Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
94'

Z Gdyni za uwagę dziękuje dzisiaj Dawid Kowalski.

94'

To był mecz godny pojawienia się na stadionie. Druga połowa zrekompensowała niską temperaturę w Gdyni. Piłkarze obu ekip zagrali dobre spotkanie, lecz waleczniej i skuteczniej zaprezentowali się gospodarze, którzy wygrali zasłużenie. To już czwarte kolejne zwycięstwo podopiecznych Grzegorza Nicińskiego!

93'

Koniec spotkania!

92'

Dolcan już tylko wstrzela piłka w pole karne, jednak nie widać efektów.

91'

Arbiter doliczył 3 minuty.

90'

Centra wprost na głowę Antoniego Łukasiewicza, który stał kompletnie niepilnowany w polu karnym! Z zimną krwią wykończył tę akcję i pozbawił szans Rafała Leszczyńskiego!

89'

GOOOOOOOOL!!! 2:1 dla Arki!!!!

87'

W miejsce Kamila Mazka Rafał Włodarczyk.

84'

Dolcan wyczekuje znowu na własnej połowie. Arka natomiast umiejętnie operuje piłką. Z tym, że wszystko w odległości około 40 metrów od bramki rywala.

83'

Ależ sytuacja! Piłka zagrana z rzutu rożnego minęła wszystkich i spadła pod nogi da Silvy. Ten nieco zaskoczony, lecz zakończył akcję strzałem. Tuż nad poprzeczką!

81'

Na ostatnie dziesięć minut pojawi się Antonio Calderon. Zmieni dobrze dzisiaj grającego Michała Szuberta.

81'

Bardzo dobra centra Ławy! Piłka dokręcała się na długi słupek, lecz nikt nie przejął jej toru lotu. Wciąż mamy 1:1!

80'

Rzut wolny z boku pola karnego wykona Bartosz Ława.

79'

Faulowany dość brutalnie Marcus da Silva

76'

Marcin Wardziński zdecydowanie rozruszał gospodarzy swoją zmianą. Dolcan też nie osiadł na laurach i stara się groźnie kontrować. Akcje coraz częściej odbywają się z pominięciem środka pola.

75'

Lobem z półobrotu z piątego metra starał się strzelać Antoni Łukasiewicz. Z tego nie mogło wyjść nic dobrego. Od bramki Rafał Leszczyński.

74'

Druga połowa o niebo lepsza od pierwszej! Do ostatnich minut będzie gorąco, chociaż aura nie rozpieszcza.

73'

Jak nie padła tutaj bramka, tego nie wie nawet Grzegorz Niciński!! Wstrzeloną wzdłuż piątego metra futbolówkę nie czysto kopnął Wojowski i zamiast cieszyć się z gola, kiwał głową z niedowierzania!

71'

W sytuacji sam na sam znalazł się Paweł Tarnowski, ale ku uciesze fanów na stadionie, sędzia podniósł chorągiewkę

70'

Według sztabu szkoleniowego Arki powinna być jedenastka dla gospodarzy. Gwizdek arbitra jednak milczał.

70'

Rozgorzała atmosfera na boisku, lecz w złym znaczeniu... Przed momentem doszło do ostrzejszej wymiany zdań między piłkarzami obu drużyn.

58'

Tomasz Chałas ustępuje pola gry Rafałowi Grzelakowi.

68'

Żółty kartonik również dla Bartosza Ławy.

67'

Żółtko dla Piotra Klepczarka

66'

Spokój gości szybko został zaburzony! Piękna, podręcznikowa akcja gospodarzy. Na skrzydle rywala perfekcyjnie minął Marcus da Silva, podał prostopadle zza obrońców, a nadbiegający Wardziński jedynie trącił piłkę. Było na co popatrzeć!

65'

GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:1 Marcin Wardziński!

63'

Po strzeleniu gola dużo swobodniej poczynają sobie piłkarze Marcina Sasala. Widać spokój w ich grze.

61'

Na ostatnie pół godziny pojawia się również Antoni Łukasiewicz w miejsce Michała Nalepy.

60'

Na boisku pojawia się Maciej Wardziński. Zmieni Grzegorza Lecha.

57'

Arka w letargu, Dolcan poszedł za ciosem. Gdynianie zdecydowanie pogubili się po utracie tego gola. Jakby nie mogli uwierzyć w pech, jaki towarzyszył temu trafieniu.

56'

Żółta kartka za faul dla Grzegorza Piesio.

56'

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Łuszkiewicz i... piłka nie wiadomo jakim sposobem wpadł do siatki. W zamieszaniu na linii bramkowej prawdopodobnie ostatni futbolówki dotykał Marcin Warcholak. Ależ kuriozalny gol!

54'

GOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! 1:0 dla gości!!!!!!!

52'

Małe deja vu. Arka napiera, Dolcan czeka na błąd i okazje do kontry.

52'

Od razu ruszyła kontra Arki. Lewym skrzydłem popędził Wojowski, który wstrzelił lobem futbolówkę na jedenasty metr. Idealną okazję miał Grzegorz Lech, ale nieczysto trafił i piłka w rękach Rafała Leszczyńskiego! To powinno być 1:0 dla Arki!

51'

Nieprzyjemny to był strzał dla Miszczuka, ale na tyle słaby, że złapał bez kłopotów.

50'

Identyczna sytuacja po drugiej stronie boiska. Rzut wolny dla Dolcanu.

49'

Z rzutu wolnego strzelał Marcin Warcholak, ale piłkę można było łapać w dziesiątym rzędzie...

49'

Rzut wolny dla gdynian z około 30 metrów. Podrapany po achillesie Grzegorz Lech.

47'

Znowu z wysokiego "C" rozpoczyna Arka. Z narożnika pola karnego huknął Paweł Wojowski. Naprawdę niewiele brakowało!

46'

Zaczynamy drugą część spotkania. Zarówno Arka, jak i Dolcan bez korekt w składzie przystąpią do gry.

46'

Piłkarze obu ekip wracają powoli na murawę. Zaraz gramy dalej!

46'

Mecz podzielony na dwie części w tej pierwszej połowie. Najpierw optyczna przewaga Arki i wyczekiwanie gości na kontry. Później zaś piłkarze Dolcanu sami wzięli się do pracy, lecz bez wymiernych efektów.

46'

Koniec premierowej odsłony spotkania.

46'

Jedna minuta doliczona do pierwszej połowy.

43'

Kontra Arki zakończona strzałem w okolice autu Bartosza Ławy...

41'

Skory do dyskusji z sędzią jest dzisiaj Bartosz Ława. Arbiter jednak wciąż cierpliwy i nie wyciąga kartonika.

39'

Spalony za spalonym. Tym razem za linią obrońców z Gdyni Grzegorz Piesio.

38'

W środku pola faulowany Michał Nalepa.

37'

W natarciu Arka. Wszystko skończyło się strzałem Panu Bogu w okno.

34'

Przygasło nam to spotkanie. Bramkarze obu drużyn dawno nie mieli piłki w rękach.

34'

Dolcan zaczął odważniej sobie poczynać. Druga w odstępie minuty sytuacja, w której bezkarnie wchodzą w pole karne rywala.

29'

Znowu groźnie w polu karnym ekipy z Ząbek, lecz znowu spalony. Winny Michał Szubert.

26'

Na murawie leży opatrywany Marcin Warcholak.

26'

Okres spokojniejszej gry w środku pola. Przy piłce jednak głównie gospodarze.

24'

Podopieczni Marcina Sasala nastawieni są głównie na kontry. Taktyka ryzykowna, bo coraz bardziej pachnie golem dla Arki.

23'

W polu karnym upada Szubert, lecz arbiter niewzruszony. Jedenastki nie będzie.

21'

Piłka w siatce Dolcanu, lecz sędzia boczny pokazał spalonego

19'

Arka trochę nieporadnie przed polem karnym gości. Tym razem Grzegorz Lech zamiast strzelać, niepotrzebnie przekładał i stracił futbolówkę.

16'

Większość kontr Dolcanu kończy się na połowie boiska

14'

Zza pleców obrońców Arki sam przed Miszczukiem wyrósł Tarnowski, lecz strzałem z głowy z 6 metrów podał wprost do rąk bramkarza gospodarzy.

12'

W odpowiedzi próbował z narożnika pola karnego da Silva, ale metr nad poprzeczką.

10'

Strzelał Grzegorz Piesio, ale piłka ledwo dotoczyła się do rąk bramkarza Arki.

8'

Szubert świetnie podał na bok pola karnego do Pawła Wojowskiego. Ten za dużo razy poprawiał futbolówkę i spudłował z 4 metrów!

6'

Arka na połowie Dolcanu. Widać od początku, że gospodarze chcą szybko strzelić gola. Dużo żywiołowości w ich poczynaniach.

4'

Prostopadle podanie do Michała Szubert,a który sam nie był przekonany czy był spalony. Pognał na bramkę, lecz sędzia boczny podniósł chorągiewkę.

3'

Arka stara się prowadzić grę, jednak po 3-4 podaniach traci piłkę.

2'

I od razu świetna okazja dla Arki, lecz Marcus da Silva minimalnie niecelnie główkował po dośrodkowaniu z lewej strony Marcina Warcholaka.

1'

Od środka mecz rozpoczęła Arka.

17:15

Trudno wskazać w tym spotkaniu faworyta, mimo że bezpośredni bilans jest z lekkim wskazaniem na gości. Dolcan wygrał z gdynianami czterokrotnie, pięć meczów zostało nierozstrzygniętych, a dwa razy górą była Arka (ostatni raz 1 czerwca 2013 r. w Ząbkach). Z jednej strony piłkarze Grzegorza Nicińskiego chcieliby wreszcie wygrać u siebie z Dolcanem pierwszy raz od 2011 r, Dodatkowo mogą wykorzystać fakt, że w siedmiu poprzednich meczach przyjezdni tracili co najmniej jedną bramkę. Z drugiej zaś Dolcan nie miałby nic przeciwko przedłużeniu serii punktowej z Gdyni. Niekoniecznie za sprawą remisu.

17:11

W Gdyni mamy chłodny wieczór, ale na szczęście nie pada deszcz. Nad stadionem unosi się lekka mgła, ale na tyle wysoko, że nie powinna utrudniać gry.

17:10

Łatka „królów remisów” nie bez przyczyny przylgnęła do przyjezdnych. W tym sezonie zawodnicy Marcina Sasala aż jedenaście razy dzielili się punktami z rywalami, a trzeba zaznaczyć, że rozegrano... 17 kolejek. „Duma warszawskiego przedmieścia”, jak pieszczotliwie określa się Dolcan, może pobić rekord remisów zaplecza Ekstraklasy, który od sezonu 2001/02 należy do... Arki Gdynia (18 remisów na 38 kolejek). Strata dwóch punktów m.in. ze Stomilem czy Sandecją mocno zszargały nerwy Sasala.

17:06

Znamy już składy obu zespołów. Oto ławki rezerwowych. Arka: Łukasz Skowron, Antonio Calderon, Aleksander Jagiełło, Łukasz Kowalski, Michał Marcjanik, Antoni Łukasiewicz i Maciej Wardziński. Dolcan: Maciej Humerski, Damian Jakubik, Norbert Neumann, Bartosz Osoliński, Patryk Mikita, Tomasz Prejs i Julien Tadrowski.

17:05

Na murawie trwają już rozgrzewki, do pierwszego gwizdka sędziego niecałe pół godziny Arka - DolcanArka - DolcanArka - Dolcan