1 : 1
Chrobry GłogówChrobry Głogów
22:00

18:54

Derbowe starcie w Legnicy nie zachwyciło poziomem. Gospodarze do końca walczyli o pełną pulę, ale muszą zadowolić się jednym punktem. Dziękujemy za uwagę.

92'

Koniec meczu. W derbowym starciu Miedź zremisowała z Chrobrym.

91'

Piłkarze Miedzi próbują już prostymi środkami przedostać się na pole karne Chrobrego. Dośrodkowują piłki na tzw. aferę. Bez skutku.

90'

Arbiter doliczył tylko dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Gospodarze wciąż mają nadzieję na strzelenie zwycięskiego gola. Przed chwilą Matuesz Szczepaniak uderzał z ostrego kąta na bramkę Sławomira Janickiego. Uderzenie piłkarza Miedzi było jednak niecelne.

86'

Piłka wstrzelona w pole karne Chrobrego w kierunku Mateusza Szczepaniaka. Obrońcy gości wybijają na uwolnienie, daleko poza własną szesnastkę.

84'

Zawodnicy Miedzi próbują wykorzystać grę w przewadze. Cały czas atakują bramkę gości.

83'

Zza lini pola karnego strzelał Radosław Bartoszewicz. Bramkarz Chrobrego Głogów złapał piłkę.

82'

Żółtą kartką obejrzał natomiast Kevin Lafrance.

81'

Puściły nerwy zawodnikom obu drużyn. Doszło do przepychanek. Sędzia postanowił ukarać czerwoną kartką Damiana Piotrowskiego. Chrobry gra w dziesiątkę.

78'

Mateusz Szałek zastąpił na murawie Krzysztofa Ulatowskiego.

77'

Yannick Kakoko bardzo precyzyjnie dograł piłkę z rzutu rożnego do Tomasza Midzierskiego. Obrońca Miedzi po strzale głową wpakował futbolówkę do siatki Sławomira Janickiego.

77'

GOOOOOL. Tomasz Midzierski!

75'

Jeszcze jeden rzut wolny i kolejny raz do piłki podszedł Yannick Kakoko. Zawodnik Miedzi uderzył ponad murem, a Sławomir Janicki z najwyśzym trudem odbił futbolówkę na rzut rożny.

74'

Yannick Kakoko tym razem podszedł do rzutu wolnego. Niemiecki zawodnik Miedzi dograł futbolówkę w szesnsatkę, ale obrońcy Chrobrego po raz kolejny wyekspediowali piłkę poza pola karne. Od autu rozpocznie Miedź.

72'

Druga zmiana w ekipie Chrobrego. Za Karola Danielaka wchodzi Damian Ałdaś.

70'

Gospodarze mieli rzut rożny. Piłkę z narożnika dośrodkował Yannick Kakoko. Jego centra była kompletnie nieudana i futbolówka opuściła plac gry.

68'

Daniel Feruga opuścił boisko. Jego miejsce na murawie zajął Bartosz Nowak.

65'

Kontratak gości zatrzymany dzięki skutecznej interwencji Radosława Bartoszewicza.

64'

Pierwsze 20 minut drugiej połowy rozczarowuje poziomem. Mało jakości w drużynie Miedzi, piłkarze Chrobrego cały czas schowani za podwójną gardą.

62'

Pierwsza zmiana w drużynie Miedzi. Radosław Bartoszewicz wchodzi za Adriana Cierpkę.

59'

Teraz w końcu piłkarze Miedzi szybciej zagrali piłką. Wojciech Łobodziński wymienił na jeden kontakt piłkę z Danielem Ferugą. W ostatniej chwili futbolówkę wybili Łobodzińskiemu obrońcy gości.

57'

Na strzał tuż zza pola karnego zdecydował się Wojciech Łobodziński. Uderzenie pomocnika Miedzi obronił Słwomir Janicki.

55'

Zawodnicy Miedzi długo utrzymują się przy piłce. Za mało grają jednak na jeden, dwa kontakty, powoduje to, że ich akcje są zbyt przewidywalne dla gości.

53'

Piłkarze Miedzi rozpoczęli od rzutu rożnego. Z narożnika piłka wrzucał Daniel Feruga, defensorzy Chrobrego oddali zagrożenie spod własnego pola karnego.

51'

Było groźnie pod bramką gospodarzy. Kontratak piłkarzy Chrobrego i uderzenie jednego z piłkarzy gości wyłapał Andrzej Bledzewski.

49'

Druga połowa jak na razie nie zachwyca. Sporo walki, ostrzejszych wejść, ale mało składnych akcji.

47'

Karol Danielak ukarany przez sędziego Pskita żółtą kartką.

46'

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

45'

Koniec I połowy! Miedź do przerwy przegrywa z Chrobrym 0:1.

45'

Karol Danielak strzelał z rzutu wolnego. Futbolówkę pewnie złapał Andrzej Bledzewski.

45'

Arbiter Paweł Pskit doliczył dwie minuty do pierwszej części spotkania.

44'

Chrobry nastawił się w tym spotkaniu na kontratak i jak na razie dobrze na tym wychodzi.

42'

Coraz groźniej pod bramką Chrobrego. Prostopadła piłka Wojciecha Łobodzińskiego do Adriana Cierpki. Piłkarz Miedzi w doskonałej sytuacji, będąc 11 metrów od bramki, strzelił minimalnie niecelnie.

41'

Najbardziej chyba aktywny w szeregach Miedzi Marcin Garuch podawał w pole karne do Wojciecha Łobodzińskiego. Były reprezentant Polski uderzył z ostrego kąta. Sławomir Janicki nie dał się zaskoczyć.

38'

Golkiper Chrobrego Sławomir Janicki ucierpiał w starciu z Tomaszem Midzierskim. Bramkorzowi udzielana jest pomoc medyczna.

37'

Miedź mogła wyrównać. Po rzucie rożny główkował Tomasz Midzierski. Jego uderzenie dosłownie z linii bramkowej wybił obrońca Chrobrego.

36'

Podanie do wbiegającego w szesnastkę Wojciecha Łobodzińskiego. Zagranie było jednak trochę zbyt mocne i zawodnik Miedzi nie doszedł do futbolówki.

34'

Marcin Garuch oddał strzał z dalszej odległości. Został on jednak zablokowany przez defensora Chrobrego.

32'

Piłkarze Miedzi po stracie gola zaczęli grać nieco chaotycznie. Gospodarze utrzymują się przy piłce, ale nie są w stanie skonstruować jakiejś ciekawszej akcji.

31'

Michał Szałek zastąpił kontuzjowanego Michała Michalca.

29'

Potrzebna pomoc medyczna. Mateusz Szczepaniak zderzył się z Michałem Michalcem. W starciu bardziej ucierpiał piłkarz Chrobrego.

27'

Co za gol! Co za strzał! Łukasz Szczepaniak kapitalnie uderzył z 16. metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki!

27'

GOOOOOOL! Łukasz Szczepaniak

26'

Piłka w polu karnym Miedzi, ale skuteczna interwencja Kevina Lafrance'a wyjaśniła sytuację.

23'

Teraz swoją techniką błysnął Wojciech Łobodziński. Doświadczony zawodnik zagrał ciekawą piłkę wzdłuż bramki. Żaden z jego kolegów nie zamknął tej akcji.

23'

Tomasz Midzierski przerwał kontratak Chrobrego. Obrońca Miedzi wygrał pojedynek z Łukaszem Szczepaniakiem.

21'

Aktywny od początku spotkania Marcin Garuch dograł piłkę w pole karne, Sławomir Janicki pewnie złapał futbolówkę.

19'

Kibice Miedzi prezentują właśnie efektowną oprawę. Brawa na stadionie w Legnicy.

17'

Arbiter Pskit odgwizdał pozycję spaloną Daniela Ferugi.

16'

Piłkarze Chrobrego mieli rzut rożny. Z kornera futbolówkę dogrywał Karol Danielak, skuteczną interwencją wykazał się Marcin Garuch.

15'

Skuteczna interwencja Adriana Cierpki, który w ten sposób przerwał kontratak piłkarzy Chrobrego.

13'

Gospodarze stworzyli sobie kolejną sytuację. Daniel Feruga dosrodkował piłkę, którą głową strącił Mateusz Szczepaniak. Golkiper Chrobrego Sławomir Janicki przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

11'

Na boisku dominują zawodnicy Miedzi. Marcin Garuch przegrał pojedynek o piłkę w narożniku boiska.

10'

Nie było zagrożenia po stałym fragmencie gry. Gospodarze szybko jednak po raz kolejny przedostali się na pole karne Chrobrego. Wojciech Łobodziński nie opanował jednak futbolówki w szesnatce.

8'

Pierwsze minuty spotkania ze wskazaniem na gospodarzy, którzy dłużej utrzymują się przy piłce. Tym razem z dystansu strzelał Daniel Feruga. Piłka po rykoszecie opuściłą boisko i zawodnicy Miedzi zaczną od rzutu rożnego.

6'

Udana akcja na prawym skrzydle Michała Ilkowa-Gołąba. Dośrodkowanie nie było jednak zbyt dokładne i piłkę pewnie złapał Andrzej Bledzewski.

5'

Po raz drugi groźnie było pod bramką Chrobrego. Daniel Feruga dograł piłkę w szesnastkę. W polu karnym powstało spore zamieszanie, ale defensorzy Chrobrego wybili futbolówkę.

3'

Poważny błąd popełnił defensor Chrobrego, który zbyt lekko zagrał do bramkarza Sławomira Janickiego. Daniel Feruga miał okazję, aby dać Miedzi prowadzenie, ale strzelił niecelnie.

2'

Mecz bardziej zdecydowanie rozpoczęli gospodarze. Długa piłka adresowana była do Mateusza Szczepaniaka, ale zawodnik Miedzi znalazł się na pozycji spalonej.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Pawła Pskita i piłkarze Chrobrego rozpoczęli spotkanie!

16:50

Dzisiejszy mecz będzie 45. konfrontacją legnicko-głogowską. Do tej pory Miedź wygrywała 18 razy, Chrobry 9, a na remis oba zespół zagrały 17 razy.

16:45

Głogowianie w zeszły weekend wygrali u siebie z Widzewem Łódź 3:2. Po jednej bramce z RTS-em strzelili ofensywnie usposobieni: Łukasz Szczepaniak i Damian Piotrowski. Pierwszy w tym sezonie strzelił już 7, a drugi 6 bramek.

16:40

- Po wygranej w Lubinie nasz zespół wreszcie zyskał trochę pewności siebie, dlatego wierzę, że w ostatnich trzech meczach w tym roku solidnie zapunktujemy. Zazwyczaj zwycięskiego składu nie zmieniam, choć teraz jest kilka małych urazów w zespole - przyznał trener Janusz Kudyba. I rzeczywiście jest jedna roszada w składzie Miedzi. Lekko kontuzjowanego Grzegorza Bartczaka zastąpił na prawej obronie Ireneusz Brożyna.

16:32

Rezerwowi Chrobrego: Amadeusz Skrzyniarz, Damian Ałdaś, Jakub Ałdaś, Maciej Rybak, Mateusz Szałek, Jakub Kiełb, Michał Szałek

16:30

Ławka rezerwowych Miedzi: Aleksander Ptak, Grzegorz Bartczak, Radosław Bartoszewicz, Jakub Księżniakiewicz, Damian Lenkiewicz, Bartosz Nowak, Przemysław Wichłacz

16:25

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 17. kolejki 1. ligi, w którym Miedź Legnica zmierzy się z Chrobrym Głogów. Legniczanie przed tygodniem w derbach sensacyjnie wygrali w Lubinie z Zagłębiem 2:0, dzisiaj piłkarzy Janusza Kudyby czeka kolejne derbowe starcie.