Niedziela, 9 listopada 2014, godz. 14:00
Miedź LegnicaMiedź Legnica
97'

Koniec spotkania w Lubinie. Zagłębie niespodziewanie przegrywa z Miedzią 0-2.

96'

Mateusz Szczepaniak podwyższa na 2-0 i Miedź może już się cieszyć z wygranych derbów.

95'

GOOOOLLL!!!!!

95'

Miedziowi walczą do końca o zmianę rezultatu ale legniczanie skutecznie odpierają ich ataki.

93'

Kakoko opuszcza boisko a w jego miejsce wszedł Bartoszewicz.

92'

Ależ szansa dla Zagłębia. Bledzewski w sobie wiadomy sposób obronił strzał Krzysztofa Piątka z trzech metrów.

90'

Arbiter główny doliczył siedem minut do drugiej części spotkania.

88'

Miedź skupiła się teraz na obronie i czeka aby skontrować Zagłębie.

87'

Trener Stokowiec nerwowo spogląda na zegarek ale jego drużyna nie potrafi znaleźć dzisiaj sposobu na pokonanie Bledzewskiego.

84'

Defensywa Miedzi prezentuje się dzisiaj znakomicie i nie pozwala na zbyt wiele piłkarzom Zagłębia.

82'

Na żywo spotkanie z trybun ogląda dzisiaj 8 509 widzów.

81'

Do końca meczu pozostało około 10 minut i jak się nic nie zmieni to Zagłębie przegra pierwszy raz od 23 sierpnia a w tabeli spadnie na drugie miejsce.

79'

Aleksander Kwiek po raz kolejny w tym spotkaniu uderzył niecelnie i nadal mamy 0-1.

78'

Boisko opuścił strzelec jedynej bramki, Daniel Feruga a w jego miejsce pojawił się Keon Daniel.

76'

Jakub Tosik w miejsce Adriana Błąda.

74'

Wracamy do gry, od bramki Andrzej Bledzewski.

72'

Pan Lyczmański po raz drugi jest zmuszony do przerwania meczu, powodem jest zadymienie płyty boiska.

72'

Teraz to fani Miedzi odpalili race i szaleją na swoim sektorze.

69'

Na uraz narzeka Papadopulos i w jego miejsce na boisku pojawił się Przybecki.

65'

Feruga brutalnie sfaulował Boneckiego i otrzymał za to żółtą kartkę.

63'

Ależ szansa dla Zagłębia. Zakotłowało się w polu karnym Miedzi ale Bonecki z pięciu metrów strzelił nad poprzeczką.

62'

Zagłębie po serii czterech spotkań bez porażki dzisiaj złapało chyba lekką zadyszkę bo nie prezentują tak ofensywnego i efektywnego futbolu jak we wcześniejszych meczach.

59'

Na gnieździe w młynie Zagłębia płoną szaliki Miedzi.

58'

Arbiter główny spotkania, przerwał na chwilę spotkania po tym jak fani Zagłębia zadymili boisko po odpaleniu rac.

58'

Zmiana w drużynie Zagłębia Lubin. Paweł Oleksy opuścił boisko a w jego miejsce wszedł Krzysztof Piątek.

56'

Do wejścia na boisko szykuje się Krzysztof Piątek.

54'

Bramkarz Miedzi doszedł już do siebie i wrócił do gry.

53'

Po starciu z Olkiem Kwiekiem, na murawie leży bramkarz Miedzi, Andrzej Bledzewski.

51'

Piłkarze Miedzi nie cofnęli się po zdobyciu gola i nadal atakują na bramkę Forenca.

50'

Miedź Legnica rozpoczęła drugą połowę od szybkich ataków i szybko przyniosło to efekty. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Feruga i piłka po rykoszecie wpadła do bramki Zagłębia.

48'

GOOOOLLLLL!!!!

15:03

Zaczynamy drugą połowę!

15:01

Obie ekipy są już na murawie. Za chwilę zaczniemy drugą połowę.

45'

Koniec pierwszej połowy spotkania. W Lubinie do przerwy 0-0.

45'

Pan Adam Lyczmański przedłużył pierwszą połowę meczu o co najmniej 60 sekund,.

45'

Strzał Marcina Garucha minimalnie minał bramkę Zagłębia.

44'

Będziemy mieli rzut rożny dla Miedzi po niefortunnym wybiciu piłki przez Kubickiego.

42'

Pan Lyczmański zapomniał chyba dzisiaj kartek. Groźny faul Adriana Błąda zakończył się tylkoo upomnieniem pomocnika Zagłębia.

36'

Zaostrzyła się gra w Lubinie. Dużo fauli, mało składnych akcji, tak teraz wygląda to spotkanie.

34'

Groźny strzał Łobodzińskiego pewnie wyłapał Konrad Forenc.

33'

Dużo problemów obrońcom Miedzi sprawia dzisiaj Dorde Cotra, który swoimi niekonwencjonalnymi dryblingami oszukuje swoich przeciwników.

31'

Na strzał z dystansu zdecydował się Kevin Lafrance ale było to bardzo niecelne uderzenie.

26'

Praca trójki sędziowskiej wzbudza dzisiaj sporo kontrowersji ale piłkarze jak na razie trzymają nerwy na wodzy i żaden nie został ukarany żółtą kartką.

24'

Arkadiusz Woźniaka próbował się przedrzeć między dwoma zawodnikami Miedzi ale został powalony na ziemię. Sędzia Lyczmański nie widział jednak przewinienia w tej sytuacji.

22'

Daniel Feruga o mały włos nie pokonał Forenca. Jego centrostrzał wybił jednak bramkarz Zagłębia.

17'

Kibice Zagłębia przygotowali oprawę upamiętniającą odzyskanie niepodległości. Cały stadion odśpiewał Mazurka Dąbrowskiego.

13'

W drużynie Miedzi bardzo dobrze wygląda współpraca na prawej stronie gdzie grają Łobodziński z Bartczakiem.

11'

Miedziowi co raz łatwiej przedostają się pod bramkę Miedzi. Szybkie akcje przynoszą korzyści w postaci stwarzanych okazji. Teraz przed szansą stanął Woźniak ale skiksował w dogodnej sytuacji.

7'

Jak na razie obie drużyny "się badają" ale mecz jest szybki bo oba zespoły próbują grać kombinacyjną piłkę.

5'

W odpowiedzi szybka akcja Zagłębia i na bramkę Bledzewskiego strzelał Woźniak ale bramkarz Miedzi przeniósł piłkę nad poprzeczką.

5'

Pierwszy strzał w meczu - na bramkę Forenca uderzał Garuch ale bramkarz Zagłębia pewnie złapał piłkę.

3'

Miedź rozpoczęła spotkanie od szybkich ataków i to drużyna gości przez chwilę nie schodziła z połowy Zagłębia.

1'

Na trybunach atmosfera derbów jest bardzo wyczuwalna!

14:02

Zaczyna Miedź Legnica !

13:58

Obie drużyny są już na boisku!

13:57

Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie Pan Adam Lyczmański z Bydgoszczy.

13:55

W drużynie Miedzi grają obecnie piłkarze występujący w przeszłości w Zagłębiu - Grzegorz Bartczak, Wojciech Łobodziński i Aleksander Ptak.

13:51

Zagłębie zagra dzisiaj na pomarańczowo, natomiast goście z Legnicy wystąpią w niebieskich strojach.

13:51

Dla Zagłębia Lubin są to kolejne derby Zagłębia Miedziowego w tym sezonie. Wcześniej Miedziowi pokonali na własnym boisku Chrobrego Głogów 1-0.

13:49

Na trybunach stadionu w Lubinie są również kibice Miedzi, którzy wypełnili cały sektor przeznaczony dla kibiców drużyny gości.

13:32

Janusz Kudyba posyła dzisiaj do boju taką jedenastkę :

Miedź Legnica : Andrzej Bledzewski - Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Kevin Lafrance, Adrian Woźniczka, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko, Wojciech Łobodziński, Daniel Feruga, Mateusz Szczepaniak, Marcin Garuch.

13:32

O to wybrańcy Piotra Stokowca :

Zagłębie Lubin : Konrad Forenc - Dorde Cotra, Jarosław Kubicki, Lubomir Guldan, Sebastian Bonecki, Paweł Oleksy, Łukasz Piątek, Aleksander Kwiek, Arkadiusz Woźniak, Michal Papadopulos, Adrian Błąd.

13:30

Do rozpoczęcia spotkania pozostało już około 30 minut, dlatego serdecznie zapraszam na relację LIVE z derbów Zagłębia Miedziowego.