Arka GdyniaArka Gdynia
2 : 4
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
16:42

Arka wciąż bez zwycięstwa u siebie, a Termalica wciąż niepokonana. Można jedynie gdybać co by się stało gdyby nie fatalny błąd Miszczuka, gdyż Arka wtedy cisnęła i grała lepiej, ale taka bramka to gwóźdź do trumny, po którym ciężko się podnieść. Arkę po raz kolejny karci Drozdowicz, a dzisiaj nawet dwukrotnie, pomyśleć, że mógł kiedyś grać w Gdyni. Kończymy relację, do usłyszenia!

94'

Koniec meczu! Termalica wygrywa 4:2 w Gdyni!

92'

Dośrodkowanie Ławy z wolnego wybite głową i będzie rzut rożny.

92'

Rzut wolny dla Arki w środku pola, będzie długa piłka w pole karne.

90'

3 minuty doliczone

90'

Dośrodkowanie Calderona z rzutu rożnego, ale strzał głową zbyt słaby.

88'

Paluchowski zalicza asystę, wystawia piłkę Drozdowiczowi na 11 metr, a ten podcinką przenosi futbolówkę nad Miszczukiem i strzela swojego drugiego gola.

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 4:2, Termalica już chyba nie odda 3 punktów!

87'

A kibice Arki już nie wytrzymali: "Biegać, walczyć i się starać, w Arce trzeba zapier..."

86'

Centrostrzał z lewej strony boiska, Miszczuk wydawałoby się, że spokojnie złapie piłkę, ale ta prześlizgnęła mu się między rękoma, odbiła od jego klatki piersiowej, a Paluchowski z dwóch metrów wpakował piłkę głową do siatki. Co za błąd bramkarza Arki...

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:2 dla Termalici!

84'

Sobieraj się teraz wziął za rozegranie, ale jego prostopadła piłka do Marcusa przejęta przez obronę Termalici.

83'

Zmiana w drużynie gości. Za Foszmańczyka wchodzi Paluchowski.

82'

Znowu Szubert po dośrodkowaniu Calderona, tym razem głową trafia w boczną siatkę.

82'

Calderon dośrodkowuje z rzutu rożnego, bardzo niebezpiecznie uderzył Szubert, instynktownie, ale piłka minimalnie mija słupek. trącona jeszcze przez bramkarza.

81'

Szubert już wywalczył rzut rożny.

81'

Lech opuszcza boisko, na którym melduje się Szubert, który ma predyspozycje by strzelić decydującą bramkę.

80'

Glauber dośrodkowuje do Lecha przed pole karne, ale ten nie miał szans nic z nią zrobić, łapie Nowak po odegraniu od obrońcy gości.

79'

Akcja za akcję! Tym razem Kaczmarczyk oko w oko z Miszczukiem, który znakomicie odbija piłkę do boku!

77'

Ależ szansa na 3:2 dla Arki! Calderon znakomicie uderzył, Nowak odbił przed siebie, ale do dobitki dopadł Jagiełło i Lech, z tym że drugi z nich był na spalonym.

77'

Calderon ze stoickim spokojem wykorzystuje ten rzut karny. Spokojnie, w środek bramki, podczas gdy bramkarz rzucił się w swoją lewą stronę.

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Calderon z rzutu karnego!

75'

RZUT KARNY DLA ARKI! Ręką zagrał Czerwiński.

75'

Rzut rożny dla Arki po błędzie Kopacza.

74'

Calderon dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale piłkę głową wybija obrona.

74'

Kupczak ogląda żółtą kartkę za faul na Warcholaku na lewej stronie.

73'

Trener Arki robi zmianę ofensywną, za Łukasiewicza wchodzi Marcus da Silva.

72'

Rzut wolny dla Arki w środku pola bliżej prawej strony.

71'

Nalepa znowu fauluje Foszmańczyka, wymuszając trochę faul, ale bez kartki dla młodego pomocnika Arki.

70'

Dwójkowa akcja Lech - Jagiełło, prostopadłe podanie pierwszego do drugiego, ale Czerwiński je znakomicie przeciął.

66'

Uciekła nam jedna zmiana, tuż po stracie gola, Wojowski zszedł, a w jego miejsce Calderon.

67'

Znowu dziwna decyzja sedziego, Sobieraj ma straszne pretensje o kolejny dziwny rzut wolny i ogląda żółtą kartkę. Sędzia ewidentnie nie panuje nad tym co dzieje się na boisku, a piłkarze mają już dość tej nerwowości którą wprowadza.

66'

Krótko rozegrany rzut rożny, dośrodkowanie Biskupa na głowę Drozdowicza, a niechciany niegdyś w Gdyni napastnik znowu karci Arkę. Co ciekawe, rzut rożny wziął się z rzutu wolnego niesłusznie podyktowanego, tak samo nie było faulu przy rzucie wolnym po którym padła bramka na 1:1.

64'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Termalica obejmuje prowadzenie w Gdyni!

64'

Po dośrodkowaniu Biskupa z rzutu wolnego będzie rzut rożny.

63'

Wojowski ukarany żółtą kartką za protesty gdyż nie było faulu na zawodniku Termalici.

62'

Zmiana w Termalice, schodzi Sołdecki, a wchodzi Kaczmarczyk.

60'

Tym razem błąd Łukasiewicza, który zbyt długo czekał by podać piłkę do kolegi z drużyny, a ostatecznie zupełnie bez sensu zagrał piłkę nad głowami obrońców, a padła ona łupem nie Jagiełły a bramkarza gości.

59'

Łukasiewicz znakomicie odzyskał straconą przez Jagiełłę piłkę, odegrał ją do młodego skrzydłowego, ten chciał minąć obrońcę i wyłożył się pod polem karnym gości, a sędzia nie po jego myśli, faulu nie odgwizdał.

58'

Ależ teraz groźna kontra gości 3 na 2. Drozdowicz na lewo do Biskupa, a ten przerzuca piłkę na prawą stronę do Smuczyńskiego, który nie zdołał dojść do piłki.

57'

Jagiełło uderza zza pola karnego, ale piłka odbija się od obrońcy i ląduje na rzucie rożnym, z którego nic nie wychodzi przez złe dośrodkowanie Nalepy.

56'

Dośrodkowanie Nalepy z tego rzutu wolnego zatrzymuje się na pierwszym obrońcy.

55'

Wojowski dostał piłkę na lewym skrzydle, a Peter Maslo zagrywa piłkę ręką i ogląda żółtą kartkę, a dodatkowo rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego

54'

Znakomicie przedarł się Ława! Minął 3 obrońców Termalici, ale czwarty wybił piłkę na rzut rożny. To właśnie doświadczony pomocnik Arki dośrodkował z tego rzutu rożnego, ale Arka nic nie wywalczyła poza kolejnym rzutem rożnym.

54'

3212 widzów na stadionie w Gdyni.

53'

Niepopularna decyzja sędziego Rynkiewicza, który uznaje, że Łukasiewicz faulował w środku pola.

52'

Dobre dośrodkowanie Biskupa, Czerwiński doszedł do strzału głową, ale z 5 metrów uderza niecelnie!

51'

Fryc faulowany na lewej stronie przez Wojowskiego, będzie rzut wolny dla gości na wysokości pola karnego.

50'

Marcjanik do Nalepy, ten do Glaubera, ale uprzedza go obrońca i wybija w aut na prawej stronie.

49'

A teraz po drugiej stronie dobrze blokuje Sobieraj i od bramki Miszczuk.

49'

Lech piętą zagrywa do Jagiełły na lewej stronie, jednak obrońca gości dobrze blokuje piłkę i od bramki zacznie Nowak.

47'

Zdaniem sedziego Lech faulował Kopacza w walce o górną piłkę, rzut wolny krótko rozegrany przez Termalicę, która spokojnie buduje akcję, ale po chwili traci piłkę gdy jeden z jej zawodników podaje w aut.

46'

Rozpoczęła Arka, ale okazję miała Termalica, błąd Marcjanika, Biskup uderza zza pola karnego, ale pewnie łapie Miszczuk.

46'

Drugą połowę rozpoczęła Arka.

15:36

Dobry mecz w Gdyni, do przerwy 1:1, ale lepsze wrażenie sprawia Arka. Jednak trzeba pamiętać, że za wrażenia artystyczne punktów się nie przyznaje, a Arka musi jeszcze strzelić bramkę jeśli chce wygrać to spotkanie, no i przede wszystkim obrońcy powinni się obudzić, bo momentami wyglądają jak dzieci we mgle.

46'

Sołdecki przyblokował Ławę i nic z akcji Arki nie wyszło. Sędzia kończy pierwszą połowę, 1:1.

45'

Jedna minuta doliczona. Piłkę wciąż ma Arka.

44'

Smuczyński dostał piłkę, na lewej stronie, podnieśli ręce obrońcy Arki, a sędzia odgwizdał spalonego.

43'

Mocne dośrodkowanie Warcholaka z granicy pola karnego, minimalnie z piłką minął się Lech.

42'

Piłkarze Termalici domagają się faulu, tylko, że... zderzyli się sami ze sobą. Komiczna sytuacja.

42'

Co teraz zrobili piłkarze Arki?! Foszmańczyk wpadł w pole karne, jego dogranie zostało zablokowane, ale piłkarze Arki stoją i patrzą się na piłkę zamiast ją wybić! O mały włos, a ktoś doszedłby do tej piłki i uderzył na bramkę z 2-3 metrów!

40'

Daleki wrzut Warcholaka w pole karne, ale znowu wybija obrona i nie doszło do żadnego strzału.

39'

Jagiełło dośrodkowuje z lewej strony boiska, a Czerwiński wybija piłkę w aut.

38'

Foszmańczyk znakomicie wypatrzył Biskupa na prawej stronie, ten wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam uderzył prosto w Miszczuka, który broni nogami!

37'

Ława dośrodkował z narożnika boiska, ale piłkę wybiła obrona gości.

36'

Lech dostał znakomite podanie z prawej strony uderzył z ostrego kąta ale strzał zablokowany i będzie rzut rożny.

34'

Wścieka się teraz Nalepa na prawej stronie domagając się rzutu rożnego, ale sędzia uznał inaczej. Moim zdaniem obrońca Termalici blokując Nalepę trącił piłkę nogą.

34'

Ława dośrodkował w pole karne, ale Wojowski nie zdołał oddać strzału, wciąż jednak przy piłce Arka, która spokojnie konstruuje akcję.

33'

Kolejne dobre dośrodkowanie Warcholaka z lewej strony, ale nikt w polu karnym gości nie powalczył o piłkę.

32'

Glauber chyba pozazdrościł Nalepie i też chciał spróbować uderzenia, niestety piłka zeszła mu z nogi i zatrzymała się na obrońcy Termalici.

32'

Smuczyński wystawił piłkę Foszmańczykowi przed pole karne, ale jego uderzenie wysoko ponad bramką.

31'

Ależ znakomite uderzenie Nalepy z 30 metrów! Piękne uderzenie lewą nogą, ale minimalnie nad poprzeczką!

30'

Dośrodkował Glauber z prawej strony, ale piłkę wybił obrońca. Brazylijski obrońca przejął ją jeszcze dobrym powrotem i z akcja rusza Arka.

28'

Biskup dośrodkował z rzutu wolnego, Warcholak fatalnie, za krótko, wybił piłkę pod nogi zawodnika Termalici w polu karnym, a Kupczak do niej dopadł i z pięciu metrów wpakował futbolówkę do siatki.

27'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mamy wyrównanie!

26'

Nalepa zdaniem sędziego fauluje Foszmańczyka, na jego szczęście bez żółtej kartki.

25'

Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego, głową uderzył jeden z zawodników gości, ale nie trafił w bramkę i z piątego metra zacznie Miszczuk.

25'

Po dośrodkowaniu Biskupa z tego rzutu wolnego, będzie jeszcze rzut rożny dla gości. Piłkę głową wybił jeden z obrońców Arki.

24'

Nalepa zagrał teraz piłkę ręką na prawej stronie i będzie rzut wolny dla gości. Wykonawcą Biskup.

22'

Ława teraz sfaulował Biskupa, który odbił się od pomocnika Arki jak od ściany, rzut wolny w środku pola.

22'

Rzut rożny dla gości krótko rozegrany, ale zupełnie bez sensu, bo następnie strata i z kontrą ruszyła Arka. Fryc uratował gości zatrzymując Lecha.

20'

Glauber dośrodkował z prawej strony, głową uderzył Lech, ale piłka trafiła w poprzeczkę, a Jagiełło bardzo mocnym strzałem dobił piłkę z kilku metrów i umieścił ją w siatce.

19'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 Jagiełło!

18'

Znakomite uderzenie Warcholaka po ziemi z tego rzutu wolnego! Nowak broni tę piłkę z najwyższym trudem!

17'

Wojowski faulowany przez Kupczaka około 25 metrów od bramki, do piłki podchodzi Warcholak.

17'

Sporo niedokładności w grze Arki, może nie strat, ale podań, które powinny być dograne znacznie celniej.

16'

Sobieraj świetnie wypatrzył Lecha, ten minął obrońcę i oddał strzał zza pola karnego, ale zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza Termalici.

16'

Świetna centra Warcholaka z lewej strony, a w polu karnym do strzału dochodzi Wojowski, ale trafia w obrońcę!

14'

Nalepa ogląda żółtą kartkę za faul taktyczny na Foszmańczyku.

13'

Lech naciska na Czerwińskiego i ten wybija w aut, kolejna szansa dla Warcholaka, który tym razem krótko wrzucił z autu i stracił piłkę.

12'

Daleki wrzut z autu przez Warcholaka, ale Nowak łapie piłkę.

12'

Jagiełło traci piłkę na lewej stronie, aut dla Arki i szansa dla Warcholaka na daleki wrzut.

11'

Nalepa dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale Nowak piąstkuje piłkę.

10'

Lech faulowany na lewej stronie, będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne przez zawodników Arki.

10'

Kolejny faul w środku pola, tym razem kazania od sedziego wysłuchuje Glauber.

9'

Biskup minął Glaubera na lewej stronie i oddał strzał z ostrego kąta, Miszczuk odbił piłkę przed siebie ale był tam obrońca Arki.

8'

Glauber z autu do Ławy, ten dośrodkowuje z prawej strony, ale wprost w ręce Nowaka.

8'

Kopacz fatalnie traci piłkę na wysokości pola karnego Termalici, powalczył chyba Nalepa, wydaje się że był faulowany, ale sędzia wskazał tylko aut.

6'

Lech teraz powalczył w środku pola, stracił piłkę, chwile później ją odzyskał, ale było już "gorąco" i dużo zawodników gości, którzy ostatecznie przejęli futbolówkę.

6'

Biskup ruszył lewą stroną, minął Marcjanika, ale dośrodkował wprost na głowę obrońcy Arki, Krzysztofa Sobieraja, który wybija piłkę z pola karnego.

5'

Ława z tego rzutu wolnego uderza nad murem, technicznie, ale prosto w bramkę i Nowak łapie, chociaż z problemami.

4'

Ława chciał teraz zagrać prostopadłą piłkę, ale przejął ją obrońca. Chwilę później Ława faulowany przez Kupczaka i będzie rzut wolny około 30 metrów od bramki gości.

3'

Termalica się gubi, podanie do środka pola od obrony, a środkowy pomocnik wybija ją w aut.

2'

Arka naciska wysokim pressingiem, piłka trafia do bramkarza gości, który spokojnie wybija piłkę do przodu.

1'

Faul w środku pola, rzut wolny dla Termalici, krótko rozegrany i próbują budować akcję goście spokojnie od tyłu.

1'

Losowanie wygrał kapitan Arki, a więc od środka mecz rozpoczęli goście grający dzisiaj w pomarańczowych koszulkach. Arka dzisiaj w pasiakach.

14:46

Jeszcze nie zaczął się mecz, na razie kapitanowie obu drużyn odczytują i zobowiązują się do grania zgodnie z zasadami Fair Play.

14:44

Sędzia meczu to źle wspominany przez kibiców Arki Jarosław Rynkiewicz, który w zeszłym sezonie był arbitrem meczu Arka - Miedź w Pucharze Polski, podjął kilka dziwnych decyzji, a także wyrzucił obrońcę Arki Sławomira Cienciałę z boiska.

14:42

Obie ekipy już meldują się na murawie przy akompaniamencie Roty, czyli hymnu kibiców Arki.

14:40

Na ławce Termalici piłkarski diament Wiktor Płaneta, który od kilku meczów nie podniósł się z ławki, jego debiut stoi pod dużym znakiem zapytania i małe są szanse, że wystąpi w Gdyni. Chociaż z historii wynika, że ciężej o łatwiejsze miejsce do debiutu niż Gdynia.

14:37

Skład Arki bez większych niespodzianek, jedynie kontuzja wykluczyła Łukasza Skowrona, który nie zagra przez 2-3 tygodnie. Paweł Abbott stracił miejsce w jedenastce już w Legnicy, ale dzisiaj nie siedzi nawet na ławce z powodu problemów mięśniowych. Taktyka Arki to 4-2-3-1 i prezentuje się tak:

14:36

Wspominałem już o tym w zapowiedzi spotkania, że Arka podniosła się z kolan i pokonała niepokonanego lidera w 2011 roku. Wtedy do Gdyni przyjechał bydgoski Zawisza i musiał przełknąć porażkę 2:5.

14:33

Dariusz Dźwigała z kolei podkreśla, że Arka potrzebuje 3 punktów i nie chce zawieść kibiców, którzy wspomagają swój zespół. Arka według niego gra nieźle i ładnie dla oka, ale to nie ma znaczenia dla kibiców, którzy oczekują zwycięstw.