Piątek, 10 października 2014, godz. 20:00
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
1 : 2
własneLegia II Warszawa
21:56

Obraz po przerwie niewiele się zmienił, ale warto zwrócić uwagę, w jakich okolicznościach Polonia straciła drugiego gola. Takie nieodpowiedzialne zachowanie i zagranie nie powinno mieć miejsca na żadnym poziomie rozgrywek. Czarnym Koszulom udało się strzelić kontaktowego gola, ale zabrakło czasu by wyrównać. A także skutecznego napastnika. Adam Czerkas na pewno nim nie jest. Dzisiaj, podliczyłem, miały 4 gole. Skończyło się na zerze i takim samym dorobku punktowym. Za wspólnie spędzony czas, oraz aktywność w komentarzach, dziękuje Państwu Tomasz Górski.

93'

KONIEC. POLONIA WARSZAWA PRZEGRYWA Z LEGIĄ II 1:2

91'

Jeden z ostatnich ataków Polonii. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i obrońca Legii wybija piłkę na rzut rożny. W "16" gości poszedł Paweł Blesznowski, a jego vis a vis mija się z piłką. Na jego szczęście nie było zagrożenia.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

89'

Paweł Blesznowski udanie interweniuje na 11. metrze. Na jego bramkę biegł Robert Bartczak, ale lekko przestraszył się wychodzącego bramkarza.

85'

Końcowe pięć minut plus to, co doliczy arbiter. Legia próbuje oddalić grę od własnego pola karnego, ale mało skutecznie. Tak samo swoje ataki przeprowadzaj gospodarze...

84'

Za mocne podanie w pole karne do Adama Czerkasa. Zabrakło mu kilku centrymetrów by opanował piłkę. Po chwili zamieszanie w polu karnym po starciu Konrada Jałochy z zawodnikiem Polonii. Sędzia musiał interweniować. Skończyło się polubownie.

81'

Za kontuzjowanego Jana Grzesika pojawia się Robert Bartczak.

81'

Marcin Kruczyk za Aleksandra Tomaszewskiego.

79'

Jan Grzesik od kilkunastu sekund poza boiskiem. Niebawem powinien wrócić.

77'

Adam Czerkas... Założyłem, że nie będę się nad nim pastwił, ale widząc to, co robi, nie da się! Dostał kapitalne podanie ze skrzydła i strzela szczupakiem... nie w tę stronę co trzeba... Mniej słów, mniej szkód

74'

Wojciech Kochański zmienia Krystiana Bielika.

74'

Krystian Bielik upomniany przez arbitra żółtą kartką za faul.

72'

Dośrodkowanie z lewej strony w stronę dalszego słupka i Piotr Augustyniak strzela głową obok wychodzącego z bramki Konrada Jałochy. Polonia łapie kontakt.

72'

GOL, PIOTR AUGUSTYNIAK

71'

Krystian Pieczara za Michała Stecia.

70'

Rzut rożny dla Polonii. Paweł Tyburski powinien poćwiczyć wykopy. Piłka ledwie doleciała w pole karne. Po chwili ostro bije piłkę tuż przed bramkę i nikt nie sięga jej!

69'

Adam Czerkas traci piłkę przed polem karnym Legii i błyskawiczna kontra gości. Prawą stroną szarżował Łukasz Turzyniecki, lecz został zatrzymany przy linii końcowej.

67'

Polonia od kilku minut nie opuszcza ok. pola karnego Legii. Konrad Jałocha pewnie piąstkuje piłkę po dośrodkowaniach z bocznych sektorów. Albo uprzedza go obrońca, który wybija piłkę na rzut rożny.

64'

Polonia - Legia

62'

Niebywałe! Obrońcy Legii II dwukrotnie ratują Konrada Jałochę przed wyciąganiem piłki z siatki! Wynik bez zmian i jęk zawodu na Konwiktorskiej

60'

... a Kamil Kurowski zastępuje Łukasza Monetę.

60'

Podwójna zmiana w Legii: Za Mateusza Szwocha wchodzi Michał Bajdur...

56'

Akcja za akcją, cios za cios. I wynik bez zmian. Najpierw Arkadiusza Piecha uderzenie obronił Paweł Blesznowski, a potem Adam Czerkas przestrzelił w sytuacji 1 na 1 z Konradem Jałochą!

56'

Czy kibice gospodarzy bardziej skupiają się na kibicowaniu swoim czy docinaniu drużynie gości ? Początek był ze wskazaniem na Polonię, dodatkowo był Mazurek Dąbrowskiego. Po stracie bramki rola się odwróciła. Teraz jest powrót do stanu wyjściowego.

54'

Grzegorz Wojdyga ukarany żółtą kartką.

52'

Mateusz Gliński zmienia Adriana Ligienzę.

50'

Fatalne w skutkach podanie obrońcy Polonii stopera! Piłkę przejął Mateusz Szwoch, który przebiegł ponad 20 metrów i strzelił płasko przy lewym słupku

50'

GOL, MATEUSZ SZWOCH

48'

Seria rzutów rożnych dla Polonii. Nic z tego.

48'

Aleksander Tomaszewski ukarany "żółtkiem".

48'

Spiker kolejny raz uspokaja kibiców.

Panowie, jesteśmy warszawiakami. Tu są kobiety
46'

Legia zaczyna drugą połowę.

21:03

Poloniści na murawie. Czekamy na gości. Heart of Courage mam dodać - nomen omen - odwagi Czarnym Koszulom?

20:52

W podsumowaniu pierwszej połowę trochę odpowiem na pytanie @szerszen91 Więcej okazji stworzyła Polonia, która kreowała grę, ale mając z przodu Adama Czerkasa nie potrafi wykorzystać sytuacji (Polonia i Czerkas). Legia była nastawiona na kontry i wykorzystała jedną z 2-3. Arkadiusz Piech czeka na podania z głębi pola, lecz nie znaczy to, że sam nie powalczy o piłkę. Tak było w 14. minucie i Legia II prowadzi. Czy zasłużenie? Posiadanie piłki to nie wszystko, a liczy się skuteczność (taki suchar).

46'

Za mocne dośrodkowanie i po wznowieniu gry przez Konrada Jałochę sędzia kończy pierwszą połowę.

45'

A jednak sędzia ma kartki. Ukarany za faul taktyczny został Rafał Makowski

45'

Minuta doliczona.

44'

Sędzia najwidoczniej zapomniał wziąć z szatni kartki. Adrian Ligienza był pociągany za koszulkę przez kilkanaście metrów i pada na murawę. Tylko rzut wolny z ok. 30 metrów. Szybko wykonany stały fragment przez dośrodkowanie i piłka pada pod nogi do Ligienzy, który strzela z woleja nad poprzeczką.

43'

Michał Steć poradził sobie z Igorem Lewczukiem, lecz jego uderzenie broni Konrad Jałocha.

42'

Krystian Bielik błysnął wyszkoleniem technicznym ogrywając. trzech rywali i zagrał na prawo do Łukasza Monety, Jego centra centra w pole karne była dobra, ale nie do partnera.

40'

Chyba trzeba przemilczeć strzał Bartłomieja Kalinkowskiego z dystansu. Paweł Blesznowski z "piątki".

38'

Konrad Jałocha z najwyższym trudem paruje uderzenie Adriana Ligienzy na rzut rożny!

38'

Wróćmy jednak na murawę, bo "dzieje się". Po kilku minutach walki w środku pola mamy rzut wolny dla Polonii z ok. 30 metrów...

36'

to jak na derby, jakie by one nie były, raczej dosyć mizernie. Nie do końca. W sumie stadion na Konwiktorskiej ma ca 6 000 miejsc, ale trybuna Kamienna jest zamknięta. Fani są tylko na jednej trybunie, głównej.

34'

Bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

33'

Legia II jest nastawiona na kontrę. Prostopadłe podanie do Arkadiusza Piecha, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił go w klatkę piersiową. Rzut rożny.

32'

Zdzisław Kręcina na meczu III ligi!!!

27'

Mateusz Szwoch po indywidualnej akcji strzela i broni bramkarz Polonii. Po chwili kolejna okazja Legii II przynosi rzut rożny. Pewne piąstkowanie Pawła Blesznowskiego.

22'

witam, ilu jest widzów na stadionie? dzięki. Nie wiem ile wskazywały bramki, ale na oko jest ponad 2 000 widzów. Może niebawem będzie oficjalna informacja, z którą na pewno podzielę się.

20'

20 minut za nami. Polonia gra, ale to goście prowadzą. Przy takiej "skuteczności" Adama Czerkasa nie jest to niespodzianką. Napastnik "Czarnych Koszul" mógłby mieć spokojnie 2-3 bramki na koncie.

18'

Co zrobił Adam Czerkas? Coś niebywałego! Zagarnął piłkę Bartłomiejowi Kalinkowskiego i popędził na bramkę rywala po czym strzela obok słupka! Lepszej okazji chyba może nie być

14'

Napastnik Legii II wywalczył piłkę na prawej stronie, wpadł w pole karne i strzelił po bliższym słupku. Paweł Blesznowski powinien lepiej zachować się i ustawić w tej sytuacji.

14'

GOL, ARKADIUSZ PIECH

13'

Adrian Ligienza huknął równie mocno jak i niecelnie. Od czasu do czasu gra tu drużyna rugby, więc może powinien wpaść na trening?

13'

Atak lewą stroną Piotra Tyburskiego przerwany przez Łukasz Turzynieckiego. Po chwili z dystansu uderza Adam Czerkas nad poprzeczką.

9'

Prawą flanką przedziera się Adam Czerkas i wpada w pole karne zagrywa do Aleksandra Tomaszewska, lecz wmieszał się obrońca Legii II wybiciem na rzut rożny. Po nim Piotr Augustyniak strzela głową nad poprzeczką!

6'

Niesieni dopingiem Poloniści mieli też swoją okazję. Piłkę w środku pola dostaje Grzegorz Wojdyga, który podciągnął do 20. metra i strzela na bramkę Konrada Jałochy. Ten z trudem paruje uderzenie.

4'

Mateusz Szwoch ogrywa na zamach dwóch zawodników Polonii w "16" gospodarzy i strzela nad poprzeczką! Najlepsza okazja jak do tej pory.

4'

Odpowiedź Legii II - prostopadłe podanie na prawą stronę do Łukasza Turzynieckiego, ale bez powodzenia.

3'

Adam Czerkas skutecznie uprzedzony w polu karnym gości przez Igora Lewczuka, który przecina podanie wybiciem głową.

2'

Atak Polonii i strzał z dystansu, po którym piłka wychodzi na rzut rożny. Bez zagrożenia.

0'

Gwizdek sędziego i Polonia zaczyna pierwszą połowę.

19:59

Obie drużyny na murawie! Przywitanie oraz chóralne śpiewy kibiców 'Czarnych Koszul'.

PLII

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy Powstańcom.

19:53

No proszę, na meczu są m.in. Michał Listkiewicz oraz Dariusz Dźwigała, który zmienił czapeczkę z białej na niebieską ;)

19:45

Zachęcam do aktywności w komentarzach. Niemniej zdaję sobie sprawę, że mecz III ligi jest w cieniu dzisiejszych spotkań el. EURO 2016.

19:40

Polonia - Legia II

19:36

W inaugurującym 13. kolejkę III ligi Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował z Omegą Kleszczów 1:1.

19:31

I Legia II: Artur Haluch (GK), Kamil Kurowski, Michał Bajdur, Robert Bartczak, Wojciech Kochański, Kamil Anczewski, Arkadiusz Górka.

19:29

Znamy wyjściowy skład "Czarnych Koszul". Niebawem pojawi się "jedenastka" Legii II. W tzw. międzyczasie przedstawiam ławki rezerwowych. Najpierw gospodarzy: Michał Brudnicki (GK), Marcin Kruczyk, Krystian Pieczara, Adam Grzybowski, Jan Dźwigała Mateusz Gliński, Marcin Kluska.

19:23

Jak obie drużyny spisują się w III lidze? Gospodarze dzisiejszego pojedynku są na 13. miejscu z dorobkiem 14 punktów. Do drugiej drużyny mistrza Polski traci "2 na 2", czyli tyle punktów oraz miejsc w tabeli.

19:20

Trybuna główna powoli się zapełnia się kibicami gospodarzy. Ze strony gości nie przewidziano zorganizowanej grupy fanów.

19:18

Zanim "wklepię" składy oraz ławki rezerwowych, odsyłam do zapowiedzi przygotowanej przez Monikę Wantołę: Polonia Warszawa - Legia II Warszawa LIVE! Wielkie derby stolicy teraz w... III lidze

19:15

Oby tak szczelną obronę miała jutro reprezentacja Polski w potyczce z Niemcami. Z taką nadzieją wita Państwa, po długiej przerwie, z Konwiktorskiej 6 Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.