Niedziela, 2 listopada 2014, godz. 12:15
Stomil OlsztynStomil Olsztyn
14:10

Za wspólnie spędzony czas oraz nadwyraz aktywność z Waszej strony w komentarzach dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklas.net!

14:08

Brawa dla gości, którzy mimo że do 89. przegrywali 0:2, to zdołali "wyciągnąć" stan meczu na remis! Dolcan może pluć sobie w brodę. Szósty remis z rzędu na Dolcan Arena staje się faktem.

94'

KONIEC SPOTKANIA! STOMIL ODROBIŁ DWUBRAMKOWĄ STRATĘ, RZUTEM NA TAŚMĘ ZDOBYWA GOLA NA WAGĘ REMISU!

92'

Piotr Głowacki wrzuca z narożnika, tam głową zgrywa piłkę na 2. metr Michał Trzeciakiewicz, a z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Igor Skoba!

92'

REMIS, IGOR SKOBA!!!

92'

Kompilacja rzutów rożnych dla Stomilu. Trzeci z rzędu...

90'

Piotr Głowacki centruje i górą Piotr Klepczarek. Do piłki dopada Piotr Darmochwał, który strzela z woleja nad poprzeczką

90'

Trzy minuty doliczone. A Stomil ma rzut rożny.

89'

"Młodzieżowa" zmiana w Dolcanie, czyli Norbert Neumann za Kamila Mazka.

89'

GOL, WITALIJ BEREZOWSKI!!!

87'

Cezary Sobolewski zmienia Karola Żwira.

86'

Lekko przybity Stomil próbuje atakować. Centrostrzał z lewej strony nie znajduje adresata w polu karnym Dolcanu. Bramki też.

84'

Tomasz Chałas mógł znowu wpisać się na listę strzelców! Po rzucie rożnym strzela głową Szymon Matuszek, a piłkę paruje Piotr Skiba w taki sposób, że spada na woleja strzelca drugiej bramki dla Dolcanu! Huknął wysoko nad poprzeczką!

82'

Bramka wisiała w powietrzu, ale raczej dla gości! Prostopadłe podanie Damiana Świerblewskiego do Tomasza Chałasa, który strzelił pod poprzeczkę, nie dając Piotrowi Skibie żadnych szans! Trzeci gol w trzecim kolejnym meczu tego napastnika!

82'

GOL, TOMASZ CHAŁAS!!!

81'

Kamil Mazek strzela z ostrego w boczną siatkę!

80'

Damian Jakubik wrzuca z rożnego idealnie do dobrze ustawionego... Piotra Skiby, który pewnie chwyta piłkę.

78'

Walka w parterze Pawła Głowackiego z Kamilem Mazkiem w polu karnym Stomilu. Górą obrońca gości.

78'

Piłka w siatce Dolcanu! Strzelcem Paweł Głowacki, ale w momencie przyjmowania piłki pomagał sobie ręką! Wychwycił to sędzia główny, gol dla Stomilu NIEUZNANY!

76'

Prostopadłe podanie do Tomasza Chałasa, który bez wiary potruchtał do piłki. Zdecydowane wyjście Piotra Skiby zażegnało "niebezpieczeństwo" pod własną bramką.

75'

Kwadrans gry do zakończenia regulaminowego czasu gry. "Połówka" należy do Stomilu, ale brakuje jej celnych strzałów.

73'

Arkadiusz Czarnecki przejął piłkę na własnej połowie i ruszył do przodu. 20 metrów za linią środkową został zahaczony przez Pawła Tarnowskiego. Bez konsekwencji kartkowej.

71'

Pojedynek "24" na prawym skrzydle. Górą Damian Świerblewski, który wrócił się za Karolem Żwirem, nie dając mu dojść do piłki. Łapie ją Rafał Leszczyński.

70'

Panie redaktorze tyle błędów w jednym zdaniu!!! Wstrzela nie wstrzeliwuje i Żwir ma na imię Karol nie Kamil!!! Od razu po wpisaniu zaktualizowałem wpis. To zależy od odświeżania w niektórych nośnikach i łącza.

69'

Damian Jakubik wchodzi za Bartosza Osolińskiego.

68'

Kamil Mazek w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne do niepilnowanego Damiana Świerblewskiego. Ten strzela głową po koźle i fatalnie pudłuje.

66'

Miałem pisać o kibicach Stomilu, to aktualizuję wpis: populacja fanów z Olsztyna zwiększyła się. Na oko jest 70.

65'

I drugą roszadę przeprowadza Mirosław Jabłoński. Roman Maczułenko na murawie. Paweł Łukasik udaje się w stronę ławki.

64'

Zmiana w ekipie gospodarzy. Damian Świerblewski wchodzi za Rafała Grzelaka.

63'

Faul taktyczny Adriana Łuszkiewicza skutkuje upomnieniem żółtą kartką.

62'

Paweł Tarnowski posadził Rafała Leszczyńskiego zbyt krótkim podaniem głową do bramkarza! Rafał Leszczyński uratował piłkę przed rogiem i atakującym go Piotrem Głowackim wybiciem wślizgiem na aut!

61'

Piotr Darmochwał strzela z ponad 25 metrów. Uderzenie zablokowane. Więcej z tej akcji mógłby osiągnąć, gdyby podał do boku do niepilnowanego kolegi.

60'

Bezpośrednie uderzenie i Piotr Skiba paruje piłkę na rzut rożny! To mogło zaskoczyć, ale bramkarz Stomilu był czujny!

59'

Rafał Grzelak dostaje piłkę na skraju pola karnego Stomilu i po indywidualnej akcji do linii końcowej. Jego centra zablokowana - piłkę w narożniku ustawia Adrian Łuszkiewicz...

58'

Piotr Klepczarek przyblokował przy linii końcowej Igora Skobę. Korner, po którym Skoba oraz Michał Trzeciakiewicz mijają się z piłką.

56'

Rzut rożny dla Dolcanu, który pierwszy raz (?) od zmiany stron pojawił się w polu karnym rywala. Centra Bartosza Osolińskiego i nieczyste uderzenie z woleja Szymona Matuszka.

54'

Igor Skoba przez kilkanaście sekund nie podnosił się z murawy. Po "interwencji" sędziego momentalnie jest w pionie. Stomil w komplecie.

54'

Paweł Głowacki wstrzelił piłkę w pole karne do Karola Żwira. Szybszy od niego Mateusz Cichocki.

52'

Rzut wolny dla Stomilu. Piłka blisko lewego narożnika pola karnego Dolcanu. Dobra centra Piotra Głowackiego, lecz ciut za głęboko, więc Rafał Leszczyński piąstkuje.

51'

Rafał Grzelak ruszył na bramkę Stomilu. Zwlekał z podaniem, co wykorzystał jeden z pomocników gości, zabierając mu piłkę.

50'

Sporo żywienia wniosło wprowadzenie Piotra Głowackiego. Najpierw jego centrę przeciął Piotr Klepczarek, a uderzenie z linii 16. metra broni Rafał Leszczyński. Dolcan przyczajony, albo jak kto woli - zepchnięty do głębokiej defensywy.

49'

Kolejny rzut wolny dla Stomilu. Górą obrońcy Dolcanu, a z kontrą ruszył Kamil Mazek. Minął jednego rywala, ale Piotr Darmochwał złapał napastnika Dolcanu za koszulkę, powodując jego upadek. Żółta kartka.

47'

Gospodarze mają chwilę oddechu po faulu Pawła Tarnowskiego. Stomil zaczął z większym animuszem. Centra z lewej strony Piotra Głowackiego i Piotr Klepczarek wybija piłkę na uwolnienie.

46'

Stomil Olsztyn zaczyna ze środka!

46'

Piotr Glowacki od początku drugiej połowy w miejsce Łukasz Jamróza.

13:15

Wracamy na Dolcan Arena. Obie drużyny na murawie, w ekipie gości jest jedna zmiana.

13:13

Mała ciekawostka vol. 3: Adrian Łuszkiewicz czekał 27 spotkań by wpisać się na listę strzelców w barwach Dolcanu (w poprzednim sezonie zanotował 15 występów w ząbkowskim zespole).

13:11

Taka ciekawostka vol. 2: Dolcan wygrał ze Stomilem trzy razy na cztery rozegrane spotkania (11 sierpnia 2013 r. był remis). Dwukrotnie miało to miejsce na Dolcan Arena... (Spodziewam się nawałnicy... w komentarzach:))

13:08

Piłkarze Mirosława Jabłońskiego nie miel klarownej okazji do strzelania bramki stąd "0" po ich stronie. Nawiązując do jednego z komentarzy, ta sama liczba nie pojawi się po stronie gospodarzy ;) W ekipie Dolcanu brakuje wyraźnie pauzującego za kartki Grzegorza Piesio, ale ustawienie w środku pola trzech "przecinaków" zdało egzamin w pierwszej połowie. Z 4-5 okazji udało się (uwaga!) Dumie Warszawskiego Przedmieścia jedną wykorzystać. Wracamy za kilka minut, "po herbacie" :)

45'

Paweł Pskit nie doliczył nawet minuty i po upływie trzech kwadransów kończy pierwszą połowę. Dolcan prowadzi ze Stomilem po ładnym uderzeniu Adriana Łuszkiewicza

44'

Przerzut Rafała Grzelaka przez połowę boiska do Pawła Tarnowskiego. Arkadiusz Czarnecki trącił piłkę i Paweł Tarnowski pozwolił by ta wyszła na aut na wysokości pola karnego Stomilu. Po wyrzucie... kontra gości zakończona tuż za linią środkową.

42'

Dobra wrzutka Karola Żwira w "16" i Łukasz Jamróz uprzedzony przez Piotra Klepczarka.

41'

Rzut rożny dla gospodarzy. Szymon Matuszek wyskakuje najwyżej i strzela głową nad bramką.

39'

Kolejny atak piłkarzy Marcina Sasala, którzy w ostatnich minutach mocno przycisnęli. Centra z lewej flanki Mateusz Cichockiego w pole karne do Mateusza Długołęckiego. Ten przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i strzela z powietrza nad poprzeczką.

38'

Kamil Mazek wychodził sam na sam z bramkarzem i strzela po dalszym słupku. Piotr Skiba zdołał obronić! Na dodatek napastnik Dolcanu był na spalonym. Ta akcja mogła się podobać!

37'

Mateusz Długołęcki huknął z ponad 25 metrów i Piotr Skiba piąstkuje. Dobitka Bartosza Osolińskiego mija lewy słupek o metr!

36'

Paweł Łukasik przytrzymywał za koszulkę za koszulkę i sędzia słusznie upomina pomocnika Stomilu żółtą kartką.

35'

Taka ciekawostka: Dolcan zremisował pięć ostatnich meczów przed własną publicznością.

34'

Rafał Grzelak urwał się na 8. metrze pilnującemu go obrońcy i celnie strzela głową po dośrodkowaniu z prawej flanki. Piotr Skiba łapie piłkę, która leciała w jego kierunku.

32'

Podanie Pawła Tarnowskiego w pole karne do Tomasza Chałasa za krotkie i piłkę przejmuje Arkadiusz Głowacki.

31'

W polu karnym Dolcanu pada na murawę Łukasz Jamróz. Zdaniem łódzkiego arbitra napastnik Stomilu chciał wymusić "jedenastkę". Jeżeli tak, to mógłby pokazać żółtą kartkę.

30'

Panie redaktorze troszkę wolno ;c. Do poprawy :) Domyślam się, że chodzi o wpisy dot. kibiców Stomilu. Przyjmijmy, że jak coś się zmieni, to pojawi się wpis. Do tego momentu wszystko pozostaje bez zmian, jeżeli chodzi o frekwencję.

28'

Rafał Leszczyński bez wysiłku broni strzał z dystansu. Kontra Dolcanu szybko przerwana faulem i Adrian Łuszkiewicz... tym razem został sfaulowany. Posyła piłkę w "16" i Kamil Mazek zablokowany.

26'

Próba dwójkowej akcji Dolcanu na prawej flance. Paweł Tarnowski zagrywa bliżej środka do Bartosza Osolińskiego. Ten ostatni chciał uruchomić skrzydłowego gospodarzy prostopadłym podaniem, lecz ten w ogóle nie "poszedł" za akcją.

24'

Jeszcze raz Tomasz Chałas. Strzela zza pola karnego w stronę dalszego słupka. Brakowało ok. metra.

23'

Jęk drwin na trybunie po "uderzeniu" Tomasza Chałasa. Zaczęło się od główkowego bilarda przed polem karnym Stomilu. Wybicie na uwolnienie na połowę Dolcanu i Piotr Klepczarek zagrywa z powrotem do Kamila Mazka. Ten podaje w "16" do Tomasza Chałasa. Jego strzał z woleja skwitowany na początku wpisu.

21'

Centra z prawej strony Pawła Łukasika i pewna interwencja Rafała Leszczyńskiego. Szybkie wznowienie dalekim wykopem do Tomasza Chałasa, ale ten nie zdołał opanować futbolówki.

20'

Jeszcze jeden wolej, tym razem Karola Żwira. Piłkę trzeba było zabierać z parkingu za bramką Rafała Leszczyńskiego.

19'

Stomil próbuje szybko odpowiedzieć. Po rzucie rożnym z rożnym z woleja strzelał Łukasz Jamróz. Piłka szybuje metr nad poprzeczką.

17'

Szyba kontra Dolcanu po przechwycie Szymona Matuszka. Zza pola karnego uderzył płasko Adrian Łuszkiewicz i piłka poleciała tuż przy słupku! Piotr Skiba bez szans.

17'

... i GOL, ADRIAN ŁUSZKIEWICZ!!!

16'

Fatalny przerzut na prawą stronę Mateusza Cichockiego. Przejęta piłka przez Łukasza Jeglińskiego, lecz czysto powstrzymuje go Szymon Matuszek...

15'

Kwadrans gry za nami. Gra toczy się głównie w środku pola, nie ma płynności - albo faule, albo niecelne podania. Dolcan miał do tej pory jeden celny strzał, goście -0.

12'

Rafał Leszczyński pewnie interweniuje we własnym polu karnym. Na dodatek był faulowany. Atak gospodarzy lewą stroną i efektowne podanie piętką Rafała Grzelaka do Mateusza Cichockiego przecięte przez Karola Żwira.

10'

Panie redaktorze powinno być trochę powyżej 80 fanów z Olsztyna. "Powinno" - wierzę. Jak dotąd jest ok. 50 - reszta prawdopodobnie czeka na wpuszczenie przez służby porządkowe.

9'

Bardzo aktywny jest w środku pola Adrian Łuszkiewicz. Piłka może go minąć, ale przeciwnik już nie. 2-3 faul środkowego pomocnika Dolcanu.

8'

Składna akcja Dolcanu na lewej stronie zakończona uderzeniem Kamila Mazka z ponad 25 metrów. Bliżej mu było bocznej chorągiewki niż bramki gości.

7'

"Apel" kibiców Dolcanu i Stomilu do policjantów by wpuścili więcej kibiców. Piłka nożna dla kibiców.

5'

Piotr Klepczarek zagrywa z głębi pola do Kamila Mazka. Ten dobrze "przyjmuje" piłkę głową, ale ta za daleko mu odskoczyła w "16" Stomilu, więc Piotr Skiba łapie piłkę.

4'

Górne podanie w stronę Pawła Łukasika w ok. 20 metra od bramki Dolcanu. Szybszy od niego był Mateusz Cichocki, który głową zgrał piłkę do bramkarza.

3'

Kibice Stomilu sa juz na trybunie? Tak, grupa nawet podwoiła się ;).

3'

Zza pola karnego strzela Bartosz Osoliński. Piłka leciała w sam środek bramki, ale Piotr Skiba broni na raty.

2'

Dwa ataki gości. Najpierw przerwany faulem Adriana Łuszkiewicza w środku pola, potem na spalonym Łukasz Jamróz.

1'

Gwizdek łódzkiego arbitra, po którym - za drugim podejściem - Dolcan zaczyna spotkanie!

12:13

Z Olsztyna przyjechała także 20-osobowa grupka kibiców Stomilu.

12:13

Hymn Dolcanu i na murawę wychodzą obie drużyny!

12:10

Blisko 400 kibiców oczekuje na pierwszy gwizdek Pawła Pskita. W loży VIP są m.in. Michał Listkiewicz oraz Dariusz Dźwigała, który niedawno został trenerem trzecioligowej Polonii Warszawa. Sądząc po wyżelowanej fryzurze jest też Michał Żewłakow.

12:08

Zachęcam do aktywności w komentarzach - pisania swoich pytań (z przykrością zawiadamiam, że w relacji nie pojawią się zdjęcia...) oraz swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie (oby nie remisem;)).

12:03

Rzut oka na tabelę: przed niedzielnymi spotkaniami Stomil jest na szóstej pozycji z dorobkiem 22 punktów. Na ten wynik wpłynęło 5 zwycięstw, 7 remisów i dwie porażki. Piętro niżej jest Dolcan, który do drużyny z Warmii i Mazur traci "oczko" (4 zwycięstwa, 9 remisów, 1 porażka).

11:57

Rezerwowi Stomilu Olsztyn: Dawid Mieczkowski (Br), Arkadiusz Koprucki, Bartosz Musiał (M), Naoya Shibamura, Piotr Głowacki, Roman Machulenko, Cezary Sobolewski (M)

11:54

Zanim pojawią się wyjściowe składy obu drużyn, to zobaczmy kogo Marcin Sasal oraz Mirosław Jabłoński mają w obwodzie. Rezerwowi Dolcanu Ząbki: Maciej Humerski (Br), Łukasz Sierpina, Damian Jakubik, Norbert Neumann (M), Tomasz Prejs (M), Damian Świerblewski, Rafał Zembrowski

11:51

"Drugą tradycją jest także zapowiedź, którą przygotował Konrad Kryczka Dolcan - Stomil LIVE! Remis przeznaczeniem tego spotkania