Piątek, 31 października 2014, godz. 19:45
Widzew ŁódźWidzew Łódź
0 : 3
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
21:38

Nie mieliśmy niespodzianki w piątkowym meczu w Łodzi, drużyna która przyjechała tu w roli faworyta, zwyciężyła zasłużenie 3-0. Dziękuję za śledzenie relacji LIVE i zapraszam już teraz na kolejne mecze obu zespołów!

93'

Widzew bez sił próbuje jeszcze wyjść do ataku, ale wszystko zostaje czyszczone przez zawodników Zagłębia. Ostateczny rezultat dzisiejszego spotkania: Widzew Łódź 0-3 Zagłębie Lubin.

91'

Sędzia dolicza nam 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

I mamy debiut w Zagłębiu za Woźniaka na placu gry melduje się Karol Żmijewski!

88'

Widzew beznadziejnie zachował się przy stracie tej bramki, drużyna odnotowała dwie straty podczas podania w poprzek boiska, o ile przy pierwszej mieli szczęście i wyczyścili atak, ale druga akcja pozwoliła Krzysztofowi Piątkowi zejść na prawą flankę i mocno uderzyć!

87'

I GOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA!!!

86'

Druga zmiana w zespole Zagłębia tuż przed następnym stałym fragmentem gry wykonywanym przez łodzian. Adrian Błąd zmieniony przez Jarosława Jacha.

86'

Rzut rożny dla Widzewa, ponowne świetne dogranie i także kolejny kiks! Jeśli piłkarze Rafała Pawlaka nie będą wyukorzystywać takich sytuacji mogą zapomnieć o punktowaniu podczas spotkań!

84'

A jednak! Faul około 30 metra! Batrović decyduje się na strzał po ziemi i było naprawdę blisko do zmiany rezultatu! Brakło centrymetrów!

82'

I kolejny rzut rożny dla łodzian! Świetna centra Jańca ląduje na głowie Rozwandowicza, ale ten posyła piłkę daleko od światła bramki! Cóż za marnotrawstwo! Lepszej okazji możę już nie być!

81'

Widzew zbiera się do walki w tej końcowej fazie meczu, najpierw z rzutu wolnego piłkarze Rafała Pawlaka nieźle rozciągnęli obronę "Miedziowych" a następnie z rzutu rożnego jeden z graczy w czerwonych koszulka oddał niecelny strzał.

81'

I pierwsza zmiana w Zagłębiu, za strzelca jednej z bramek dla Zagłębia wprowadzony zostaje Adrian Rakowski.

78'

Kolejna akcja Widzewa! Batrović miał piłkę przed polem karnym podał do wbiegającego Dudy, ale ten fatalnie kiksuje podczas przyjęcia i zaprzepaszcza szansę na strzelenie bramki! Jednak nawet gdyby zrobił to lepiej znajdował się na pozycji spalonej, więc gol nei zostałby uznany.

74'

Batrović uderzając z dystansu po krótkim dryblingu oddał dość mocny strzał, ale piłka otarła się o nogę jednego z graczy w białych koszulkach i mamy tylko rzut rożny.

72'

Żółta kartka dla Dudy za ostre wejście w ataku! Faulowany został Cotra!

69'

Jeszcze przed chwilą mogliśmy obserwować przewagę Zagłębia w tej drugiej części spotkania, ale gra przeniosła się w środkowe strefy boiska, gdzie po walce o piłkę Kasprzak ukarany został żółtym kartonikiem.

66'

ZAGOTOWAŁO NAM SIĘ W POLU KARNYM ZAGŁĘBIA! Po kontrze i wysokim dograniu Duda składał się do strzału, ale źle wyskoczył i piłka odbiła mu się od czubka głowy. To była niezła okazja do nawiązania kontaktu.

65'

I mamy wcześniej zapowiadaną zmianę, Kozłowskiego zastępuje grający z numerem trzynastym Adam Duda. Trzecia i ostatnia zmiana w zespole gospodarzy.

63'

Szykuje nam się ostatnia zmiana w drużynie Widzewa, Duda przygotowuje się już do wejścia.

59'

Ponownie bramka dla gości wisi w powietrzu, Zagłębie coraz pewniej poczynają sobie na połowie graczy w czerwonych strojach. Natomiast kibice próbują zmotywować swoich piłkarzy do lepszej gry i większego zaangażowania głośnym dopingiem.

58'

Widzew w końcu zorganizował atak! Dośrodkowanie na długi słupek szło przed nadbiegającego Augustyniaka, ale ten minimalnie spóźniony nie zdołał oddać nawet strzału!

58'

Trener Pawlak reaguje na bramkę i wprowadza Czaplińskiego w miejsce zmęczonego Rybickiego.

55'

Piłka leciała w stronę Hamizcia górą, ten wyszedł przed pole karne ale Piątek okazał się być sprytniejszy, sięgnął piłkę nogą przeszedł bramkarza i strzelił lekko na pustą bramkę Widzewa.

54'

I GOOOOOL KRZYSZTOF PIĄTEK PODWYŻSZA NA 2-0!!!

54'

Zbytnia nonszalancja piłkarzy Rafała Pawlaka mogła znów doprowdzić do podwyższenia rezultatu przez gości! Kwiek przejął podawaną podanie Augustyniaka do swojego kolegi i wyszedł sam na sam z Hamiziciem, ale miał na plecach defensora i nie zdołał oddać strzału!

50'

Centymetry dzieliły Zagłębie od zdobycia drugiej bramki! Piątek minimalnie na spalonym po podaniu swojego kolegi pakuje piłkę do siatki, defensorzy Widzewa nieco przysnęli w tej sytuacji!

48'

Miedziowi w natarciu, dwójkowa akcja gości zatrzymana jednak przez czujnego Del Toro i już mamy kontrę Widzewiaków!

46'

I znów mamy cios za cios! Najpierw Błąd dobrze dogrywał w pole karne, ale Hamzić pewnie wyłapał piłkę a chwilę później, po świetnym dośrodkowaniu Jańca, Wrzesiński mógł strzelić głową i doprowadzić do remisu ale minimalnie minął się z piłką!

45'

Pierwsza zmiana w drużynie Rafała Pawlaka, za debiutującego Kasperkiewicza na murawie melduje się Mateusz Janiec!

45'

I Wajda daje sygnał do rozpoczęcia drugiej odsłony dzisiejszego widowiska!

20:45

Piłkarze ponownie na boisku! Już za chwilę druga część meczu!

20:41

Trener Rafał Pawlak z pewnością nie jest zadowolony z gry swojego zespołu, przechodząc obok szatni Widzewa można było usłyszeć donośne krzyki trenera gospodarzy. Ciekawe czy "suszarka" pomoże łodzianom zmobilizować się do zmiany rezultatu tego meczu.

45'

Sędzia nie dolicza ani jednej minuty do regulaminowego czasu gry i mamy koniec pierwszej połowy! Po 45 minutach rezultat to 1-0 na korzyść gości! Zapraszamy już za kilkanaście minut na drugą część tego pojedynku!

43'

Choć gra Widzewa nieco osiadła, to łodzianie, mimo przewagi gości, chociaż nie popełniają karygodnych błędów w defensywie, co pozwala jeszcze graczom z ofensywy na spokojne staranie się o strzelenie jakiejś wyrównującej bramki.

42'

Kibice Widzewa chyba nie są zbyt cierpliwi i ufni wobec szkoleniowców. Podczas gdy zespół prowadził Włodzimierz Tylak, domagali się oni zdjęcia go ze stanowiska, teraz można usłyszeć: "Tylak wróć, czeka Łódź", czy "Przeproś Tylaka, hej Pawlak przeproś Tylaka".

40'

Mała korekta odnośnie sytuacji, po której sędzia podyktował rzut rożny. To Maksymilian Rozwandowicz odbił futbolówkę ręką, a nie tak jak pisałem Rafał Augustyniak. Bardzo przepraszam za ten błąd.

37'

Gra Widzewa zmieniła się w porównaniu do tej z początku spotkania, wprawdzie łodzianie próbują kontrować ataki Miedziowych ale ich akcje nie są już tak błyskotliwe jak te z pierwszych minut.

35'

Faul blisko pola karnego gospodarzy, do stałego fragmentu podchodzą Cotra i Błąd, ale strzał tego pierwszego rozbija się o mur ustawiony przez zawodników w czerwonych strojach.

33'

Widzew zaczął nam się gubić na boisku, Zagłębie chyba niesione zdobytą bramką atakuje coraz głębiej wchodząc na połowę gospodarzy.

31'

Kuriozalna sytuacja! Woźniak uciekał prawą flanką i uderzyłł mocno futbolówką w pole karne tam Augustyniak prawdopodobnie dotykał piłki ręką i Kwiek zamienia rzut karny na bramkę dla swojego zespołu pewnym, mocnym strzałem w prawe okno bramki Hamzicia!

30'

Rzut karny dla ZAGŁĘBIA!!!!

29'

Oprócz sytuacji bramkowych ten pojedynek obfituje nam także w faule, tym razem nieprzepisowo zatrzymywany jeden z graczy Widzewa.

26'

Obu zespołom brakuje trochę szczęścia w sytuacjach bramkowych, gdyby ten czynnik wzrósł minimalnie w szeregach obu jedenastek z pewnością zobaczylibyśmy już co najmniej dwie bramki.

24'

I odpowiedź Zagłębia na wprost z Dino Hamziciem stanął Paweł Oleksy, ale bramkarz gospodarzy zdołał wybić piłkę na rzut rożny! To z pewnością mogłą być bramka!

21'

I znów Widzew! Gospodarze grają póki co bez kompleksów, nie ustępując wiceliderowi tabeli i tworzą coraz groźniejsze sytuacje, teraz dobrze na pozycję wychodził Augusttniak, ale wracający obrońca zdołał przeciąć podanie od innego gracza łodzian.

18'

Przed doskonałą okazją Kozłowski! Dostał piłkę w lewy sektor boiska, gdzie był niepilnowany, ale próbując oddać strzał poślizgnął się i zaprzepaścił szansę na wyjście gospodarzy na prowadzenie!

15'

Miedziowi zdecydowanie wyglądają dojrzalej na boisku, ale to czerwono-biało-czerwonym trzeba przyznać, że więcej biegają i walczą o piłkę aniżeli goście.

13'

Ciężko stwierdzić, czy to błędna decyzja sędziego, aczy błędna obserwacja kibiców, ale trybuny zaryczały "ręka!" kiedy jeden z zawodników Piotra Stokowca zatrzymywał piłkę, szczerze mówiąc z wysokości trybun nie było widać tego dokładniej.

11'

Rzut rożny dla Widzewa, Kozłowski nabija obrońcę Zagłębia, Batrović podchodzi do wykonania, ale tym razem nie udało się zaskoczyć defensorów gości.

10'

Dopiero zdążyłem napisać o stałym fragmencie gry a przed chwilą takowy ponownie wykonywał Cotra i to dokładnie z tej samej pozycji co wcześniej Boniecki.

8'

Jeśli mecz będzie utrzymywany w takim tempie jak od pierwszych minut to możemy spodziewać się prawdziwie emocjonującego spotkania! Najpierw jeden z graczy lubinian miał okazję do strzelenia bramki głową, a dostłownie chwilę później w dobrej pozycji był Batrović, który uderzył po długim słupku bramki Forenca, ale ten zdołał się wyciągnąć i zatrzymać piłkę!

7'

Do stałego fragmentu gry podszedł sam faulowany, ale strzał w jego wykonaniu pozostawia wiele do życzenia, a gra stopniowo nam się zaostrza.

6'

Pierwsza żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego, faulowany Veljko Batrović tuż przed polem karnym!

6'

Ani rzut wolny, ani następujący po nim rzut rożny nie miały szans zagrozić bramce Dino Hamzicia a tymczasem Widzew wychodzi z kontrą!

5'

Faul na 25 metrze boiska, przewrócony Arkadiusz Woźniak, mamy stały fragment gry z ciekawej pozycji.

3'

Dobrą okazję mógł mieć Widzew, Rybicki urwał się środkiem boiska, popędził w stronę pola karnego, podniósł głowę i dojrzał Kozłowskiego, jednak ten chciał przekombinować i akcja spaliła na panewce.

1'

I mamy pierwszy gwizdek Pana Tomasza Wajdy!

19:46

Mamy oficjalne przywitanie, do rzutu monetą i wymianą uprzejmości przystępują kapitanowie i to Łukasz Piątek wygrywa to losowanie, wybiera połowę, a więc od środka rozpoczną gospodarze!

19:44

Piłkarze już weszli na boisko! Czekamy na pierwszy gwizdek!

19:37

Jeszcze tuż przed spotkaniem w ramach odskoczni zapraszamy do obejrzenia wizualizację nowego obiektu, który powstanie przy al. Piłsudskiego w Łodzi.

19:35

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy arbitrem głównym piątkowego meczu będzie Pan Tomasz Wajda ze Śląskiego ZPNu. Jego dodatkowymi oczyma będą Sławomir Kowalewski i Wojciech Szczurek. Miłosz Widlarz wcieli się natomiast w rolę sędziego technicznego. Delegatem PZPNu wyznaczonym do tego pojedynku jest Pan Dariusz Kluge, a obserwatorem, Michał Listkiewicz.

19:31

Nie warto jednak zapominać o tym, że w futbolu wszystko jest możliwe i że ambicją można nadrobić braki w umiejętnościach i doświadczeniu, co mogliśmy zobaczyć np. podczas spotkania Widzewa Łódź, ze Śląskiem Wrocław, w którym łodzianie postawili trudne warunki gościom w meczu o awans do dalszej fazy Pucharu Polski.

19:27

Przed dzisiejszym pojedynkiem trzeba jasno stwierdzić, że to goście przyjechali na stadion im. Ludwika Sobolewskiego w roli faworyta. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Miedziowi są aktualnie na "fali". Zajmują 2. miejsce w ligowej stawce, a ostatnio zdołali zwyciężyć aż 4-0 z także borykającą się z problemami Arką Gdynia.

19:24

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania zapraszam Państwa do zapoznania się z zapowiedzią dzisiejszego meczu.

19:18

Wracając jeszcze na moment do składów obu drużyn, w zespole Rafała Pawlaka zobaczymy na pewno debiutanta Arkadiusza Kasperkiewicza, który na występ w barwach łodzian czeka od zeszłego sezonu. Także jeden z zawodników Zagłębia może poczuć dzisiaj dumę z pierwszego oficjalnego reprezentowania swojego klubu. Jeśli Piotr Stokowiec zdecyduje się na wprowadzenie 17-letniego Karola Żmijewskiego to będzie to premierowy występ tego gracza w barwach Miedziowych.

19:15

Stadion na około 30 minut przed meczem świeci jeszcze pustkami, tymczasem na murawie już rozgrzewają się piłkarze obu klubów.

19:11

Składy pojawiły się już z lewej strony, tymczasem zamieszczamy poniżej resztę piłkarzy którzy znaleźli się w meczowych osiemnastkach.

Widzew Łódź Mateusz Wlazłowski, Jakub Czapliński, Mateusz Janiec, Wołodimir Pidwirnyj, Dimitrije Injać, Boris Dosljak Adam Duda

Zagłębie Lubin Piotr Smołuch, Jarosław Jach, Filip Jagiełło, Damian Kowalczyk, Maciej Kowalski-Haberek, Adrian Rakowski, Karol Żmijewski

19:00

Znamy już składy obu zespołów na dzisiejszy mecz! Poniżej zamieszczamy protokół meczowy, by mogli Państwo się z nim zapoznać, a już za chwilę po lewej stronie pojawią się składy. Oczywiście przedstawimy także ławki rezerwowych.