PAOPanathinaikos Ateny
19:55

Za uwagę dziękuje Andrzej Rukść i do następnego meczu. Pozdrawiam.

19:52

Arka uległa Panathinaikosowi 0:1 po bramce Petricia w 37 minucie spotkania. Dla żółto- niebieskich był to na pewno pożyteczny sparing, a dla kibiców w Gdyni możliwość obejrzenia na żywo tego znanego i utytułowanego kluby. Panathinaikos nie zachwycił, ale pokazał w II połowie kilka ciekawych zagrań i ostatecznie zasłużenie zwyciężył.

92'

Koniec meczu.

92'

W ostatniej akcji ambitnie popędził pod bramkę Sobieraj, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

90'

Sędzia dolczył 2 minuty do II połowy spotkania.

89'

Gałecki zmienia Nalepę.

88'

Strzał bezpośrednio z rzutu wolnego w wykonaniu Ntinasa. Minimalnie niecelny...

87'

W końcówce spotkania Arka szuka szansy na wyrównanie. Trzeba jednak przyznać, że Grecy skutecznie im to zadanie utrudniają. W ogóle Panathinaikos zdominował druga połowę i jest bliski podwyższenia rezultatu.

86'

Koziara za Lecha, który był dziś jednym z lepszych na boisku.

84'

No i właśnie po tym rzucie wolnym Arka była najbliżej wyrównania. Wydawało się, że z tej akcji nic nie będzie, gdyż przeszkadzali sobie Warcholak z Lechem, ale ostatecznie ten pierwszy przejął piłkę, wpadł w pole karne i uderzył. Piłka po rykoszecie omal nie wpadła za kołnierz Kotsarisa. Było bardzo blisko!

83'

Rzut wolny z dogodnej pozycji dla Arki, chociaż sam Nalepa był zdziwiony, że był faulowany.

80'

Z boiska schodzi zmęczony Jagiełło, a na murawie melduje się Robert Sulewski.

77'

100% sytuację sam na sam marnuje Klonaridis. Trzeba jednak zaznaczyć, że świetnie interweniował Skowron.

76'

Już gramy dalej. Wszystko widać, a Panathinaikos w komplecie.

75'

Mamy przerwę w meczu za sprawą kibiców z Górki, którzy za pomocą świecy dymnej, która miała uatrakcyjnić meczową oprawę, skutecznie utrudniają widoczność boiskowych poczynań.

73'

Wyrzut z autu w pole karne w wykonaniu Warcholaka, gdzie po starciu w polu karnym leży jeden z graczy z Aten.

73'

Druga zmiana w ekipie żółto- niebieskich: za Calderona wchodzi Abbott.

71'

Dwa z rzędu dośrodkowania w wykonaniu Nano, ale żadne z nich nie przyniosło zagrożenia pod bramką Skowrona.

69'

W końcu składna akcja w wykonaniu Arki. Lech- Łukasiewicz- Warcholak- Wojowski. Ten ostatni dośrodkowywał w pole karne, ale jego centra zablokowana przez prawego obrońcę Panathinaikosu.

66'

Dobre dośrodkowanie Nano, a w polu karnym pięknie do woleja złożył się Karelis. Dobra interwencja Skowrona ratuje teraz Arkę przed stratą drugiej bramki.

65'

Po składnej akcji goście będą wykonywać rzut rożny.

62'

I 11 zmiana w ekipie Koniczynek. Bourmpos za Spyropoulosa

62'

Zmiana w bramce gości Kotsaris za Kotsolisa :)

61'

Z rzutu rożnego centrował Calderon, bliski dojścia do strzału głową Kowalski, ale lepsi defensorzy Panathinaikosu.

60'

Wojowski zmienia Odunkę, który pokazał się dziś z dobrej strony.

58'

Dobra akcja na prawym skrzydle Odunki, który powalczył do końca z Nano i wywalczył rzut z autu na wysokości pola karnego Panathinaikosu.

58'

Inicjatywę przejęli Grecy. Teraz z prawego narożnika pola karnego uderzał Spyropoulos, piłka po nodze Sobieraja wylatuje poza linię końcową i mamy rzut rożny dla gości.

56'

Bardzo bliski podwyższenia rezultatu aktywny Ntinas. Pomocnik Panathinaikosu wpadł w pole karne i w dogodnej sytuacji uderzył w boczną siatkę, tuż przy lewym słupku bramki Skowrona.

55'

Frekwencja na dzisiejszym sparingu znamienita: 4940 widzów. To dobry wynik, tym bardziej, że za wejściówki trzeba było dziś zapłacić (10zł).

53'

Ntinas próbował uruchomić prostopadłym podaniem w pole karne Klonaridisa, ale pewna interwencja Sobieraja zapobiega niebezpieczeństwu.

52'

Teraz świetny wypad Arki. Na prawym skrzydle z piłką znalazł się Grzegorz Lech i próbował dogrywać do wchodzącego w pole karne Odunki, ale lepsi defensorzy z Aten, którzy daleko wybijają futbolówkę.

52'

50'

Po rzucie rożnym bez zagrożenia pod bramką Skowrona, teraz Arka próbuje konstruować atak pozycyjny.

47'

Nikolaos Karelis za Dimitriosa Myrthianosa

47'

Victor Klonaridis za Mladen Petrić.

47'

Ymerai za Neumanna.

47'

Zeca za Spyros Risvanis.

47'

Christos Donis za Ajaguna.

47'

Athanasios Ntinas za Marcus Berg.

47'

Giorgios Koutroumpis za Anastasios Lagos.

47'

Mendes da Silva za Konstantinosa Triantafyllopoulosa.

47'

Spróbujemy ogarnąć tę rewolucję z greckim zespole, może do końca meczu zdążymy. Zszedł np. Pangiotis Spyropoulos. A wszedł np. Mariano Gonzales (Nano).

49'

Ładna akcja Ntinisa na prawym skrzydle i pierwszy korner dla gości w drugiej części spotkania.

47'

Arka bez zmian, a trener Panathinaikosu wymienił aż 9 graczy.

18:48

Za nami pierwsza połowa meczu. Ogląda się to naprawdę dobrze. Emocji jest na pewno więcej niż we wczorajszym półfinale Mistrzostw Świata ;) Jak na razie 1:0 prowadzą goście z Aten, ale Arka w pierwszych 45- minutach naprawdę nie odstawała od bardziej utytułowanych rywali i fani żółto- niebieskich liczą na bramki swojego zespołu.

45'

Jeszcze rzut rożny dla Greków, po którym mocno uderzał Petrić. Strzał blokuje defensywa Arki, a sędzia kończy I połowę spotkania.

46'

Gramy II połowę.

44'

Uderzenie Nalepy z dystansu zbyt lekkie by pokonać Kotsolisa.

42'

Panathinaikos w końcu pokazują na co ich stać. Kapitalna dwójkowa akcja Ajagun- Berg. Zawodnicy Koniczynek pograli z pierwszej piłki, po czym Berg znalazł się w świetnej sytuacji, ale uderzył zbyt lekko i nonszalancko, w związku z czym Skowron nie mógł przepuścić tej piłki do siatki.

39'

Szybka odpowiedź gospodarzy, niezłej sytuacji znalazł się na prawej stronie pola karnego Kowalski. Prawy obrońca Arki uderza celnie, przy prawym słupku, ale na posterunku Kotsolis.

38'

Świetne górne podanie do wychodzącego na czystą pozycję Petricia, ten przyjmuje piłkę i ze spokojem, przepiękną techniczną podcinką próbuje pokonać Skowrona, ale trafia w słupek. Piłka jednak w tej akcji szukała Petricia do końca i po odbiciu od słupka trafia wprost pod jego nogi, a pomocnik Koniczynek dopełnia formalności posyłając futbolówkę do pustej bramki.

37'

1:0 dla Panathinaikosu! Petrić!

34'

Chouchoumis powstrzymuje kontratak, trzymając rywala za koszulkę i również ogląda "żółtko".

33'

Kolejny raz z dystansu próbowali Arkowcy, tym razem Calderon, ale podobnie jak Lech- niecelnie.

31'

Kolejny mocny strzał Lecha, ale znów niecelnie.

29'

Pierwsza żółta kartka za ostry faul dla Neumanna

27'

Po ostrym, ale czystym wślizgu Łukasiewicza z kontrą wychodzili Arkowcy, ale Triantafyllopoulos faulował na skrzydle dryblującego Jagiełłę.

26'

Strzał Antonio Calderona z dystansu obok bramki Kotsolisa.

23'

Teraz świetne podanie piętką Odunki do Kowalskiego, ten jednak w dogodnej sytuacji do dośrodkowania traci piłkę.

22'

Prawą stroną dryblował Odunka, ale dobra interwencja lewego obrońcy Koniczynek.

18'

Niekonwencjonalnym zagraniem próbował zaskoczyć obronę Arki Marcus Berg. Żaden z jego partnerów nie wyczuł jednak jego intencji i futbolówka pada łupem pewnie interweniującego Skowrona.

15'

Pierwszy kwadrans to wbrew pozorom nie dominacja gości z Aten, a wyrównany mecz, w którym to żółto- niebiescy zrobili więcej, aby strzelić bramkę. Gdynianie grają na razie bez nominalnego napastnika. Najbardziej wysunięci są Calderon i Lech. Zapewne w drugiej połowie zobaczymy w akcji Abbotta, który zagra na pozycji środkowego napastnika.

14'

Warcholak już po raz trzeci prezentuje dziś swój daleki wyrzut z autu, który jest niewątpliwie jego dużym atutem. Po jego wyrzutach w polu karnym rywali robi się groźnie niczym po rzutach rożnych.

12'

Do strzału przed polem karnym doszedł Lech, uderzył niezmiernie mocno, ale także bardzo niecelnie.

10'

Jak na razie Arka wcale nie odstaje i dobrze prezentuje się na tle mocnego rywala. Tym razem akcja na lewej flance Warcholaka z Jagiełło. Wypożyczony z Legii pomocnik jest od początku spotkania bardzo aktywny i Arka na pewno będzie miała z niego dużo pożytku w lidze.

8'

Niesamowitym wyrzutem z autu popisał się Warcholak i od razu było groźnie. Do piłki doszedł Łukasiewicz, ale źle ją uderzył sytuację wyjaśnili Grecy.

6'

Krótko rozegrany rzut rożny i zaskakujące uderzenie lewą nogą Calderona, z największym trudem piłkę ponad poprzeczkę paruje Kotsolis.

5'

Dobra akcja gdynian, gdzie prawą stroną przedzierał się Nalepa i wywalczył rzut rożny.

2'

Pierwsza akcja Panathinaikosu- ładne podanie ze środka pola od Ajaguna na prawą stronę do dobrze wychodzącego Spyropoulosa, ten jednak nie doszedł do piłki...

1'

Zaczynamy!

17:53

Arka w dotychczasowych sparingach tylko remisowała: Pogoń 1:1, Legia 0:0, Znicz 0:0. Czy dzisiejszy rywal wyzwoli w Arkowcach dodatkowe pokłady energii, które pozwolą na sprawienie niespodzianki?

17:52

Jest również nowy trener- Dariusz Dźwigała, który ma dziś do dyspozycji wiele nowych twarzy, a wśród nich: Skowron, Kowalski, Warcholak, Łukasiewicz, Odunka, Lech, Calderon, Jagiełło, czy Abbott.

17:48

W Arce trwa totalna przebudowa składu. Po poprzednim, nieudanym sezonie ekipę z nad morza opuścili m.in. Jarzębowski, Tomasik, Pruchnik, Radzewicz, Aleksander, Cichocki, Oleksy, Budka, Cienciała, Juraszek, Rzuchowski, Szwoch i Ślusarski.

17:41

Panathinaikos to już nie ten sam mocny skład sprzed lat, ale jak na polskie podwórko można dziś zobaczyć w akcji kilku niezłych graczy: Marcus Berg, Mladen Petrić czy Zeca.

17:35

Już o 18:00 na stadionie przy ulicy Olimpijskiej rozpocznie się sparingowe spotkanie Arki, która podejmuje dziś arcyciekawego rywala- słynny Panathinaikos Ateny.