Gryf WejherowoGryf Wejherowo
1 : 0
Arka GdyniaArka Gdynia
18:57

To był dobry mecz w wykonaniu Gryfa, który przeważał i stwarzał swoje sytuacje. Arka obudziła się w drugiej połowie, ale brakło jej niedokładności i sytuacji strzeleckich. Ze stadionu w Wejherowie żegnają się Adam Kamiński i Andrzej Rukść, do zobaczenia!

94'

KONIEC MECZU! Gryf gra dalej!

91'

Żółtą kartką za faul ukarany Grzegorz Gicewicz.

90'

3 minuty doliczone do tego meczu i 3 minuty nadziei dla Arki.

89'

Ława miękko dośrodkował w pole karne, ale piłkę wybił obrońca.

89'

Rzut wolny dla Arki około 35 metrów od bramki Gryfa. Do piłki podchodzi Ława.

88'

Jagiełło ruszył szybko prawą stroną, ale zatrzymał go obrońca.

87'

Koziara fauluje zawodnika Gryfa na ich połowie, wbił się w niego barkiem, zawodnik gospodarzy leży i bardzo powoli się podnosi, zaczyna się gra na czas.

86'

Strzał Koziary w tej sytuacji lepiej pozostawić bez komentarza, dobrze, że za bramką znajdują się wysokie łapacze.

86'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafia tylko w boczną siatkę.

85'

To musiał być gol dla Gryfa! Rzepa minął obrońcę Arki i był sam na sam z bramkarzem, oddał piłkę do Kennera, ale jego strzał zablokował obrońca Arki i jest tylko rzut rożny.

83'

Rzut wolny dla Arki około 35 metrów od bramki Ferry. Faulowany był Ława.

81'

Żółtą kartką ukarany Wojowski za próbę wymuszenia rzutu karnego.

80'

Zmiana również w Arce, na boisko wejdzie Koziara, który zmienił Sulewskiego

79'

Dośrodkowanie Ławy z rzutu rożnego całkiem niezłe, ale Wojowski zamiast uderzyć w bramkę to oddał strzał w ziemię prosto przed siebie. Piłka zaliczyła kozioł, ale wybił ją obrońca.

78'

Druga zmiana w Gryfie, Kenner zmienia Wickiego.

78'

Dośrodkowanie Wojowskiego z lewej strony na krótki słupek wybija obrona, Arce ucieka czas...

76'

Znowu niepopularna opinia sędziego, który wskazuje aut dla gości, gdy tymczasem to od Wojowskiego odbiła się piłka.

75'

Kibice Arki już nie wytrzymują tego "widowiska": "Biegać walczyć i się starać, w Arce trzeba zapier..."- skandują.

74'

Podniosły się teraz trybuny ze złości! Według sędziego Gicewicz sfaulował Ławę 40 metrów od bramki Arki, a trzeba powiedzieć że poszła naprawdę dobra akcja Gryfa. Według mnie faulu nie było.

74'

Znowu w roli głównej Abbott, który dostał piłkę w pole karne i zamiast uderzyć ile sił w nogach, to zaczął się bawić w playmakera i stracił piłkę, w efekcie Gryf ruszył z kontrą, ale na szczęście dla gości Wicki zamotał się we własnym dryblingu w polu karnym.

72'

Ława zagrał idealną piłkę na głowę Abbotta na piąty metr, ale ten jej nie sięgnął! To musiał być gol!

71'

Strzał Piotra Wickiego zza pola karnego pewnie wyłapuje Miszczuk.

70'

Sulewski minął dwóch obrońców Gryfa, ale trzeci nie dał się nabrać i wybił piłkę w aut.

68'

Lech bardzo źle do Jagiełły na prawą stronę, nic nie wyszło z tej akcji, z atakiem rusza Gryf, ale ich akcję przerwał faul.

67'

Nalepa chciał prostopadłą piłką wypuścić Jagiełłę, ale znakomicie ustawiony obrońca Gryfa wybił piłkę wślizgiem.

66'

Piłka w siatce, ale nie ma gola! Skwiercz po dośrodkowaniu Osłowskiego wpakował piłkę głową do bramki, ale był spalony!

64'

Rzut wolny dla Gryfa po faulu, około 30 metrów od bramki Arki.

64'

Faulował Jagiełło pod bramką Gryfa, koniec akcji Arki.

63'

Dobre dośrodkowanie Lecha z rzutu rożnego, ale piłkę wybił Ferra.

63'

Kiks zaliczył teraz zawodnik Gryfa, wybijając nieporadnie piłkę na rzut rożny.

62'

Dośrodkowanie zawodnika Arki z prawej strony, ale Abbott nie sięgnął piłki.

62'

Sulewski wyprzedził Gicewicza i w efekcie nie było dobrej okazji dla Gryfa.

60'

Fatalne dośrodkowanie Wojowskiego z lewej strony, piłka ląduje za bramką.

58'

Ilanz zmienia żegnanego brawami strzelca bramki Michała Fierkę.

57'

Lech wypuścił prostopadłą piłką Wojowskiego, ale obrońca Gryfa zablokował pomocnika Arki i od bramki zacznie Ferra.

56'

Dobre dośrodkowanie Aleksandra Jagiełło z prawej strony na głowę Lecha, ale ten uderza nad bramką z 11 metrów.

55'

Lech chciał sprytnie zagrać do Jagiełło ale piłkę przejął obrońca, ładna akcja Arki.

54'

Rzepa dostał żółtą kartkę za zagranie ręką.

53'

Nieporozumienie Alana Fialho i Miszczuka, ten pierwszy wybił na rzut rożny z którego dośrodkowuje Osłowski, ale piłkę wybiła obrona Arki.

51'

Gicewicz wychodził sam na sam ale spalony.

50'

Dośrodkowanie Osłowskiego z rzutu rożnego o mało co nie wpadłoby do bramki, ostatecznie futbolówka wylądowala za bramką Arki.

49'

Po stracie Sulewskiego ruszył Gryf, Osłowski zszedł na prawą nogę i uderzył ale daleko obok bramki.

47'

Strzał Sulewskiego na 40 metrze zablokowany przez obrońcę.

18:07

W pierwszej połowie wyraźnie lepszy był Gryf, to on miał więcej sytuacji, a zawodnicy Arki mimo iż momentami ładnie klepią to nie potrafią stworzyć sobie klarownych sytuacji strzeleckich.

46'

Drugą połowę rozpoczyna Arka, grająca dzisiaj na biało. W przerwie nie było żadnych zmian.

47'

Alan Fialho faulowany przy wyprowadzaniu ataku i więcej w tej połowie nie gramy. Koniec pierwszej połowy!

45'

Dobra szansa dla Arki była, Wojowski wpadł w pole karne gdzie było tylko dwóch obrońców, ale fatalnie dograł do Abbotta i nic z tego nie wyszło.

45'

1 minuta doliczona do czasu gry pierwszej połowy.

44'

Rzut rożny dla Gryfa, Gicewicz dośrodkowuje ale bardzo niecelnie i od bramki Miszczuk.

43'

Rzut wolny dla Gryfa około 25 metrów od bramki Arki.

43'

Ława zmienił Calderona.

42'

Jagiełło zmienia Brzuzego.

42'

Fatalnie skończył tę akcję Arki Abbott, szybka klepka z Calderonem, ale fatalne odegranie Abbotta i piłkę łapie Ferra.

41'

Trener Arki reaguje szybko już przed przerwą dwie zmiany.

40'

Arka ma straszne problemy z Rzepą na prawej stronie, kolejna dobra akcja tego zawodnika ale tylko aut dla gospodarzy.

39'

Blisko gola Gryf po rzucie rożnym! Po strzale głową Skwiercza piłka minimalnie minęła poprzeczkę bramki Arki!

38'

Znakomity rajd Rzepy prawą stroną, do tego mocne dośrodkowanie na 6 metr, ale Marcjanik wybił piłkę na rzut rożny.

38'

Faulowany Warcholak w środkowej strefie, Rzepa przerwał tę akcję Arki.

36'

Calderon trafił z rzutu wolnego prosto w mur, a dobitka Nalepy wylądowała chyba poza stadionem.

36'

Lech wywalczył rzut wolny dla Arki z około 18 metrów, to jest dobra pozycja do strzału.

35'

Ostro bił piłkę z rzutu wolnego Nalepa, ale bez problemu szczupakiem wybił piłkę obrońca Gryfa. Kontrę gospodarzy zatrzymał Alan Fialho.

34'

Faulowany Wojowski blisko pola karnego Gryfa, będzie szansa na dośrodkowanie.

34'

Wicon oddał piłkę Arce za darmo, oddając centrostrzał z 40 metrów, pewnie złapał Miszczuk.

33'

Akcja Gryfa z lewej strony, dogranie do napastnika Piotra Wickiego w pole karne, ale ten nie oddał strzału tylko podał piłkę w aut.

32'

Abbott uderzył z powietrza zza pola karnego ale wysoko ponad bramką Gryfa.

31'

Dośrodkowanie z lewej strony do wbiegającego w pole karne Arki Fierki, ten chciał ekwilibrystycznym strzałem wpakować piłkę do bramki, ale nie trafił w futbolówkę.

30'

Długi wrzut Warcholaka z autu ale w gąszczu zawodników w polu karnym najlepiej odnaleźli się zawodnicy gospodarzy i wybili piłkę.

29'

Skwiercz prawie doszedłby do zagranej w pole karne piłki, ale ostatecznie od bramki zacznie Miszczuk.

27'

Arka dalej ma kłopoty, tym razem rzut wolny dla Gryfa z około 20 metrów.

27'

24'

Gol stadiony świata, Fierka zszedł do prawej nogi i z około 16-20 metrów znakomicie uderzył w długi róg, Miszczuk wyciągnął się jak struna, ale nie miał szans tego obronić.

23'

Fierka uderzył z 16 metrów niemal nie do obrony! Kapitalny gol i 1-0 dla Gryfa!

22'

Rzepa przepchnął Alana niczym juniora ale fatalnie dośrodkował.

21'

"Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Arka gra, aeao Arkowcy gol" śpiewają sympatycy Arki.

20'

A tak prezentuje się sektor sympatyków Arki Arka - Gryf

19'

Szansa dla Gryfa, ale strzał głową wyłapuje Miszczuk.

17'

Sulewski zagrał płaską piłkę po ziemi z prawego skrzydła, dopadł do niej Calderon, ale jego strzał zablokował obrońca Gryfa!

15'

Ależ przymierzył Nalepa z rzutu wolnego! Świetna dochodząca piłka o mały włos nie znalazła się w siatce!

14'

Rzut rożny dla Arki po dośrodkowaniu Warcholaka, obrońca wybił piłkę. Szybko rozegrany korner i nabita ręka obrońcy Gryfa, rzut wolny na 16 metrze.

13'

Warcholak założył siatkę obrońcy Gryfa pod jego polem karnym ale chwilę później ją stracił.

12'

Aut dla Arki, daleko wrzuca Warcholak, piłka spada pod nogi Wojowskiego, ten teatralnie się wywraca ale nie ma mowy o karnym.

11'

Ładna klepka Arki w środkowej strefie, ale już dłuższe podanie do Wojowskiego od Calderona przejęte przez obrońcę Gryfa.

9'

To mógł być gol dla Gryfa! Miszczuk ratuje Arkę! Rzepa znalazł się oko w oko z golkiperem po błędzie Marcjanika, ale bramkarz Arki obronił jego strzał nogami i piłka wylądowała tylko na aucie.

9'

Znowu w głównej negatywnej roli zagrał Grzegorz Lech, który dostał piłkę od Warcholaka i niemal natychmiast ją stracił.

8'

Bardzo niedokładne zagranie Lecha i od autu zaczął Gryf.

7'

Wojowski wykazał się dużą wolą walki, walczył z obrońcą aż do samej linii końcowej, ostatecznie jednak od bramki zacznie Gryf.

6'

Źle zgrał teraz piłkę głową Brzuzy i nic z akcji Arki nie wyszło.

4'

Teraz dobrze spróbowała Arka, najpierw zablokowany strzał Sulewskiego, a potem Brzuzy zbierał się do dośrodkowania na prawej stronie, ale znów obrońcy byli na posterunku.

4'

Krzysztof Rzepa, zawodnik Gryfa nie zdołał dośrodkować piłki zanim ta opuściła boisko, od bramki zacznie bramkarz Arki Miszczuk.

3'

Ręką w środku pola przyjął sobie piłkę Paweł Abbott.

2'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bliższy słupek, tam głową piłkę zgrał zawodnik Gryfa ale ostatecznie wybija obrona Arki.

2'

Akcja Gryfa lewą stroną i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

1'

Tym razem Arka, długa piłka do Calderona, ale ten źle przyjmuje i aut dla Gryfa.

1'

Pierwsza akcja Gryfa do prostopadłej piłki ruszył jeden z napastników, ale wyszedł Miszczuk i złapał piłkę.

1'

Kapitan Arki w dzisiejszym meczu Paweł Wojowski przegrał losowanie i od środka mecz zaczął Gryf! Trochę opóźniło się rozpoczęcie spotkania, mamy już 17:07

17:01

Grzegorz Niciński były trener Gryfa a obecnie asystent trenera w Arce otrzymał wielkie podziękowania od klubu za jego pracę w Wejherowie i usłyszał głośne sto lat od kibiców.

17:01

Obie jedenastki już na murawie! Kibice Arki śpiewają: Tylko zwycięstwo Areczko tylko zwycięstwo, a gospodarze odpowiadają: Wygraj to dla nas WKS wygraj to dla nas!

16:58

Co ciekawe kilku piłkarzy Arki znajduje się na sektorze ich kibiców. Marcus da Silva, Krzysztof Sobieraj, Antoni Łukasiewicz, Skowron oraz Łukasz Kowalski.

16:55

Piłkarze już zeszli do szatni, za chwilę zaczynamy!

16:52

A tak prezentuje się boisko w Wejherowie

16:49

Spora część kibiców Arki przyjechała na ten mecz rowerami. Odległość z Gdyni do Wejherowa to około 30 km.

16:48

Ławka rezerwowych Gryfa: Duda, Bak, Miszka, Zając, Więcek, Kenner, Ilanz

16:48

Ławka rezerwowa Arki: Kędra, Gałecki, Jagiełło, Koziara, Ława, Glauber, Szur

16:39

Dzisiejsze starcie wzbudza wielkie zainteresowanie wśród wejherowian. Rywal może nie jest pokroju Legii Warszawa, która rywalizowała tu trzy lata temu w 1/4 Pucharu Polski, ale na atrakcyjność przeciwnika nie mogą w Wejherowie narzekać. Ponadto sezon dla wejherowian dopiero się zaczął - motywacji ani piłkarzom, ani kibicom nie brakuje. Na inaugurację 3. ligi podopieczni Tomasz Kotwicy ograli Leśnik Manowo 5:0. Apetyty są więc duże.

16:31

Dzień dobry! Witamy z Wejherowa. Już o godzinie 17:00 w meczu 1. rundy Pucharu Polski tutejszy Gryf występujący "na co dzień" w 3. lidze pomorsko-zachodniopomorskiej zmierzy się z pierwszoligową Arką Gdynia.