3 : 2
Pogoń SiedlcePogoń Siedlce
1. połowa2 : 1
95'

Koniec spotkania! GKS Katowice pokonał Pogoń Siedlce 3:2! To było dobre spotkanie, trzymające w napięciu do samego końca. Ostatecznie gospodarze zdołali utrzymać prowadzenie. Niesamowitą skutecznością błysnął Grzegorz Goncerz, który z 9 golami na koncie, przewodzi klasyfikacji strzelców. Dzięki za uwagę!

93'

W prawym narożniku utrzymują się przy piłce gospodarze.

92'

Jeszcze ostatnie próby siedlczan. Czy wystarczy im czasu na wyrównanie?

90'

Za Wołkowicza melduje się na placu Aleksander Januszkiewicz.

89'

Osamotniony Ceglarz popędził z kontrą, wpadł w pole karne i płasko uderzył na bramkę. Na posterunku Kozaczyński.

88'

Urwał się Goncerz obrońcy w pełnym biegu, po czym przewrócił go Dybiec. To druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla tego zawodnika.

86'

Piotr Ceglarz zastępuje Czerwińskiego.

86'

Jak po sznurku grali siedlczanie, ostatecznie na bramkę uderzał Tarachulski, ale utrzymał ten strzał bramkarz.

85'

Trzeba pochwalić Djalo, który jest aktywny. Brakuje mu tylko podejmowania dobrych decyzji w ostatniej fazie akcji.

83'

Bronią się w 10-tkę gospodarze.

81'

Będą jeszcze emocje. Siedlczanie rzucają wszystkie siły do ataku.

80'

Chwilę wcześniej cudem bramkarz GieKSy wyszedł z opresji, po tym jak wybił piłkę spod nóg zawodnikowi w sytuacji sam na sam. Nie jestem przekonany, czy sędzia nie powinien użyć gwizdka i wskazać na 11. metr...

79'

GOOOOL!!! Dziubiński dopadł do piłki wybitej na 20. metr i kropnął w okienko! 2:3!

78'

Ogromne zamieszanie w polu karnym gości. Katowiczanie uderzali dwa razy: najpierw zostali zablokowani, a druga próba nie była precyzyjna.

77'

Goncerz wyskoczył jak tylko mógł do górnej piłki, ale nie był w stanie skierować jej w światło bramki.

75'

Kwadrans do końca i wydaje się, że sprawa jest już załatwiona. GKS kontroluje przebieg wydarzeń na murawie.

73'

Dawid Dzięgielewski wchodzi za Demianiuka.

73'

Niewykorzystana sytuacja Pogoni zemściła się błyskawiczne. Ponownie Goncerz świetnie wyszedł do prostopadłego zagrania, pociągnął kilka metrów z obrońcą na plecach i bezbłędnie umieścił piłkę w sieci.

72'

GOOOOOOL!!!! Goncerz na 3:1! Szał radości na Bukowej!

71'

Faulowany tuż przy narożniku jeden z zawodników Pogoni. Po wrzutce Ratajczaka jeden z graczy doszedł do strzału, jednak w fantastycznym stylu nad okienkiem przeniósł piłkę Dobroliński!

70'

Kamil Cholerzyński zastępuje Przemysława Pitrego. Czyżby szykowała się obrona korzystnego rezultatu?

69'

Sławomir Duda faulem zatrzymał Demianiuka i będzie kartonik.

68'

Od razu po wejściu Wocial zwiódł dwóch obrońców i uderzył w kierunku bramki, lecz bardzo niecelnie. "Zmiany!" - krzyczą kibice.

67'

Wojciech Wocial wchodzi na boisko. Zastępuje Wójcika, który miał zdecydowanie za dużo strat.

66'

Większość zagrań w kontrach kierowanych do Wołkowicza, który średnio sobie radzi dzisiaj w dryblingach.

65'

a

64'

a

62'

Ładne dośrodkowanie z lewej strony, uderzał główką Czerwiński, ale to nie mogło zaskoczyć bramkarza. GKS coraz groźniejszy w szybkich kontrach.

59'

Indywidualna akcja Pitrego, który idealnym podaniem obsłużył Goncerza. Popularny "Gonzo" chyba nie spodziewał się takiego dogrania, bowiem ewidentnie zaspał. Uderzył wprawdzie na bramkę, ale kąt był zbyt ostry i wybronił Kozaczyński.

57'

W odpowiedzi uderzał z wolnego Wójcik, ale efekt podobny, jak przy strzale Pitrego. Czyli celnie, ale zbyt słabo.

57'

Interwencji służb medycznych potrzebuje Adrian Jurkowski.

56'

Z rzutu wolnego strzelał Pitry, ale spokojnie poradził sobie Kozaczyński.

55'

Stracił piłkę Wójcik, przejął ją Goncerz i od razu poszedł jeden na jeden z obrońcą. Powalił go Daniel Dybiec. Żółta kartka.

54'

Pada w polu karnym Pitry, ale nie ma mowy o podyktowaniu jedenastki. Zwyczajnie uprzedził go obrońca.

52'

Coraz częściej GKS ratuje się faulami na zawodnikach Pogoni, którzy teraz posiadają inicjatywę.

51'

Nagrodzony brawami Wołkowicz, który przebiegł z piłką prawie całe boisko. Ostatecznie wywalczył tylko aut, blisko pola karnego.

49'

Prawie z połowy boiska dośrodkowywał z rzutu wolnego Ratajczak, piłkę zdołał sięgnąć jeden z graczy siedlczan, ale było to uderzenie zbyt lekkie.

47'

Pogoń wyczuła, że wynik nie jest tutaj przesądzony. Widać, że siedlczanie nadal będą grać wysoko.

46'

Grę wznowili goście.

18:55

Przy takim rezultacie katowiczanie awansują na 2. pozycję, a Pogoń spada na 17. miejsce. Szczegółowa tabela na żywo 1. ligi - KLIKNIJ.

18:54

a

45'

Koniec pierwszej połowy. GKS Katowice prowadzi z Pogonią Siedlce 2:1. Wracamy za kwadrans.

45'

Ewidentnie zabrakło na prawej stronie Czerwińskiego, którego nie zastąpił żaden z katowiczan. Zupełnie wolny Jarosław Ratajczak dośrodkował w pole karne, tam ładnym strzałem szczupakiem, tuż nad ziemią, popisał się Demianiuk. Bramkarz nawet nie drgnął.

45'

GOOOOOOL!!! No i proszę! Lukę w obronie katowiczan wykorzystali goście! Cezary Demianiuk strzelcem gola!

45'

Oberwał w zęby Czerwiński. Zawodnik schodzi za linię boczną, by skorzystać z pomocy.

43'

Teraz odreagował Pitry i brutalnym wślizgiem potraktował Wójcika. Kolejny kartonik wręcz arbiter.

42'

Bartosz Tarachulski bez pardonu wszedł z nogi Pitrego. Żółta kartka to minimum.

41'

Dwójkowa akcja Pitrego z Goncerzem na pełnej szybkości, zakończona strzałem pierwszego z nich. Tylko jęk zawodu kibiców GieKSy, bowiem uderzenie trafiło w głowę obrońcę Pogoni.

38'

Na noszach plac gry musi opuścić Kosiorowski. W jego miejsce wchodzi Michał Grudniewski.

37'

Najpierw w pole karne GKS-u zapędzili się siedlczanie, ale w ostatniej fazie zablokowany został Krystian Wójcik. Za moment wyszła kontra 3 na 3, ale Pitry za wolno zbierał się do podania w kierunku kolegi.

36'

Aktywnie dopingują młodzi kibice GKS-u w sektorze rodzinnym. Duża w tym zasługa dziewczyn z grupy Female Elite '64, które czuwają nad dzieciakami.

34'

Kosiorowski wraca na murawę.

33'

Ucierpiał Piotr Kosiorowski, który potrzebuje pomocy medycznej. Mamy przerwę w grze.

32'

Dobre rozciągnięcie Djalo, trochę problemów miał z opanowaniem piłki Drażba, ale udało mu się wywalczyć korner.

30'

Lepiej wygląda gra Pogoni, która większą ilością graczy buduje ataki. Na razie dobrze w obronie poczynają sobie katowiczanie i czekają na szybkie kontry.

27'

Tomasz Lewandowski nieprzepisowo zatrzymał kontrę i obejrzał żółtą kartkę.

26'

No teraz było groźnie. Przed polem karnym odzyskał piłkę Adrian Dziubiński, uderzył z lewej nogi, a piłka po rykoszecie minimalnie minęła dalszy słupek.

24'

Mieszał w narożniku osamotniony Aliu Djalo, były zawodnik Chelsea Londyn, ale dał się przepchnąć Michałowi Nawrotowi, byłego piłkarzowi Okocimskiego Brzesko.

22'

aa

21'

Kibice gospodarzy opuszczają Blaszok. Nie wiemy, co jest przyczyną.

20'

GKS na luzie wymienia sporą ilość podań, Pogoń nie jest w stanie na dłużej przejąć futbolówki.

19'

Pogoń póki co nie istnieje. Obrońcy są bierni, nie widać w ich zachowaniu agresji. Obie sytuacje bramkowe nie było stuprocentowe, ale wynikające z ogromnej przestrzeni, jaką mieli gracze GKS-u.

17'

Jakże spokojnie wynik podwyższyli katowiczanie. Zagranie z lewej strony trafiło przed nos Pitrego, który ustawił prawą nogę i uderzył (nie za mocno) tuż przy słupku.

16'

GOOOOOL!!! Już 2:0!! Przemysław Pitry!

15'

A rano Grzegorz Goncerz zdradził, że uwielbia deszczową pogodę. Wprawdzie od tego czasu dużo się zmieniło - wyszło słońce i nie ma opadów - ale widać, że efekt bramkowy już jest.

13'

Goncerz świetnie urwał się obrońcom i popędził do długiego, prostopadłego zadania górą. Nie miał problemów z pokonaniem Jacka Kozaczyńskiego w sytuacji sam na sam. Dla napastnika GKS-u to już 8. bramka w sezonie.

12'

GOOOOOOL!!! Kto inny, jak nie Grzegorz Goncerz! 1:0 dla GKS-u!

12'

Przed momentem nieźle dośrodkował z prawej nogi Paweł Drażba i wybiciem ratował się defensor GieKSy.

11'

Po wrzutce z rzutu wolnego wykonywanego z okolic środka boiska piłka trafiła w pole karne do Mateusza Kamińskiego, który strącił ją do... nikogo.

9'

Pogoń ma ogromne problemy z wymianą kilku podań i opuszczeniem własnej połowy. Chyba stremowani trochę zawodnicy beniaminka.

7'

Czekamy na coś ciekawszego niż tylko rozgrywanie piłki przez obrońców katowiczan.

5'

Spokojne te pierwsze minuty. Podopieczni Kazimierza Moskala dłużej utrzymują się przy piłce, ale brakuje niedokładności tuż przed szesnastką rywala.

4'

Ruszyli z dopingiem kibice na Blaszoku. Do tej pory słychać było tylko grupkę fanów gości.

2'

Gospodarze wywalczyli korner w pierwszej akcji. Przy dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka poradzili sobie obrońcy Pogoni.

1'

Rozpoczęli gospodarze.

18:01

aaa

18:01

Kibice z Siedlec już przed pierwszym gwizdkiem krzyczą: "na kolana, na kolana". Chyba nieco zbyt wcześnie...

17:56

Kibice cały czas dochodzą i stopniowo zasiadają na trybunach. Jak na razie mamy ich przy Bukowej około 1000-1200.

17:49

Rezerwowi Pogoń: Mateusz Tobjasz, Michał Grudniewski, Marcel Gąsior, Wojciech Wocial, Michał Ogrodnik, Piotr Krawczyk, Dawid Dzięgielewski,

17:47

Rezerwowi GKS: Maciej Wierzbicki, Krzysztof Bodziony, Kamil Bętkowski, Aleksander Januszkiewicz, Rafał Kujawa, Piotr Ceglarz, Kamil Cholerzyński.

17:45

Zainteresowanie spotkaniem marniutkie. Trybuny świecą pustkami, chociaż w sektorze gości zameldowali się fani z Siedlec. Naliczyliśmy czterech dziennikarzy na prasówce. Trudno się dziwić, skoro w Spodku trwa już pierwszy półfinał siatkarskich mistrzostw świata.

17:38

aaaaaa

17:35

Witamy z Bukowej! Dzisiaj miejscowa GieKSa postara się odczarować dawną twierdzę. O godz. 18 początek spotkania z Pogonią Siedlce. Na relację na żywo zaprasza Piotr Szymański.