piłkę asekurował jeszcze Arlauskis, stąd rzut rożny.

47'

Pierwszy strzał na bramkę w drugiej połowie. Prepelita po rykoszecie i piłka w rękach Stojanova.

46'

W przerwie nastąpiła pierwsza zmiana. Fabio Espinho za Zlatinskiego.

46'

Drugą połowę od środka rozpoczęła Steaua.

46'

Koniec pierwszej połowy! Jak na razie mistrz Rumunii remisuje z mistrzem Bułgarii 0:0, choć to Steaua była zdecydowanie bliżej objęcia prowadzenia. Największym pechowcem jest jak na razie Alexandru Chipciu, który zmarnował rzut karny, a bohaterem Vladislav Stojanov, który tą jedenastkę obronił, a także doskonale interweniował w doliczonym czasie gry.

46'

Steaua - Ludogorec

46'

Kolejna okazja Steauy! Znowu Stojanov lepszy od Chipciu, parując piłkę na rzut rożny po jego uderzeniu! Po kornerze nie było już zagrożenia.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy. Daleka wrzutka w pole karne ląduje w rękach Arlauskisa.

44'

Gospodarze nerwowo. Breeveld fauluje w środku pola.

42'

Końcówka połowy spokojniejsza. Ludogorec już nie oddaje tak pola rywalom, wyraźnie obudzony rzutem karnym. Obrona jedenastki pozwoliła Bułgarom złapać drugi oddech.

40'

Rzut rożny dla gości. Ponownie wrzucał Zlatinski, piłka przedłużona na długim słupku, ale w centrum pola karnego pewnie interweniowali już obrońcy.

39'

38'

Popa dostał piłkę przy prawym narożniku pola karnego i uderzył na bramkę, ale ponad poprzeczką!

37'

Posiadanie piłki nieznacznie na korzyść Steauy, która jak na razie sprawia na boisku lepsze wrażenie.

36'

Żółta kartka dla Chipciu, pechowego wykonawcy rzutu karnego, za faul.

35'

Ależ zmarnowana okazja Steauy! Stojanov dobrze wyczuł intencję strzelca i sparował piłkę na rzut rożny. Z kornera nic nie wynikło.

34'

34'

Nie ma gola! Stojanov broni strzał Chipciu!

33'

Rzut karny dla Steauy! Minev faulował Sanmarteana!

32'

Mocny strzał Misidjana sprzed pola karnego minął w dużej odległości bramkę Steauy.

30'

Najbardziej aktywny Sanmartean szukał okazji do zagrania do kolegów, ale że nikt mu się nie pokazywał, ostatecznie bezproduktywnie zagrał w pole karne do... bramkarza rywali. Chyba nawet nie można zaliczyć tego jako strzał.

28'

Legia już poza Ligą Mistrzów, ale na pocieszenie (?) śmiemy twierdzić, że w obecnej formie mistrz Polski sprawia o wiele lepsze wrażenie niż oba zespoły które oglądamy dzisiaj na stadionie w Bukareszcie.

27'

Żółta kartka dla Juniora Caicara za faul na Popie.

25'

Statystyki jak na razie nie powalają. Trzy niecelne strzały Steauy, kontra jeden celny gości.

24'

Kontra Ludogoreca i rzut rożny. Zlatinski dośrodkował, ale na krótkim słupku czekał czujny defensor, który wybił piłkę poza pole karne.

23'

Rzut rożny dla Steauy z prawego narożnika. Wrzutka w pole karne odbiła się od muru obrońców. Słabo wykonany stały fragment.

22'

21'

W odpowiedzi akcja Bułgarów, dośrodkowanie w pole karne z prawej strony wybija jednak obrońca.

20'

Steaua przejęła piłkę na połowie rywala i wyszła z kontrą 3 na 2. Sanmartean dostał piłkę w polu karnym, z jego prawej strony, ale fatalnie złożył się do strzału i uderzył kilka metrów obok bramki.

18'

Odważnie teraz bramkarz Steauy. Arlauskis wyszedł do piłki z boku pola karnego i nie mógł jej chwytać. Próbował ją holować do linii końcowej, ale widząc, że napastnik zdoła ją przejąć... sprytnie nabił go tak, że piłka opuściła boisko.

16'

Daleka piłka pod pole karne Steauy. Naciskany przez rywala Szukała mocno odegrał do bramkarza, ale ten bez problemu opanował piłkę.

15'

Rzut wolny dla Steauy po faulu na Sanmartean. Wrzutka w pole karne, ale do zawieszonej w powietrzu piłki najwyżej wyskoczył obrońca.

14'

Groźniejsze ataki Steauy. Wrzutka w pole karne z prawej strony, głową wybija piłkę obrońca.

12'

Rzut rożny dla Steauy! Wrzutka i Szukała głową uderzył obok prawego słupka! Było blisko.

10'

Hamza faulował Sanmarteana w walce o piłkę przed polem karnym Steauy.

8'

Okazja gości, ale tylko rzut rożny. Dośrodkowanie, główka i pewnie broni Arlauskis.

7'

Wyjściem przed pole karne Arlauskis ubiegł rywala i wykopał piłkę, zażegnując niebezpieczeństwo.

6'

Marcelinho próbował przedzierać się lewym skrzydłem, ale został powstrzymany.

4'

Pierwszy strzał na bramkę, choć niecelny. Chipciu dostał piłkę przed polem karnym i przymierzył w okolice okienka, ale za mocno.

3'

Arlauskis zmuszony łapać piłkę na skraju pola karnego. Rzucił się na ziemię i przycisnął futbolówkę do piersi.

2'

Przejęcie piłki przez Steauę i próba uruchomienia napastnika prostopadłym podaniem. Szybciej przy piłce Stojanov.

1'

Pierwsza minuta bardzo spokojna. Ludgorets rozgrywa piłkę w obronie, wycofuje do bramkarza, dopiero wtedy następuje dalekie podanie do przodu i walka o piłkę na połowie rywala. Przegrana.

1'

Steaua w tradycyjnych strojach w niebiesko-czerwone pasy, Bułgarzy na biało.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego, od środka goście!

20:43

Z głośników rozlega się hymn Ligi Mistrzów. Po raz kolejny pozostaje nam żałować, że nie wysłuchują go nasi piłkarze.

20:40

Znamy już składy obu zespołów. Pora na ławki rezerwowych. Steaua: Cojocaru, Filip, Tosca, Pîrvulescu, Valceanu, Iancu i Keșeru. Łudogorec: Čvorović, A. Aleksandrov, Choco, Fzbio Espinho, Anicet Abel, Dani Abalo i Bezjak.

20:36

W tej parze rozstawiony był zespół Steauy. Co ciekawe jednak, gdyby nie wyeliminowanie Legii przez walkower i awans Celticu, także Łudogorec byłby zespołem rozstawionym i mógł trafić na słabszego rywala. Ostatecznie to Szkoci wskoczyli do grona rozstawionych i jutro zmierzą się z mistrzem Słowenii, Mariborem.

20:35

Kolejnym powodem, dla którego warto zwrócić uwagę na dzisiejsze spotkanie, jest postawa Steauy. Rumunii w poprzedniej rundzie z trudem uporali się z mistrzem Kazachstanu - Aktobe, z którym już w czwartek zmierzy się Legia. W dwumeczu zespół z Bukaresztu zremisował 2:2 i wygrał 2:1. Powstaje więc pytani - czy Steaua taka słaba, czy Aktobe takie mocne? Spróbujemy dzisiaj częściowo na nie odpowiedzieć.

20:31

Pierwszym z nich jest z pewnością występ od pierwszych minut polskiego obrońcy, który ociera się o reprezentację naszego kraju, Łukasza Szukały. Będziemy mu się przyglądać ze szczególną uwagą...

20:30

Witamy w relacji na żywo ze spotkania ostatniej fazy eliminacji Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się mistrz Rumunii - Steaua Bukareszt i mistrz Bułgarii - Łudogorec Razgrad. Spotkanie będzie interesujące dla kibiców w Polsce z kilku powodów...