Sobota, 18 października 2014, godz. 14:30
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
2 : 2
Olimpia GrudziądzOlimpia Grudziądz
16:22

Zdecydowana lepsza druga odsłona. Otwarta gra z obu stron i aż 3 bramki, co rzadko zdarza się na Dolcan Arena. Za spędzony czas dziękują Mateusz Faderewski oraz Tomasz Górski. W tym miejscu zachęcamy do śledzenia kolejnych relacji NA ŻYWO w Ekstraklasa.net

93'

Koniec meczu! Dolcan zdołał nawet prowadzić z Olimpią, ale ostatecznie wrócił na remisową ścieżkę. Bramki strzelili Denis Popović oraz rezerwowy Oskar Trzepacz, a dla gospodarzy Tomasz Chałas i Grzegorz Piesio

93'

Denis Popović strzela nad murem i bramką Dolcanu.

92'

"Tylko" żółta kartka dla Rafała Leszczyńskiego za faul poza polem karnym. Mogła być czerwona!

90'

Tomasz Prejs na murawie. Schodzi Kamil Mazek.

90'

Trzy minuty doliczone

89'

Adam Cieśliński za Arkadiusza Aleksandra

87'

Faul Pawła Tarnowskiego zakwalifikowany przez sędziego na żółtą kartkę.

85'

Kamil Mazek wychodził sam na sam z bramkrzem! Łukasz Sapela wślizgiem wybija piłkę poza boisko!!!

85'

Wysoka, na ok. 5-6 piętro Łukasza Sierpiny w stronę Tomasza Chałasa. Lepszy od niego był Michał Łabędzki, który głową zgrywa piłkę bramkarza.

83'

Łukasz Sierpina zmienia Rafała Grzelaka.

82'

Adam Banasiak zmienia Roberta Szczota.

81'

Rafał Grzelak strzela z lewej strony i Łukasz Sapela "wypluwa" piłkę przed siebie. Żaden z piłkarzy Dolcanu nie ruszył do dobitki.

80'

Piłka po strzale z dystansu piłkarza Olimpii przelatuje nad poprzeczką bramki Dolcanu.

78'

Rzut wolny dla Dolcanu z prawej strony. Centra Bartosza Osolińskiego daleka od ideału, ale i tak znacznie lepsze rozegranie niż Daniela Łukasika z wczoraj.

76'

Dzieje się! Najpierw Tomasz Chałas centruje na głowę Kamila Mazka a ten posyła piłkę głową w słupek! Po chwili Rafał Leszczyński górą w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Aleksandrem, który chciał "objechać" bramkarza Dolcanu! Bezskutecznie.

75'

Maciej Rogalski sprytnie oszukał na lewej stronie Pawła Tarnowskiego. Zagrywa w "uliczkę" do Denisa Popovicia za mocno. Odpowiedź Dolcanu i Bartosz Osoliński strzela z woleja w sam środek bramki. Łukasz Sapela broni.

72'

Dośrodkowanie z linii końcowej z prawej strony i niepewną interwencję Rafała Leszczyńskiego wykorzystuje Oskar Trzepacz głową doprowadza do remisu. Wejście smoka grudziądzkiego zawodnika

72'

GOL DLA OLIMPII, OSKAR TRZEPACZ!!!

69'

... a w ekipie Olimpii na murawie melduje się Oskar Trzepacz. W stronę ławki rezerwowych udaje się Bartosz Jaroch.

69'

Zmiany, zmiany. Najpierw w Dolcanie: Paweł Tarnowski zastępuje kulejącego Damiana Jakubika...

68'

Żółta kartka dla Rafała Grzelaka. Rzut wolny Olimpii nic nie daje.

66'

Piłkarz Olimpii pada w polu karnym gospodarzy! Oczekiwanie na gwizdek sędziego i jest! Rafał Leszczyński wznawia grę.

66'

Rafał Zembrowski zagrywa z pominięciem drugiej linii w pole karne do Rafała Grzelaka. Ten przyjmuje piłkę, ale nie miał "z czego" uderzyć". Łukasz Sapela przechwytuje piłkę.

64'

Bez zagrożenia w polu karnym gospodarzy.

63'

Faul taktyczny Szymona Matuszka skutkuje upomnieniem żółtą kartką. Do bramki Dolcanu ok. 30 metrów...

62'

Sędzia dopatrzył się faulu na Rafale Leszczyńskim w momencie piąstkowania piłki po centrze z prawej flanki.

60'

Kamil Mazek... Znajduje się w lewym narożniku pola karnego Olimpii i 'przekładaniec' nad piłką. Tak kręcił, że... stracił równowagę.

59'

Damian Jakubik zagrywa na lewą stronę do Rafała Grzelaka. Pomysł dobry, ale wykonanie trochę słabe i Łukasz Sapela łapie piłkę.

58'

Maciej Rogalski próbował szczęścia, strzelając z ostrego kąta. Trafia w boczną siatkę.

57'

Atak bez wiary Olimpii. Centra w pole karne na Arkadiusza Aleksandra nie znajduje adresata. Ostatecznie od bramki grę wznawia Rafał Leszczyński.

56'

Daleka piłka Rafała Leszczyńskiego do Grzegorza Piesio, ale ten był na spalonym.

53'

Ależ odpowiedź gospodarzy! Damian Jakubik kapitalnie zagrywa do Grzegorza Piesio, a ten strzela po dalszym słupku. Łukasz Sapela, który wyciągnął się jak struna, nie sięgnął piłki!

53'

GOL, GRZEGORZ PIESIO!!!

52'

Atak Olimpii po centrze z lewej strony Szczot strzela z woleja. Leszczyński z trudem broni na raty

50'

Piesio był nieprzepisowo zatrzymywany przez Woźniaka przed polem karnym Olimpii. Sędzia, o dziwo, puścił grę i dobrze zrobił - piłka przeszła w "16" do Chałasa, a ten strzela tuż przy prawym słupku.

50'

GOL, TOMASZ CHAŁAS

48'

Zdaniem sędziego, który nie puszcza nawet drobnych przewinień, fauluje w środku pola Piesio.

47'

Dwójkowa akcja prawą stroną Piesio z Zembrowskim przerwana przez Woźniaka.

46'

Dolcan zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie ekipy przystępują do niej bez zmian.

15:30

Piłkarze Dolcanu wychodzą na murawę. Czekamy na gości. A że będzie zmiana połów, to będzie też i prowadzącego relację - drugą połowę poprowadzi Tomasz Górski

15:17

Pierwsze 45 minut spotkania odbyło się na przeciętnym poziomie, bo choć na walkę nie mogliśmy narzekać, to jednak brakowało akcji podbramkowych. Jedyna strzelona bramka, nawiążmy że z rzutu wolnego, fałszywie zamazuje obraz tego spotkania. Czekamy z niecierpliwością na większą ilość sytuacji i moment, gdy gospodarze poderwą się i nawiąże się konkretne widowisko! :)

45'

KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI MECZU!

43'

Dogranie z lewej strony do Kaczmarka, który "nożycami" chciał zaskoczyć Leszczyńskiego. Z marnym skutkiem.

42'

Dobra piłka do Grzelaka lecz sędzia liniowy odgwizduje pozycję spaloną.

40'

Olimpia w natarciu. Kolejno po sobie rzut wolny i rzut rożny. Cały zespół Dolcanu na własnej połowie.

37'

Rzut wolny, tak jak już podałem wcześniej, z około 20 metrów. Popović przy piłce, uderzenie na długi róg, futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do bramki!

36'

GOOOOOOOOOL!!!! DENIS POPOVIĆ WYPROWADZA OLIMPIĘ NA PROWADZENIE!!!

35'

Rzut wolny dla Olimpii. Doskonała pozycja, około 20 metrów do bramki Leszczyńskiego. Może być groźnie!

33'

Ostatnie minuty rozczarowują, praktycznie nic poza wybijaniem piłki się nie dzieje.

30'

Jarosz wysoko nad bramką.

30'

Ostre wejście Mazka w Woźniaka. Żółty kartonik.

27'

Popovic na spalonym.

24'

Świetna "klepka" Grzelaka i Piesio, ten pierwszy podbiegł kilka metrów i zagrał piłkę na długi słupek gdzie czekał już Jakubik. Strzał z woleja pierwsza klasa, lecz zabrakło milimetrów!

21'

Niedokładność podań przez ostatnie trzy minuty aż razi w oczy.

14:50

Nasz fotoreporter chyba ma wolne, stąd liczę, że coś widać.

Olimpia goście

18'

Sprytny strzał Woźniaka zza pola karnego. Leszczyński co prawda wyciągnął się jak struna, lecz to nie mogło zagrozić Jego bramce.

17'

Pierwszy rzut rożny dla Olimpii.

16'

Wszyscy piłkarze minęli się z piłką. Futbolówka w rękach Sapeli.

15'

Rzut wolny dla Dolcanu. Przy piłce Osoliński.

14:44

Dolcan Olimpia

13'

Dobre tempo spotkania, akcje przenoszą się z jednej bramki do drugiej.

11'

@MF: 17 kibiców gości na trybunie. ;)

10'

Było groźnie! Ogranie przez Grzelaka dwóch obrońców i przypadkowe dogranie piłki do Chałasa, który niestety znajdował się na pozycji spalonej. Od bramki golkiper Olimpii.

9'

Strzał Szczota tuż przy słupku.

7'

Ależ katastrofalny błąd Jarosza! Paskudne zgranie piłkarza Olimpii do bramkarza, do piłki dobiegł Chałas lecz piłka o centymetry minęła słupek bramki Sapeli!

5'

Groźną akcję przeprowadziła Olimpia, lecz nie było nikogo z graczy gości, kto mógłby wbić piłkę do pustej bramki!

14:34

Dolcan - Olimpia.

4'

Bardzo dobre zachowanie Mazka, który przebiegł pół boiska mimo asysty dwóch obrońców. Do dośrodkowania dobiegł Chałas, lecz Jego strzał okazał się zbyt słaby aby zaskoczyć Sapelę.

2'

Płaskie dośrodkowanie Popovicia i wybicie piłki na aut przez Mazka.

1'

Faul Grzelaka przy linii bocznej. Piłka po stronie Olimpii.

0'

Gramy! :)

14:29

Piłkarze wychodzą na murawę!

14:28

Pierwszą połowę spotkania poprowadzi Mateusz Faderewski. Witam Was! :)

14:22

Zachęcamy do aktywności w komentarzach - pisania swoich typów jakim wynikiem zakończy się to spotkanie oraz dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. "Podczepiamy" też prośbę spikera o kulturalne wpisy.

14:16

Obie drużyny prowadziły rozgrzewkę, a że pogoda nie jest zbytnio odpowiednia do grania, to zeszły do szatni na herbatę.

14:12

Marcinowi Szczerbowiczowi na liniach będą pomagać Arkadiusz Śpiewak oraz Mariusz Cebulski. Sędzią technicznym jest za to Paweł Malec, a delegatem PZPN - Zbigniew Związko.

14:08

Rezerwowi Olimpii Grudządzi: Michał Wróbel (Br), Adrian Bielawski (M), Milan Andelković, Adam Banasiak, Bartosz Śmietanko (M), Oskar Trzepacz, Adam Cieśliński

14:05

Rezerwowi Dolcanu Ząbki: Maciej Humerski (Br), Mateusz Długołęcki, Tomasz Prejs (M), Norbert Neumann (M), Łukasz Sierpina, Paweł Tarnowski, Julien Tadrowski.

14:00

Każda seria kiedyś się kończy. Przekonał się o tym Dolcan, który w poprzedniej kolejce przegrał wysoko z Głogowie aż 0:3. Na pocieszenie jest to, że w 1. lidze nie ma już niepokonanych drużyn (Termalica też przegrała w Chojnicach). Jak zagrają piłkarze Marcina Sasala z trzecią siłą zaplecza Ekstraklasy? Z Dolcan Arena witają Państwa Mateusz Faderewski oraz Tomasz Górski