Sobota, 4 października 2014, godz. 16:00
Okocimski KS BrzeskoOkocimski KS Brzesko
0 : 3
Raków CzęstochowaRaków Częstochowa
94'

Koniec meczu! Długa seria Okocimskiego bez porażki w lidze to już historia! Skuteczny Raków obnażył prawie wszystkie braki "Piwoszy" i zrehabilitował się za dwie ostatnie porażki, pewnie wygrywając 3:0! To wszystko z Brzeska, dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

94'

Ostatni strzał Pyciaka sparowany w bok przez Wróbla!

93'

W pojedynku biegowym Pączka z Pawlusińskim 1:0 dla bramkarza gospodarzy.

92'

Sędzia przedłuża mordęgę Okocimskiego o 4 minuty, a Wojcieszyński przymierza z rzutu wolnego nieznacznie obok okienka bramki gości.

90'

Żółta kartka dla Mariusza Holika (Raków).

88'

Tylko rzut rożny dla Okocimskiego po zbiorowej wycieczce w pole karne Rakowa. Mocny strzał Lewińskiego nie zaskoczył czujnego Wróbla.

87'

Poprawka - przy trzeciej bramce Rakowa podawał Kmieć. A stadionowy zegar w Brzesku jeszcze nie odnotował jej utraty.

86'

Ostatnia zmiana w szeregach Rakowa, Przemysław Mońka ustąpił miejsca Erykowi Krupie.

85'

Kropkę nad "i" w dzisiejszym meczu postawił Pawlusiński z Pląskowskim. "Plastik" przejął opaskę kapitana po zejściu Reimana i niemal w bliźniaczej kopii własnej bramkowej akcji wolał oddać piłkę Pląskowskiemu, który prawie przedziurawił siatkę strzałem do opuszczonej bramki Okocimskiego.

84'

GOOOL! 3:0! ARTUR PLĄSKOWSKI - TO JUŻ BYŁA FORMALNOŚĆ! "PIWOSZE" NA KOLANACH!

82'

Wróbel w powietrzu, a dośrodkowanie Ślęczki w rękach bramkarza Rakowa.

80'

Stefanowicz nie dał rady dwóm obrońcom "Piwoszy" i traci piłkę już w obrębie pola karnego.

76'

Arkadiusz Porochnicki pojawił się na boisku w miejsce Patryka Serafina (Raków).

75'

W drugiej sytuacji sam na sam z Pawlusińskim lepszy Marek Pączek. Golkiper "Piwoszy" nogami broni płaski strzał strzelca drugiej bramki!

73'

Szybki kontratak Rakowa zakończył się na Dariuszu Pawlusińskim - sędzia milczał, gdy przy próbie interwencji na murawę upadł Arkadiusz Lewiński, a sam "Plastik" pewnie strzelił obok bramkarza Okocimskiego.

72'

Zmiana w zespole Rakowa - wszedł Sławomir Ogłaza, zszedł Adrian Kural.

71'

GOOOL! 2:0! DARIUSZ PAWLUSIŃSKI PODWYŻSZA PROWADZENIE RAKOWA!

70'

Jest ostatnia zmiana u "Piwoszy" - Arkadiusz Garzeł już na ławce, na boisku pojawił się Daniel Duszyk.

67'

Radosław Stefanowicz właśnie zmienił na boisku kapitana Wojciecha Reimana (Raków).

66'

Ryś i Lewiński boleśnie zderzyli się głowami kilkanaście metrów od bramki Rakowa, na boisko wbiegają fizjoterapeuci.

65'

Ryzykowne wybicie Holika po płaskim podaniu Pyciaka w pole karne o mały włos nie skończyła się efektownym samobójem, "Piwosze" mają rzut rożny.

65'

Przebój Kasprzyka zmarnowany przez Ślęczkę, który po przejęciu podania od lewego obrońcy "Piwoszy" za długo zwlekał z oddaniem strzału już w polu karnym.

61'

Pyciak przesadził z siłą przy próbie podania "górą" i zmarnował dobrze zapowiadającą się okazję na atak gospodarzy.

60'

Faul Rysia na Pląskowskim w środku pola. Brak czerwonych wykrzykników w naszej relacji jest znamienny - od startu drugiej połowy mecz bardzo nuży.

58'

Przytomny Garzeł fenomenalnie przerwał podanie Pawlusińskiego wzdłuż bramki, które niechybnie skończyłoby się doskonałą okazją Rakowa na zdobycie drugiego gola.

57'

Wojciech Dziadzio (Okocimski) powędrował na ławkę rezerwowych, w jego miejsce Michał Guja.

55'

Nieudane dośrodkowanie Pełki minęło i pole karne, i bramkę strzeżoną przez Marka Pączka.

54'

Teraz obrona Rakowa radzi sobie z chaosem po wrzutce gospodarzy z rzutu wolnego.

53'

Wawryka zdołał dośrodkować w pole karne, przepuszczenie Wojcieszyńskiego spowodowało, że Ryś uderzył wprost w plecy Serafina.

52'

Niezbyt pewny wykop Pączka, piłkę przechwytuje Serafin i strzela bez namysłu, futbolówka po rykoszecie wychodzi na korner.

52'

Niefortunne wybicie piłki przez Wawrykę mogło się skończyć strzałem Reimana, futbolówkę nabija obrońca "Piwoszy" - nie ma nawet rzutu rożnego.

50'

Spalony Mateusza Kasprzyka w narożniku boiska.

47'

Pyciak wywraca się pod naporem Kmiecia, ku zdziwieniu miejscowej publiczności sędzia dyktuje rzut wolny dla gości.

46'

Zaczynamy! Nietypowy duet Ryś-Lewiński rozpoczął drugą połowę w imieniu "Piwoszy".

17:13

Przerwa powoli dobiega końca, zawodnicy wracają na murawę - Okocimski gotowy do pierwszego kopnięcia piłki w drugiej połowie.

17:02

Nie można narzekać na brak emocji, choć chyba niekoniecznie takich, jakie sobie wymarzyliśmy. Jeszcze w pierwszej połowie otwartego złamania ręki doznał bramkarz Robert Błąkała i musiał wyjechać ze stadionu karetką. Bramka Mariusza Holika nie odzwierciedla przebiegu meczu - po stronie gospodarzy doskonałą okazję na wyrównanie zmarnował Wojciech Wojcieszyński. Wracamy za kwadrans!

59'

Piłkarze Rakowa są wściekli na sędziego Korpalskiego za zakończenie pierwszej części meczu w sytuacji, gdy goście mieli szansę na kontratak. Do przerwy piłkarze Jerzego Brzęczka prowadzą 1:0 z brzeszczanami.

57'

Sędzia pokazał żółtą kartkę Adrianowi Kuralowi (Raków) za faul na połowie Okocimskiego.

56'

'Pinballa" w polu karnym Okocimskiego nie wykorzystał Patryk Serafin. Na minuty przed końcem pierwszej połowy podtrzymujemy wcześniejszą opinię - spotkanie nadal jest bardzo wyrównane.

56'

Pączek jak Neuer - bramkarz "Piwoszy" płaskim podaniem przechytrzył Reimana po ryzykownym wyjściu z bramki.

54'

Wrzutka Pawła Pyciaka z rzutu wolnego jakimś cudem mija wszystkich potencjalnych adresatów w polu karnym i trafia do bramkarza Rakowa.

54'

Lewiński przekoziołkował się po murawie po walce o główkę z Kmieciem. Rzut wolny dla Okocimskiego i żółta kartka dla Reimana (Raków) za protesty.

52'

Dobra okazja Pełki - pomocnik Rakowa znalazł lukę w defensywie gospodarzy i posłał podkręcony, niski strzał na bramkę. Piłka wylądowała na bocznej siatce!

52'

Pewny chwyt Wróbla po dośrodkowaniu Ślęczki z kornera.

50'

Ładna akcja Artura Pląskowskiego, po ograniu dwóch rywali podanie skrzydłowego Rakowa przecina obrona gospodarzy.

48'

Faul na Przemysławie Wróblu po tym, jak bramkarz Rakowa poradził sobie z wrzutką w pole karne.

46'

Pierwsza połowa spotkania w Brzesku przedłużona o - bagatela - 12 minut.

45'

"Metr niżej!" - krzyczą kibice Okocimskiego po odważnym strzale Wawryki z narożnika pola karnego. Piłka poszybowała dokładnie tyle nad poprzeczką bramki Rakowa.

43'

Pudło tysiąclecia w Brzesku!!! Strzał po ziemi Pyciaka na raty bronił Wróbel, a w ogromnym zamieszaniu Wojcieszyński marnuje stuprocentową... nie, dwustuprocentową okazję na wyrównującą bramkę! Dla najlepszego strzelca "Piwoszy" lepiej, żeby nikt nie nagrywał tego meczu...

42'

Półwolej Reimana ze skraju pola karnego wylądował w rękawicach Pączka. Goście wyglądają znacznie śmielej po objęciu prowadzenia.

40'

Małe oblężenie połowy Okocimskiego, koronkowa akcja gości kończy się rykoszetem i kornerem. Przy okazji rożnego przytrafiło się jakieś przewinienie i piłkę do gry wprowadzi Pączek.

39'

Ładny strzał Wojcieszyńskiego w asyście obrońców Rakowa mija okienko bramki Wróbla o kilkadziesiąt centymetrów!

36'

Pączek nie dał się pokonać przy szarży Kurala w polu karnym "Piwoszy".

34'

Prowadzenie Rakowa po celnej główce Mariusza Holika! Z narożnika boiska dośrodkowywał Dariusz Pawlusiński, a stoper gości umknął uwadze defensywy "Piwoszy" i główką w długi róg zmusił Pączka do kapitulacji!

33'

GOOOOL! 1:0 DLA RAKOWA! MARIUSZ HOLIK PO RZUCIE ROŻNYM!

31'

Strata Ślęczki uwikłanego w drybling z dwoma rywalami poprzedziła kiks Pyciaka już w polu karnym Rakowa. W Brzesku póki co oglądamy wyrównane spotkanie, a po gościach w ogóle nie widać, że przyjechali znacznie osłabieni.

28'

Ślęczka tak długo gotował się do zagrania w stronę kolegów, że zdecydował się na uderzeniezzapola karnego. Zmiennik w zespole "Piwoszy" chybił daleki słupek o blisko pół metra.

26'

Niewytłumaczalne zachowanie Wojciecha Dziadzio oko w oko z Wróblem - napastnik "Piwoszy" niepotrzebnie przebierał nogami, zamiast w porę oddać strzał. Golkiper Rakowa bez problemu zagarnął piłkę!

23'

Dogranie Ślęczki z lewego skrzydła odbiło się od murawy tyle razy, że kompletnie skołowało czekających w polu karnym zawodników Okocimskiego. Chwilę później płaskie zagranie Pyciaka w rękach bramkarza Rakowa.

22'

Na dośrodkowanie z rzutu rożnego nabiegał Garzeł, lecz główkował poza światło bramki. Od piątego metra rozpoczyna Przemysław Wróbel.

20'

Na sektorze gości zameldowało się już około 25 sympatyków Rakowa, a arbiter rzutem sędziowskim wznawia grę. Brawa żegnają Błąkałę, który wyjeżdża ze stadionu karetką.

17'

Do bramki wejdzie Marek Pączek - oznacza to przedwczesny koniec meczu dla Patryka Bryły. Ambulans wciąż nie zjechał z płyty boiska i czekamy na wznowienie gry.

17'

Aleksander Ślęczka wszedł za kontuzjowanego Roberta Błąkałę (Okocimski).

16'

Błąkała jest młodzieżowcem, więc oprócz rezerwowego golkipera Marka Pączka na boisku również musi pojawić się młodzieżowiec.

13'

Dramat bramkarza Okocimskiego - Robert Błąkała przy próbie piąstkowania złamał rękę. Karetka zaraz odwiezie golkipera "Piwoszy" z boiska...

11'

Dośrodkowanie "Plastika" Pawlusińskiego z rzutu wolnego wybite przez obronę gospodarzy, będzie powtórka - tym razem z drugiej strony boiska.

9'

Pląskowski aż krzyknął po wejściu Wawryki, sędzia upomina wychowanka "Piwoszy" i zarządza rzut wolny w okolicach środka boiska.

8'

Po rzucie wolnym z głębi boiska nieczysto główkował Holik, od bramki rozpocznie Błąkała - strzał rosłego obrońcy Rakowa wylądował poza bramką.

7'

Spalony Pląskowskiego, który w dzisiejszym meczu miał w ogóle nie wystąpić z powodu kontuzji. Lewoskrzydłowy Rakowa wykurował się na czas i oglądamy go na boisku od pierwszej minuty.

6'

Pełka dość niefortunnie przewraca się o własne nogi przy kontrataku Rakowa, piłka wycofana do obrony. Zawodnik Rakowa ucierpiał przy okazji tego upadku, jednak już wstał z murawy i jest gotowy do gry.

4'

Mierzone, miękkie podanie Pawlusińskiego trafia do Kurala, napastnik Rakowa był na spalonym, ale i tak zdążył zderzyć się z bramkarzem Okocimskiego. Piłkarz gości dopiero co wrócił do gry po kontuzji, a już po raz kolejny potrzebuje pomocy medycznej.

2'

Pierwsza okazja dla Okocimskiego, z ostrego kąta mocno strzelał Patryk Bryła, piłkę instynktownie odbija Wróbel! Goście wyprowadzają kontrę zakończoną niecelnym strzałem Pawlusińskiego z dystansu.

16:04

Autokar z kibicami z Częstochowy właśnie podjechał pod stadion przy ulicy Okocimskiej. Za chwile okaże się, jak liczna grupa fanów Rakowa wspiera podopiecznych Jerzego Brzęczka w Brzesku.

1'

Wybiła szesnasta, więc zaczynamy mecz w Brzesku! Z małym opóźnieniem od koła środkowego rozpoczynają goście - drużyna Rakówa Częstochowa! Gramy!

15:59

Dźwięki "Seven Nation Army" zespołu The Stripes witają obie jedenastki na płycie boiska w Brzesku. Jeszcze przed rozpoczęciem meczu minutą ciszy uczczono zmarłego niedawno Zbigniewa Dobosza, wieloletniego piłkarza i wybitnego trenera Rakowa.

15:57

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Mariusz Korpalski z Torunia, który w obecnym sezonie nie prowadził jeszcze żadnego meczu z udziałem którejkolwiek z drużyn mierzących się dzisiaj na boisku.

15:52

Rzut oka na ligową tabelę przed dzisiejszym spotkaniem w Brzesku:

• 8. Raków Częstochowa (16 punktów; 5 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki)
  • 10. Okocimski Brzesko (15 punktów; 3 zwycięstwa, 6 remisów, 1 porażka)
15:51

Pełną zapowiedź meczu Okocimskiego z Rakowem można przeczytać TUTAJ.

15:48

Ewentualna porażka sprawi, że zjedziemy w dół, Okocimski to drużyna, która dużo remisuje, tracąc przy tym mało bramek. Jest bardzo dobrze zorganizowanaJerzy Brzęczek, trener Rakowa.

15:46

W zespole z Częstochowy rzutem na taśmę pojawił się Artur Pląskowski, do samego wyjazdu do Małopolski zmagający się z kontuzją. Podobnego szczęścia nie mieli inni nieobecni: Joshua Balogun Kayode, Adrian Pluta, Daniel da Silva, Łukasz Buczkowski, Paweł Baraniak i Robert Brzęczek.

15:44

Decyzją trenera Dariusza Sieklińskiego na ławce rezerwowych usiądzie powracający do pełnej dyspozycji po urazie Michał Guja.

15:42

Dorobek Rakowa w spotkaniach poprzedzających pojedynek z "Piwoszami" to dwie porażki - ostatnią przegraną z 1:3 z Legionovią poprzedził nieudany wyjazd do Mielca, gdzie piłkarze Jerzego Brzęczka ulegli Stali 0:1.

15:40

Obecna forma Okocimskiego to małe szczęście w nieszczęściu - "Piwosze" co prawda nie zdołali strzelić gola w ostatnich trzech spotkaniach, ale z każdego wychodzili z jednym punktem.

15:38

Rezerwowi Okocimskiego: Marek Pączek, Daniel Duszyk, Aleksander Ślęczka, Jurij Hłuszko, Michał Guja, Sani Goringo Abubakar, Kamil Białkowski.

15:37

Rezerwowi Rakowa: Karol Frątczak, Radosław Stefanowicz, Sławomir Ogłaza, Arkadiusz Porochnicki, Eryk Krupa i Diogo.

15:24

Witamy z drugoligowej stolicy remisów - Okocimski Brzesko podzielił się punktami z rywalami w czterech ostatnich spotkaniach w lidze, a trzy z tych meczów zakończyły się bez bramek. Rywalem "Piwoszy" będzie dzisiaj pretendent do awansu - Raków Częstochowa odniósł porażki w dwóch kolejnych meczach i stracił kontakt z czołówką tabeli 2. ligi. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z pojedynku obu zespołów w ramach 11. kolejki!